Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pikkelysömör tünetmentesítése?! fórum

Pikkelysömör tünetmentesítése?! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
260. Jázmyn
2012. máj. 31. 10:32

Köszönöm,hasznos tippeket adtál!:)Pl.erről még nem olvastam,hogy a vas és folsav kiürül.

A Holt-tengeri krémet drogériában veszed?

259. csabi4 (válaszként erre: 256. - Kingi7)
2012. máj. 31. 04:12

Univerzális szer amit drognak veszélyes kábszernek állítanak be ..

nézzetek utána .

Nem tudom itt leirható e de van egy magyar találmány "bodi hair" készitmények ami különféle bőrbetegségeknél bevállt már :

"Pikkelysömör, ekcéma, fekély, pattanások, reuma, ízület gyulladás által okozott fájdalmak és problémák enyhítésére javasolt. " Facebookon is megtaláljátok ,kérdezzétek meg a feltalálót személyesen .

Ez a készitmény gyógyvízből és természetes szerekből készül .

258. zinnia
2012. máj. 30. 23:56
két nap alatt szinte tökéletesen elmulasztja, csak jól be kell vele dörzsölni a fejbőrt, hogy mindenhová jusson. [link]
257. zinnia
2012. máj. 30. 23:49
sziasztok. párom sajnos pikkelysömörös, és eddig egyetlen folyadék volt-van ami hatásos, de csak is a fejbőrre az a dermovate oldat. hetente egyszer használja, és a fején tökéletesen tünetmentes. anno még a nőgyógyászom ajánlotta neki, ő is sömörös sajnos.
256. kingi7 (válaszként erre: 255. - Csabi4)
2012. máj. 30. 23:18
Ez meg mi? kifejtenéd...
255. csabi4
2012. máj. 30. 13:50
254. Jázmyn (válaszként erre: 251. - Lillus-M)
2012. máj. 16. 10:27

A gombák és glutén szorosan kapcsolatban vannak a sömör fennállásával.

Azt nagyon jól tetted,hogy a tejterméket kiiktattad az étrendjéből,főleg a joghurt,kefír,tejsavós ételek,amik elősegítik a gombák élősködését.Ha szívesen megeszi a lisztmentes ételeket,akkor megpróbálkozhattok a glutén mentességgel is.

Igen,sajnos az idős emberek makacsabbak,mint a gyerekek,apósom sem hajlandó a diétára...

253. R75 (válaszként erre: 251. - Lillus-M)
2012. máj. 15. 22:30

Húst én is jóval kevesebbet eszem, meg elvileg fűszereset nem kéne nagyon... csokit, kávét, alkoholt.. ilyeneket...


De nem tudom, hogy ha ezeket alapból mind elhagynám, akkor mi lenne v. lett volna..

Az biztos, hogy "romlott" hústól jött ki nekem anno...

252. nanuka
2012. máj. 15. 18:53
Olyanról hallottam, aki nem evett húst emiatt, mert neki azt mondták, hogy úgy majd jobb lesz. Én nem voltam hajlandó leszokni semmiféle kajáról, inkább a szappanokkal, kencékkel kísérleteztem. De most megjegyzem, hogy esetleg ezt is érdemes lehet kipróbálni, ha egyszer nem bírnék vele :) A glutént épp kezdem amúgy is kiiktatni az étrendemből - más okok miatt, de lehet, hogy még a psömör miatt is jót teszek vele ezek szerint.
2012. máj. 15. 17:26

Nem tapasztalt-e valaki olyat, hogy bizonyos élelmek kizárásával megszűnik?

A kisfiamnak (10 éves) a kézfején volt. Más okból jártunk gasztrón, az ottani orvos nézte a bőrét és megállapította, hogy psoriasis, ételallergiája viszont vérvételi eredmények szerint nincs. Én a bajaiba nem nyugodtam bele és mióta glutén és tejmentes diétán van nagyon szépen kijavult a bőre. De azt látom, ha isiben itt-ott becsúszik egy kevéske tej, a legcsekélyebb mennyiségre is előjön neki. Egyébként kivettem menzáról, hogy ellenőrizni tudjam mit eszik.

A tapasztalatokra azért vagyok kíváncsi mert idő közben anyukám is elkezdett 70 évesen ezzel kínlódni. Hónapok óta költi a pénzét mindenfél e kenceficéra. Kértem, hogy próbálja ki legalább egy ideig a tejmentes diétát, de nem hajlandó rá, nem hiszi el, hogy az segít.

250. Jázmyn
2012. máj. 9. 20:32
Köszönöm a jó tanácsot,majd megpróbálom felíratni a dokimmal.Most leállt a hámlás valamennyire,és nagyon remélem,hogy soha nem tér vissza.Eleget szenvedek a talpammal,tenyeremmel,nem hiányzik még a fejemen is.
249. R75 (válaszként erre: 245. - Jázmyn)
2012. máj. 8. 10:24
Jázmyn, nekem csak a fejemen van psömör, és általában csak télen, így nyáron tünetmentes. Én a pár száz forintos (vényes) Detergens Sulphuratum -ot használom... tökéletes.. pláne, ha neked még nem terjedt el igazán... hajmosás előtt bekenegetem a vizes fejem, rajta hagyom egy kicsit, aztán ennyi..
248. Jázmyn (válaszként erre: 247. - Timcsike89)
2012. máj. 8. 09:40

Köszi a nyugtató szavakat,most rám fér:)

Akorpásodás egyenlőre nem terjed,így még várok a dokival,amíg elfogy a kenőcsöm....elég drága mulatság 1-1 kontroll....

De majd megírom,hogy mit mondott.

2012. máj. 1. 20:29

Jázmyn, nyugi, nincs vész. igazából hajas fejbőrnél valami szteroiddal kezelik, ezért ez jó neki, holnap megyek bőrdokihoz íratni, a psorioderm sampon patikában vény nélkül kapható 4.000 ft, viszont nagyon kell melette ápolni a hajat. Általában tarkónál kezdődik, korpaszerú, viszket, ha nem kezelteted(mint én tettem egy ideig) akkor véresre simán kivakarod, viszont ez jól kezelhető, ugyhogy nyugi, viszont ha van rá lehetőséged gyakran moss hajat, akkor egy kis ideig múlik a viszketés. Menj vele dokihoz ha lesz időd, ez nem egy látható dolog, csak akkor látszik ha sokat vakarod és a hajszálakon a korpák vagyis a pikkelyek látszanak. Gyakorlatilag nagy korpadaraboknak tűnnek. Ha már nagyon viszket és nincs időd orvoshoz menni megteszi a seborin a dm-ben lehet kapni, alkoholos, jobb mint a semmi, kicsit tüzet olt. Illetve bármilyen jó amiben alkohol van és csípi a fejbőrt. A legjobb az ami nagyon csípi. Utána megnyugszik. De ezek a seborin meg stb cuccok nem az igaziak, ezért nekem egy oldatot írtak ki....majd ha mész dokihoz írd meg mit mondott. Csak meg kellene nézni a dokinak.


Nanuka! holnap ugyis megyek dokihoz, majd megkérdezem jó lenne ha csak ez lenne, mert egyébként nem fáj:)

246. nanuka (válaszként erre: 243. - Timcsike89)
2012. máj. 1. 18:37
Nálam is ugyanez a szitu, egész nap egy helyben ülök. Esélyes, hogy a mozgáshiány lesz az oka a recsegésnek nálad is, de tényleg kérdezz meg orvost minél előbb. Addig jó, amíg egy kis mozgással meg lehet oldani ezt. Tudom, mindenki azt mondja, hogy de hát az idő - de ennyi időt bőven megér az egészségünk.
245. Jázmyn (válaszként erre: 244. - Timcsike89)
2012. máj. 1. 17:03

Köszi a linket,szerintem sampont váltok hamarosan.

csak nyugodtan írd meg őszintén a tapasztalatodat,nem baj,ha elkeserít.Gyógyíthatatlan betegségnél nincs helye az illúzióknak,annál rosszabb.

2012. máj. 1. 16:55
2012. máj. 1. 16:54

hát ja még elég fiatal vok, de lehet h többet kellene mozogni. hát mit csináljak ülőmunkát kell végeznem. Nem nagyon értek ezekhez a betegségekhez, csak annyit hogy fájnak, de nekem nem fáj, csak ropog, recseg, hajlításnál.


Jázmyn, nem akarlak elkeseríteni, de nekem is diónyi volt eleinte a tarkó körül, ha viszket akkor lehet h az. Kezdetekben érdemes elcsípni! Bőrgyógyász esetleg megnézhetné vagy psorioderm sampon....További szép napot

242. Jázmyn (válaszként erre: 240. - Timcsike89)
2012. máj. 1. 16:35

Elég fiatal vagy még a porckopáshoz,mert hogy a térded ropogása arra utal.(Bár én 17 voltam az első tünet megjelenésekor).nem kell megijedni,mert lehet egyéb más oka is,pl.helytelen táplálkozás,családi hajlam,mozgáshiány,vagy épp túlterheltség.Te tudatosan odafigyelsz magadra,ha nem szűnik a ropogás,én javaslom,hogy mutasd meg orvosnak.Mondhatnám,hogy mozogj,sportolj többet,de nem biztos,hogy jót tenne a térdednek.

Nekem a ps eddig még csak a talpon-tenyéren volt,de kb.1 hete vakarom a fejem.Ma megkértem a férjem,hogy nézze meg a fejbőröm.....2 helyen kb.diónyi folton látott hámlást,de nem a szokásos,hanem borsszemnyi darabokat.Nem is merek rágondolni...

241. nanuka (válaszként erre: 240. - Timcsike89)
2012. máj. 1. 09:26
Nekem is recsegtek az izületeim (váll, térd) 23 évesen - de egy gyógytornász felvilágosított, hogy tán mozogni kéne, és akkor kicsit "beolajozódnának" :) És tényleg. Elkezdtem rendszeresen sportolni és elmúlt. Persze ezzel nem azt állítom, hogy nálad is ez a probléma. Ha fáj is vagy nehezen hajlítod, mindenképp mutasd meg orvosnak. Nem feltétlen függ ez össze a psömörel, ezer más oka lehet az izületi panaszoknak.
240. Timcsike89 (válaszként erre: 236. - Jázmyn)
2012. ápr. 30. 23:02

igazából még sose feltételeztem magamról hogy izületi bajaim lehetnének valaha is. Viszont az szerintetek mi miatt van hogy a térdem behajlításnál pld lépcsőn recseg-ropog? ugye ez nem valami kezdő tünet? am a térdem kb fél éve ha hajlítom recseg jó hangosan, de gondolom így 23 évessen nem kell túl nagy figyelmet fordítani rá. Vagy mégis? menjek el ezzel orvoshoz???

A fejbőrnél jelentkezett nálam, először azt hittem tetves vagyok:D annyira viszkedett, de leelenőrizték és nem, kb 4-5 hónap múlva elmentem vele orvoshoz, mert véresre vakartam a fejemet. Egy szteroidos oldatot használok, sokan nem szeretik, mert szteroid, de ha annyira viszket nincs mit tenni, meg újabban a szemöldökömön is van. Remélem az izületemet nem fogja megtámadni mert utálatos egy betegség ez a pikkelysömör. További szép estét minenkinek:)

239. kingi7
2012. ápr. 22. 18:55
Valaki trexan kezelést-bázieterápiát-kapott a sömire? tapasztalatok?
238. Jázmyn (válaszként erre: 237. - Kingi7)
2012. ápr. 15. 20:28
Sajnos előfordul,hogy a pm. elégtelen működése az izületeknek is betámad.Én évek óta szorulok emiatt reumatológiás kezelésre.Nem szabad általánosítani,mert nem tipikus tünet mint a hajhullás,hízás,stb.de nekem kapcsolatba hozzák az orvosok a pm.betegséggel.
237. kingi7 (válaszként erre: 236. - Jázmyn)
2012. ápr. 15. 18:20
Pajzsmirigy betegség melléktünete? Na nekem erről mesélj! Ezt én nem hallottam sehol!
236. Jázmyn (válaszként erre: 235. - Timcsike89)
2012. ápr. 14. 19:41

Szia!

Szerencsére az én fejbőröm még nem érinti a betegség,remélem,nem is fogja.

Az izületeimet annál inkább.Nekem már elég régen kezdődtek az izületi gondok,gyulladások,deformitás.A pajzsmirígy betegség melléktünete is lehet,ezért belenyugodtam,hogy attól fáj mindenem.Bár a reumás doktornőm minden egyes vizitnél megkérdezte,hogy nincs-e pikkelysömöröm....én meg mindig válaszoltam,hogy nincs.Tehát ő már sok évvel ezelőtt feltételezte,hogy ez elő fog jönni nálam.Érintheti a nagy izületeket(váll,térd,csípő)de előfordul sokizületi gyulladás is.

Én azt gondolom,hogy nem fog feltétlenül minden ps betegnél jelentkezni az izületi probléma,sztem itt is közrejátszanak hajlamosító tényezők.Ne aggódj olyan gondokon,amik meg sem jelentek rajtad,mert az fokozza a streszt,ami ugye nem jó nekünk.De ha tájákozódni akarsz,itt ez a link dióhéjban a 2 betegség kapcsolatáról.

[link]

2012. ápr. 14. 17:58

sziasztok! nem tudom valakinek használ -e de azért leírom: prorioderm sampon a hajas fejbőrre jó, samponnak, gyógyszertárba vény nélkül lehet venni, 4.000 ft ja és korpaölő, 1 szem korpát se hagy, viszont a haj nagyon durva lesz tőle, ezért ápolni kell, én hajápolót fújok rá, meg balzsamot használok. Milyen gélt lehet rárakni a fejbőrre? csak mert írtátok jó lenne kipróbálni...

Psorioderm krémet használok a szemöldökömre is, viszont mostanság eléggé megdagadt a szemem, de lehet hogy csak a fáradtságtól


Erről az ízületi betegségről beszélnétek még nekem? csak mert hogy jön ez a pikkelysömörhöz? nem nagyon vágom az sem hogy milyen az izülei betegség...:S Mondjuk addig jó amíg ez így van

234. Jázmyn (válaszként erre: 233. - Kingi7)
2012. ápr. 12. 20:28

kíváncsi vagyok,mit javasol neked az immunológus.

Az én bőrgyógyászom egyben immunológus is,és az első vizitnél már a klinikára akart utalni,hogy szövet mintát vegyenek a talpamból...persze,én nem egyeztem bele.Egy fórumon sem olvastam még ilyet,és különben is ez nem rosszindulatú elváltozás.

Lehet a te dokid segít a döntésben,a tesztprogrammal kapcsolatban.Jó lenne tudni a kísérleti alanyok tapasztalatait,véleményét is.

233. kingi7 (válaszként erre: 231. - T.Ili)
2012. ápr. 11. 20:48
Milyen tüneteid vannak? Hogyan derült rá fény? Én most megyek immunológushoz. Állítólag 3 havonta egy szuri. na de ha mindenhol fáj, akkor mivan? Van egy tesztprogram, ahol lehet kisérleti nyúlnak jelentkezni.
2012. ápr. 11. 14:39
Az én barátnőm évekig szenvedett vele(kórházba is volt),végül lábgomba krém segített neki.
231. t.Ili (válaszként erre: 228. - Kingi7)
2012. ápr. 11. 14:32

Majdnem mentem.

Tudnod kell,hogy csak a debreceni klinikán,és az ORFI-ban csinálnak ilyet. Legalábbis 2 éve,még így volt.

Ha van módod,feltétlenül menj bele! Te még fiatal vagy,ne küszködj. Nagyon kemények a szűrők,nem csinálják akárkinek,mert qrva drága a kezelés.

Úgy tudom,mindenkinek egyéni kezelés van, de általában csak hetente egyszer kell menni,később meg havonta. Nem kell félni,egyáltalán nem fáj, valamit be kell szedni,vagy injekcióban beadják.

Ha már a szteroidok sem segítenek,akkor szokták felkínálni ezt a lehetőséget. Nagyon hatásos,és semmi mellékhatása nincs. Legalábbis nekem így magyarázták annak idején. Amikor én majdnem részt vehettem benne,már direkt azért kellett befeküdni az Orfiba,kisült,hogy bokától lefelé nincs azon a listán akik rész vehetnek benne.Nekem pedig a lábtőízületeknél nagyon súlyos a helyzet.

Nem volt mit tenni. Nem támogatta a TB.

Maradt a szteroid nagyobb dózisban.:(

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook