Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


1031. Tücke (válaszként erre: 1026. - Borcsok1)
2011. jan. 5. 18:00
inkább megeszem 20dkg kígyóubit minthogy megegyek akár 1 banánt is 1banán átlag 10-20dkg között van a banán 10dekájában 103kcal van és 7g ch .... na már most ha te megeszel 14banánt az olyan 2kg lehet ha nem 2,5kg ez akárhogy számolom 2000kcal... a többi gyümit bele se számoltam ... félreértés nincs a gyümikben lévő cukorról a kcal beszél helyette is pl a kígyóubi 10dkg 1,7g/ch és 11kcal .......
1030. kedike
2011. jan. 5. 11:12

Te jó ég, azért a 15 alma, 2 kg mandarin, 14 banán stb elképesztően hangzik!

Persze én lány vagyok, a férfiak mindig jóval többet tudnak kajálni...

1029. kedike
2011. jan. 5. 11:00

Nálam a gyümölcs az, amiről soha nem lennék képes lemondani. Évek óta nem volt olyan nap, hogy valami gyümit ne ettem volna.

Reggel nem is eszek mást sose. Sokszor estére is csak azt kívánom.

Azt hiszem nálam ez szerepel a táplálékpiramisban az elsődleges helyen :)

1028. f758a7200f (válaszként erre: 1025. - Borcsok1)
2011. jan. 5. 10:07

Hogy érted, hogy amit utána megenged??Mi UTÁN??


Szóval kezdésnek mondjuk 2 hétig úgy kajálok, hogy husika (normális adag mittudomén egy szelet) vagy tojásrántotta, vagy hal, egy szép kis zöldségkörettel (nyers-főtt, tetszés szerint). Ezt naponta 3x mint ahogy normális ember teszi, pl reggelire rántotta, ebéd-vacsi husi-hal zöldséggel. Eddig nincs benne semmi túlzás (én sem használok csülök meg ilyeneket, sőt szalonnát sem, virsli meg ilyeneket sem eszem, csak színhúst grillezve és pl szoktam nyers halat is, de tudom, hogy erre nem mindenkinek van lehetősége), mellette sok folyadék és rendszeres mozgás.


Ezután a bevezető 2 hét után belép naponta egy adag gyümölcs (nem 14 banán, hanem mondjuk desszertként egy csésze málna, eper, áfonya ebéd után) és ebben sem látok semmi túlzást, sőt semmi egészségtelent. Ezt csinálom még egy hétig, mellette sok folyadékot iszom és mozgok is.


Az utána következő héten esetleg nem csak napi egyszer hanem pl 2x vacsora után is eszem egy kis gyümölcsöt. A menü többi része még mindig sovány hús és zöldség emberi mértékekkel, semmi túlzás, egy tányér kaja, nem bélpoklos méret, hanem szelet hús egy 20-30 deka zöldséggel.


Közben folyamatosan ellenőrzöm a súlyomat, és lassacskán beteszek reggelire egy kicsi zabpelyhet is, odafigyelve, hogy ha mégis hízás indul be a zabpehelytől, akkor inkább megint elhagyom. Ugyanígy szerintem 2 adag gyümi befér, de minden egyéni reakciótól függ.


Namost, ha még ezek után is tartom a súlyomat, akkor vegyes étkezésen maradok, ami a legtöbb embernél olyan napi 50-200g CH-ig terjed, ez már elég tág, és belefér normális keretek között sok zöldség, gyümölcs, kevés gabona vagy hüvelyes, sovány, minőségi fehérjék, és mindezt addig csinálni míg a súlyom oké. Emellett nincs szükségem arra, hogy karácsonykor bezabáljak, mint te, mert évközben is mindent megkapok ami kell. Persze, csoki, liszt, cukor és készételek, szemét kaják elfelejtve:)))


Hol látsz te ebben túlzásokat, egészségkárosító dolgokat??? EZ AZ ATKINS


És ezen kívül, az első fázist amikor ki kell hagyni a gyümölcsöt, azt nem mindenkinek kell csinálnia, mert ha pl csak 5 kg választ el az álomsúlytól, akkor kapásból csinálhatom a másodikat (fehérje-zöldség-gyümölcs kombó)


Akkor én elmondtam, hogy mi a jó ebben a diétában konkrétan...

1027. borcsok1
2011. jan. 4. 22:41

Amikor a gyümölcs megérik akkor abenne lévő szénhidrát tartalom glukozzó és fruktozzá alakul amit s zervezet további emésztés nélkül tud hasznosítani.Így a gyümölcscukor is felhasználódik, de elfogyasztása után, az enzimes átalakítás késleltető hatása miatt, lassabban növeli meg a vércukor szintet, mint a szőlőcukor. A gyümölcsben lévő cukor, úgynevezett elő emésztett állapotban van így a gyomorban nem emésztődik, hanem csak áthalad rajta (30 perc alatt, a banán 45 perc), s a vékonybélből azonnal felszívódik a benne lévő "jóságokkal" együtt. Így a vitaminok, ásványisók, stb. azonnal a szervezet rendelkezésére tudnak állni, a benne lévő gyümölcscukor, könnyen és gyorsan alakul át az emberi hajtóanyaggá: szőlőcukorrá, tehát hamar energiát szolgáltat a szervezet számára,és a benne lévő víz pedig, mossa az ereket, beleket, és szállítja el a salakanyagokat, s lerakódott szennyeződéseket a belek faláról, így biztosítva a méregtelenítést,rostjainak jótékony hatásairól nem is beszélve.


De nézzük meg mi van ha gyümit eszünk uyge ebben lévő cukor pár percet tölt a gyomorba megy a bélbe,majd a véráramba,utána hopp a sejtekhez mert kell a matéria ,fell kell használni.A zsír 12-24 órig rostokol órákat áll a gyomorba míg végül eljut a vékonybélbe,de onnét nem a véráramba jut hanem a nyirokrendszerbe,és csak onnét megy a vérbe óriási az idő különbség!!!!tehát a magas zsírtartalmú étrenden élők vérében mindig sok lesz a fölös zsír,és hiába eszünk egyik étkezésre csak gyümit keveredik az előzőleg elfogyasztott nem felszivódó zsírral és ez okozza a fő problémát,nem a gyümi! A zöldségek( zöldek) nagyon fontosak de önmagukban nem adnak elegendő kalóriasűrűséget azt csak a gyümi ad,persze fogynánk fogynánk de az egészségünk rovására.A gyümölcs az összes ételcsoport közül a legkevésbé mérgező,emésztése után csak víz( organikus) az meg a vizelettel búcsút int nekünk.ja és nem kell megfőzni hogy finom legyen:)



Fogyás: testünk vízből,szövetből,és zsírból áll.70% a testsúlyunknak ugye víz,a csontok mzmok és egyéb nem zsiros dolgok alkotják a szöveteket,a szöveteknek nagy a víztartalma etc etc.Zsírvesztés általában fogyást takar de ez sem mindig van így,de nöhet a súlyunk ha izmot építünk vagy a nő a víztartalma,de lehet oylan is több víz jön ránk mint amennyit zsírt leadunk,így hizni fogunk nem fogyni.A víz nehezebb mint a zsír,tehát hiába csökken a zsírtartalom nem b iztos hogy fogyni fogunk mert ha kicsit sósabbat eszünk akkor azt a szervezet vízzel semlegesiti máris bukta van,tehát nem egyszerű ez afogyás dolog.A lényeg az nem vagyunk egészségesek ha kövérek/hájasak/túlsúlyosak vagyunk:) ez azért van mert nem eszünk jól kevés a tápértéke,nem jó a tápanyag felvételünk stb.Ha a gyümiket favorizálnánk semmi bajunk nem lenne.A gyümi rengeteg organikus vizet tartalmaz Én páldául 10-szer is kiemygek a melóban a WC-re simán pedig nem vagyok beteg nem vagyok felfázva a prosztata is renden van:) csak megettem 15 almár 2 kg mandarint szőlőt stb stb,víz külön nem is nagyon kell:) a főtt ételekben viszont kevés a víz mert az ugye a hő hatására eltűnik. Hú mennem kell folyt köv ha van rá igény gondolom nincs jó éjt:)

1026. borcsok1 (válaszként erre: 1024. - Tücke)
2011. jan. 4. 21:43

Úgy látom óriási félreértés van a gyümölcsökben lévő cukorról ha elalszik a család és lesz időm megpróbálom elmagyarázni talán akkor tiszta lesz a kép.


PS: ubi,sütötők csodálatos mindkettő egyél ammenyi belédfér:)

1025. borcsok1 (válaszként erre: 1023. - F758a7200f)
2011. jan. 4. 21:41
Elképesztően kiváncsi vagyok arra,hogy mi a jó ebben a diétában konkrétan:) az okés hogy kerülni kell a szénhidrátokat( na nem a gyümiket) kenyér, a burgonya, a rizs és tésztaféléket,de amit utána megenged az kisebb merénylet az egészség ellen,na nem a fogyásnak mert azt lehet tőle,persze van oylan is aki 100 évig cigizik iszik szalonnát eszik még is jól meg van,de attól még ez nem egészséges:)
1024. Tücke (válaszként erre: 1022. - Borcsok1)
2011. jan. 4. 13:20
bocsánat hogy beleszólok de megint félre értettél valamit nem tiltja az atkins a gyümiket csak nem ajánlja mert sok benne a gyümölcscukor és lelassítja a fogyást.... persze aki nem eszik húst azt eszik gyümit az első szakaszban is.... én még nem tapasztaltam hátrányát az atkinsnek és már 3-éve játszom vele:D vannak olyanok akik 5-6-8 éve élnek így az ismerőseim között és semmilyen eü problémájuk sincs..... és megint csak bocsánat de igen is van gond a gyümivel met sokkal több cukrot tartalmaz 1szem ribizli is mint akár 1kg kígyóuborka vagy sütőtök
1023. f758a7200f (válaszként erre: 1021. - Gloomy)
2011. jan. 4. 10:22
Jól összefoglaltad a lényegét:), tényleg elképesztő, hogy állandóan fújnak az atkinsre, pedig nem is tudnak róla semmit :O
1022. borcsok1 (válaszként erre: 1021. - Gloomy)
2011. jan. 3. 22:33
Okés isten őrizz nem akarok Én senkit elrettenteni mindenki azt csinálja amit jónak gondol,és mivel nekem nem kell fogyóznom( amikor kellett 100 kg-86-ra lementem 2 hónap alatt többször is csak mozogtam és nem ettem annyit:)) és mivel valóban nincs ismeretem a részletekbe menően az Atkinsről tényleg lehetnek hiányosságaim.De szerintem a testsúLy az ideális táplálkozástól beáll idővel a maga szintjére ahol jól érzi magát.De aki , 1 másodpercig is azt mondja ne egyél gyümölcsöt az számomra kissé hiteltelenné válik az egészséges táplálkozás területén,( emélem ezért nem haragszol meg rám,csak őszinte vagyok)és ez mindegy miért mikor kinek és hogyan mondja.A gyümölcs soha semmiylen körülmények között nem lehet ártalmas az egyetlen oylan táplálék amit ha önmagában fogyasztunk majdnem tökéletes táplálékot ad.NEM A GYÜMIVEL VAN GOND HANEM AMIT MELLETTE ESSZÜNK! Mivel nem tudok angolul annyira ha van magyar link ami leírja a tökéletes olvasatát az Atkinsnak szívesen elolvasom!Alapvető probléma rengeteg embernek a gyümölcsben lévő cukrokról kialakult téves elképzelés,és ezt ráadásul orvosok ,meg az egészségben dolgozó emberek is sok esetben megerősitik,olyan ez mint amikor Semmelweiset akarták megkövezni amiért kezet mosott,lehet kcsit túlzó de így van.Én azt sem értem hogy hogy lehet hízni a gyümölcstől ha azt Önmagában vagy zöldekkel eszi az ember? Igazából azt kéne tisztázni konkrétan mi a gond vele vércukor,candida,elhízás stb stb? Igazából minden embernek egyfajta táplálkozás a jó( na ebben lehet vitatkozni egymás között a végtelenségig) és az az ami az emberi szervezet fizologiájának megfelel.és ez az alacsony zsírtartalmú étrend semmiképpen nem az Atkins szerintem.UFF:)
1021. Gloomy (válaszként erre: 1020. - Borcsok1)
2011. jan. 3. 21:58

tényleg nem szeretném szétoffolni a fórumot, és nem is írok itt többet az atkins-ről, csak még reagálok, OK?


Egyetértek veled, hogy az egészséges táplálkozást keresed, szerintem is ez valóban fontos, ha pedig nem akarsz fogyni, akkor biztosan jót tesz a paleo - vagy bármely más - étrend, amit alapos megfontolás után választottál.


Azonban továbbra is azt gondolom, hogy az atkins-ről teljesen téves infóid vannak, bár azt el kell ismerni, hogy sokan így értelmezik, talán így is próbálkoznak vele. Ha te valóban véleményt szeretnél formálni róla, akkor kérlek inkább az atkins.com-on téjékozódj, ahol rengeteg oldalon keresztül írják le, magyarázzák el, hogy mit miért javasolnak.

NEM javasolják pl. hogy túl sok fehérjével és zsírral bombázd a tested, sőt. NEM mondja, hogy ne egyél gyümölcsöt, csak az első szakszban (amit 2 hétre javasol, persze ez kitolható, ha sokat szeretnél fogyni) A vegáknak pedig már az elején is engedi a gyümülcsöt. (az én vélemény az, hogy a zöldségekben is hasonló vitamin-rost-jótékony "nedv" található, de nincs bennük olyan sok felhalmozott cukor. Természetesen, ha nem szeretnél fogyni, akkor semmi gond a gyümölcscukorral, de ha igen, akkor érdemes megfontoltan fogyasztani.) Tehát a 2.3.4 szakaszban egyre több zöldség és gyümölcsöt javasol, sőt még a gabonákból is enged jó párat. Hal, tojás, hús is mértékkel, SEHOL mem olvasol olyat - a hivatalos oldalakon - hogy mértéktelenül egyél bármit is. Alkoholt sem!


Ha sok időm lenne, még nyers kajákból is össze tudnék rakni egy kifogástalan - és egészséges - atkins menüt.


Nagyon sokáig lehetne még folytatni, és tényleg nincs hozzá energiám, hogy az egész rendszert bemutassam, csak arra kérlek ne gyarapíts azoknak a számát, akik mindenféle alapos ismeret nélkül irogatnak "elrettentő" infókat az atkins-ről. Köszi.

1020. borcsok1 (válaszként erre: 1019. - Gloomy)
2011. jan. 2. 23:02

Szia!


Igazából elbeszélgethetünk biztos hetekig erről a témáról,de hát ugye már említettük nem célszerű szét offolni ezt a fórumot végül is ez a paleo táplálkozásról szólna ugyebár:)Én inkább mindig az egészségesebb táplálkozást kerestem nem a fogyást mert a kettő nem jár mindig kéz a kézbe.Tiszteletbe tartom a véleményedet de hogy ez lenne a legegészségesebb étkezés azt csak fanatikusok mondhatják:) nem értem meg soha miért jó zsírral és fehérjével bombázni a testet,amikor az szerintem tudvalevő hogy a szénhidrátokat lehet a lekönyebben hasznos cukrokká alakítani,de ugye ezt a glukóz témát már említettem:)Aztán az meg megint más dolog hogy pl a főtt étel mit csinál kb 3 millió fehérversejtünk van ez egy kb normális érték,ha főtett eszünk ez a szám megnő kb 18 millióra! vajon a a védőkatonák miért áltak csatasorba azért mert ez olyan frankó dolog? viszont ha nyers gyümit eszünk nincs mérhető változás.Arról már nem is beszélnék hogy azért csak az lenne az optimális táplálék az embernek aminek a megmesztéséhez és feldolgozásához minél kevesebb energia szükséges,könnyen emészthető a szervezet számára feldolgozható legyen etc etc.A gyümik víz és cukortartalmát nem is kell emészteni szinte felszipantja a szervezet,könnyen gyorsan feldolgozza s szetvezet fél óra -1 óra míg mással szenved órakig akár napokig.Nem tudom hogy az Atkins étrenden szereplő ételek mennyire felelnek meg ezen és más kritériumoknak,Én úgy gondolom nem nagyon,de mindeki azt eszik amit akar:)

1019. Gloomy (válaszként erre: 1009. - Borcsok1)
2011. jan. 2. 22:28

kedves borcsok, honnan jönnek ezek az infók?

én is olvastam már ugyan ezeket több magyar oldalon, ezért 3,5 éve már rögtön az atkins.com-hoz fordultam, ami szöges ellentétben áll az itt leírtakkal. gyakorlatilag EGY MONDAT SEM IGAZ BELŐLE.

tehát még egyszer: atkins.com

kérlek olvasgasd át.

én 15 éve fogyókúrázgattam már, és eddig ez a legegészségesebb étkezés, amivel fogyni is tudok.

1018. borcsok1 (válaszként erre: 1015. - E974230abd)
2011. jan. 1. 16:22
Kedves Mimóza,természetesen mindenki azt eszik amit akar és szeret,isten őrizz hogy azt a látszatát keltsem,hogy amiben hiszel leszólom,csak leírtam mit gondolok róla,lehet hogy tévedek ez is benne van a pakliban:) Graham könyvét természetesen ismerem,fhérjékkel kapcslatos ellen véleményünket majd az idő és az élet igazolja,de ha utána nézel egy kicsit neki sok érdekes dolgot fogsz találni,egy biztos a növényi jobb sokkal mint az állati,persze nem halunk bele ha állatit eszünk,de a tények ezt igazolják,mennyiségi adatokról is megoszlik a véleményünk ez sem baj:) ha nem szereted az édest ízt akkor valóban nem egyszerű a gyümölcsfogyasztás,de ettől még az a legegészségesebb táplálék az embernek:) égnek áll a hajam amikor a Vitál TV-n pl Biró mama osztja az észt és tiltja a gyümiket,és mindent a candidára és a penészre vezet le etc etc:) az étrendedet megnézve első látásra nyilván sokaknak egészségesnek tűnik,de ha alaposan megnézzük hát a spenóton ( az sem főzve:)kivűl nem sok igazán egészséges összetevő van benne,ezt ne vedd kötekedésnek:) csak leírtam!
1017. e974230abd (válaszként erre: 1016. - HViki)
2011. jan. 1. 15:31
Ott a pont:D
1016. HViki
2011. jan. 1. 15:30
Ha a fehérje annyira káros lenne és a zöldségekből kéne fedeznünk mindezeket nem alakulna ki a vegetarianusoknál sok súlyos hiánybetegség. Márpedig ezek vannak. Az eszkimóknak meg már réges rég ki kellett volna halniuk, hiszen az ő táplálkozásuk szinte kizárólag állati eredetű. Viszonylag kevés növény terem arrafelé. Aztán mégis élnek, méghozzá civilizációs betegségek (cukorbeteség, köszvény, magas vérnyomás, stb.) nélkül. Ez is tény.
1015. e974230abd (válaszként erre: 1014. - Borcsok1)
2011. jan. 1. 15:23

Nem értek veled egyet abbab,hogy ha az emberi csecső tápláléka 8%-ban tartalmaz fehérjéket,akkor ennyi az etap egész életünkre.

De ,mégegyszer mondom,én nem vagyok a fehérjefalás híve,és ha ránézel arra a tipusnapra amit leírtzam láthatod,hogy még ebben a szigorú idószakban se csak fehérjét eszem/ez a tegnapelőttem volt egyébként/De azt hiszem ,ha ilyen jellegű olvasmányt keresel akkor tudom ajánlani neked:Dr Douglas N. Graham:80/10/10 című könyvét:DD Ez tökéletesen azt az elvet vallja amit kihámoztam abból ,amit írtál,hogy valszeg így élsz ,és táplákozol..

Még vérlázítóbbat mondok:Szerintem eza táplálkozás dolog egyedfüggő is:DD Én ha ch-n kéne élnem megőrülnék,mert nem szeretem az édes ízt,a gyümölcsöket,és a gabonatermékeket.

Úgyhogy nekem a természetes ch források a zöldségek,és annyi..

De elbeszélünk egymás mellet ezek szerint,illeltve a tulzott fogyasztás mértékét másnak értelmezzük.

stzerintem az ember mindenevő,így nem lehet a fehérjecsoportot a nem teljes értékű növényi fehérjeszármazékokkal kiváltani teljes mértékben..vagy ha igen akkor iszonyatosan trükkösen kell kajálni ahhoz,hogy tényleg meglegyen a megfelelő fehérjebevitel..pl.nagyon gondosan kéne tudni a növények fehérjeöszetételét.

De egyébként én sem állítottam ,hogy az atkins alapszakasz egészséges lenne,mint ahogy semmilyen szélsőséges táplákozásforma nem lehet az.Én azt mondtam ,hogy lehet okosan odafigyelősen ,a legkevesebb káros hatással megcsinálni azt az egy hónapot,és utána senki nem nevezheti egészségtelennek a jól összeállított ch szegény étrendet.

Persze az az extrém 80% ch fogyasztás soha nem lesz meg,de szerintem ,és a táplákozástudományi szakemberek szerint is,ez nagyon sok,és szintén egészségtelen.

A növények fehérjetartalma nem elég a szervezetnek,legalább is az enyémnek biztos nem,viszont a sav-bázis egyensúly egy egészséges ember szervezetében nem szabad ,hogy megbillenjen amiatt,mert teljesértékű állati fehérjéket viszünk be.

1014. borcsok1 (válaszként erre: 1011. - E974230abd)
2011. jan. 1. 15:05
Fehérje: Az anyatej kalóriatartalmának átlagosan kb 6%-át adja a fehérje,ebből szerintem egyértelműnek látszik hogy egy felnőttnek sincs szüksége ennél több fehérje fogyasztásra,főleg ha tudjuk hogy a fehérjeigénye a rendkivül gyorsan növő csecsemőnek a legmagasabb!!!!! A fehérjék( pontosabban aminosavak) az élő sejtek építőkövei,azután hogy a növekedésünk leáll,már csak nagyon kevés építőanyagra van szükség.Sok fehérje fogyasztás egyszerűen mérgezi a szervezetet.Igazából az általad nagyon kevésnek tartott 10%-os érték is kb a duplája ami kéne,csak anno ezt a számot a főtt étel formájában elfogyasztott fehérjékre csinálták.Mivel a főzés roncsolja a fehérjéket és minden mást is,ezért a nyers növényi fehérjékből elég a kb 5% is mert abból nem veszik el semmi.Nagyon fontos a fehérje milyensége és a növényekben lévő fehérje sokkal egészségesebb mindennél ez kell a szervezetnek,ha szeretnéd irok oldalakat a fehérjékról de hidd el nem kell 0% több!!!!Nem véletlen hogy a gyümölcsök és zöldségek éppen csak annyi fehérjét tartalmaznak ammenyi a szervezet felépítéséhez,és fenntartásához kell,és bennük lúgos kémhatású ásványi anyagok vannak:kálcium,magnésium,nátrium,kálium.A fehérja alapu ételek erősen savképzőek,klórt.foszfort,ként tartalmaznak.Szerencsétlen szervezetnek ellenssúlyozni kell ezt a savasságot és a vérből kénytelen elvonni,de ezt sem lehet egy szint alatt megtenni így azt pótolva a csontokból kerül el a kálcium,aztán még sorolhatnám milyen káros hatása van a túlzott fehérje fogyasztásnak oldalakat írnék tele veele sajna:( China Study jó lenne ha magyarul is megjelenne abba egy valaha volt legnagyobb átfogó tanulmány többek közt erről is!
1013. borcsok1 (válaszként erre: 1012. - HViki)
2011. jan. 1. 14:41
Szénhidrátra szükség van,ha esetleg nem derült volna ki a mondanivalómból akkor leírom mégegyszer:) de természetesen ez csak gyümölcsből származhat,gabona kenyér,cukor( nem a gyümölcsben lévő) hüvelyesek természetesen ártalmasak zsírból meg bőven elég a 10% bőven,de majd irok részletesebben kicsit később:)
1012. HViki (válaszként erre: 1009. - Borcsok1)
2011. jan. 1. 13:55

"Ugye az kb egyértelmű hogy egy kiegyensúlyozott étkezéshez kb 80% szénhidrátok és zsirok kombinációjából tevődik össze. H a csökken a szénhidrát mennyisége akkor nő zsírok részaránya, de sajnos 1 gramm zsír több mint 2-szer akkora kalóriát tartalmaz mint 1 gramm szénhidrát."

Ebben a kérdéskörben alapvetően nem értek egyet. Szénhidrátra szükség van, de csak lassan felszívódóra, a hús és a zsír is szükséges és nem csak 10% zsírfogyaszásra van szükség.

De az biztos, hogy gyümölcsre is szükség van. De ettől nem nagyobb gond a hiánya (szerintem), mint ez a rengeteg gyorsan felszívódó szénhidrát (gabona, burgonya, cukor), amit most nyomatnak egészséges ajánlások címszava alatt.

Tehát van rosszabb.:)

Neked is BUÉK, és várom a folytatást. :)

1011. e974230abd (válaszként erre: 1009. - Borcsok1)
2011. jan. 1. 13:10

Ez amit leírtál eléggé kiforgatja a ketogén diétákat,és csak azokat tényezőket sorolja föl amiket kiválogattál mert negatívumokat tartalmaz...

Igen valóban vana ketogén állapotnak a felsorolt mellékhatás csoportja,de a mandat nem ponttal záródik,hanem egy vessző után jön még a lényeg..ezek a tünetek 3 nap alatt elmúlnak!!

A szervezet másodagos energiafelhasználási protokllja nem véletlen és nem kéáros a szervezetre addig,amig van testzsír amit el tud égetni!!Ez egy tök normál funkció,csak már nem használjuk,mert nincs éhezéses szakaszunk.Régen ez volt a normál téli energianyerési módunk,és nem is volt minden második ember hájas,mert télen felélték a testzsírt...

A magas fehérjebevitel ,nem tudom miből gondolod hogy káros lenne a szervezetnek,sokkal természetesebb állapotunk,mint a z az extrém szénhidrátbevit amit manapság produkálunk.

A bevitt fehérje 45%-os zsírtalrtalma meg egyenesen vicc!!Én pl. csirkemell,és karaj,hal húsaimban,kb ha 15 % os zsírarányt produkálok...

"gye az kb egyértelmű hogy egy kiegyensúlyozott étkezéshez kb 80% szénhidrátok és zsirok kombinációjából tevődik össze."Miből is egyértelmű ez??Mert az elkorcsosodott nyugati civilizációnkban eza a menő?!

Engem pedig nem nagyon zavar,hogyha ch híján elég a teszsírom...szerintem ember nincs akit zavarna:D


És akkor még azt is kihagytad,hogy ez a szakasz ami igen alacsony ch.-s pár hét,tehát nem jelentős, és utána kb 100-120 g ch -n élünk...ami bár a 80% ch fogyasztást valóban nem üti meg,de sokkal közelebb áll a természetes és évmilliók alatt kialakult elosztáshoz ,mint a jelenlegi trendek.

1010. e974230abd (válaszként erre: 1004. - E974230abd)
2011. jan. 1. 12:58

Nagyon gyors,és naagyon jól tarható,bár én inkább az SBD-t csinálom,és egyéb ketogén fajtákat,főleg a soványhús sok uöldség kombóval.

Pl. egy típusnapom:

Reggeli nagy adag főtt zöldség levével/egyfajta zöldségleves

Ebéd pl. tejszines sajtos rakott spárga

Vacsi:spenót tojással..

Szerintem ebben nincs semmi veszélyes,viszont kb 1200 kalória,és 25 ch...

Az emberek hajalmosak azt hinni ,hogy ez a diéta a cupákok szopgatásásról,és a zsír pohárból történő ivásáról szól...Lehet ezt nagyon egészségesen is művelni..egyébként nagyon hasolnlít a paleora,Szendi is ezt írja a könyvében.

1009. borcsok1 (válaszként erre: 1007. - HViki)
2010. dec. 31. 17:15

Hú nagyon hosszú lenne a lista,lehet hogy van rosszabb de azt nem szeretném megismerni:)


Az a főbaj hogy rendkivűl magas a fehérje bevitel,és a napi energia megosztása kb 45% zsír ami döbbenetes szám most az egy külön fejezet milyen sok ártalmas hatása van ennek a döbbenetes %-nak,kb 10% az ideális.engedi a sajtot,tojást is ami,sőt az alkoholt is kis mértékben,ehhez gondolom nem kell kommentár:)De amikor azt mondja ne egyél gyümölcsöt egyáltalán( vagy csak kis elenyésző mértékben) akkor ott végem van,ez nagyobb butaság még az inkviziciónál is,ezt hogy hihetei el normális ember hogy a gyümölcs ártalmas lehet,amikor ez az embernek a legideálisabb tápláléka az étkezésnek kb a 80% érett lédús,és más gyümölcsből kéne állnia.Hogy lehet épp észzel azt elképzelni hogy pl a hús ,tojást,sajtot,és még sok szemetet lehet enni korlátlanul,addig ne együnk pl gyümölcsöt?????


Ugye az kb egyértelmű hogy egy kiegyensúlyozott étkezéshez kb 80% szénhidrátok és zsirok kombinációjából tevődik össze.H a csökken a szénhidrát mennyisége akkor nő zsírok részaránya,de sajnos 1 gramm zsír több mint 2-szer akkora kalóriát tartalmaz mint 1 gramm szénhidrát.


De nézzünk egy konkrétabb más miylen példát:


Ha elegendő szénhidrátot eszünk akkor a zsír lebontása nem okoz problémát.De ha kifogy a szénhidrát tartalékunk,akkor a szervezetnek nem marad más választása,mint alacsony hatásfokon elégetni a zsírt,miközben emiatt olyan mérgező melléktermékek kerülnek elő azaz képződnek mint a aceton és más ketonok.A vese ásványi anygaok pl a kálium és a kalcium,felhasználásával igyekszik segiteni a szervezetnek megszabadulni a mérgektől.De az Atkins hívők szervezetéből ezek az ásványi anyagok vizelettel kiürülnek,ezáltál az úgynevezett elektrolitoknak a mennyisége a vérbe kritikus szint alá süllyed,ott bizony szívritmus-zavarok és szív leállás is lehet.Tehát magyarul a ketozis( amikor a test átvált és nem glükózt hanem zsírt használ energiaforrásként) tünetei:szédülés,fejfájás,általános gyengesség,erőtlenség,hasi fájdalom,zavarodottság,,hányás orrfolyás,alvászavar etc etc etc. és akkor nem említettem a keményebbeket mint a ,stroke,rák,köszvány vese és cukorbaj.


Tehát a sejtek üzemanyag ellátásának a legtökéletesebb módja ha szénhidrátot használ fel,erre van teremtve ez a tökéletes,ha zsírt és fehérjét kell szerencsétlennek használnia erre akkor ez rendkivül rossz hatásfokkal mükődik rengeteg káros mellékhatás keletkezik,és döbbenetes mennyiségű idegenergiát pazarol el amiatt pedig sok méreganyag keletkezik.Fogyni lehet evvel is nyílván de olyan hosszú távú rombolást visz végbe hogy az döbbenetes.De ahhoz hogy ezt megértsük például tisztába kéne lenni a z egyszerű szénhidrátok fogalmával pl a teljes értékű gyümölcsök cukortartalma alapvetően különbözik a növényekből kivont cukortól stb stb.


Ahhoz hogy sejtjeink hasznosítani tudják az elfogyasztott ételt először egyszerű cukorrá kell alakitani azokat,és ezt ugye a szénhidrátokkal a legkönyebb,testünk minden setje,szövete számár a glükóz jelenti az elsődleges éss legjobb üzemanyagot,ssőt vannak olyan sejtjeink is amik kizárolagoan a glükóztól függ( agysejtek,vörösvérsejtek,idegsejtek) na ennyit egyelőre még is csak jön a BUÉK folyt köv:)

1008. Gabelia (válaszként erre: 1006. - HViki)
2010. dec. 31. 10:42

Oh köszi, majd jövőre meglesem akkor :)

Kicsit ódzkodok a kókusz kenyértől, mert gondolom kókusz ízű :S

Ez a lenmagos kenyér, gondolom azért furcsa ám nekem/ünk, mert még soha nem ettünk lenmagot!

Almás-kókuszos muffint sütöttem már, az nagyon fincsi lett!!!!

De majd megszokjuk, meg majd kialakul hogy hogy legyen tovább.



Amúgy teljesen le vagyok döbbenve a könyvtől, pedig még csak most értem a koleszterin részhez.....

Na megyek, majd jövőre jelentkezem!

BUÉK mindenkinek!!!!! :D

1007. HViki (válaszként erre: 1005. - Borcsok1)
2010. dec. 31. 00:46
Szerintem van rosszabb az Atkins-nál. Mi az ami miatt annyira szörnyűséges?
1006. HViki
2010. dec. 31. 00:44

Kenyér helyettesítőnek találtam 1 kókuszkenyeret Alexandra gasztroblogján. Ha beírjátok a keresőbe megtaláljátok. Én még nem sütöttem meg, de tervbe van, mert kéne találni valamit, ha nem paleo vendégség jön tudjak nekik adni valamit.

akik megsütötték azoktól pozitív értékelés jött, de ugye az ízlése mindenkinek más. :)

De ez legalábbis ránézésre tényleg kenyérszerű.

1005. borcsok1
2010. dec. 30. 23:17
Kedves Mimóza csodálkozva olvasom hogy Atkins-diétának vannak még megszálottai,több könyvtárnyi anyag van a káros mivoltáról,talán az egyik legrosszabb amit kitaláltak:) remélem nem veszed zokon nem személyes csak kiváncsi vagyok mi vitt erre rá,és méginkább hogy miért tartasz ki mellette?
2010. dec. 30. 21:36
jaj és a lényeg:Bármilyen hsz.-el vagy recivel vagxóy bármivel várunk titeket a szénhidrátmente klubban:)))))))Ha lesz barizás klubbok közt mi szeretetel látunk titeket:)
2010. dec. 30. 21:35
Na visszamentem..csak a kenyér miatt szóltam bele:D Jó diétázást ill.életmódot nektek csajok:D És sose feledjétek :Ha BÁRMIT tesztek az egészséges életmódért ,már tettetek valamit!!
1002. HViki (válaszként erre: 1000. - Gabelia)
2010. dec. 30. 21:18

Jó kezdet! :)

Mindenkinek megvan a ritmusa. Hidd el, hogy csak az elején tűnik nehéznek. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook