Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pikkelysömör tünetmentesítése?! fórum

Pikkelysömör tünetmentesítése?! (beszélgetős fórum)


170. Dice04 (válaszként erre: 169. - Nanuka)
2011. jún. 27. 18:56

És milyen termékeket használsz most, amire azt mondod hogy határozottan segített és természetes összetevőjű? :)

Mondjuk nekem a legjobban az használ, ha nem foglalkozok vele, mindennapi tisztálkodás meg két naponta testápoló, nekem a legjobban ez vált be.

169. nanuka (válaszként erre: 167. - Dice04)
2011. jún. 27. 17:02
Használtam Daivobetet elég sokáig, nekem is hasonló volt: amikor elkezdtem használni, hirtelen javulás. Aztán abbahagytam, megint használtam, megint jó volt, és ez így ment egy darabig. Szüneteltetések után segített. De egy idő után már semmit nem ért a szüneteltetés sem, hanem úgy nőtt tovább, mintha semmit se kentem volna rá. Akkor kezdtem el átállni természetes összetevőjű szappanokra/krémekre és rájöttem, hogy azok sokkal többet érnek és legalább még szteroidot se kenek magamra. Arról nem is beszélve, hogy olcsóbban jövök ki, mint a Daivobettel. Azt már lassan aranyáron vesztegetik :)
168. t.Ili
2011. jún. 26. 21:18

Most találtam,de lehet,hogy ti már láttátok:)


[link]


Érdemes a-z-ig átnézegetni:)


Ahogy látom,a portál már vagy két éve nem él.de hátha talál valaki valami használhatót rajta:)

167. Dice04
2011. jún. 26. 19:39

Hali!

9 éve szenvedek pikkelysömörben. Mindeféle állapotot megjártam szinte vele. Évek óta nem használok semmiféle kenőcsöt csak testápolót. Az elmúlt 5 hónapba a tüneteim enyhék voltak. Egy másfél hónapja viszont voltam kontrollon és a bőrgyógyászom ajánlotta a Daivobet kenőcsöt. Elmondta hogy kezeljem vele magam, meg hogy miket tartalmaz. Mondom miért ne, együtt működök. A tapasztalatom a kenőccsel kapcsoltaba, hogy 2 lekenés után nagyon sokat halványított sőt el is tüntette a foltjaimat. A hatás fennt állt 4 napig. Majd szépen újra előjöttek, akkor újra lekentem őket majd megint eltüntek.4 hét után újra kontroll, és a tüneteim most súlyos kategóriába tartoznak. A tünetek ahogy újra előjöttek pár nap múlva sokkal súlyosabban jelentkeztek, megvastagodtaka foltok , és a szinűk sokkal sötétebb mérgesebb lett. Valaki járt már hasonló módon így szteroidos vagy nem szteroidos de nem természetes összetevőjű kenőcstől??? És ha igen, akkor írja már le a tapasztalatait! :)

166. Myrtill
2011. jún. 19. 22:32

No, vettem a gyógyszertárban kénes sampont és jelentem: nekem is beválik! Igaz a gyógyszertárosnő 5 perces hatóidőt mondott, én fél órát szoktam rajta hagyni kb.

És működik! Kb. a 3. mosásnál már alig van valami pikkely a bőrömön, viszont ahogy abbahagyom a használatát és csak hétköznapi samponnal mosom, máris újra kiszárad a fejbőröm és megint csupa "korpa" lesz.

Amit nagyon utálok, az az, amikor a hajam tövénél "kijjebb" jön, szóval látható helyen kezd megvastagodni. Undorító, de erre hatásos a Dermovate krém.

Igaz, csak pár napig, mert ahogy eltűnt, nincs mit kenni, 4-5 nap, max. 1 hét múlva újra jönnek a pöttyök. Most is érzem a homlokomon, talán 4 napig ha sima volt.. ):

Ja és Diprosalic oldat. (;

2011. máj. 27. 08:19

A zöld dióhéjat dió levéllel helyettesítem.

Kimegyek a kertbe szedek néhány levelet és beleteszem a teába,hagy ázzon.

2011. máj. 27. 07:03

Közel 3 hete iszom a teát napi 1.5 litert,és 2 kávéskanál oliva olajat minden reggel.

Talán mintha lasabban képződne a plakk ,és vékonyabb rétegű,könnyebben lejön.


Eddig ennyi a tapasztalatom!


Havi adag postaköltséggel együtt kijön 4000ft-ból.

163. nanuka (válaszként erre: 162. - T.Ili)
2011. máj. 21. 10:16

Próbáld ki, ártani biztos nem fog! Aztán majd meséld el, hogy használt-e? ;)

Ahogy én itt olvasom, kb mindenkinek más jön be. Az én lábamnak az használ, hogy minden zuhanyzás elején óvatosan (!) ledörzsölöm róla a sarokreszelő habkővel a hámló réteget, utána csakis és kizárólag körömvirágos kecsketejes szappant használok, aztán meg bekenem az Eucerin 10% Urea-t tartalmazó krémjével. Az egyik lábamon teljesen eltűntette ez a módszer, a másikon kell még szoláriumozni/napoztatni picit és akkor ott is alig láthatóvá válik.

162. t.Ili
2011. máj. 20. 23:37

Annyian mondjátok a tengeri sót.

Mit gondoltok,ha csak szárazon dörzsölném vele a bokám külső oldalát,segítene?

Kb.két hónapja jelent meg,az egyiken 5cm,a másikon 10cm-es ovális foltban:(

161. nanuka (válaszként erre: 160. - Myrtill)
2011. máj. 20. 21:08
Nem gyógytermékek, viszont nagyrészt tényleg természetes anyagokat tartalmaznak és szerintem ez már sokat lendít a dolgon ;) Nekem nem csak a fejemen van pikkelysömör, hanem a könyökömön meg a lábamon is. A könyökömről most eltűnni látszik, amióta nem használok semmilyen tusfürdőt, csak kecsketejes szappant.
160. Myrtill (válaszként erre: 159. - Nanuka)
2011. máj. 20. 20:21
Igen, olvastam! Érdekes, mert ugye ezek nem gyógytermékek... Mármint a Lush-ban kapható dolgok. Az a baj, hogy ha megrendelem neten, akkor a postaköltséggel együtt már igen húzós az áruk... ): De utánanézek és megjegyzem, ha Pesten járok, vagy találkozok pesti ismerőssel, akkor hozatok vele. (:
159. nanuka (válaszként erre: 158. - Myrtill)
2011. máj. 20. 19:39
A 145. hozzászólásban írtam anno a Lush samponokról, akkor kezdtem el kipróbálni őket. Azóta eltelt több is, mint fél év, és én azóta is azokat a kis szilárd korongokat használom, és láss csodát, TELJESEN ELTŰNT a fejbőrömről a pikkelysömör! :))) Már nyoma sincs, pedig előtte én is volt, hogy véresre vakartam a fejem meg fejtegettem le a vastag plakkokat, mert már kishíján megőrültem tőlük. És igen, ismerős, még a melltartóba is bepotyogtak a kis darabkák... Ezekkel a samponokkal viszont szépen lassan eltűntek. Javaslom, hogy ha teheted, próbáld ki bátran, pláne, hogy van köztük olyan is, ami kifejezetten serkenti a hajnövekedést! ;) Én levágattam a hajam többször is, amikor már nagyon eldurvult a dolog, most viszont újra növesztem, és örülök neki, hogy már össze tudom kötni copfba anélkül, hogy estére kisebesedne a fejbőröm a copf alatt - régebben ez bizony mindig megtörtént.
158. Myrtill (válaszként erre: 157. - Myrtill)
2011. máj. 20. 00:46

Kifelejtettem még azt, hogy gyerekként (11-12 évesen) sokszor véresre vakartam a fejbőröm, sőt hajmosáskor "lehámoztam" azokat a vastag, felgyülemlett pikkelyeket a bőrömről. Ilyenkor csupa vér volt az egész fejbőröm, papírtörlővel itattam le. Ezt megcsináltam párszor, de utána leszoktam róla. Annyira akartam, hogy "tiszta" legyen a fejem és ne ilyen "rücskös"... De amikor éreztem a vér szagát a kis fürdőszobában, meg a kezeimen is éreztem azt a furcsa szagot, leálltam ezzel az "önkínzással" és próbáltam nem törődni vele.

Az is iszonyú volt, amikor általános iskolában hatodik osztály elején átmentem egy magán iskolába, s ugye az állandó viszketést próbáltam uralni, de muszáj volt vakaróznom néha. Máig emlékszem, hogy a mellettem ülő lány osztálytársam fintorogva nézett rám és kérdezte, hogy tetves vagyok-e?!

Egy biztos: a gyerekkorban előbukkanó pikkelysömör és az internet, tudomány hiánya miatti tudatlanság nagyon rányomja a bélyeget az ember lelkére. Sajnálok minden egyes "sorstársamat", főleg aki több, mint fél életén keresztül viseli ezt a hülye betegséget! Sok sikert mindenkinek a tünetmentesítésben!

157. Myrtill
2011. máj. 20. 00:37

Én itt vagyok és épp olvasgattam a hozzászólásokat. (: Ez a tea érdekes lehet, mármint kipróbálni. Az a baj, hogy mire minden hozzávalót összevásárolnék, egy rakás pénz elmenne rá. ): A diétában pedig sok olyan kaja van, amit én nagyon szeretek. ):


Írták itt a lányok, hogy "akinek a fejbőrén van pikkelysömör, annak szinte biztos, hogy nem jön ki máshol a testén", na ez hülyeség. Az, hogy a fején van valakinek, nem garancia arra, hogy máshol nem lehet. Nekem pl. a fülkagylómban is van (hallójárat, vagy minek hívják) és kívülről, a perem alatt is, a fülcimpám tövében, a köldökömben is elő szokott jönni. Volt már a csípőmnél is egy kis foltban és a nyakamon is, az utóbbi kettőt évekkel ezelőtt eltüntettem szerencsére.

A fejbőrömön lévő pikkelysömörrel nem szoktam külön foglalkozni, a homlokomat és a hajszéleket kivéve, mert itt elég feltűnő, ha próbál "terjeszkedni", én Dermovate kenőcsöt használok, nagyon jól beválik.

Régen nekem sem tudta megállapítani egy állami bőrgyógyász sem, pedig igen soknál jártunk, egyébként nekem 8 évesen kezdődött egy 10 Ft-os nagyságú folttal. Emlékszem, hogy anyumat megkértem, kösse hátra egy sállal a kezeimet, hogy ne tudjam vakarni, annyira viszketett. Mire végre el tudtunk menni magánorvoshoz, már több helyen is megjelentek nagyobb foltok a hajtöveimnél, végül összeértek, most már mindenhol van. A magánbőrgyógyász egyből megmondta, hogy ez pikkelysömör, kár, hogy nem jöttek rá hamarabb.

Én is használtam gyógyszertárban kikeverendő krémet, sokszor nem csak 3 órán keresztül volt a fejbőrömre kenve, hanem akár egész éjjelre, aztán mostam máris a kénes samponnal és tényleg jól letisztította. Viszont undorodtam a szagától és saját magamtól is, amiért ilyen büdös vagyok.

Mivel mindig is hosszú hajam volt, ráadásul nagyon dús is, évekig elég pállott volt, nedves, vastag plakkok voltak a fejbőrömön. Viszont régóta rohamosan fogyatkoznak a hajszálaim, minden hajmosásnál (3 naponta) hatalmas csomó hajakat szedek ki a szűrőből, a halántékaimnál pl. már teljesen kilátszik a fejbőröm, ha összekötöm a hajam. Nem tudom, mit lehetne ezzel csinláni, de nagyon elkeserít.

Még mindig hosszú a hajam és évek óta nem használok külön krémeket (jut eszembe, Diprosalic oldatot is használtam, meg Elocomot), viszont jó ideje egyáltalán nem vastag a pikkelyréteg a fejemen, mondhatni látom az egészséges fejbőrt, viszont irtózatosan hullanak kifelé ezek az elhalt hámsejtek, s örökké tele van velük a hajam. Mivel nagyon hiú vagyok, rettenetesen sokat bosszankodom emiatt, nem tudom, mi lenne a megoldás. Ráadásul sötétre festem a hajam (4 évig fekete voltam, mostanában már barnával festem és várom, hogy lenőjön teljesen), így még jobban látszik, nem beszélve arról, hogy a ruháimra is lehullanak, még a melltartómba is kerülnek.

Amikor reggel felkelek, a párnám és a lepedőm körülöttem tele van ilyen apróságokkal, emiatt nagyon sokáig szégyelltem magam a kedveseim előtt, ezzel mára már valahogy megbékéltem, de még mindig bánt a tudat, hogy ők meg ebben kénytelenek feküdni. Soha egyik nem szólt egy rossz szót sem, volt, aki direkt dörzsölgette, masszirozta a fejbőrömet az ujjbegyeivel, mert tudta, hogy jól esik, annyira viszket. (:

Most megint ott tartok, hogy valamit tenni akarok ez ellen, úgyhogy megyek a patikába és veszem a kénes sampont, meg íratok fel Diprosalicot.

Én is ledöbbentem egyébként, mikor olvastam, hogy szteroiddal kenem a homlokomon lévő vörös foltokat, azt is tudom, hogy káros, de azt is, hogy ha nem kenném, egyre lentebb húzódna. Nem kell ezt mindenkinek tudnia, hogy gyógyíthatatlan bőrbetegségem van.

A tengervíz és a napsütés pedig nekem is bevált, hátha idén is eljutnék nyaralni tengerpartra... (:

2011. máj. 17. 16:26
Itt aztán van forgalom!
155. gagyilovag (válaszként erre: 154. - Gagyilovag)
2011. máj. 1. 19:19

Ja az adag kimaradt:

Egy púpos teáskanál 2.5 dl vÍzhez.

Napi 1.5-2 litert kell fogyasztani

2011. máj. 1. 19:17

Egy nagyon hatásos teakeverék a pikkelysömőr gyógyítására,már nagyon sok emberen segített!

Hatás kb 2 hónap után,helyreállítja a májfunkciókat,és kitisztítja a szervezetet a méreganyagoktól.:


Gyógynövények amik belsőleg segítenek:



Maria Treben tea receptje:


10 gramm tölgyfakéreg

30 gramm vérehulló fecskefű

30 gramm fűzfakéreg

50 gramm csalán

40 gramm réti legyezőfű

30 gramm veronika

20 gramm füstiké

30 gramm körömvirág

20 gramm zölddióhéj

20 gramm cickafark



A módszer egy gyógynövényekből álló teakeverékből és diétából áll. Lássuk először a diéta előirásait:

Nem szabad enni a következőket:


kolbászfélék

füstölt husok

disznóhús (még levesek se)

ecet

must

bor

citrom

narancs



grapefruit

bogyók és ezek leve (pl.: feketeribizli)

nyers alma

babkávé

csokoládé

kakaó

méz

alkohol


Kerülni kell a következőket:


konzervhalak

konzervhusok



füstölt halak

hüvelyesek (bab, borsó,lencse)


A fenti élelmiszereket mind nehezen, vagy egyáltalán nem képes feldolgozni a beteg máj. Tapasztalatom szerint a fenti diéta egyáltalán nem drasztikus. A disznóhús hiánya remekül pótolható a többi hússal, amit lehet fogyasztani (szárnyasok, marha, vadhusok, stb.).


Ezt a teakeveréket fogom a közeljövőben elkészíteni,és elkezdem a kúrát vele!

Biztos hatásos lesz!

[link]


Az alkotórészek itt megvannak,mind(van kereső is):


[link]

2011. ápr. 22. 07:05

Magyarországon 140-200.000. ember szenved a gyógyíthatatlannak hitt pikkelysömörben.


A nemzetközi kezelések eredményei szerint azonban van esély a gyógyulásra, ha a megfelelő élettani elemeket biztosítjuk az immunrendszer és a bőr egészséges működése számára.


Az első eredmény:


J Eur Acad Dermatol Venereol. 2009 Oct;23(10):1133-40. Epub 2009 Apr 24.


A Gran Canaria-i klima hatása a D vitamin képződésére, a vércukor és lipid szintre


Osmancevic A, Nilsen LT, Landin-Wilhelmsen K, Sřyland E, Abusdal Torjesen P, Hagve TA,

Nenseter MS, Krogstad AL.


Dermatológiai Intézet, Sahlgrenska Egyetemi Kórház, Sahlgrenska Akadémia, Göteborg,

Svédország.

amra.osmancevic@vgregion.se


Absztrakt


Célkitűzés: A tanulmány célja, hogy pikkelysömörös betegekben megvizsgálják a

klímaterápia hatását a D(3) vitamin szintézisre, a vércukor, lipid és B12 szintjére.


Háttér:


A pikkelysömör klímaterápiája (helioterápia) hatásos, természetes

gyógymód.


A nap ultraviola sugárzása (UVB) gyógyítja a pikkelysömört és D(3)

vitamin szintézist indukál.


Módszer: A közepestől a súlyos állapotig pikkelysömörben szenvedő (átlag pikkelysömör

terület és súlyossági index (PASI) 9.8 pont, tartomány: 3.8 - 18.8) 20 kaukázusi páciens

(24 - 64 év közötti 6 nő, 14 férfi, átlagéletkor 47.2 év) 3 hétig klimaterápis kezelést kapott a

Gran Canaria-n (Kanári szigeteken).


A vérmintákat a klimaterápia elött és 15 nappal annak megkezdése után

vették le. A páciensek egyedi bőr-UV dózisait UV méréssel határozták meg.


Eredmények: 15 napos napsugárzás 72.8% (+/- 18.0 SD) PASI pont csökkenéshez

vezetett.


Bár nincs direkt összefüggés a PASI pont változása és az UVB dózis

között, a napsugárzás javította a páciensek D(3) vitamin, lipid és karbohidrát

státuszát. A szérum 25-hydroxyvitamin D [25(OH)D] koncentrációja a terápia előtti 57.2

+/- 14.9 nmol/L -ról 104.5 +/- 15.8 nmol/L (P < 0.0001)-ra emelkedett a 15 napos

napsütéstől. A szérum 1,25-dihydroxyvitamin D [1,25(OH)(2)D] szintje 146.5 +/- 42.0 ról

182.7 +/-59.1 pmol/L (P = 0.01) -re emelkedett. A low-density lipoprotein cholesterol

(alacsony sürüségű lipoprotein koleszterin) és high-density lipoprotein cholesterol (magas

sürüségű lipoprotein koleszterin) aránya 2.4 ről 1.9 (P < 0.001)-re, és a hemoglobin A(1)c

(HbA(1)c) szint 5.6 +/- 1.7% -ról 5.1 +/- 0.3% (P< 0.0001)-re csökkent.


Következtetés: A napsütéses klimaterápia pozitív hatással van a pikkelysömörre, a

D vitamin szintézisre valamint a lipid és szénhidrát státuszra.

2010. szept. 2. 16:51

Kátrányos kénsampon: 7-800 Ft-ért,vagy láttam gyógyszertárban Prorioderm sampont 3500 Ft-ért.Az utóbbi kapható tusfürdő és krém változatban.Ezt a gyógyszerész ajánlotta.

Én a kátrányos sampont szoktam időnként használni,az bevált csak kellemetlen az illata.

151. d2999878ca (válaszként erre: 150. - Nanuka)
2010. szept. 2. 16:33

Én a sampont és a hajkondícionálót próbáltam egy párszor és nekem jók a tapasztalataim. Igaz, elég fegyelmezetlen vagyok, mert csak akkor használom, amikor nagyon viszket a fejbőröm. Olyan, mintha kiszáradna.


Elvileg három fázisú a fejbőrkezelő szett. De én csak a fenti kettőt vettem meg. Akinek komolyabban belobban vagy előrehaladottabb, annak nagyon jó, ha megvan az első is, mert igazából azzal lehet jól fellazítani az elhalt réteget, amit utána a samponnal gyerekjáték lemosni.


A kondícionáló pedig éppen azért fontos, hogy a viszketést minél tovább elodázza az ember. Elvileg napi szinten is használható (ami jó pl. sportolás esetén).


Én kb. két hetente veszem elő, amikor szükségét érzem. Lehet, hogy ha mindig ezzel mosnám, akkor teljesen megszüntetné a tüneteket.


Nem vagyok benne biztos, de mintha lenne ennek a terméksorozatnak nemcsak fejbőrre, de testre való verziója is. A neten biztosan megtalálható.

150. nanuka (válaszként erre: 149. - D2999878ca)
2010. szept. 2. 15:11
Hmm, köszi! Ezekről még nem hallottam, jó tudni, hogy vannak :). Én most arra utazom, hogy csak szteroid ne kelljen...
149. d2999878ca (válaszként erre: 16. - Nanuka)
2010. szept. 2. 14:59
Próbáld ki az Alocado-t! Elmúlik.
2010. szept. 2. 14:56

Nem olvastam még vissza. Az Alocado Psolutiont említettétek már? Kifejezetten pszoriázisra fejlesztették ki, gyógyszertárakban, neten lehet kapni. Talán izraeli a gyártó és a Holt-tenger sója az egyik összetevője.


Kifejezetten jó. Nem tudom, hogy meddig mert még csak párszor használtam.


Egyáltalán nem büdös, nem kénes.

147. nanuka (válaszként erre: 146. - Zizabella)
2010. szept. 2. 14:52
Sajnos csak a Lush üzleteiben lehet megvenni, amiből van 5 darab Budapesten, máshol tudtommal nincs :( és más boltok sem forgalmazzák a termékeiket. Viszont a honlapjukon van webshop, úgyhogy onnan biztosan tudsz rendelni, ha érdekel a dolog ;)
146. zizabella (válaszként erre: 145. - Nanuka)
2010. szept. 2. 14:13
hol vetted a samponokat?
145. nanuka
2010. szept. 2. 14:06

Hello újra :) Egyszer régen megígértem, hogy ha kipróbáltam egy újabb sampont, akkor beszámolok a tapasztalatokról.

Először is kipróbáltam ugye a Szulfokollt (kátrányos kénsampon). Ahogy korábban írtam, 1-2 napig jó, aztán 3. nap már ugyanúgy vastagon állt a cucc a fejbőrömön, és 2 héten keresztül semmi sem változott. Úgyhogy letettem róla, nekem ez nem jött be. Még mielőtt a kén meg a kátrány teljesen hazavágná a hajam, inkább abba is hagytam.

Azóta felváltva használom a Lush kifejezetten korpásodásra kifejlesztett samponját (Soak and Float) illetve a zöld színű samponjukat (Squeaky Green), és ha tudna, akkor szerintem most sikítozna örömében a fejbőröm meg a hajam, úgy megkönnyebbült :). Teljesen leszedik a plakkokat, és nem érzem úgy hajszárítás után, hogy mentem elreped a bőr a fejemen, mert annyira kiszáradt. Nem tudom, mikor volt utoljára, hogy ilyen jól letisztult és "fellélegzett" a bőröm. Ezek egyébként szilárd kis korongok, nem olyanok, mint egy klasszikus sampon. A kifejezetten korpásodás elleni verziónak kicsit büdös füstszaga is van, de ha este mosom meg a hajam, reggelre elpárolog. Azért vettem meg a másikat is, hogy legyen valami olyan is, aminek jó illata van + persze tele van olyan növényekkel, amik szintén jó hatással vannak a fejbőrre.

Na nem áradozok, remélem, nem minősült reklámnak, amit írtam :). Én javasolni tudom, hogy próbálja ki, akinek hasonló problémája van, és ezzel még nem kísérletezett.

144. zizabella (válaszként erre: 141. - Hoxa)
2010. aug. 13. 20:45
ja így már értem, egy mindenkiért...oké :))
143. raffy2
2010. aug. 13. 16:29
örülök,hogy sikerült.de tényleg azt hittem,hogy nem lehet kiírni.
142. Hoxa (válaszként erre: 139. - Raffy2)
2010. aug. 13. 14:14
Köszi, így már minden rendben.
141. Hoxa (válaszként erre: 140. - Zizabella)
2010. aug. 13. 14:14
Szerettem volna, ha ide kiírja, azért töröltem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook