Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pikkelysömör tünetmentesítése?! fórum

Pikkelysömör tünetmentesítése?! (beszélgetős fórum)


110. nanuka (válaszként erre: 109. - F54d0e6a81)
2010. júl. 29. 09:12

Nekem se mondta rá a bőrgyógyász kapásból, hogy ez p.sömör. Sima korpának kezelte - úgyhogy én is ugyanígy voltam ezzel vagy 3 évig, mint a Te rokonod. Aztán amikor kijött a lábamon, arra is vmi mást mondott a doki és nem a megfelelő kenőcsöt adta. Magamtól jöttem rá, hogy ez bizony p.sömör lesz, miután az általa adott krém semmit nem ért, ellenben kitapasztaltam, hogy szoláriumtól és szaunától (tényleg, a szaunát még nem is említettük, pedig az is segít!) javul. Utána már úgy mentem egy másik bőrgyógyász ismerősömhöz, h "mondd, hogy ez nem az, amire gondolok". A válasz: "háát, nem akarlak elkeseríteni, de ezt jól eltaláltad".


És az is fontos, hogy neten sem szabad képeket nézegetni! Véletlenül se! Én is beleestem ebbe a hibába az elején, és utána kb sírógörcsöt kaptam. Szerintem direkt a leggusztustalanabb képeket teszik fel a legsúlyosabb esetekről, egy olyat sem láttam, amilyen az enyém.


Persze, hogy megértjük, mi is ezzel élünk és virulunk:)

109. f54d0e6a81 (válaszként erre: 108. - Nanuka)
2010. júl. 29. 08:59

Szia!


Köszi a bátorítást,most kipróbálja azt amit mondtatok és hátha...


Sjna nem 1 hónaptól várja a csodát 2 éve kezeli magát és azon belül tudja,1 hónapja,hogy sömörös azóta,meg nem kent rá semmit...


Nem a fejbőr miatt aggódik,hanem a teste miatt,mert ott is megjelenhet,a füléről szépen elmúlt,úgytűnik máshol nincs,de a lábszáras másik rokon kikészítette,mert ugyebár,amit lát,hall az ember azt elhiszi..


Most már azért jól van,sokat segítettetek neki,mert általam,volt akinek elmondta,akik megértik,mert hasonló helyzetben vannak!!!


A fórum továbbra is él, 1-2 módszernél nem adjuk fel kerül amibe kerül!!!

Szóval nyugodtan írhattok kezelési tippeket,legfőképpen hajas fejbőrre!!!


Köszönjük szépen a segítséget,mégegyszer!!!!!!!!!!!!

108. nanuka (válaszként erre: 94. - F54d0e6a81)
2010. júl. 29. 08:51

"Azért van most rossz passzban mert látta a másik rokonnál,hogy könyöke után a lábszáron lett neki,hát ő erre beképzeli magának,hogy neki is lesz ott....

"


Jaajjj, csak ezt ne! Mármint hogy beképzeli magának, hogy ott is lesz - ezt nem szabad! Ezek lesznek az önbeteljesítő jóslatok! Az ilyen gondolatokat el kell hessegetni sürgősen és inkább azt mondogatni helyette, hogy "de jó, hogy nekem csak a hajamon van és hamarosan megtalálom azt a szert, módszert, ami segít ezen is" ;)

Én már nem bánnám, ha csak a fejbőrömön lenne :) Bár most egész jól elkezelgetem a kis házilagos módszereimmel a többit is :).

2010. júl. 29. 08:27

Hello!


Az én párom is ezzel küzd. Neki a hajas fejbőrön,könyökén és néha a füle tövében jön elő.

Tulajdonképp semmi nem használ tutira,már sok mindent kipróbált,jelenleg elocom oldattal kenegeti,de az a gond,hogy ha eltűnik a fejéről,akkor előjön a könyökén......

106. nanuka (válaszként erre: 96. - Bettiletti)
2010. júl. 29. 08:22

Ezek szerint én vagyok a rossz példa :). Nekem a hajas fejbőr után jött a könyök, aztán a lábszár. De még ettől sem kell kétségbeesni! Ezt most nem azért mondom el, mert ijesztgetni akarom a szóban forgó leányzót, hanem hátha segít vkinek, aki idetéved. A Daivobet (ugye steroid) vmennyire használt a könyökre+lábra, de csak enyhítette és soha nem tüntette el. Viszont most próbáltam ki egy sós-lime-os radírt + holt tengeri sót tatalmazó szappant és mintha valami csoda történt volna, a lábamról tökéletesen eltüntettem, a könyökömön vannak még pici pöttyök, de már az is sokkal szebb. Ezen kívül még ureás eucerin-t kenek rá testápoló helyett reggel este.

A sampon, amit ki akarok próbálni, uattól a cégtől származik, ahonnan a sós-lime-os bőrradír, úgyhogy nagy reményekkel várom az eredményt :) Remélem, az is használni fog.

Gyanítom, ahol a sós szappant vettem, ott is tuti van sampon, de félek, hogy annak tényleg horribilis az ára. A szappan lett volna 4000, csak a 2 szép szememért, meg mert mondtam, hogy ez csak kipróbálásra sztem sok, engedett a srác, akitől vettem, és végül 2000-ért hoztam el. Ha érdekel, írj, és küldök cégneveket, de ezt már én sem merem leírni, mert ezek már tényleg nem gyógyszerek.

2010. júl. 28. 20:45
Köszi, drukk, sok sikert és kitartás, sokáig, ne 1 hónapig, időt neki... :D
104. f54d0e6a81 (válaszként erre: 103. - Bettiletti)
2010. júl. 28. 20:43

Köszönjük,csináljuk a kezelést,majd írok hogy sikerült!!

Szép estét nektek!

2010. júl. 28. 20:40
Csináljátok azt a kezelést, amit leírtam, hidd el, segít. :)
2010. júl. 28. 20:39

Ami segíthet, többeknek jobb utána, ha nincsenek nyílt sebei, vagy vérző, egy hajtőfestés - saját hajszínre akár, csak a tövét - segíthet.

Utána jobb lehet, nekem jobb szokott. :D

101. f54d0e6a81 (válaszként erre: 100. - Bettiletti)
2010. júl. 28. 20:35
Lány 20 éves.
2010. júl. 28. 20:33

Hála jó, van, köszi, de rendes, tűrhető, és értékelem, és hálás vagyok neki, hogy "csak" ennyire csesztet :)

Jó ideje nem kezeltem, és nem lett rosszabb.

Amúgy milyen nemű a rokonod?

99. f54d0e6a81 (válaszként erre: 98. - Bettiletti)
2010. júl. 28. 20:31
A te sömöröddel mi a helyzet?
98. bettiletti (válaszként erre: 97. - F54d0e6a81)
2010. júl. 28. 20:29

Rendben!

nem baj, a kénest is használja, ezeket, amiket leírtam, együtt.

Ha nagyon félti a bőrét, a neten rendelhető sheavajat is érdemes használnia a testápolás mellett, ahogy korábban leírtam.

Igen, az agyi dologból rángasd ki, ez a legfontosabb, talán fontosabb a gyógyszereknél, de ha együtt menne, az lenne a legjobb!

Teljes tünetmentességet nehéz, azt mondom, de egy jó, kielégítő állapot elérhető :)

97. f54d0e6a81 (válaszként erre: 95. - Bettiletti)
2010. júl. 28. 20:25

Köszönöm a választ!

A kénes sampon akkor az amit ő is használ!!!

A többit is kipróbáljuk és próbálom segíteni őt,hogy végre túltegye magát ezen,de nem könnyű,mert alapból olyan,hogy fél minden nyavalyától,és hülyeségeken rágódik,stresszel....

De azért nem menthetetlen,kihúzom őt ebből,a sömörrel,megegpróbálunk elbánni,legalább tünetmentessé tenni!!!Ha sikerülne dejó lenne...

Minden esetre írok mit értünk el..

Azért mindenkitől továbbra is várjuk a tippeket!!

Szia!

2010. júl. 28. 20:22

A daivonexet nem tudom sajnos, de azt inkább olyan időszakokra javasolják a dipro helyett, amikor egy kb kielégítő állapotot elértünk, annak a fenntartására.



Ezt a kezelést kell kitartóan, türelmesen, bizalommal csinálni, és tudod, agy...a legfontosabb!

Kicsi az esélye, hogy kijön neki máshol is. Nagyon kicsi. max pici pöttyök, amikre ha ken diprosalic, elosalid, vagy inkább elocom kenőcsöt, valószínű 1-2 kenésre elmúlik.

De ezt megelőzheti napi többszöri hidratáló testápolással!



Nem minősül reklámnak, csak ha linket másolsz be, vagy konkrétan reklámozol, szerintem tuti nem szólnak érte, ha így segítünk egymásnak.

2010. júl. 28. 20:18

Nagyon szívesen, örülök, ha tudok, de tudod, főként a fejét tedd rendben, az 1. és legfontosabb kezelés.

A test psömöre másképp megy, a hajas részé szintúgy, a szegedi szakklinikán mondták nekem, hogy általában akinek ott van, csak ott van.

A kénes sampon készen vehető, Naturland-nak van nagyon jó.

Állapotfüggően lehet használni, akár 2-3 naponta is, amikor rosszabb, ez arra jó, hogy a lerakódásokat eltávolítsa. Ezután ugye a rendes sampont, korpátlanítós lehetőleg, hogy kimossa a hajból a "dolgokat".

A kénes sampont jól bele kell dörzsölni.

Az áfonyásnak van pontos neve, de talán egy nagyobb patikában tudnak így segíteni, az úgy emlékszem, nem olyan olcsó, de talán nem is megfizethetetlen, talán egy próbát ér, mert nem tüneti kezelés a többivel ellentétben, hanem az alapproblémán, a túl gyors hámképződésen próbál segíteni, illetve reméljük segít.

De, a diprosalic szteroidos, épp ezért használ, nem kell félni tőle, nem olyan könnyű hozzászokni, és ha egy ideig szépen kezelitek, akkor javulni fog, és egy kicsit lehet visszavenni belőle, esetleg néha Daivonexet alkalmazni.

Huh, az árak...diprosalic 731 Ft, detergens sulfur sulfuratum FoNo IV. Naturland (kénes sampont, Naturlanos, ennyit elég mondani) 267 Ft.

94. f54d0e6a81 (válaszként erre: 93. - Bettiletti)
2010. júl. 28. 20:06

Köszönjük a segítséget!!

Azért van most rossz passzban mert látta a másik rokonnál,hogy könyöke után a lábszáron lett neki,hát ő erre beképzeli magának,hogy neki is lesz ott....

Dehát mit csináljak vele,próbálom rávenni arra,hogy lépjen túl a hülyeségen,mint látod anyagilag is segítem,remélem mostmár javulni fog..


A kénes sampont patikában csinálják??

Nekünk készen volt amit vettünk,de csak úgy emlékszem,hogy kénes volt!


A diprosalic nem steroidos??


Áfonyás kapszulát még nem szedett,ezt így kell kérni a patikustól??


Bocsi,hogy ennyit kérdezek!!

Ja kb.mennyibe kerülnek??


Köszi!

2010. júl. 28. 19:55

No, a neten keresgéléssel kezdtem én is, megijedtem, de nem kell vele törődni, ez főleg olyan betegség, ami mindenkinél más lefolyású.

A szegedi szakklinikán moondták nekem, hogy akinek hasas fejbőrön van,annak általában nem jön ki máshol.

A neten sok a rémhír, az emberek vmiért szeretik egymásra ráhozni a frászt.

Javaslom a pesti mária utcai klinikát, vagy szegeden a pikkelysömör klinikát.

Az alapkezelést úgy látom, nem próbáltátok:

-kénes sampon kb 3 naponta, tünetek erősségétől függően, 2 mosás, utána egy sima, avgy korpátlanítós samponnal

-diprosalic oldat csepegtetése minden este az érinte3tt felületre, lehetőleg más nézze át a fejét minden este, és dörzsölje bele a piros, ill sebes részekre

-áfonyás erre való kapszula, amit a gytárban, nagyobbakban lehet szerezni, rendelni, ez lassítja a hámképződést, ami a psömört előidézi (amit leírtam: gyors és rossz minőségű hámsejtek alakulnak ki)

-1 hónap alatt ne várjatok csodát, ennek idő kell, amíg elmúlik, ezt a kezelést, amit leírtam, alkalmazzátok a leírtak szerint, ezeket a szereket háziorvos felírhatja, vagy bőrdokitól lehet kérni, az áfonyás nem receptes


Ne aggódjon, fő a pozitív hozzáállás, nem fog máshol és több kijönni, mert tud róla, tudja kontrollálni, elintézi agyban, fejben, és elfogadja ezt a helyzetet, ezzel kell élnie, de tehet a javulásért.

Nyugodjon meg, segítsd őt ebben.

A Mária utcába valamelyik reggel 7-re menjetek el, akkor időpont nélkül ellátnak, csak ilyen jó korán kell menni.

Nuygi! :)

92. f54d0e6a81 (válaszként erre: 91. - Bettiletti)
2010. júl. 28. 19:31

Na akkor,csak azt írom amit én vettem neki,nem merem teljesen kiírni őket hátha..:

-locoid Crelo:ezt csak 1-szer használta,mert sok a mellék hatása!

-biod. nodé ds+

-biod. node ds

-biod.node k

-neu.t gél fort

-heden..

Kénes gyógyszertári sampon..

Eckema r..

-Sebori...

Egyenlőre ennyit tudok,de hangsúlyozom,azért van kétségbe esve,mert 1 hónapja tudja,hogy sömöre van,mert 2 év alatt a bőrgyógyász nem mondta neki...

És elment egy ingyenes szűrésre ott derült ki,szegénykém rákeresett a neten azóta kivan,mert

félelmetes,amilyen képek vannak rajta,bármelyikünk félne.

Tehát eddig azt sem tudtuk mit kezeljünk,most semmit se rak rá,levágatta a haját,már nem tudatosítja annyira magában,hogy beteg,de azért motoszkál benne,hogy nem e lesz elterjedve rajta...

Üdv.

2010. júl. 28. 19:23

Oké.

Hátha valamit nem próbált, ami fontos, hasznos, nekem bevált, stb.


Tényleg ne vedd bántásnak, de túlaggódjátok, és ez neki, NEKI tesz nagyon rosszat, érted?

90. f54d0e6a81 (válaszként erre: 88. - Bettiletti)
2010. júl. 28. 19:19

Húúha,össze kell szedni mit szedett eddig,de nem garantálom,hogy mindet leírom,mert egy az már elment,kettő szerintem sok lenne,azért össze szedem,mert párra fejből emlékszem,mivel én vettem meg!!!

Na most össze írom és akkor utánna ismertetem!

Azért köszi..

2010. júl. 28. 19:16

Én azt sehol sem írtam, ne mondd, mert nem igaz, hogy ne nyafogjon...ilyet nem....próbáltam kíméletesen felébreszteni.

Ha jól sejtem, tapasztalatokért jöttetek, akkor tessék, itt van többünk fő tapasztalata!


Én is átéltem a kaparást, a bámulást, hogy azt hiszik, korpa, ápolatlan stb.

De pl jó megoldás az, hogy mindig van nála vmi birizgálnivaló :), amive lefoglalja a kezét, nem tudom, ffi vagy nő, bocsi, ha írtad, neme szerint valami, pl nőknek fülbevaló, gyűrű, karkötő, ilyesmi, ffinak talán kulcstartó stb, amin sok kis piszkálgatnivaló van, így a keze le van kötve.

88. bettiletti (válaszként erre: 86. - F54d0e6a81)
2010. júl. 28. 19:12

Köszi.


Nyugodtan írj meg gyógyszerneveket, azért senki nem tilt le...

A kezelési, kúramódokat, amiket próbált már.

Én nem akartam bántani őt, de meg kell értenie...én is ezzel küzdök, küzd a fene, de van, és a kaparás a legnagyobb ellenségek egyike, hidd el, tapasztalat, nem vakon mondok hülleségeket.

Segíteni próbálunk, csak elutasítod, elutasítjátok.

Akár pszichológussal is, de első lépés a gyógyulás felé a hozzáállás változtatása.

Ez nagyon fontos, nem csak szerintem


Nem mondtam, hogy ez a probléma egy semmi, de nem is akkora ügy, amekkora traumaként éli meg, gondolom, nem volt még nagyobb betegsége, vagy netán életreszóló eü gondja, azért viseli meg ennyire, de ha igazán segíteni akarsz neki, ebben segíts elsőként, és nyugodtan írd le, mivel és hogyan kezeltétek eddig, ami nem segített.

Régi psömörös vagyok, sok tapasztalattal, és sok egyéb tapasztalattal.

Az igazság néha fáj és rosszul esik, de muszáj, hogy ráébredjünk néha a valóságra, mert másképp könnyedén belelovalljuk magunkat a saját bajunkba, és nem gondolunk bele, hogy mi minden lehetne még, pl akiknek súlyos psömörük van, stb, amikről írtam.

Higgye el, jól járt, hogy csak ennyi van, tudom, ez sem kellemes a legjobb, ha tök egészséges az ember, de sajnos ez nem sokaknak adatik meg, ezen nem szabad siránkozni, kiakadni, a - hozzáállás csak a bajt és a -at vonzza.

87. f54d0e6a81 (válaszként erre: 79. - Nanuka)
2010. júl. 28. 19:11
Oké várjuk a tapasztalataidat!!!!
86. f54d0e6a81 (válaszként erre: 85. - Bettiletti)
2010. júl. 28. 19:01

Azért,írtam,hogy átestél a ló túlsó oldalára,mert többször írtad,hogy ne nyafogjon..

Mivel ő is itt van,nem esett neki jól,hogy lesemmizik a baját!!!!!!!

Próbálta már elfelejteni,de néha már fel sem tűnik neki,hogy megint ott a keze a fején,bárhol vagyunk

ezt csinálja és néha kellemetlen neki,mert megbámúlják,azt hiszik tetves stb stb..

Nem kell azt mondani,hogy téped a szádat és nem hallgatlak meg,de hallottam,csak elvileg nem reklámozhatunk semmilyen sampont,csak privibe!!!

Nem kell megsértődni!!

A segítséget szívesen vesszük,hisz azért nyitottam a fórumot!!!!

Gratulálunk a kisbabához!!!!

85. bettiletti (válaszként erre: 84. - Nanuka)
2010. júl. 28. 18:21

Így is van :D

De mi jóban voltunk mindig is, sosem lettem hála nagyon letámadva :)

kopkopkop!


Ennél a beetegségnél nagyon fontos a hozzáállás, van, aki nem hisz "ezekben", azt én sem feltétlen hiszem, hogy bármi meggyógyítható vele, de sok mindenre jó.

84. nanuka (válaszként erre: 83. - Bettiletti)
2010. júl. 28. 18:04

Szerintem kicsit félre lettünk értve: ezzel a pozitív hozzáállás dologgal egy kevésbé konkrét dologról beszéltünk. Ez nem olyan megfogható, mint egy krém vagy oldat, amit felkensz, aztán vagy használ, vagy nem. És ezt nem lehet receptre sem írni. Meg kell egyfajta beállítottság, hogy hinni tudj benne. A legtöbb embernél ez kapásból elutasításra talál, mert eleve hamvába holt ötletnek és üres dumának hiszik. Sajnos.


Na de Te meg a Pocaklakó Mini Manó Babáddal végképp ne aggódj semmin! :) Bizti tudja a psömöröd is, hogy boldog vagy és nem is támad most, látod ;)

83. bettiletti (válaszként erre: 81. - Nanuka)
2010. júl. 28. 17:24

Nyugodtan, jól mondod :)

Én nem vitatkozom, de nem szeretem, ha tépem a szám, és nem akarnak meghallani, nem reagál, pl. 5ödször vagy hányadszor kérdem:


Miket próbáltak már ki???


Ez bizti másnak sem lenne fogára való, hogy nem hallják meg.


Dehogy vitázom!!! :D


Nem fogom a semmiért idegesíteni magam és a Kis Mini Manó Babámat :D

82. bettiletti (válaszként erre: 79. - Nanuka)
2010. júl. 28. 17:22

De jól összefoglaltad. :) Én is ezt csinálom egy ideje... :D

Én mióta babás vagyok pl. semmivel nem kezeltem, nem foglalkozom vele semmit, és nem lett rosszabb, semmi... :D

81. nanuka
2010. júl. 28. 17:21
És ne vitatkozzatok:)A tünetmentesítésnek tényleg része az, hogy az ember magában, a kis lelkében meg agyában rendbe rakja a dolgokat és vmi egyensúlyt teremt. Csak ezt sokszor jóval nehezebb, mint rákenni egy krémet. Viszont többet használ. De ez csak akkor megy, ha valaki hisz ebben. Ha nem, akkor nem kell erőltetni, előbb-utóbb úgyis rájön magától. Na jó, már megint túl sokat beszélek (írok) nem osztom tovább az észt :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook