Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


2561. andreasaghy (válaszként erre: 2541. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 25. 10:29
Nem lehet hogy azért mert állíndóan vadásztak és alkalom adtán el-el kapta őket egy mamut vagy egy tigris vagy tudomisén paleolit vadállat? Nem azzal volt baj hogy mit eszenk hanem ahogy élnek na ez a veszély minket talán már nem fenyeget "sajnos" megváltozott egy két dolog azóta, pl remekül le tudjuk tüdőzni a városban bringázva a kipufogó gázokat és társait de ezen nem nagyon tudunk saját erőnkből változtatni egyenlőre azon vison hogy mit eszünk és mit nem azon nagyon is. Érdemes olyan dolgokra fordítani az energiánkat amivel meg tudunk bírkózni, a mamutok pedig már nem élnek.. :D
2011. máj. 25. 10:23
Most látom ,hogy van akik találtak mást az nincs kombinálva semmivel mert én úgy tudom ahogy Indus hogy sem d sem pedig A vitamint nem lehet tisztán kapni.
2559. andreasaghy (válaszként erre: 2551. - Idnus)
2011. máj. 25. 10:22

Szia,


Negatív annyi volt, hogy az első két hétben hajnali 5 órakkor percre pntosan felébredtem minden áldott nap, valamennyire elmúlt de pisilni még most is felébredek akkortájt, lehet hogy az anyagcsere próbál beállni illetve felgyorsult ezért az egész. D-vitamint én úgy szereztem patikában hogy kálciummal van kombinálva, szerintem máshogy nem nagyon lehet. Fejből nem tudom de ha kell megírom a nevét.

2011. máj. 25. 09:02
Sziasztok, tegnap a bioboltosom ajánlotta a paleo lisztet érdeklődnék tud-e róla valaki valamit?
2011. máj. 23. 07:34

Sziasztok!

Óriási kérésem kérdésem lenne?

Van köztetek Crohnos, vagy aki régen az volt?

Tegnap a fiam nagyon súlyos vakbél gyanúval kórházba került, és ott persze felvetődött, hogy ez fellángolt Crohn, és most vacilálnak, hogy műtsék vagy nem műtsék, és ha műtik akkor a vékonybélből is vágnának, nagyon kétségbe vagyok esve....telefonálgatok jobbra, balra....nehogy már egy sebész döntse el, úgy még gasztroenterológus se látta, és még csak nem is konzultálnak,lehet, hogy ők tudnak vmi más megoldást...és ha ezen túl vagyunk akkor csak és kizárólag paleo kaját fog kapni!!!!!!!!!!!

2556. idnus (válaszként erre: 2555. - Szikati)
2011. máj. 21. 03:15

megnezem koszonom. olyan verziot mar talaltam ami kulonbozo novenyi kivonatokkent tartalmazza de nagyobb dozisban meg nem.

megnezem koszi

2555. szikati (válaszként erre: 2551. - Idnus)
2011. máj. 20. 21:09
D vitamint simán lehet kapni bioboltokban. Én is a Vitaminkirály 2000-est szedem.
2011. máj. 20. 10:44
2553. Rebeka2011 (válaszként erre: 2551. - Idnus)
2011. máj. 20. 10:17
Nem teljesen. Lehet a patikában is D vitamin gyöngyöt kapni recept nélkül, asszem a pharmanord gyártja.
2552. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2551. - Idnus)
2011. máj. 20. 06:22
Téli hónapokat a Vitaminkirály 2000NE termékével húztam ki. De! november első heteiben még napoztam, értsd úgy, hogy csupasz felső testtel futottam heti pár alkalommal a másfél órás körömből kb. 1 órát. (lakott területen kívül). Aztán idén tavasszal 5-10 percekről indulva, amint a hőmérséklet elérte a 14-16C -t. Tavaly már ezt a módszert alkalmaztam. A történethez hozzátartozik, hogy világ életemben leégős voltam, szinte soha nem sikerült igazán barnára lesülnöm. Mióta fokozatosan szoktattam hozzá magam, azóta nem égek le, mellesleg semmiféle napvédő kencét nem használok. Idén télen nem fehéredtem ki mint máskor, így a koratavaszi napsugarak megérkezésekor sem 0-ról indultam.
2551. idnus
2011. máj. 19. 23:04

Sziasztok.Látom sokan használjátok a paleot fogyásra, ami nálam is cél, de szerintem a lényeg, hogy mikor elkezdi az ember, akkor ne a fogyás legyen a lényeg, hanem az átállás elérése. Én még csak 6 hete csinálom, úgyhogy sok alapom nincs bármit is mondani, de azt eldöntöttem, hogy egyszerűen nem foglalkozom se kilókkal, se kinézettel, hanem egyenlőre szoktatom magam az új étkezésre, és inkább élvezem, különben az egész csak egy újabb szenvedős fogyókúra lenne.


Arra kíváncsi lennék, hogy általában ki milyen pozitív változásokat tapasztalt. Plusz, hogy volt-e bármilyen negatívum az elején.


És egy végső kérdés: D-vitamint szed-e vki, és ha igen, honnan szerzi be? Mert ugye itthon vény köteles.


Köszi!!

2550. szikati (válaszként erre: 2541. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 19. 20:38

Kedves Kriszti!


Nem ősemberek akarunk lenni, hanem a genetikánknak legmegfelelőbb módon táplálkozni.


Hogy miért? Az egészségért, hogy ne kelljen orvoshoz járkálnunk és gyógyszereken élni. Ezen kívül a jó közérzetért, az erőnlétért, és még sorolhatnám.


Szkeptikus lehetsz, én is az voltam, de mielőtt véleményt mondtam volna, főleg lef...áztam volna ezt a táplálkozási módot, kipróbáltam. És nem bántam meg. Annyi pozitív változást tapasztaltam a közel 5 hónap alatt, hogy hihetetlen, felsorolni is alig győzném.


És igenis, nem mindegy, hogy mit eszel. Az a sok szemét, ami az áruházak polcain sorakozik, előbb utóbb megbetegíti az embert, persze eleinte többnyire csak egy kicsit, csak annyira, hogy gyógyszereket kelljen szedni. Így az élelmiszermultik mellett a gyógyszerlobbi is kaszálhat.


Szóval, ha érdekel ez a téma, olvass utána, próbáld ki, és csak ezután mondj véleményt.

2549. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2548. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 19. 17:55

Látom témát váltottál. Tehát teszek mégegy próbálkozást. Ha anyagi hasznot nézed, a könyvek szerzői, meg a kiadók biztos kaszálnak. Esetleg a táplálék kiegészítő gyártók is, bár én személy szerint nem gazdagítom egyiket sem. Esetemben főképp a gyümölcstermesztők járnak jól. Mivel nem fogyasztok több húst mint korábban, a húsipar és rajta keresztül a gabonatermelők sem járnak jobban.


Hogy a mezőgazdaságnak meg a tejiparnak nem vagyok jó üzlet, azt nem tagadom, de úgy általában a boltban nem veszek semmi olyan cuccot, amiben a tej akár nyomokban is előfordulna, valamint nem veszek édességet, tésztafélét, és semmi tartósítószeres ételt, italt, ízfokozós fűszert stb. Nekik ross üzlet vagyok. Legnagyobb buktát részemről a gyógyszergyártók szenvedik el.


De most szakadjunk el egy picit az elkurvult elanyagiasodott "értékrendtől", hisz vannak dolgok, amiket nem lehet pénzben kifelyezni. Például az egészség, jó közérzet stb.


Ha már elvonatkoztunk az "anyagi" érdekektől, talán megérted miért túrom a kertet, miért telepítek gyümölcsfákat, miért tenyésztek nyúlakat, miért vannak csibéim. Ezt csak azért említem, mert mindezt a szomszédok szerint "nem éri meg". Persze ebből semmi sem eladó, csak amit a család felél, de ez még mindig kevés.


Azt, hogy ez csak hisztéria, nehezen fogod elmagyarázni azoknak, akik a saját bőrükön megtapasztalták, hogy mennyi minden múlik az evésen, de ezt már Neked nem fogom boncolgatni, hisz "csak evés", semmi több. Szerintem meg az ember nem gőzmozdony, hogy ennyi a fogyasztása 100 km-re, azt meg lehetőleg vigye be teljes kiőrésű gabonából, tejtermékekkből, meg szója alapú nátrium glutamátos és nátrium nitrites feldolgozott húskészítménnyel! De ha "csak evés" akkor végülis tök mindegy. Nem?

2011. máj. 19. 17:16
Ki szedi meg magát ezen az új hisztérián?
2547. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2546. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 19. 15:53

Nem vagyok se tudományos társaság elnöke, se szekta guruja. De Te voltál aki idejöttél, és hozzászóltál a témához. Én válaszoltam.


"Az evés csak evés, nem vallási rítus."


Én sem tartom vallásos rítusnak, de ha ez a hozzáállások, akkor kár folytatni bármiféle eszmecserét. Tehát részemről lezártnak tartom a "dialógus."

2546. bb23ebc0ae (válaszként erre: 2545. - Fe9e12ede0)
2011. máj. 19. 15:36

Ki az a "velünk"? Te valami tudományos társaság elnöke, vagy valami szekta guruja vagy?

Te vagy az 500-ik, aki megváltja a világot, nem veszed észre? Az evés csak evés, nem vallási rítus.

2545. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2541. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 19. 15:28

Kedves _Kriszti, látom ennyi volt az összes mondandód. Mint mikor a kisgyerek becsenget aztán elszalad :)


Csak a többiek tanulságára hozzáteszem, hogy elég hiányos a görbéd, pontosabban 2 pontot egy egyenessel szeretnél összekötni. Azonban mindjárt mást fog eredményezni, ha még felviszed a neolitikus kor beköszöntekori átlagéletkort, ami csak 17 év. Van itt egy tanulságos írás, ami mutatja, hogy bizony számos téren "visszaesést" hozott neknk a neolitikus kor.


[link]


Apropó. Ha már tesmagassággal is szeretnénk az életminőséget jellemezni, ajánlom még ezt:


[link]



Az átlagéletkorral nem árt vigyázni. Köztudott, hogy a római birodalomban a 30 valahányas átlag mellett szép számban éltek veterán katonák, akik háborús sikereikért birtokot kaptak, és eléldegéltek 70 évig. (ugyanis a csecsemő halandóság keményen rontja a statisztikát)


Vajon a mai ember meddig tengetné az életét paleo körülmények között?


[link]


Érdekesebb lenne ugyanolyan körülmények közt élő emberek átlagéletkorát összehasonlítani. Például a hivatalos ajánlásokat (részben) követő margarint evő orvosokat, és a mindenre fittyet hányó átlagembereket.


[link]


(hozzászólásaidba beleolvasva gondolom azért margarin ügyileg egyet értesz velünk!)

2544. ujlany (válaszként erre: 2540. - F3000dc5ef)
2011. máj. 19. 14:31

szia, kitartas, szerintem elkezdesz majd fogyni is.

En harom hete kezdtem (reflux meg puffadas miatt), hetente kb. fel kilot fogyok ami szerintem nagyon jo. Mert jol es tartalmasan etkezem, jobban is erzem magam.

Mondjuk en sutiket egyaltalan nem eszem. Zoldseg, gyumolcs, hus, meg ha nagyon hianyzik, akkor joghurt.

En ugy dontottem, hogy nem eroltetem egyelore a joghurt elhagyasat, bar tudom igy nem paleo, de mar igy is hatalmas lepest tettem. Regebben egy honapban egyszer esett jol a huseves, es csak a szenhidratok mentek, es fura mod, arrol le tudtam mondani egy pillanat alatt. (persze ez biztos azert van, mert attol igen hamar sokat javult a refluxom. A joghurt meg mintha nem zavarna a szervezetem, igy kisebb a motivaciom)

2543. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2541. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 19. 14:20

"A paleolit korban az átlag életkor 23 év volt, most pedig 72."


Ezt eddig is tudtuk.

2542. TeddyLove
2011. máj. 19. 13:40
Sziasztok! Nemrég kezdtem el a paleolit táplálkozást. Nem ezért kezdtem el, hogy fogyjak, hanem mert szeretnék egészségesen élni! Nagyon is megvagyok gabonafélék, tejtermékek és cukor nélkül:)Régebben mindig puffadtam, de amióta a paleolit szerint étkezek már nem puffadok:)Bár mondjuk már fogytam 3kg-t, aminek nagyon örülök, de mint írtam nem ez a lényeg nálam!! :) Ezeket az ételeket ettem eddig: szalonnás rántotta, állati zsiradékkal megsütött sült oldalas, sült tarja, sült csirkeszárny, és sok sok gyümölcs (pl. alma, banán, eper) és zöldség. Mindenből annyit eszek amennyi jólesik!:)
2011. máj. 19. 12:56
A paleolit korban az átlag életkor 23 év volt, most pedig 72. Ennyit az akkori "előnyökről"
2011. máj. 19. 12:26

Köszönöm szépen a válaszokat!

Én is hasonlóan étkezem, tegnap diós muffint is sütöttem, ez volt a második süti---háááát még lehet rajta dolgozni,de azért ehető :D

Azt én is élvezem, hogy egyszerűen lehet finom ételeket csinálni, csak jó lenne fogyni is, bár nem ez az elsődleges cél, de egy 10 kiló lemehetne, 172 cm vagyok, és most 81-82 kiló, tehát van miből, de nem akarok nagyon vékony lenni, bár az igazi cél a 65---de ez még csak álom:))))

2539. szikati (válaszként erre: 2537. - Ildike8509)
2011. máj. 18. 20:43

Szia! Én is nagyon hasonlóan étkezem, bár sütit csak ritkán sütök.

Ma töltöttpaprikát főztem rizs nélkül, és párolt sárgarépát raktam mellé. Isteni lett.

Egyébként nekem minden paleo étel nagyon ízlik, egyszerűen jobban élvezem az ízeket, és olyan jó kajákat tudok kreálni, ami ráadásul egyszerű és gyors.

2011. máj. 18. 17:18

90 kiló voltam évtizedekig (évi 7000-8000 km bringázás ellenére), amit 2007 nyarára sikerült 75-76 kg-ra lefaragnom még a paleo előtt. Szalonnás meggszendvicsekkel indult, majd nevezzük úgy, hogy a dietetikusok álmával, a "mediterrán étrenddel" értem el a véső súlyt. De a sok "egészséges" "zsírszegény" joghurt meg kefír fogyasztás ellenére egyre jobban fájtak az ízületeim. Amint csökkentettem a mozgásadagot, egyből mentek vissza a kilók. Ez telente fel szokott menni 81-82 kg-ig. (bár egyszer visszaszaladt 84-re) Jelenleg 74 kg vagyok, pedig jóllakásig szoktam enni. Reggeli ébredést leszámítva szinte soha nem vagyok éhes. Paleót több mint egy éve követem, azóta súlyom nem váltózik. Ha többet mozgok, nagyobb az étvágyam.


Hogy mit kajálok? Tegnap reggel gyümölcssalátával indítottam, kb. 1 kg gyümi egy hatalmas tálban összeaprítva. Napközben némi aszalt datolya, füge, 1 nyers tojássárgája. Délután egy uborka, aztán vacsira rengeteg nyers spenót levél. Ma reggel szintén sok sok gyümölcs, ebédre egy darab sült hús, de szintén egy hatalmas tál nyers spenót levél kíséretében. Újhagyma és petrezselyem zöldje volt benne a "fűszerezés". Italnak répa-narancs-citrom-oliva olaj turmix. Vacsit még nem tudom mi lesz, de lesz, lehet hogy vékony szeletekre felvágott szalonnát fogok a lapuméretű spenótlevelekbe becsavarni. kb 50g szalonna jut egy hatalmas tál levélre. Napi szinten egy vödör spenót :)


Szerintem a testsúly kérdése feleslegesen túl van ragozva. Az úgyis beáll annyira, amennyi szeretne lenni. Ha ebből a súlytól "lefaragtok" kalória megvonással, akkor jön a sóvárgás, vágyakozás az édesség után. Ez a "set point weight". Úgy kell az étkezést és mozgást "összehozni", hogy az abból adódó "set pont weight" megfeleljen. Pasi létemre nem szeretnék könnyebb lenni, nehogy elfújjon a szél.


Ezzel kapcsolatban van itt egy kis érdekes írás:


[link]


Mielőtt szememre rónátok, hogy englishül van, itt van a google fordítóra a link. Sajna ez kicsit lenni beszélni magyar, de végülis megérthető....


[link]


(klikk a translating -ra)

2537. ildike8509 (válaszként erre: 2536. - F3000dc5ef)
2011. máj. 18. 14:22
Szia! Én tényleg nagyon sokat fogytam... Reggelire 3 tojásból rántotta (mikor mivel: sonka, szalámi, sajt, zöldségek, különböző fűszerek), vagy gyümölcs (pl 2 banán vagy 1 banán, 1 alma, vagy eper, mikor mi van otthon). Ebédre mindig hús valamilyen zöldséggel. (Csirkemell, sertés karaj, vagy tarja is akár, ubisalival, kínai kelkáposztával, párolt karfiollal, brokkolival, paleo módszerrel főzött főzelékkel...) Vacsira gyümi (banánt este már nem eszek, azon kívül bármilyen gyümit), vagy újra tojás, mint reggelire. Ugyanúgy 3 tojásból. Nálam így néz ki egy nap kb. Persze néha vannak kilengések, amikor sütök valami paleosat. Pl kenyeret, muffint, almatortát, szilvás, vaníliás lepényt..mikor mit :) Én nagyon csípem ezt az életmódot. Persze sokszor (főleg most már a 7. héten...) megkívánok olyan kajákat, amiket szigorúan tilos, de olyankor készítek valami fincsit, amit ehetek és akkor megnyugszom :) Ja, és a sport... Sportolok minden nap valamit. Ez nagyon fontos. Ezek az én tapasztalataim, kíváncsi vagyok mindenkiére. :) További szép, napos délutánt mindenkinek!!!!
2536. f3000dc5ef (válaszként erre: 2535. - Asakbir)
2011. máj. 18. 11:55

Köszönöm, olvastam, és olvasta a fiam is, nekem már meg van, hogy így kellene csinálni---de neki még nem, remélem nyáron!

Ti hogy csináljátok, hogy ilyen gyorsan fogytok?

Én még nem nagyon fogytam :( érzem, hogy alakulok, és sokkal-de sokkal kevesebbet eszek, lehet még kevesebbet kellene, aztán ha lefogytam, már könnyedén tudnám tartani a súlyom. Kérek tanácsot, aki lefogyott, mit evett pl. egy nap?

Köszönöm!

2535. asakbir (válaszként erre: 2534. - F3000dc5ef)
2011. máj. 17. 19:31
A tenyek-tevhitek.hu oldalon, a sikertörténetek között van egy új történet, crohn beteg meggyógyult a paleo diétától. Keresd meg hátha kapsz egy kis inspirációt.
2011. máj. 17. 11:59

Sziasztok!

Ma találtam Rátok:) és örültem nagyon.

Én május elsején kezdtem a paleot-véletlenül alakult így. Addigra elolvastam a neten mindent, és egyszer csak átváltott az agyam, és ez azóta is így van. Nem is akarok mást enni, és aki csoki és édesség függő voltam, de nagyon, naponta több tábla csoki is lecsusszant-mindennap. Amióta az eszemet tudom-ráadásul szerencsi vagyok:D Csoki illatban nőttem föl, és most nem kívánom! És semmi mást sem, néha az agyam nosztalgiázik, de nem kívánom és ez jó. Fogyni még nem sokat fogytam, de nem akarom erőltetni-szépen lassan, és érzem, hogy változok, és ez jó. Elolvastam Szendi könyvét, de még csak az egyiket, hétvégén tervezem megvenni a szakácskönyvet, mert sosem voltam egy túl kreatív szakács, jó ha van előttem vmi, és azon már akár változtathatok is.

Próbáltam vissza olvasni a fórumot, de kb. csak a fele sikerült a vége meg az eleje. De most már rendszeresen itt leszek:))) Jó olvasgatni másokat.

A fiamat szeretném még rávenni erre az étkezésre mert ő sajnos Crohn-os, bár éppen tegnap kezdtünk neki egy újabb vizsgálat sorozatba egy magán rendelésen, mert meguntam az állami hozzáállást. Csak ő már egyetemista, de nyáron itthon lesz, és mondtam neki, hogy akkor nem kap mást csak paleot:D

2533. ildike8509 (válaszként erre: 2525. - Tiramisú86)
2011. máj. 17. 08:24
Köszi a biztatást :) A szombat reggeli mérlegelésem újabb 1 kb minuszt mutat... :) Már -9-nél tartok. A kiinduló súlyom 85 volt, szombat reggel 76 kg voltam. Ha 70 alá megyek, szerintem elégedett leszek...bár nem biztos, lehet, hogy az sem lesz elég. Fanatikus lettem. Kívánok minden ételt, ami NEM paleo, de nem vagyok képes bűnözni. Úgy érzem, nem tudnék megbírkózni a lelkifurdalással, amit éreznék miatta... Pedig szombaton lakodalomba megyek...akkor nem tudom még, hogy hogy egyek.. Sportolok minden nap, hol többet, hol kevesebbet. Van, hogy futok, lépcsőzök, gyorsgyaloglok, de van, hogy "csak" Rubint Réka DVD-re tornázok. Remélem, nem áll meg a fogyás! :)
2532. ujlany (válaszként erre: 2529. - Szikati)
2011. máj. 15. 22:06

koszi szepen. :-)

Az az igazsag, hogy eros refluxom van (ezert is tertem at erre a dietara), ugyhogy szinte minden zoldseg puffaszt, de mintha mar javulna a helyzet.

Hat en is ugy oldottam meg, hogy megettem par haztartasi kekszet, azota minden rendben van.

A rantotta -baconos tanacsodat megfogadom. Jo kis magyar hazikolbasz az nagyon csuszna, csak felenk nincsen.

koszi megegyszer a segitseget.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook