Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pánikbeteg vagyok! fórum

Pánikbeteg vagyok! (beszélgetős fórum)


1003. druida (válaszként erre: 1002. - Dr_faktor)
2007. ápr. 2. 01:50

Nehéz dolog statisztikákat gyártani. Ha valaki megteszi, rögtön felmerül a gyanú, hogy a bizonyítványát akarja magyarázni. Pedig azt még meg sem kapta. Akkor meg mi a csudát magyaráz rajta?

Egy kutatásnál - véleményem szerint - ha valami nem ad 100%-os eredményt, akkor nem kellene azzal a dologgal foglalkozni. De ha az ipar finanszíroz egy kutatást, nekik minden % komoly pénzt jelent. Tehát a befektetők a nyereség reményével olvassák a statisztikákat, a kutatók a további finanszírozáséval, a betegek pedig a gyógyuláséval.

Nincs ez jól így, akárki megmondhatja.

1002. dr_faktor (válaszként erre: 1001. - Druida)
2007. ápr. 1. 19:03

tehat magyaran statisztikai osszefugges van.


abban egyetertek Veled hogy matematikailag lehet korrelaciot talalni, statisztikai adatokat gyartani olyan dolgokrol is aminek koze sincs egymashoz. Sok esetben a statisztika egy nagy csalas.

Egyebkent a kutatok hogyan gondoljak?

1001. druida (válaszként erre: 997. - Dr_faktor)
2007. ápr. 1. 17:04
Tényleg nincs összefüggés a szerotonin szint és a pánik között abban az értelemben, ahogyan a kutatók gondolják. A Szendi Gábor nagyon sokat publikát erről is, és sok másról is ebben a témában. Úgy emlékszem két protálja is van, ahol erről nagyon részletesen olvashatsz.
1000. druida (válaszként erre: 998. - Dr_faktor)
2007. ápr. 1. 17:01

Bizony, úgy mutatták ki. A statisztika pedig nagy varázslat :(((( Ezt már sok esetben megtapasztaltuk.

Az elmúlt 40-50-60 év alatt megtanultuk megsaccolni, hogy milyen módon kozmetikázták a staisztikákat. Mi pedig "visszakozmetikázzuk" őket. Néha elég jól eltaláljuk a valós eredményt...

999. rózsaszál1 (válaszként erre: 992. - Reni79)
2007. ápr. 1. 08:45

Amúgy Rivotril-t kell szednem......de a minap hallottam róla, hogy ez már drognak van minősítve.


Igaz azóta nem volt rohamom.....de igyekszem elkerülni is.

2007. ápr. 1. 03:55
Ja, es meg egy. Valaki a forumon leirta hogy egy neves magyar kutato szerint nem a szeratonin hianya okozza ezt. En - mivel magam is kutatomunkat vegzek de mas teruleten - olvastam a cikket amire kedves topictarsunk hivatkozott. Abban - mint mas informacios oldalakon is - azt mondja az illeto hogy az orvosok ugy velik(!) hogy osszefugges van a ketto kozott. Tehat lehet hogy van, lehet hogy nincs, persze klinikai eredmenyek szeint van (ez pedig statisztikus modszerekkel van kimutatva gondolom).
997. dr_faktor (válaszként erre: 985. - Liza28)
2007. ápr. 1. 03:50

szia,


Koszi szepen a jokivansagaidat. En 50mg-ot szedtem, fel evig. PTSD-vel diagnosztizaltak, lenyegeben volt olyan 3-4 panikrohamom elotte es folyamatosan sz*rul, leverten ereztem magam (igencsak leverten, halallal kapcsolatos irracionalisnak tuno (most annak tuno) gondolataim voltak, egyszer halalfelelmem is. 2-3-szor azt ereztem hogy megbolondulok. De visszaolvashatod hozzaszolasaimat a topicon ha akarod.

Namost zolofttal kapcsolatban: hogy milyen sokaig tart lejonni emberfuggo. Mar kb 5 hete lejottem rola. De sajnos mint irtam utobbi 2-3 hetben megintcsak tendenciozusan olyan dolgokon idegeskedek amin nem tudok valtoztatni vagy nem eri meg. Amig szedtem a gyogyszert ilyen gonodlatok nem jutottak eszembe. Gondolom a szeratonin hianya okozza ezt.

Panikrohamom hogy lekopogjam idaig nem volt. Neha kisebb hasmenes, semmi mas.

996. 5464505f6a (válaszként erre: 960. - Liza28)
2007. márc. 31. 20:05
Én már a pánikbetegségröl beszéltem...
995. 33e0394ae2 (válaszként erre: 988. - Rituska83)
2007. márc. 31. 08:47

Szia Ritus!

én cigizem.Mièrt kèrded?

Pussz.

994. rebeledó (válaszként erre: 986. - Rituska83)
2007. márc. 30. 16:51

sziszi!

bocs, de nem voltam gépnél, mikor irtál msn-en...vasaltam:)

Holnap én is megyek barátnőkkel találkozni a szokott helyünkre, remélem jó lesz, és jót beszélgetünk, jó hétvégét!puszi

993. rebeledó (válaszként erre: 982. - Dr_faktor)
2007. márc. 30. 16:42

hello!

na ezen a én is jót nevettem, csakugy mint a Liza:)

ugy látszik ilyen hasmenési probléma jár a pánik mellé...:)

992. reni79
2007. márc. 30. 15:24
Egyébként mit szedsz?
991. reni79
2007. márc. 30. 15:22
Rohamaid már nincsenek???
990. reni79 (válaszként erre: 989. - Rózsaszál1)
2007. márc. 30. 15:21
Szia Rózsaszál!Itt sokan küszködünk ugyanezzel a gonddal!Én ugyanugy vagyok ahogy Te!Én is szedem a gyogyszert csak már 10 éve.Én sem merem elhagyni!Ugy érzem függö vagyok.A xanaxxal vagyok igy.Van már egy Pánikbeteg vagyok topic.
2007. márc. 30. 15:08

Kb. 7 évvel ezelőtt pánikbetegséggel diagnosztizáltak....azóta rendszertelenül gyógyszert szedek....de el kellene hagynom, de már a gondolatától is bepánikolok....hová fordúljak pszichitárehez vagy pszichológushoz?

Szerintem gyógyszerfüggő lettem, de nem tudom, mi lenne ha nem venném be akkor, ha szétrobbanok a feszültségtől vagy ha nem lenne mindig legalább 1 dobozzal tartlékban itthon.

Kérlek segítsetek - mit tegyek?

988. rituska83 (válaszként erre: 987. - Reni79)
2007. márc. 30. 13:10

Szio Renikém!!


Jó hétvégét neked is!!!

Nekem elég mozgalmas lesz, hiszen holnap megyünk egy barinömhöz akinek kislánya van. vasárnap meg jönnek tesómék.

Unatkozzni nem fogunk...ja és az uram szabad hétvégés!!!!!


Amugy cigizik valaki???


Puszika: Rita

987. reni79 (válaszként erre: 986. - Rituska83)
2007. márc. 30. 13:07

Szia Ritus!Én megvagyok de azt nem mondanám hogy tul jól.Szerdán megyek dokihoz.Kiváncsi vagyok mi lesz.Uj gyogyszert ir fel?Az az igazság hogy félek kisérletezni miota a paroxattol nagyon rosszul lettem.Azóta parázok a mellékhatásoktól!Elegem van ebből a nyavalyából!Már 10 évet elvett az életemből!

Nem tudom mitől görcsölhettél!Nekem minden bajom van ettől de még görcsölni nem görcsöltem.

Remélem jobban vagy!!!!Drágáim, jó hétvégét kivánok mindenkinek!Legföképpen pánikmenteset!Sok puszi!!!!Rena

2007. márc. 30. 12:58

Sziasztok!


Edókám: Örülök neked,jól döntöttél, hidd el!!! :D

Hogy 5.-öst kaptál az meg azért van mert ügyi vagy (mondtam én már neked)

Én nem pánikolok egy ideje, de viszont tegnapi éjszakám az borzasztó volt :(

A gyomorfájásom miatt. Most nem is idegeskedtem, minden jó minden szép, hiszen lassan költözünk...

De , hogy mi az sz@rtól görcsöltem az rejtély...

Szegény uram szinte egész éjjel maszirozzta a hátam, hogy múljon el a fájásom.

Remélem ma már nem lesz semmi gond.

Ti hogy vagytok???

Szegény manókám is fogzik, igy ő is felkel többször éjszaka.


Puszika nektek: Rita

985. Liza28 (válaszként erre: 983. - Dr_faktor)
2007. márc. 30. 11:14

Szió!!


Nagyon örülök hogy rendbe jöttél.Ez a besz**-ós dolog tetszik.Én hetek óta végre egyedül vagyok itthon néha az elején rossz mikor mindenki elmegy itthonról de aztán már elvagyok.Majd ha érzem hogy jön a pánik(ami hál Istennek már rég volt)akkor ezt a technikát fogom alkalmazni.

Te mennyi ideig szedted a Zoloftot és neked milyen pánikod volt??

Biztos olvastad én nem mertem eddig itthon maradni egyedül peddig 31éves vagyok és menni sem mertem még kísérettel sem csak kocsival és akkor is úgy hogy elötte bedobtam egy nyugtatót.Ma már merek jönni menni ,buszozni és még élvezem is.Már nincs bennem a félelem érzet és a folytonos szorongás.Viszont egyedül még mindig nem merek menni bár itthon maradni is muszályból kellett legelőször egyedül és rájöttem nem is olyan rossz.Lehet csak rákéne venni magam és elindulni?!

Tényleg hosszadalmas volt lejönni a zoloftról.??azt mondta a dokim hogy szuper gyógyszer csak sokáig tart lejönni róla!!

írj egy kicsit erről.köszi puszi Liza

984. dr_faktor (válaszként erre: 978. - Tamara30)
2007. márc. 30. 02:39

Tamara,


Szia, lehet hogy irtam mar en is jatszottam versenyszeruen a masodik vonalban egy sportot. Most focizok, kuzdosporttal is foglalkozok. Lattam Te nb1b-ben keziztel. Szoval a sportot csak ajalnlani tudom. Utobbi 5 hetben neha szar kedvem volt(tudod, mint amikor az ember nagyon feszult), le mentem focizni es utana teljesen mas kedvem lett!!!! Mindenkeppen sportolj ha van idod.

983. dr_faktor (válaszként erre: 969. - Liza28)
2007. márc. 30. 02:29
En is ugy erzem hasznal(t).
982. dr_faktor (válaszként erre: 973. - Rebeledó)
2007. márc. 30. 02:26

Szevasz,


Szeretnek Neked vmit megirni, lehet hogy segit. Nekem neha elojon olyan hogy kocsiban ulok, rosszul kezdek lenni es ugy erzem hogy mindjart besz***ok. Ugy vettem eszre hogy akkor elkezdek eme erzes ellen kuzdeni es ez is fokozza a hasmenes erzetet. De amikor azt mondom magamnak hogy ha besz*ok az se a vilag vege, nem baj, akkor az egesz erzes elmegy. Probald ki ha akarod.

2007. márc. 30. 02:23

sziasztok!


1 honapja jottem le a zoloftrol es megintcsak a tapasztalataimat szeretnem az elvonasrol megirni. Szoval az utobbi 1 het nem volt a legjobb, ketszer volt hasmenesem, illetve egy csomoszor megintcsak visszajottek a regi negativ gondolatok. Erdekes, mig zolofton voltam egeszen el tudtam magamat lazitani, most meg akarva-akaratlanul visszajonnek a regi problemak. De olyan rohamom mint regebben nem volt. Tehat vszinu azert valami hatasa ennek a gyogyszernek is van. De alapjaban veve igaza van azoknak akik azt irogatjak a forumon hogy elsosorban sajat magunk poblemait kell megoldani.


Tovabbi jo hetet.

2007. márc. 29. 21:16

ja és most majdnem két hét szünet:)király!csomot leszek itthon, nem kell szegedre mennem, ennek naon örülök.remélem szép napok jönnek.

MA csináltam fényképeket a gyerekekről,a kiket tanitottam. Van egy gyönyörű kisfiú, de annyira cuki, megeszem!Esküszöm, abból olyan jó csávó lesz 5 év mulva, hogy minden csajt megszédit!Ha nekem fiam lesz, remélem ilyne lesz mint ő!Egy angyal! A csoporttársaim azzal szórakoztak, hogy na Edó beleszeretett a Dénesbe!(igy hivják a kis macho-t)Pedig nem!!:) csak imádnivaló kis pofija van! na jól van, nem áradozok itt tovább:)))

pussz

Ritus: Meghosszabitottam a netet! Ugyhogy maradok még egy évet legalább msn-en is!:)

979. rebeledó (válaszként erre: 978. - Tamara30)
2007. márc. 29. 21:03

HUUU!

Én mindig ugy örülök, amikor ennyi pozitiv dlgot irsz!Én nagyon örülök, hogy jön a baba. Hát még akkor te, gondolom! Amikor először irtad nekem, akkor én elsirtam magam örömömben. Olyan jó ezt tudni.Most amugy nagyon keresgéelk megint vagy még mindig kineziológus után.Jó lenne találni már egyet.

Képzeljétek, ötöst kaptam gyakorló tanitásra!örültem nagyon:)mert ez számomra csak siker, akárhogy is vesszük!

szióka

978. Tamara30 (válaszként erre: 976. - Liza28)
2007. márc. 29. 17:21

Szia!

Én már kilábaltam ebből a betegségből,nincs rohamom,nem félek,egyedül intézek mindent,imádok csavarogni,biciglizni.Két év kimaradt az életemből,lehet,hogy most pótolom.3éve szerettünk volna kistesót a kislányomnak,de a pb. miatt nem mertem vállalni.Mivel meggyógyultam,vállaltam,augasztusra érkezik a hugi.Mint már írtam,engem egy jó kineziológus gyóygított ki.Visszakaptam a régi mozgékony,mozgalmas életem.13évig kézilabdáztam NB1/b-ben,bennem van a véremben a győzelem.Talán ezért nem adtam fel sosem,biztos van valamilyen megoldás,gyógymód.Másfél év után találtam rám.Azóta rendkívül boldog.energikus vagyok.Neked tudom nem vált be a kineziológia,nekem igen.Amiért nagyon örülök,az az,hogy nem lehet visszaesni,és remélem sosem lesz több ilyen betegségem!!!!

977. Liza28 (válaszként erre: 973. - Rebeledó)
2007. márc. 29. 15:21

Drága vagy köszönöm a szülinapi köszöntőt.Itthon vacsiztunk de nagyon szép volt.Rengetegen meglátogattak és megleptek ,emlékezetes lesz azt hiszem ez a szülim.Sosem szoktam megünnepelni és ez most olyan meglepi volt hogy ennyien jöttek hozzám:))

Szombaton házibulizunk,vasárnap meg a Gyömrői tóhoz megyünk apósomékkal ebédelni,meg sétálni.Remélem pánik mentes lesz az utam:)))Eddig nem mertem ilyen messze menni de mostmár egész ügyi vagyok.Remélem jó lesz.Puszikállak.szió

976. Liza28 (válaszként erre: 971. - Tamara30)
2007. márc. 29. 15:15

Szia !!


Ez nagyon szomorú ,sajnálom hogy neked nem segített a gyógyszer.Borzalmas lehet .Én is folyamatossan attól félek hogy rosszúl leszek az úton.Ezért nem merek egyedül közlekedni.Tegnap este rosszúl lettem itthon nem is igazán pánikroham volt de valahogy remegés volt rajtam és olyan feldúlt állapotban voltam.Be kellett vennem egy nyugtatót mert éreztem szétrobbanok az idegességtől peddig jó és szép napom volt,mert sokan felköszöntöttek szülinapom alkalmából.Tehát nem volt okom idegességre.Egész éjjel rajtam volt ez a rosszúllét és még reggel is.Aztán reggel is bevettem egy nyugtatót és azóta megint tök jól vagyok.voltam műkörmösnél onnan egyedül lesétáltam a nővéremhez ő a körmöstől gyalog kb.10percre lakik.Ez már sikerélmény volt számomra,hogy ezt a 10perces utat meg bírtam tenni egyedül.

Szörnyű lehet hogy semmi nem használ és nem jó neked/nektek.Ha nem szednék gyógyszert nem is tudom mennyi ideig bírtam volna még elviselni ezt az állapotot.De ezek szerint szerencsésnek érezhetem e térről magam.

Sajnos én a cukorbetegségemmel vagyok így.3éve nem tudják beállítani hiába az inzulin ,diéta.....

Más gyönyörűen él a cukrával én meg már kikészülök tőlle.Azóta van pánikom is mióta a cukrommal küzdök.

Na jó ennyit rólam:)))

pusza Liza

2007. márc. 29. 09:03

Jaj,Edó!

Mikor nekem is ilyen rohamok jöttek,mindig elszomorodtam,képes voltam egész nap ezen morfondírozni,míg a férjem helyre nem rakott,azzal,hogy:"míg a rohamod pár perc volt csupán,addig a rá fordított időd egy nap,mivel állandóan ez jár a fejedben.Az agy egyszerre csak egy feladatot tud ellátni.Ha nincsenek üres percek,mindig csinálsz valamit ami lefoglal,akkor nem is leszel rosszúl.Persze könnyű ilyeneket mondani aki még nem élt át pánikrohamot."

Én is próbáltam mindig vírusra,frontra fogni.Meg kellett magyaráznom valahogy saját magamnak.

2007. márc. 28. 18:31
Seila! Neked szántam azt a pár sort! Bocs, hogy nem jutott eszembe a neved! ne hari!pussz

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook