Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pánikbeteg vagyok! fórum

Pánikbeteg vagyok! (beszélgetős fórum)


973. rebeledó (válaszként erre: 966. - Rituska83)
2007. márc. 28. 18:29

Szióka!

Huha, csak a baj, csak a baj:( Fene vigye el ezt a nyamvadt pánikot!Nekem is volt ma egy rohamom. Én is ugy éreztem mintha most lenne az első ilyen legalább. NEm tudtam eltalálni mi történik, mi van velem.nagyon rossz volt. azt hiszem nekem sem kell ez a szutyok antidepi.nem tom attól jött e ez a rosszullét, de nagyon megijedtem.

Éppen vonaton ültem (ott még talán csak egyszer jött rám) és egyszer csak jött, már tegnap is szar volt a közérzetem, nem voltam jól, csak sirdogáltam, rossz gondolataim támadtak, és még olvasással sem tudtam magam lekötni.

Először szédülés, idegenségérzet, mintha nem a saját bőrőmben lennék, utánna melegség, izzadás, hányinger, wc-re rohanási kényszer, de fel nem birtam állni.azt hittem kész, megőrülök. az egyik bnőmnek irtam sms-t hogy ha tud jöjjön ki elém, mert nagyon rosszul vagyok. nem tudott kijönni. elmentem hozzá, persze gyalog, aztán zsupsz egyből wc. hasmenés.

aztán egész nap nem mertem enni se, csak émelyegtem, hányingerem volt, mint egy terhes nőnek, vagy én nem tom.(hozzáteszem ez most vagy virus, vagy pánik, ezt ugye már nbem lhet megállapitani)nagyon elkeseredtem. és most megint félek, mint anno 7 hónapja.

Próbáltam arra gondolni, miközbe rosszul voltam, hogy nem vagyok rosszul, meg jól vagyok, de egyszerűen most az sem használt.mindegy valahogy kibirtam a napot, és sebbel jöttem haza busszal Szegedről.(én aki buszra nem száll, most meg elkezdtem a vonattol parázni)hazaérek és tesóm mondja hogy mamám rosszul lett, egész nap fel sem kelt.(már régóta nem érzi jól magát, de egyszerűen képtelenség rávenni őt az orvoshoz menésre)na megijedtem jócskán. Lehet hogy tudatalatt én éreztem hogy baj van itthon?:( nem tudom. az is lehet virus, de ha egyik sem, akkor bizony pánik, hogy a fene vitte volna el.Utálom!

Most már nem is tudom szedjem a bogyókat tovább vagy ne, mert egyébként kb. az is most kezd hatni elvileg.szóval ettől is lehet rosszullétem.

Ugyhogy nem tom jövök msn-re ma Ritus!nem sok kedvem van, és nem akarlak elszontyolitani.

Tami ma sokat emlegettelek, ha netán csuklottál, akkor bocsi.:) Eszembe jutottál a kineziológusról, meg arról hogy tök jó, hogy túl vagy rajta. én is szeretnék.

Reni, bocs hogy nem válaszoltam iwiwen még.(a atanitásnak holnap lesz eredménye amugy)

Hupsz, most nem jut eszembe a neved, bocsi, de hát légy erős, és próbáld meg valahogy elmondani a lánykádnak a tesója elvesztését.Szörnyű lehet. Bele se gondolok, mert nekem is van tesóm.

Liza: Boldog születésnapot! És jó vacsit, ha mentek esetleg ma!:)

cupp!

972. Tamara30 (válaszként erre: 970. - Seila)
2007. márc. 28. 17:48
Nagyon-nagyon sajnálom,ezt biztos nehéz lesz feldolgozni.Gondolom van olyan ember aki közel áll hozzád,és megtudod vele beszélni,sokat segíthet.
971. Tamara30 (válaszként erre: 968. - Liza28)
2007. márc. 28. 17:32

Visszatérve a Zoloftra,lehet,hogy neked használ,nekem nem használt.Fél évig szedtem,de hiába.Igaz,én nappal nem féltem egyedül itthon,még éjjel is elvoltam,de a gyógyszer szedése előtt sem volt ilyen panaszom.Inkább attól féltem,ha egyedül kellett mennem valahová.és mi van ha rosszúl leszek.A rohamaim is megvoltak.Az elején pedig majdnem a mentő vitt el,mivel két nap után fél szemről egészre emelték,azt hittem végem van,meghalok.Olyan rosszúl voltam 3napig,míg ürült ki a szervezetemből a gyógyszer,hogy senkinek nem kívánom.Ennek ellenére egy hét múlva újra kezdtem szedni,de nekem akkor sem használt.


Liza!Neked használ,az a jó.De van aki már tíz félét szedett,és egyik sem jött be neki.Nem vagyunk egyformák.Én is a gyógyszerben bíztam,sokat olvastam róla,hogy akik szedtek,meggyógyúltak,de én nem.

970. Seila
2007. márc. 28. 16:16

SZiasztok!

Elég régen látogattam az oldalt. Hála az égnek amit elkezdtem diétát a pánikra használt....

de csak addig, amig nem kezdtem el újra a tiltott dolgok "folyamatos zabálását"

A leadott kilóim, és a pánikom is visszatért.

Most újra kezdtem a diétát két hete, és javulok!!!

Közbejött azonban valami.

Ma éjjel volt a harmadik rosszullétem egymás után. nem kimondott roham, csak valami hasonló. Most úgy éreztem mintha kályhába tettek volna, iszonyatosan forró voltam magamnak. (lázam nem volt) És jött a bizsergés....

Hála az égnek csak ma éjszaka kellett gyógyszert is bevennem.

A napom pocsékul indult, és folytatódott.

Délben jött egy telefon a volt férjem élettársától, TRAGÉDIA TÖRTÉNT! Rögtön rosszul lettem. Azt hittem az exel történt valami, de nem, annál még egy fokkal roszabb. A nevelt fiam, A fia halt meg!! 18 éves volt csak. ÉS a mi a szörnyű nem mondta meg mi történt...

Kétségbe vagyok esve. Hogyan fogom ezt megmondani a lányomnak, hoigy a szeretett tesója meghalt????

A kolleganőm szerint megéreztem a bajt, ezért voltam napok óta szarul (mivel túl érzékeny vagyok dolgokra, és ma éjjel volt a csúcs)

ogyan lehet ezt feldolgozni?

Félek az éjszakától! Aludni szeretnék mélyen és jól!!!!

969. Liza28 (válaszként erre: 968. - Liza28)
2007. márc. 28. 15:47

Ja és a lényeg!!11 hét alatt talán 1szer volt egyik este egy nagyon enyhe pánikom de az sem pánik volt szerintem igazán hanem csak a front volt a baj,tudod én cukorbeteg vagyok és eléggé megérzem ha időváltozás van.

Én esküdni mernék a Zoloftra.

puszi

968. Liza28 (válaszként erre: 965. - Reni79)
2007. márc. 28. 15:45

Szia Reni!!


Sajnos velem ugyanezek a dolgok voltak mint amit te leírtál.Mivel nagyon gyógyszer ellenes vagyok így 2évig küzdöttem önmagammal és egy pszihológus segítségével de a pánikom annál erősebben jött minnél jobban próbáltam küzdeni ellene.Egyre mélyebbre süllyedtem és sajnos már ott tartottam hogy 31évesen nem mertem 5percre egyedül maradni itthon mert máris jött a pánikroham,de még menni sem mertem sehova csak ha valaki vitt kocsival akkor is úgy hogy elötte egy nyugtatót bedobtam.

Szóval nagyon padlón voltam és haragudtam magamra hogy a 11éves lányom egyedül mászkál én meg 31évessen ilyen nevetséges vagyok.

2év küzdelem után úgy döntöttem ha kell igenis gyógyszert fogok szedni de elég volt ebből a bezártságból a folytonos szorongásból hogy holnap vajon itthon lesz e velem valaki mert hát a férjemnek dolgoznia kell a gyerek meg suliban van.

Szóval azt mondtam elég.Most már ha kell akár antidepit is szedek csak legyen végre a félelemnek VÉGE!!

Elmentem pszihiáterhez és kaptam antidepit.:Zoloftot.

Hát bevallom sírtam mikor a recepttel a kezembe elindultam a férjemmel hazafelé a dokitól.Sírtam hogy vége az életemnek mert hogy diligyogyit kell szednem.Teljesen bénának és hülyének éreztem magam.

Aztán eltelt 2hét és feltűnt:JÉ NEKEM 2HETE NEM VOLT EGY ROHAMOM SEM,ÉS MILYEN SOKAT NEVETGÉLEK.


Aztán beszélgettünk egy nagyon egyik este a férjemmel.Ő azt mondta pár napja látja rajtam hogy egész felszabadult,megkönnyebbült,jobbkedvű ,vidám csajszi vagyok.kezdek a régi lenni végre!


Kezdtem egész jól lenni.A 3.héten már én voltam az aki asztalt foglaltatott egy étterembe és este elmentünk vacsizni és haza fele sétáltam.Máskor még kocsival is csak nyugtatóval mertem menni ,most meg késő este bátran sétáltam és határtalan boldogság volt bennem hogy mindezt még élvezettel is teszem és nem rettegéssel.


Aztán szép lassan egyre jobban lettem.Most ott tartok hogy pénteken lesz a 11.hete hogy szedem a zoloftot de bánom hogy két évig makacsul küzdöttem a gyógyszer ellen ,mert ha elöbb elkezdtem volna lehet ma már teljessen jól lennék.

Mindenesetre a lényeg hogy 11.hete lesz hogy szedem és már hetek óta tök egyedül vagyok itthon minden nap,pánik sehol,és már szívessen megyek csavarogni,utazgatni ,buszozni persze még nem egyedül.De olyan gyorsan javulok és olyan vidám jó kedvű vagyok hogy élvezem újra az életet.Eddig meg csak a rettegés volt mindennap.

Én azt javaslom kérdezz rá az orvosodtól mit szólna a Zolofthoz mert ami még nagyon fontos,azt mondták az első 2-3hét csak rosszabb lesz több pánikroham de nekem kutyabajom nem volt tőlle.végig tök jól voltam.Több ismerősöm van aki Zoloftot szed/szedett és nekik sem okozott az első hetekben sem semmilyen gondot.

Nagyon sok puszi .Bocsi hogy ilyen sokat írtam.Szió Pusza Liza

967. reni79 (válaszként erre: 966. - Rituska83)
2007. márc. 28. 15:15
Szia Rituka!Örülök hogy Veled történt legalább valami jó!Szívből gratulálok az új lakáshoz!:-)Mit nem adnék ha már itt tartanék ahol Te!gyermek,lakás stb.Már nagyon vágyom ezekre de még kilátásban sincs.Hát,azt már én sem tudom nekem melyik gyogyszer lenne jó!Remélem és bizom benne hogy meggyogyulok(meggyogyulunk)hamarosan!Sok pusszancs!Rena
966. rituska83 (válaszként erre: 965. - Reni79)
2007. márc. 28. 15:08

Szió csajszika!


Huuuu már a frászt hozztad rám/ránk....jól eltüntél!!!!

Hát gondolom milyen rosz lehetett.

Én sem vagyok valami jól, bár egy jó hírem már van, tegnap irtuk alá az ój lakásunk szerződését!!! :D

Igazából most sem alszom túl jól, nemtom nekem már milyen gyógyszer lenne amegfelelő!!!

A manókám meg teljesen kíkészit, ugye állandóan rosszalkodik (ebbena korban van). És néha már azt érzem, hogy nem birom....de nagyon szeretem.

Mikor egyedül vagyok vele itthon 1 nap teljesen kivagyok estére.

Nemtom, hogy ez a pánik miatt van-e.

Nekem régen mindenhez volt türelmem, most meg szinte semmihez. :(

Igaz most soka sürgés forgás minálunk, de remélem hamarosan rendeződik már minden!

Puszika mindenkinek: Rita


Reni: Te meg ne ijjezgess többet minket!!! :DD

Edó: majd beszélünk msn-en :D

965. reni79
2007. márc. 28. 14:02
Sziasztok.A gondom az hogy folyton szorongok.Amikor a rohamom jött aludtam és arra ébredtem hogy kalimpál a szivem.Nagyon megijedtem.Olyan volt 2 honap után mintha akkor lett volna elöször!Nem vagyok tul jól.Jövöhéten elmondom a dokinak.Kiváncsi vagyok mi lesz a következő lépés!Hát szomorú vagyok!Remélem Ti jobban vagytok!Sok puszi mindenkinek!Szép napot!Rena
964. rebeledó (válaszként erre: 962. - Reni79)
2007. márc. 27. 17:47

Huha!:( Jó hogy jöttél, kár hogy nem vagy túl jól.

Szegényke...Nekem is a közérzet a nem jó...hál isten nincs rohamom, de nem érzem magam hu de jól. pedig azt hittem majd az antidepi bogyótól vidámabb leszek, ha már természetesen nem megy.de tévedtem.

Pároddal minden rendben? Mi volt a rohamkor, mit éreztél, vagy hol jött elő?

puszi

963. 33e0394ae2 (válaszként erre: 962. - Reni79)
2007. márc. 27. 13:12

Szia Reni!Orulok,hogy elokerultèl!Azt viszont sajnàlomHogy nem vagy jòl.Mi tortènt?

Pussz,Kata!

962. reni79
2007. márc. 27. 10:28

Sziasztok!Bocsi hogy eltüntem de sok gondom volt.És még van is!Remélem Ti jól vagytok!Nekem a közérzetem nem tul jó ugyhogy szerintem megmondom a dokinak hogy álljunk le ezzel a gyogyszerrel mert tök hatástalan.Mult héten volt egy nagy rohamom,akkor döntöttem el.Szóval nem vagyok valami fényesen.

Sziasztok Ritus,Edó!Remélem jól vagytok!

Puszi mindenkinek!Szép napot!Rena

961. Liza28
2007. márc. 26. 22:24
Bocsi elírtam.Szóval az első mondat:Bocsánat de nem vagyok hajlandó vitatkozni veled......
960. Liza28 (válaszként erre: 956. - 5464505f6a)
2007. márc. 26. 21:43

Szia !!


Bocsánat de nem vagyok vitatkozni veled főleg nem itt a pánik oldalon.

Igenis sajnos olyan világot élünk hogy az iskolák elött árulják a drogokat.Épp ezért féltem a lányomat.

Mégegyszer hangsúlyozom nem szeretnék vitatkozni mert a pánik oldal egyáltalán nem erre való.Úgyhogy légyszives a jövőben nekem ne írjál se jót se rosszat,mert vitázni nem szeretnék és teljesen elbeszélünk egymás mellett.Nincs értelme hogy kommunikáljunk egymással.Minden jót neked.szia Liza

2007. márc. 26. 20:10

Sziasztok!!


Huhh mi van itt???

Meglepő dolgokat olvastam most itt.

De érdekes volt :)

Hogy vagytok???

Rencsike már nagyon hiányzol!!!!

Merre vagyol?????


Puszika mindenkinek! Rita

958. 5464505f6a (válaszként erre: 956. - 5464505f6a)
2007. márc. 26. 20:06

Na mindegy,kerültem már hasonlóan értelmes vitába és tudom,h nincs értelme.:)Csak vannak dolgok,amiket képtele vok ignorálni:(

Mindenesetre nézzetek utána a depressziónak,pánikbetegségnek,meg a nxugtatóknak,antidepreszánsoknak,h mibe csöppentetek bele.

2007. márc. 26. 19:56

tudom,hogy tudod,hogy tudom.... ez most ilyen volt:)))


látta valaki ezt a filmet? :)

2007. márc. 26. 19:54

Liza!Nem érted még mindig,h nem az a gond számunkra,h más a véleményed,mert mi elfogadjuk!De az,h hülye,idióta,drogosnak nevezel minket,meg,h drogot árulunk iskolák elött...az már sok!!!Emlékeztetlek,h ezeket azután irtad,miután olyat irtunk neked amit nem értettél(amit pp irt,erre azt montad,h inkább halna meg) és nem értettél egyet.Tehát te nem értesz egyet és te vagy az akinek még feljebb áll és nem veszed észre!


Itt nem az egyetnemértésröl van szó,hanem a másik elfogadásáról,amire te vagy képtelen és ezt rjtad kivül mki látja.És most mondd azt,h megint bunkó voltam.

955. Liza28 (válaszként erre: 953. - 5464505f6a)
2007. márc. 26. 11:19

"Aki viszont már cukorbeteg, annak különösen meg kéne gondolnia, szedjen-e antidepresszánst."



Mivel nekem pont a cukorbetegség miatt alakult ki a pánikom a rengeteg rosszúllétek miatt ezért muszály szednem antidepit!!!!

954. Liza28 (válaszként erre: 952. - 5464505f6a)
2007. márc. 26. 11:18
Bocsánat!!Én nem hazugságokat írok rólatok hanem a drogokról a véleményemet írtam le.Azért mert nem értünk egyet az nem azt jelenti hogy az én véleményem és levelem hazugság.!!!!!!!!!!!!!!!!!
2007. márc. 26. 03:02

"Aki viszont már cukorbeteg, annak különösen meg kéne gondolnia, szedjen-e antidepresszánst."


"Menedzserek, marketingesek, kutatók, tanácsadók és gyakorló pszichiáterek, orvosok hada működteti: méregdrágán eladható gyógyszereket törzskönyveztet, termel, forgalmaz, s megteremti árujához a vásárlókat, az úgynevezett "depressziósok" tömegét. A gyógyítás szellemét felváltotta a piac logikája. A könyv bemutatja, hogyan hamisítja betegséggé az életproblémákat a gyógyszeripar és a vele szorosan összefonódó orvoslás, hogyan sulykolják az emberek fejébe, hogy gondjaikat csak az - elemzések szerint hatástalan- antidepresszánsok gyógyítják"


[link] - mielött támadna vki,gondoljatok bele,ezt miért ajánlanám rosszindulatból?? Olvassátok el!

952. 5464505f6a (válaszként erre: 949. - Liza28)
2007. márc. 26. 01:15
Pff...Hát ez már súlyos...üldözési mánia?Felölem beszélgess akivel akarsz,nem zavar,nem is érdekel,de rólunk NE irjál hazguságokat!Vagy legAlább nekünk is ird+.
951. Liza28 (válaszként erre: 950. - Bige)
2007. márc. 25. 20:38
:)))
950. bige (válaszként erre: 949. - Liza28)
2007. márc. 25. 20:06
nagyon örülök a döntésednek:-)
949. Liza28 (válaszként erre: 948. - Bige)
2007. márc. 25. 17:44

Teljesen igazad van.Én nem is írok a kábszeres oldalon többet mert nincs értelme.De az nagyon felbosszantott hogy erre az oldalra utánam jött csak azért mert látta itt milyen jókat beszélgetek másokkal és keresztbe akar tenni.Miért kell valakinek ilyen rosszindulatúnak lennie.Ha egyszer itt megtalálom mindenkivel a közös hangot őt ez miért zavarja,csak mert vele nem értek egyet.Bosszantó!!!

De részemről a vita lezárva.Én itt fogok dumcsizni azokkal akik kiváncsiak rám ,a véleményemre,hiszen pont ezért vagyok itt a hoxán.A társaság miatt és nem veszekedni szeretnék hanem jól érezni magam és megismerni olyan embereket akik ugyanúgy küzdenek a pánikkal mint én.Puszi szió Liza

948. bige (válaszként erre: 947. - Liza28)
2007. márc. 25. 16:59
...és érdemes vitatkozni egymással? Te tudod a Magad igazát, ők is tudják a magukét. nem kell annak egyeznie, mert unalmas lenne a világ. ..de mi értelme ennek a harcnak? úgysincs vége, hacsak valaki azt nem mondja, hogy nem válaszolok többet
947. Liza28 (válaszként erre: 946. - Bige)
2007. márc. 25. 16:55

Szia !!

Nagyon örülök hogy tünetmentes vagy.Én ugyanezt próbáltam megértettni a "drogosokkal"amit te is leírtál.De nem értik meg mert a maguk igazát fújják.Igenis le lehet tenni az antidepit és valóban nem halnak meg ebben annyian mint a drogban.De akik a droggal élnek azok egy egész más világot látnak maguk körül és ezt sosem fogják belátni.puszi Liza

946. bige
2007. márc. 25. 16:28

Az elején még olvasgattam a hozzászólásokat, mert azt hiszem én voltam az első, aki egy cikkben felvállalta pánikbetegségét. aztán nem követtem az eseményeket, sorsokat, mert egy időre félretettem az oldalt. most bele-bele olvasgatok, és úgy látom, hogy ez az oldal és a drogos kissé szemben áll egymással. nekem úgy tűnik, hogy önvédelemből támadják egymást.

Pedig itt senkinek nem kellene védekezni! Nekem egy észrevételem van. úgy látom, hogy a harc arról szól, hogy drognak számít-e a pánikbetegségre kapott gyógyszer vagy sem.

Ezt mindenkinek szíve joga besorolni. Nevezzük drognak, vegyük egy kalap alá a cigarettával, alkohollal, kábítószerrel.viszont egy komoly különbség azért van! A soloft, a seropram, és a hasonló pánik elleni szerek szedésébe nem halnak bele annyian, mint a többibe! Ezek a szerek egy - az agy kémiai folyamatának felborulása miatt - kialakult betegségre gyógyszerek. aminek hatására helyreáll ez a folyamat, és bizonyos idő után abba lehet hagyni. nem könnyű valóban, de odafigyelve meg lehet tenni. nem kell hozzá kényszer elvonó, nincsenek olyan jellegű megvonási tünetek, mint a többinél, és ha elvégezte a gyógyszer a dolgát, akkor igenis le lehet tenni.

Azt hiszem, hgy ezért nem lehet semmiképpen egy kalap alá venni az olyan szerekel, amiket élvezetből kezd el szedni az ember. Ezek GYÓGYSZEREK. és nem élvezeti szerek!!!!

Vagy ha igen, akkor ítéljetek el nyugodtan, mert meg kellett operálni, és kivették a pajzsmirigyem, és pótlásként hormont szedek tablettában. sőt. életem végéig szednem kell. függővé váltam igen, mert ettől függ az életem.

sőt, már emelni kellett az adagot, viszont a pánikomra márcsak a felét szedem, és terveim szerint idén tavasszal abba is hagyom az egészet, mert régóta tünetmentes vagyok.

945. totht (válaszként erre: 803. - F703770793)
2007. márc. 25. 15:54
mit javasolsz hogy lehet leküzdeni?
944. Liza28 (válaszként erre: 941. - Rebeledó)
2007. márc. 25. 11:55

NAGYON KÖSZÖNÖM ARI VAGY:))))

HÁT NEM SEMMI A TE KIS SZTORID SEM.SAJNA SOKMINDENBEN ÉN IS IGY VAGYOK.:(((

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook