Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


2501. Rebeka2011 (válaszként erre: 2500. - Shally)
2011. máj. 3. 10:36
Az első 2 hét nagyon nehéz. Ha olvasod Szendi Gábor könyveit vagy a sikertörténeteket, a legtöbben ezt írják.
2500. Shally
2011. máj. 3. 10:29

Sziasztok!


Szerintetek miért van az, hogy hányingerem van a lenmaglisztből készült kenyér evése után? Pedig szerintem nem ettem sokat belőle 2 kockát.

Amúgy most kezdtem a paleot.

2499. szikati (válaszként erre: 2498. - Micimacko72)
2011. máj. 2. 22:00

Vásárlás előtt készíts egy tervet, hogy miket fogsz főzni, mert könnyen elcsábulhatsz, főleg, ha olyan üzletbe mégy, ahol nagy a választék.

Én eleinte túl sok dolgot vásároltam össze, és egy része rám romlott. Mostmár tevszerűbben indulok beszerző körútra, bár még mindig előfordul néha, hogy elcsábulok.

2011. máj. 2. 19:25

Sziasztok!

Köszönöm szépen, én sajnos kenyér függő vagyok. Az édességről simán le tudok mondani, de a kenyérről sajnos nem.

Valamit muszály nekem is rágcsálnom :-)

Lehet le tudnék szokni róla hosszabb idő elteltével de addig valamire szükségem van. Közben találtam én is receptet, sütőben sültet,azt fogom kipróbálni.

Én még nem kezdtem el ezt a táplálkozási módot, de nagyon megtetszett, amiket írtatok róla. Holnap megyek bevásárolni pár alapanyagot, s nekikezdek.

Szívesen fogadok bármilyen tanácsot.

Szép estét Mindenkinek :-)))

2497. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2496. - Adrenalin0625)
2011. máj. 2. 16:01

Szívem szrint hozzátennék még párat:


[link]

[link]

[link]


Ezek nem fősodorba tartozó (Dr. Cordain által létrehozott) irányzatok, de mindenképp figyelemre méltók.

2011. máj. 2. 15:33

Hali


Kezdő paliósoknak íme néhány oldal ahonnan tudtok recepteket, ötleteket meríteni.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2495. szikati (válaszként erre: 2492. - F1fee9d062)
2011. máj. 2. 15:17
Hát most már bevallom, én se tudtam mi az a rágcsa.
2494. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2493. - F1fee9d062)
2011. máj. 2. 13:03
A kérdésben kenyérsütő volt a feltétel, ezért nem readáltam rá. Szendvicssütőben pancsoltam ilyesmivel, de már több mint 1 éve nem ettem olyat sem.
2493. f1fee9d062 (válaszként erre: 2488. - Micimacko72)
2011. máj. 2. 12:20

Nekem sem hiányzi a kenyér...


Azért nem is próbálkoztam vele, mert a sikértartalomtól kel meg a normál kenyér... Az meg ugye mindenképp búzát kíván.

Esetleg lepénykenyérben lehet okoskodni, de nem hiszem, hogy érdemes vele pancsolni.

2492. f1fee9d062 (válaszként erre: 2489. - C757d55316)
2011. máj. 2. 12:18

:) ciki, ha azt sem tudom, mi az?? :)


Én pl csak olyasmit fogyasztok, abból sem mindent, amin nincs felsorolás az összetevőkről.


Jelzem újra: 2% alatt a gyártóknak nem kell feltüntetni az összetevőket, ha az nem kifejezett allergén!


Tudom, ez már a másik szélsőség, hogy nem fogyasztok sem kész, sem félkész terméket... nem kell így csinálni.

Kifejezett műkaját semmiképp nem ennék.


Ropogtass mandulát... Hm...?

2491. szikati (válaszként erre: 2488. - Micimacko72)
2011. máj. 2. 11:38

Látom, nem kaptál segítséget, sajnos én se tudok válaszolni a kérdésedre, mert már egy ideje semmilyen paleo kenyeret sem sütök. Le lehet szokni róla.

De vannak receptoldalak, ott biztosan találsz ötleteket.

2490. szikati (válaszként erre: 2489. - C757d55316)
2011. máj. 2. 11:36
Inkább vigyél mandulát, kesudiót, mazsolát vagy olyan keveréket, amiben nincs földimogyoró. Azt is lehet rágicsálni.
2011. máj. 2. 10:44

Sziasztok!

Én is nem rég kezdtem a paleo-t (kb. egy hete).

Rögtön volna egy kérdésem...holnap szívesen elmennék moziba... és hát ennek (nálam legalábbis) szokásos velejárója szokott lenni a kis háromszög alakú nachos :S Úgy olvastam, hogy mivel ez egy új életmód-számomra legalábbis- ezért néha megengedett egy kis kitérés. Szóval mit gondoltok, ehetek-e egy adag nachost a mozi során, vagy jobb ha erről is lemondok?:):S (leginkább amiatt nem szeretnék enni, hogy ezzel gyengének érezném magam és nem elég kitartónak....meghát az az agyonkezelt,aromázott kalória és méregbomba....:S)

2011. ápr. 28. 21:29

Sziasztok!


Kenyérsütőben készítettetek már kenyeret?

Esetleg ha volna valakinek bevált receptje, megköszönném :-)

2011. ápr. 28. 15:30

Nagyon szivesen, de minden "sajat" talalmany :-) Olyan ertelemben, hogy atvettem anyosom olasz receptjeit es atertelmeztem oket paleora.


A repatorta (muffin formaban) :

300 g mandula, 300 g repa, elvileg van benne liszt is, de en azt kihagytam, tettem bele viszont 2 tojast, stiviat, mezet es egy kis fruktozt (nincs meg nyirfacukrom), csipet sot,par szelet citrom hejat, 1 tasak borkovet (vagy hogy is hivjak a bio elesztot)es egy romlasnak indult korte egeszseges reszet (kb 50g lehetett). Ezt jol osszedolgoztam es muffin formakba toltottem. Elomelegitett sutoben 25 perc alatt keszen is voltak. (gaztuzhelyen 3-4es fokozaton)

Lehet meg bolonditani szaritott gyumolccsel vagy hasonlokkal...( en afonyat tettem bele egy keveset)


A mandulas tallert igy csinaltam:

250g meghamozott mandulat nagyon nagyon finomra daraltam, tettem hozza 150 g porcukornak megfelelo mennyisegu stivia-mez-fruktoz harmasat, kis sot, 5 tojast (3-t rendesen bele a mandula, cukor masszaba, a masik kettonek a feherjet kulon felvertem, es csak utana adtam hozza a tobbihez.) Ez tul folyekony lett es az eredeti recept szerint 150 g liszt is dukalna, ezert beletettem 50 g kamutot (de mas liszt is jo, pl zabkorpa, vagy feher tonkoly) es sutoppirra kanalaztam a masszabol kis pacsmagokat. Elfolytak, de legalabb 10-12 perc alatt keszen is lettek es nagyon nyami nyami...

Remelem nektek is izleni fog :-)

2486. wencus (válaszként erre: 2484. - Tiramisú86)
2011. ápr. 28. 14:12
A mandulás tallér recijét feldobnád? Ja és a répás is érdekel. Köszi!!!!
2011. ápr. 28. 09:11
Szerintem próbáld magad számára felállítani a szabályokat a paleoliton belül! neked mi fér bele?! És ahhoz tartsd magad. ha belefér a méz, fogyaszd! Ha belefér a tojás, váljék egészségedre! Itt sok írányultság van, és az egyénen múlik, hogy mi az, amit befogad. Mint a húsevés. Anno...nem eszünk húst, valaki tojást ás tejet sem, valaki halat sem, valaki semmi élő dolgot...és rájuk húzzák hogy mindannyian vegetáriánusok...pedig mindegyik más...sőt, sajnos mindegyik azt hiszi, csak nála van a bölcsek köve...
2011. ápr. 28. 08:53

Tegnap sutottem repas-mandulas muffinokat (liszt nelkul)es mandulas tallerokat(ebbe kellett egy kicsi) es sutozacskoban sult csirkecsombot, hozza fott cekla lesz ebedre es alma...Reggelire hazi befott volt (cukor nelkul)mandulas tallerral.

Kezdetnek ez jo lesz...?!

Tehat se huvelyes, se krumpli, semmifele gabona es nuku tejtermek?!

Van a paleonak letoltheto szakacskonyve vagy "szabalyzata"? Vagy erjem be annyival, ami a tenyek-tevhitek honlapon van?

A mez miert nem jo?

A tojas dolgot nem igazan ertem...nyersen jo, sutve-fove nem?

2483. wencus (válaszként erre: 2481. - Andzsin)
2011. ápr. 27. 20:56
A jobb párizsinak 2000 ft kg-ja, 1 ks sertés hús 1200 /szín hús/, vagy pulyka mell 1500, v csirke comb 700. megsütöd, megfőződ meddig eheted.
2011. ápr. 27. 19:25

Aranyosak vagytok!

Köszönöm a bíztatásotokat, már kezdem tényleg elhinni, hogy nem is olyan drága, pláne ha a kenyér ára az egekben lesz...

A fogyással pedig csak óvatosan merek bánni, mert a rozoga öreg bőröm így is elég gyűrött, de lehet, hogy ettől fog kisimulni??? :))


Megpróbálom aztán majd meglátjuk, bírom-e..

2481. Andzsin
2011. ápr. 27. 15:22
Az én tapasztalataim szerint sem drágább a paleós étrend. Kapásból a tejtermékek kiesnek, a pékáruról vagy húskészítményekről nem is beszélve. Azért fura, hogy sokak nem sajnálják a pénzt cigire, alkoholra, kólára és édességre, de ha egészséges kajára kell költeni, akkor rögtön jönnek a kifogások...
2480. wencus (válaszként erre: 2479. - Gilmore*girls)
2011. ápr. 27. 13:45
Igen sok embernek nem sok 1 kakaós csiga 100 ft-ért, 1 joghurt 80 ért, 1 kávé az automatából 100 ft. de a mag süti v kenyér az sok. Nekem a kenyér 1 tojás már lecsökkentettem a 3 db ot mert a lenmag össze fogja, lenmag, napraforgó mag, dió v most mogyoró /akciós volt 159 ft / 200 gr/ 1 nagy répa reszelve, sütőpor, só, őrölt kömény. És ez elég 1 hétig, egyszer 1 héten magsütit sütök ez ua csak xilittel édesítem és néhány aszalványt dobok bele. Ez a reggelim, mert nem tudok reggel enni, de ez, ha nagyon megerőszakolom magam lecsúszik.
2011. ápr. 27. 12:28
nekem az a tapasztalatom, ha eddig is spórolósan étkezett az ember, ez valóban drágább...DE...megszűntek nálam a beugok a boltba reggel és veszek valami kaját a munkahelyre akciók...csak azt eszem, amit tervszerűen főzök otthon...és így szép összeg spórolódik meg a reggeli boltbajárást kihagyva...tehát, talán egalban vagyok...
2478. asakbir (válaszként erre: 2477. - Rebeka2011)
2011. ápr. 27. 10:55

Nekem is van egy ismerősöm (akit én fertőztem meg!),szintén rokkant nyugdíjból, gyönyörűen kijön.

Olcsóbb anyagokkal is meg lehet oldani, és egy idő után sokkal kevesebb is elég. És rengeteg dolog kiesik, amire nem kell költeni.

10 hónapja csinálja, állítása szerint jobban kijön a pénzből, mint korábban.

Ezt egyébként én is észrevettem, hogy étkezésre kevesebbet költünk.

Teljesen átalakulsz, megváltozik az ízlésed, az emésztésed, az éhségérzeted. Megváltozik, hogy mennyitől laksz jól, egészen más dolgokat kívánsz majd meg. Ez az étkezés, nem lemondás, és szenvedés, hanem felszabadulás!

De nekem meggyőződésem, hogy csak akkor működik igazán, ha betartják.

2477. Rebeka2011 (válaszként erre: 2458. - Serte-perte-)
2011. ápr. 27. 10:21
Szia! Azt tudom mondani neked, hogy a rokkantnyugdíjból egyedül élő barátnőm belevágott, amikor a körzeti orvosa felhívta, hogy 19-es cukra van, valamit tenni kéne... Meg tudja oldani. Egyrészt sokkal kevesebbet eszik, mint eddig, így szépen le is fogyott, másrészt pl. imádja a szalonnát és a töpörtyűt, amit a paleo nem tilt :-))) Kedvence a sült szalonna káposztával vagy nyáron egyéb zöldekkel. Szokott venni farhátat, amit megtölt valami sárgarépás zöldségkeverékkel, és megsüti sütőben. Kókusztejet nem vesz, ez tény, inkább nem tesz tejet a kávéjába, nyírfacukrot meg én veszek neki ajándékba, hogy azért ne igya keserűen, mert úgy nem szereti. Avokádót nem eszik, inkább almát. A vöröshagyma meg a lilahagyma sztem éppolyan jó, mint az újhagyma... Szóval próbáld meg, a barátnőmnek is sikerült, és a cukra gyönyörűen lement most már 6 alá.
2476. gilmore*girls (válaszként erre: 2471. - Aadc13cca8)
2011. ápr. 27. 09:28
Vágj bele és majd meglátod, hogy bírod-e! Próbálj többféle alapanyagot használni új ételeket kipróbálni. Sok ötlet van a neten, naplókban...Szánd rá a szombatot, tervezd meg öt napra előre a menüdet (reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora) és pénteken vásárolj be hozzá. Főzd meg előre, rakd kis dobozokba és fagyaszd le, reggel csak kikapod a fagyasztóból, hozzápakolod, amit még aznapra szánsz...és kész. Gondolj arra, hogy legyen benne édes ízű, sós is, nasinak való is...Egy kis üvegbe csinálj kókusztejeskávét...ha ezt 5 napig végigcsináltad, utána tervezz előre...
2475. gilmore*girls (válaszként erre: 2464. - Gingili)
2011. ápr. 27. 09:23
na...? Látom ügyesen nekivágtál! Fog ez menni, hidd el! És ahogy lötyögni kezd a naci egyre nagyobb lesz az elszántságod, mert visszafordulni ezen az úton nem szabad! lehet megállni, a réten egy-két virágot szedni, de vissza az útra és uzsgyi előre!
2474. Gingili
2011. ápr. 27. 08:54

Köszi a bíztatást mindenkinek!


Reggel 2 db virslivel kezdtem.... természetesen kenyér nélkül:-) kezdésnek jó lesz...

2473. f1fee9d062 (válaszként erre: 2462. - Gingili)
2011. ápr. 26. 20:56

Egy idő után nem fogsz vágyni a csirízre. Nekem már nem kell. Tényleg!!!

Ezzel tudlak bíztatni. Remélem, hat! :)

2472. szikati (válaszként erre: 2471. - Aadc13cca8)
2011. ápr. 26. 16:57

Valóban ki akarod próbálni a paleolit táplálkozást? Mert én úgy látom, mintha meg akarnád győzni magadat arról, hogy ez neked úgyse fog menni.

Szerintem vágj bele, tapasztald meg a hatását, és meglátod, nem nehéz betartani. Az éhezéstől pedig ne félj, én ezt az érzést nem is ismerem már.

És nem fontos a legdrágább gyümiket venni, kókuszzsír helyett pedig jó a libazsír is.

Bár ha a gyümölcsöt nem szereted, az elég baj, mert pl. az én napi kajám 50-60%-a gyümölcs. Persze régeben nem így volt, mostanában szoktam igy rá, és semmi gondot nem okoz.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook