Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pikkelysömör tünetmentesítése?! fórum

Pikkelysömör tünetmentesítése?! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
20. 090716
2010. júl. 28. 10:55

Úgy látom sok hasznos infót kaptál már itt, ehhez én hozzátenném a gyógyszertári sampont, a férjemnek bejött.


Ha jót akartok szeroidot soha senki ne használjon!!!! Az anyósom 77 éves, 18 éves kora óta szenved vele, volt tünetmentes, de a szteroidok totál tönkretették mindenét!!!

Az orvosok is csak néznek ha kórházba kerül. Az étrenddel is lehet javítani, bár ugye mint tudjuk nem gyógyítható sajnos. A köles, a hajdina, a kevés fűszer, a disznóhús elhagyása mind segített nálunk. Csak reméni tudom, hogy a gyerekeim nem örökölték. Én ezen imádkozom mióta a családba kerültem.

19. Veronika27 (válaszként erre: 18. - Nanuka)
2010. júl. 28. 10:52
Úgy van, mi is ott voltunk!
18. nanuka (válaszként erre: 17. - Veronika27)
2010. júl. 28. 10:44
Igen, a tenger csodákat tesz! Ezért iktatok be évente egy hét nyaralást az Adrián, ha törik, ha szakad. Minden egyéb gyógymódnál jobb fejbőrre és más területekre is a sós víz + a napfény. Egy hét alatt nekem volt, hogy teljesen el is tűnt.
2010. júl. 28. 10:39

Párom a fejbőrére Belosalic-ot használ, sajnos ezt M.o-on nem forgalmazzák. Neki 3 helyen volt kb. 10Ft-os nagyságú helyen és ettől elmúlt. Hozzáteszem, hogy hajat csak heti egyszer mos, azt is kímélő, kamillás samponnal.

A pikkelysömörjére, ami a karján és a lábán is 10cm hosszúságban volt, kétféle, gyógyszertárban kikevert krémet kapott. Mindkettőtől hónapokra jobb lett a helyzet, teljesen eltünt neki, mostanában kezd megint előjönni, de nem vészes. Sajnos nem tudom az összetételét, de azt tudom, hogy olivaolaj is volt benne, tehát az mindenképp jó rá.

Ami még jó, az a tenger. Tudom, ez sovány vigasz, de a párom tünetei sokat javultak, mikor nyaralni voltunk pár napra a tenger mellett.

16. nanuka (válaszként erre: 15. - F54d0e6a81)
2010. júl. 28. 10:34
A viszketés nekem sem tűnt el teljesen soha. Erre még én is várom a csodamódszert :)
2010. júl. 28. 10:30

Hát igen,ez már vészes...

Nem is tudom,mit tegyünk a fejbőrön lévővel..

Már megritkítottuk..

Hozzá teszem évekig nem tudott fodrászhoz menni..

Nem sebek vannak neki,hanem korpás felrakódások,amik viszketnek neki...

Úgy tudott elmenni,hogy a másik rokon ajánlotta az ecetes vattás áztatást,marhára marta neki,de muszály volt,utánna szabályosan fellélegzett a fejbőre,lejött az összes plakk.

DE VISZKETÉS MEGMARADT...

14. Manon (válaszként erre: 13. - Nanuka)
2010. júl. 28. 10:20

erre már én is rájöttem, mármint a pozi hozzáállásra...


ha ezen agyalok hogy jaj ide megyek, és ott látszódhat stb, akkor fix hogy mégrosszabb lesz, ha nem érdekel akkor meg szépen múlik :)

13. nanuka (válaszként erre: 10. - F54d0e6a81)
2010. júl. 28. 10:16
Nem akarlak elkeseríteni, de 2 v 3 évig nekem is csak a fejbőrömön volt, aztán jelent meg könyökön és lábszáron. Ha a fejbőrön ott van, akkor a genetikai hajlam már adott, onnantól kezdve bárhol kijöhet. Lehet, hogy üres papolásnak tűnik, de a lelki egyensúly és a pozitív hozzállás is iszonyat sokat számít! Az elmúlt 7 évben ezt is bőven kitapasztaltam. Amikor kétségbe voltam esve a bőröm miatt, tuti, hogy még rosszabb lett. És igen, tisztában vagyok vele, hogy ehhez marhára nem könnyű pozitívan hozzáállni, de próbálkozni kell...
12. Manon (válaszként erre: 10. - F54d0e6a81)
2010. júl. 28. 10:13

ezt így nem tudom sajnos, de elképzelhető hogy akkor már ki,


nekem sem jött ki máshol, remélem nem is fog, mert így is elég gázos....


ha már pikkely, jobban örülnék a felületinek, még ha látszik akkor is... Bár szerintem ha látható lenne akkor meg az lenne a bajom...

11. nanuka (válaszként erre: 6. - F54d0e6a81)
2010. júl. 28. 10:13

Elocomot nem próbáltatok még fejbőrre? Nekem az valamennyire használ. Plusz én kaptam egy kénes hajpakolást a bőrgyógyászomtól, amit gyógyszertárban kellett kikevertetni és 3 órán át a fejbőrön hagyni, ez is nagyon jó volt!

Persze a legtöbbet az segített, amikor rászántam magam arra, hogy levágassam a hajam - felért egy megváltással. Nem 2 centis tüsifrizurára kell gondolni, egy hátul kicsit felnyírt kleopátra-frizura bőven megtette már a maga hatását (nekem tarkón van főleg). Azóta nem vakarom véresre a fejbőröm. A hosszú hajnál az volt a baj, hogy ha össze volt kötve, a copf alatt estére lerakódott a cucc és ilyen véres váladákot szedtem le a fejemről, ami még kicsit fájt is.

Teljesen megértem és átérzem, milyen rossz lehet ez a családtagodnak - én is 18 évesen szembesültem ezzel először. Kísérletezni kell, nem szabad feladni, előbb-utóbb megtaláljátok azt, ami a legtöbbet segít ;)

10. f54d0e6a81 (válaszként erre: 9. - Manon)
2010. júl. 28. 10:09

Köszi a választ!

Na igen stressz az is biztos van neki...

Amúgy 2 éve csak a fejbőrén van,már kijöhetett volna máshol is nem???

9. Manon (válaszként erre: 8. - F54d0e6a81)
2010. júl. 28. 10:07

sajnos igen borzasztó :(


sajnos csak szépíteni lehet a bőrt, eltüntetni nem :(


szerintem máshol is kijöhet az ismerősödnek :(


Dokinál volt ezek szerint, van valami kénes doki által felírt valami amivel be kell kenni a fejet és hagyni hatni és utána lemosni (bár baromira nehezen leszedhető) és utána jobb lesz.

Ha fiú lenne (egyik barátunk súlyos pikkelyes) azt mondanám állandó rövid haj és napon tartózkodni amikor csak tud, mert úgy szép lesz.

De sajnos ami még gáz hogy stresszre is elő jön...

Ha idegeskedik, akkor mindig csúnyább lesz :(

8. f54d0e6a81 (válaszként erre: 7. - Manon)
2010. júl. 28. 10:00

Ez borzasztó!!

Jó lenne,ha kitalálnának valamit,mert ez

sokaknak okoz problémát és van aki közösségbe sem mer menni ez miatt...

7. Manon (válaszként erre: 3. - F54d0e6a81)
2010. júl. 28. 09:58

sajnálom szegényt :(


ja igen, idő intervallum


nekem az átlagtól eltekintve hajlatban van (a dokinőm még sose látott ilyen helyen...) /mell alatt, fenék, ágyék) így mivel nap nem éri és szellőzni sem szellőzik így kb ha két hétre ha elmúlik... de kb két nap és szép lesz...


Kb 2 éve van...

6. f54d0e6a81 (válaszként erre: 4. - Babika53)
2010. júl. 28. 09:55

Persze,sajnos rengeteg kérdésem van...

KÖSZÖNÖM,HOGY SEGÍTESZ!


A helyzet az,hogy már mindent kipróbált,de nem használ,most a másik rokonnak van a fejbőrén,(hosszú a haja)és már legalább 2 éve,eleinte talán ehy 200ft-os nyi területen volt neki most meg már 5-6-szor akkora helyen van!!

Ez a fajta nem terjed át a testre?

Mert neki azt mondták nem (orvos mondta),de szerintem lehetsége,nagyon aggódik ez miatt!!!

Mert ugy e itt eltudja takarni,amúgy hiú is,20 éves lány érthető,hogy szép akar lenni!!!


Ha esetleg tudnál segíteni,valamilyen termékkel fejbőrre,nagyon jó lenne,mert a fejbőrét,már leszedte a kaparás miatt!!!!


Köszönjük!

2010. júl. 28. 09:54

Én alapból Daivobatet használok, ami csak enyhíti a tüneteket. Napozok, ha tudok, illetve télen is időnként eljárok szoliba - nem viszem túlzásba, de 2-3 hetente beiktatok 10 percet attól függően, hogy épp mennyire súlyos a helyzet.

3 hete elhatároztam, hogy megpróbálok steroidos kenőcsök nélkül élni és elkezdtem kipróbálni, hogy mi történik, ha egy tengeri sós, lágy, eredetileg lábápolásra készített bőrradírral ledörzsölöm az érintett részt + utána holt tengeri sót tartalmazó szappannal tusolok, és ez nekem nagyon bevált! Most kutattam fel még más kozmetikumokat is, amik természetes anyagokból készülnek és tengeri sót/iszapot tartalmaznak, amiket szintén ki fogok próbálni - csak még meg kell venni őket :) Megpróbálom kizárni vagy legalábbis minimálisra csökkenteni a szteroidokat.

Ehhez mondjuk hozzátenném, hogy az én pikkelysömöröm azért nem a legdurvább fajta(szerencsére). Könyökömön van és a sipcsontomon, időnként durván be tud pirosodni és hámlik, de messze nem olyan rémes, mint pl a képtalálatok, amiket a gugli kidob, ha rákeresel a témára.

Jaj, azt még hozzátenném, hogy én 7 éve szívok ezzel és még soha nem volt olyan szép a bőröm, mint a sós szappantól meg ettől a sós dörzsitől. Meg persze most lehet napoztatni, ami szintén iszonyat sokat segít neki - persze a napozással azért ilyenkor is óvatosan kell bánni, nem átesni a ló túloldalára ;)

2010. júl. 28. 09:49

Mi 20éve probálunk ellene tenni holt tengeri készítmények,és a kecske szappan persze gyógyszerek melett.kávé csoki disznohús alkohol

tiltólistán. Ha van még kérdés szívesen segítek.

A lányom szenved ebben a betegségben .

3. f54d0e6a81 (válaszként erre: 2. - Manon)
2010. júl. 28. 09:46

Sajna az illetőnek szülés után jött ki..

Először csak a karján volt a könyökénél,utánna a lábszárán...

Akármivel kezeli magát 0 eredménnyel jár!!

De azért köszi!

2. Manon (válaszként erre: 1. - F54d0e6a81)
2010. júl. 28. 09:44

Szia


nekem a terhesség segített, nem tünetmentes, de nem vészes


Valamint mivel én nem akartam folyton a doki által felírt krémet használni, így én sudokrémet kentem (néha még most is ha kijön) és így sokkal szebb volt mint a dokis krémmel.

Azt nem is lehet állandóan egyébként, legalábbis nekem a dokim azt mondta.

Ha elmúlik kicsit is, szüneteltetni kell a kenést.

2010. júl. 28. 09:42

A témáról csak az érdekelne,kinek hogyan sikerült tünetmentesítenie magát,és mennyi időre,mennyi idő alatt,mivel??

Előre is köszönöm ,egy családtagom szenved ez miatt és szeretnék segíteni neki...

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook