Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pikkelysömör tünetmentesítése?! fórum

Pikkelysömör tünetmentesítése?! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
320. ga_zsi
2014. ápr. 30. 10:09
Kedves n.diamond! Tökéletesen megértelek, már az otthoni piszkálódással kapcsolatban. Nekem tizenéve van ez a "drága". csak nekem a felsőtestemen. Amikor először kijött, én ugyanezt hallgattam otthon. Nem igaz, hogy nem gyógyítható, az orvos az hülye, keress egy normálisat, majd pont a stressztől leszel foltos, stb.... aztán leállt a kötözködéssel, persze a váleménye ugyanaz, de legalább csendben van. Igaz, vagy 6 éven keresztül stagnáltam. A karomon és a hátamon megvoltak a foltok, de tudtam kezelni: himalája sószappan, kecsketejes szappan, baba testápoló. Nyáron pedig sok sok nap. Aztán egy hónapja elkapott valami nyavaja,köhögés. Gyógyszert nem szedtem, csak népi gyógyászatot vetettem be. Méz, inhalálás, stb... A sömim bedurrant, de úgy,hogy csak na. A karom feldagadt, sebes volt, mire a doki azt mondta, hogy felégtem. persze nem is voltam napon. Adott rá kencét, a dgadás és a sebek elmúltak, de a vörösség megmaradt, plusz az egész testemen ( has-hát) egy csomó plusz kiütés. A doki amikor meglátta, csak ennyit mondott. hát ez szétszóródott. Hát kösz, ezt én is látom. Mostantól állítólag nem napozhatok, csak 50+-os napvédővel, pedig eddig az segített a legtöbbet. Szóval a család megint beindult. Nem igaz, hogy nem lehet valamit tenni, ez nem állapot, nem is akarsz meggyógyulni, a gyereket fel kell nevelni, stb..... Én pedig a stressztől szinte érzem az újabb és újabb pettyek jövetelét.Az a baj, hogy különböző kezelésekről hallottam, de olyanról egyről sem, ami használt volna hosszabb távon is.Szkeptikus vagyok sajnos. Most szulfulrt próbálok, hátha bejön.Nem szeretnék sokat, csak az egy hónappal ezelőtti állapotot, de félek nagyok az igényeim. Bocsi a panaszkodásért, de legalább kiírhattam magamból.
319. n.diamond (válaszként erre: 316. - Jázmyn)
2014. ápr. 28. 18:10

Köszönöm a segítséget, biztatást.A holt tengeri sót teljes fürdésre használtam, mert hogy az a reumatikus , izületi problémáimra is jó állítólag. Kissé húzós az ára, úgyhogy többnyire sima háztartási "tengeri sőt " használok. Nem igen tapasztalok eredmény , a hólyagok, ha akarnak kijönnek, hol több, hol kevesebb. Olyan, hogy egy sem volt , az talán egy-két napig tartott. De a helyei (barna foltok a felszívódott genny) akkor is megvannak, a diprosakic segíti, hogy hamarabb leváljanak, de attól meg elvékonyodik a bőr. Időnként bevörösödik a talpam , és viszket is. Láttam fotókat, hát...., szerencsés vagyok (?), mert csak a talpam szélén van leginkább, úgyhogy a járásomat nem befolyásolja. A kézfejemen időnkén kis területen kiszáradt a bőr, kis időre és ilyenkor többször használtam kézkrémet. Most olyan mértékben gyulladt be, majd utána kiszáradt és egyre nagyobb területen, sőt már az eddig "szűz" kezemen is megjelentek foltok, és iszonyúan visszket, Állítólag ez ekcéma, de végül is tök mindegy. Most már kenem össze vissza, és minden megjelenő piros folttól begörcsölök. Olyantól is, ami biztos nem szpori, vagy ekcéma. (Pl. most a szemem alatt szerintem megcsípett valami dög, egy pötty és duzzanat körólötte). Szóval most rém pesszimista vagyok, pedig tudom, hogy az én esetem az enyhe sporik közé tartozik. Igazad van, eddig mástól voltam stresszes, most már kifejezetten erre is görcsölök. Ráadásul ilyen még nem volt, hogy éjszaka óránkánt felébredek és eszelősen dörzsölöm, vagy vakarom a kezem. A párom meg macerál, hogy menjek orvoshoz, mert nem igaz, hogy ez nem gyógyítható. Sem szakirodalom, sem orvos nem tudja meggyőzni. Na hát ez a jóindulatú buzerálás (nem is akarsz meggyógyulni), sem javít a helyzetemen.

Nem kellene vele foglalkoznom, és ez sokáig ment is, csak ez az elvándorlás a talpamról tett idegessé. Pedig az egyik honlapon a sporis betegek rémtörténeteit olvasva be kéne fogni a szám.

318. Jázmyn (válaszként erre: 317. - Zsuzsa74)
2014. ápr. 20. 21:51

Szia!

Nagyon sajnálom a kislányod.

A köröm elváltozása sajnos előjel.Nem tudom, az ő körme milyen, de...nálam a ps.kirobbanása előtt kb. 5-6 éve, megkérdezte a reumatológusom egy vizsgálat során, hogy nincs-e pikkelysömöröm......mondtam, hogy nincs,azt sem tudtam,mi az....de ő már akkor tudta, hogy bennem van, mert látta a körmömön.Sajnos, helyileg,krémmel nem tudod kezelni.Valóban nem gyógyítható, de szépen szinten lehet tartani.Reméljük, nála nem ez lesz.

2014. ápr. 18. 22:40

Sziasztok!

A hat éves kislányom lábkörmén jelent meg elváltozás kb. két hónapja. A köröm azóta le is pottyant, de az új köröm nem normálisan nőtt. A háziorvos gombával kezelte, mivel termálfürdőben voltunk párszor egyértelműnek találta, hogy gombafertőzés. Elvittem egy másik dokihoz, miután a kezén lévő körmöcskéjén is megjelent az elváltozás, ő elküldött minket a Heim Pálba, hogy nézze meg gyermek bőrgyógyász. Pikkelysömörre gyanakszik. Pesten elküldtek minket a bőrklinikán található gombalaborba mintát vettek a lábkörméből , május 5-én lesz csak eredmény. Nagyon aggódom, mert azt olvastam nem gyógyítható, ráadásul a köröm esetében még a krémek is hatástalanok, mert nem tudnak felszívódni.

316. Jázmyn (válaszként erre: 313. - N.diamond)
2014. ápr. 4. 21:25

Szia! Nekem is talp-tenyeri sömöröm van.Hasonlóak a tüneteim mint neked, de nekem még nincs a lábszáron és könyökön.Viszont akárhányszor előjön, mindig egy picit feljebb merészkedik a talpamról, a tenyeremről meg már az ujjközökben is előfordul.

Diétázni kellene, amit sajnos nemigen tudok betartani, mert tünetmentesen lazára veszem sajnos.Csokit, kávét,sertéshúst,savas ételeket, savanyú gyümölcsöket ki kéne hagyni.

Nekem bevált a magamkészítette keverék, amibe csak egy nagyon kevés szteroidos krémet tettem.Minden nap szódabikarbónás fürdőt veszek, és hetente 1x holt tengeri sós áztatás.

És ami a legfontosabb....a stresszmentesség!!Ha rágörcsölsz és félsz tőle, annál rosszabb, mert akkor biztos kijön több is.

Remélem, segítettem.

315. malna64 (válaszként erre: 313. - N.diamond)
2014. ápr. 1. 22:08

Nekem is a talpamon és a tenyeremen van.Diprosalic kenőcsőtt kenem,ami nekem be vált,lább ásztatás 5 l meleg vízben feloldok tengeri sót(i kg 4* re)+20% ecetből a vízbe 2 löttyintés.

Én a cipöket viselem nehezen,a vékony piros bör könnyen reped.Kényelmesebb a papucs!!

314. cheeryl
2014. márc. 29. 15:43

Sziasztok!


Próbáltam olvasgatni a fórumot, de arra nem találtam választ, hogy milyen megoldást javasoltok viszketés ellen. Tudom, persze, hogy nem kellene, de annyira elviselhetetlenül viszket, hogy nem bírom ki. És ahogy vakarom, természetesen kisebesedik, és igencsak csúnya látványt nyújt. Mindkét karomon és lábszáraimon is pikkelyesek.


Valami ötlet esetleg?


Köszi!

2014. márc. 18. 06:00

Új vagyok a fórumon, de nem új a "sömörben".

Végigolvastam minden hozzászólást, lehet, hogy elkerülte a figyelmem, de nem találtam a talpon jelenkező hólyagokról. Nekem ez van, kicsik, nagyok, begennyesednek, ha nem szúrom ki bebarnulnak, majd lehámlanak. Nem viszket, nem pikkelyesedik, de a bőrdokik szerint ez pikkelysömör. Tíz éve (50 éves koromban ) jött elő. Először elkeseredtem (soha többé nyitott cipő,mert a talpam szélén, ha nem pöttyös,akkor piros a bőrőm ).Egy nagyon kedves doktornő a lekemre hatott, mondván, ne foglalkozzak vele annyit, nem dőlt össze a világ, ki figyel a talpamra, nyugodtan menjek strandra is, napoztassam, hetente szúrjam ki a hólyagokat, fertőtlenítsem, így hamarabb gyógyulnak, és dermovate, diproszalic felváltva.

Néha nagyon durva tud lenni, de gyakrabban nem foglalkozom vele. Most viszont bepirosodott a könyököm és a lábszáramon is megjelent néhány vörös borsószem nagyágú folt. Nem viszket, nem pikkelyesedik (egyelőre),talán mert rögvest elkezdtem psoriderm kenőccsel kenni.

Van valaki akinek a talpán hozzám hasonló nyavalyája van,és szerintetek ezek a pőttyök, ill. a könyökömön a nagyobb folt az psori ?

Félek, úgy járok, mint az édesanyám, neki 70 évesen jött elő, de az egész testén van már, csak nadrágban és hosszú újjú felsőben mer emberek közé menni.

Kicsit hosszúra sikerült, és több kérdést tettem fel, de nagyon kiváncsi vagyok a véleményetekre.

(amúgy tök ideg vagyok mostanában, az új pöttyöket biztos ezért kaptam, büntibe :)

312. Veronika27 (válaszként erre: 311. - Artur2009)
2014. jan. 24. 22:15
Mondjuk ebben lehet valami, mivel mi csak csirkét eszünk egy ideje és a férjemnek is elmúlt, kivéve a fejbőrét, mert ott szokott lenni egy kevés.
2014. jan. 23. 14:59

Pikkelysömör: Kb. 20 éve olvastam Maria Treben könyvét. Abban leírta, hogy nem szabad sertéshúst és füstölt húst enni. Ezt én 1 évig betartottam és azóta se a fejbőrömön, sem a könyökömön nem jelentkezett a pikkelysömör.

Tehát nem igaz az, hogy nem lehet kigyógyulni belőle. /20 éve nincs/

2014. jan. 13. 21:35
Ja, és sapkát hordani kötelező télen.
2014. jan. 13. 21:33
Nekem immáron elmúlt a pikkelysömöröm, kb. 1,5 havi kezelést követően. Esténként használtam rá az említett himalája sószappant. (Meg hajmosás után úgy, hogy még rátekertem egy kis időre a törölközőt a fejemre, tehát heti 2x dunsztolódott.)
308. Jázmyn (válaszként erre: 305. - MissT)
2013. dec. 29. 14:05
Aki Nagy-Britanniából be tudja szerezni a DOO GRO hajolajat, próbálja ki a haján,mert segít a hámlasztásban, csökkenti a viszketést,kiszáradást.
307. Jázmyn (válaszként erre: 305. - MissT)
2013. dec. 29. 13:55
A holt tengeri sóval készített kecsketejes szappant én is ajánlom mindenkinek.
306. nona47
2013. dec. 16. 19:42
anyának a psoratinex családbol az olaj az ami megszünteti a viszketést és hámlasztja.már 20 éve kinlodik vele.ez lett a régi dr Michaels krém új neve,mert hamisitották azt is már .drága 9000 ft 200 ml de használ.reggel keni, másnap reggel lemossa és ujra keni.eddig ez a legjobb.
305. missT
2013. dec. 15. 22:42
Sziasztok! a fejbőrös fórumon már leírtam de leírom ide is, hátha másnak is beválik! Én elkezdtem inni a Gyuri bácsi ps belső teáját, és elkezdtem hazsnálni a kecsketejes szappant hajmosásra, mert nekem a fejbőrömön van leginkább (azon kívül csak pár pici folt, itt-ott). Nos, nem vagyok 100%ig biztos, hogy melyik hatott rá, de én a szappanra tippelek, mert nagyon szépen kezd eltünedezni, el se hiszem!!!:) viszont biztos a tea is segít, hiszen gyulladáscsökkentő ha jól tudom. Remélem másnak is tudtam segíteni!:)
2013. nov. 23. 10:59
Nekem 1,5 hónapja kezdődött a dolog és el is mentem 2 hete bőrgyógyászhoz. Kaptam rá krémet, de mivel hajas fejbőrön van, elég nehéz kenegetni. Viszont mivel azt olvastam, a holttenger só és a sós víz jót tesz, ezért kipróbáltam a már meglévő Himalája sószappanomat rá. Még csak 2 napja használom, de úgy tűnik, bevált: nem viszket és nem is nagyon hámlik a bőröm. A benedvesített szappanról a kezemmel viszem fel a sós oldatot. Első alkalommal kicsit csíp. Szerintem érdemes kipróbálni. A szappan kapható a DM-ben, 1000 forint kb. és nagyon sokáig elég.
2013. okt. 22. 14:06
Gyuri bácsi féle tea pikkelysömörre nagyon jó!!!! Van olyan, amivel a bőrt kell külsőleg törölgetni, míg van, amit inni kell.
302. 4a5de48ea8 (válaszként erre: 301. - Jázmyn)
2013. okt. 3. 14:39
Gyógyíthatatlan, de szintentartható.
301. Jázmyn (válaszként erre: 299. - 4a5de48ea8)
2013. okt. 3. 14:08
Igen,erre már gondoltam én is.Gyuri bácsi receptje lehet,hogy mérsékelné azt a tünetem,ami jelenleg gyógyíthatatlan.
300. Jázmyn (válaszként erre: 297. - 4a5de48ea8)
2013. okt. 3. 14:07
A ps????...dehogy tartható :))Jó lenne,ha így lenne,ahogy írod.
2013. okt. 3. 14:06
Továbbá,nem reklám helye, de ha ismeritek a bükki füvesembert, akkor nem is kell többet mondanom
298. Jázmyn (válaszként erre: 295. - Bibo6)
2013. okt. 3. 14:03

Igen!Az túlzás,hogy sokat,de a magas koleszterin szint nem a sok zsíros ételtől van.Ez egyénileg más-más.Aki csak zöldséget eszik,annak az epesav nem tud mit üríteni,tehát feladja funkcióját....és csodálkozik,miért magas a koleszterin?

Én most hallottam,most aktuális...rákos beteg ne menjen kemora(ez is már köztudott)...sok mozgás,szalonna,sonka,...energia feltöltés!

2013. okt. 3. 13:50
Magisztrális-gyógyszertárban bőrgyógyász javaslatára, felírására-készítménnyel is szinten tartható.
296. Jázmyn (válaszként erre: 292. - Bibo6)
2013. okt. 3. 13:48

Szia!

Ezek szerint az antibiotikum neked nagyon nem jó :(Mert elvileg a napsugár jót tesz.

Ezt neked kell látni,hogy allergiás vagy ps-ös tüneteid vannak.

A bőrgyógyász mit mondott a "kencékre"...mire írta fel?

295. bibo6
2013. szept. 30. 23:18
Valahol olvastam,hogy a vega életmód segíthet.Hát ez azért be ne vegye senki. Zsírt kell enni sokat gyerekek, hogy ürüljön az epesav és ha az tud ürülni, akkor a máj is jól tud működni. Gyógyszerkiütésem előtt, ez tényleg igaz volt, én láttam magamon a változást, ahogy ettem a szalonnát, kolbászt, töpörtyűt. Szóval hajrá PALEO!
294. Veronika27 (válaszként erre: 292. - Bibo6)
2013. szept. 30. 23:15

Létezik egy krém, igaz nem magyar, viszont megfizethető.

A férjemnek pikkelysömöre van, vagyis csak volt! kb. 10x6 cm területen alkarján. Megkapta ezt a krémet, párszor használta és elmúlt neki!!!

Nekem a lábamon volt ekcéma, ami egy hónapja nem múlt már el, megkaptam a krémet, háromszor használtam! és nyoma sincs! El sem akartam hinni!

Privátban megírom a krém nevét, ha kell és mindenkinek, akit érdekel, de csak 3 hét múlva tudom, mert hűtőben kell tartani és nem tudom fejből a forgalmazó elérhetőségét, mert én meg a hűtőtől jelenleg 500km-re vagyok :)

293. patapucs (válaszként erre: 292. - Bibo6)
2013. szept. 30. 23:14

Szia!



Csak egy gondolat.

A barátomnak candida diétát kellett kb. 10 éve tartania (1 évig) és az idő alatt teljesen elmúlt neki a pikkelysömör.

Azóta is figyel a táplálkozásra, stb. és nem jött vissza neki.

A candida szinted esetleg meg lehetne nézetni...hátha.

292. bibo6
2013. szept. 30. 23:10
Sziasztok! 6 éves koromban jött ki először a pikkelysömöröm,szerencsére sok gondom nem volt vele soha, mert a könyökömön kívül nem igen volt sehol máshol, néha-néha egy-egy helyen, de ennyi. Elkezdtem paleozni, más okból kifolyólag, 6 hónap után csodálatos lett a könyököm, csak egy halvány fehér folt volt. Aztán jött egy mandula gyulladás, nem akartam antibiotikumot szedni, bárcsak kitartottam volna -e mellett, így utólag. De 5 napi nem alvás után rábólintottam,hogy beszedem. Collitises vagyok,ezért sem akartam. 3 napos kúra volt az egész, de tetőtől-talpig kicsapott a pikkelysömör,mert kifeküdtem a napra antibiotikum mellett. Ez volt nyár elején, és még mindig tiszta olyan a hátam, hasam, lábam. Nem akar elmúlni. Soha nem voltam ilyen helyzetbe ezzel még. Ki mit javasol? Vagy mit gondoltok mi lehet a háttérben? Valamire allergiás lehetek? Voltam bőrgyógyásznál vele persze, de csak kencét írt fel, de ugye ezek nem érnek semmit sem.
2013. jan. 14. 13:29

Kedves Fórumozók!


Egy nagyon jó megoldás a pikkelysömör kezelésére, az un. Krioszauna, melyet már Székesfehérváron is ki lehet próbálni a C-Med Rehabilitációs Centerben.

Az első alkalom ingyenes, így veszteni semmi sem lehet vele!

Akit bővebben érdekel: [link]

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook