Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


6461. tuksy (válaszként erre: 6446. - Csicsike 2)
2012. febr. 9. 12:18
Neked is privátban ment a válasz.
6460. tuksy (válaszként erre: 6445. - Derya)
2012. febr. 9. 12:18
Válasz privátban ment.
6459. tuksy (válaszként erre: 6447. - Kicsithamis)
2012. febr. 9. 12:10
Persze, hogy kiürül, illetve el is használja a szervezet, de az én infóm szerint nem egy hét alatt hanem lassabban.
6458. kicsithamis (válaszként erre: 6457. - Derya)
2012. febr. 9. 11:52

Szerintem fejezzük be itt.

Nem értem, hogy miért támadsz.

6457. Derya (válaszként erre: 6455. - Kicsithamis)
2012. febr. 9. 11:47

az egész hsz-edből árad a gúny, és a meg nem érteni akarás, de nem érdekes. :-)

nem lesznek tőle álmatlan éjszakáim. :-)

ez a te dolgod, hogy miről, illetve kiről mit gondolsz. :-)

6456. kicsithamis (válaszként erre: 6455. - Kicsithamis)
2012. febr. 9. 11:35
Tisztelettel szeretném közölni, hogy az eddigi bejegyzéseimet KIZÁRÓLAG építő jelleggel tettem, szerettem volna segíteni abban, hogy a többéves tanulmányokra, kutatómunkára és tapasztalatokra épülő ismereteimet megosszam. Minden gúny és irónia nélkül.
6455. kicsithamis (válaszként erre: 6454. - Derya)
2012. febr. 9. 11:33
Nem tudom másképp jelölni, sajnálom, ha gúnyt akarsz mögötte látni.
6454. Derya (válaszként erre: 6453. - Kicsithamis)
2012. febr. 9. 11:28

"Öröm volt veled beszélgetni, :)"


ez a mondatod úgy érzem, hogy némi gúnyt tartalmaz.... :-)


ebben az esetben számomra nem volt öröm veled "beszélgetni". :-(

6453. kicsithamis (válaszként erre: 6452. - Derya)
2012. febr. 9. 11:23

:) ez eddig rendben is van, egyébként a májban van addig, amíg az A-vit. át nem kerül a vérplazmába, a D pedig feldolgozódik, aktív formára vált, hogy el tudja látni a feladatát. De ha bármelyik elfogy, nincs kamra :(

Be kell venni a következő kapszulát.


A C-vit. erős vízhajtó hatású. Azt nem gondolom, hogy postafordultával ugyanazt a tablettát pisiled ki 20 perc múlva, de folyamatosan ürül mindenképp. De az, hogy kinek melyik adag C vit van hányadik pisijében, nagyban függ a bélrendszer állapotától.

És az utolsó mondattal már be is fejezem a terhelésedet :)

Vannak olyan állapotok, amikor egy-egy tabletta-kapszula szinte megbontatlan állapotában, szinte egészben távozik széklettel.

De ez már nagyon messzire vezetne :)


Szóval zacsi nincs, a májban sem felesleg, hanem feldolgozásra váró mennyiség üldögél :)

De ez az én véleményem,

Öröm volt veled beszélgetni, :)

6452. Derya (válaszként erre: 6451. - Kicsithamis)
2012. febr. 9. 11:13

ez kizárt dolog, hogy te beveszed akár csak a C-vitamint, és a következő wc-zéskor más ki is pisiled. :-)

az 100%, hogy bizonyos ideig tárolódik a szervezetben, a zsírban oldódó vitaminok esetében ez hosszab idő.

ez is teljesen nyilvánvaló, hiába nem tudom megnevezni a konkrét szervet, ahol vagy amelyekben tárolódik. :-)

ha nem tárolódna, akkor nem lehetne növelni a szintjét a szervezetben, márpedig azt lehet. és nem is lehetne mérni a szintjét.

azt gondolom, ez is teljesen nyilvánavló. egyetértesz?

6451. kicsithamis (válaszként erre: 6450. - Derya)
2012. febr. 9. 11:10

Az én olvasatomban a raktárban tároljuk a tartalékainkat. Hogyha kell, bemegyek a kamrába és az öt kiló krumpliból felhasználok másfelet.

Vetítsük vitaminra: mi történik a szervezet által fel nem használt mennyiségekkel?

Széklet-vizelettel huss, a külvilágba:)

6450. Derya (válaszként erre: 6449. - Kicsithamis)
2012. febr. 9. 11:07

ez egy jó kérdés, és még ilyen konkrétan soha nem is gondolkodtam el rajta, de nyilván valahol a szervezetben.

mert az is nyilvánvaló, hogy amit beveszünk vitamint, az nem rögtön örül ki, tehát valahol tárolódnia kell a kiürüléséig. :-)

tehát a konkrét kérdésedre momentán nem tudok konkrét választ adni, de utána fogok nézni, ahogy lesz rá időm. :-)

6449. kicsithamis (válaszként erre: 6448. - Derya)
2012. febr. 9. 11:01
Szerinted hol van a vitaminraktárunk?
6448. Derya (válaszként erre: 6447. - Kicsithamis)
2012. febr. 9. 10:53
természetes ürülnek a zsírban oldódóak is, de azzal nem értek egyet, hogy vitaminraktár nem létezik. létezik, csak azt nem úgy kell érteni, hogy egyszer feltöltjük, aztán akkor az úgy marad, hanem úgy hogy feltöltjük, és a zsírban oldódóak esetében pl. lassan ürül, de a keletkező hiányt mindenképpen pótolni kell.
6447. kicsithamis (válaszként erre: 6439. - Tuksy)
2012. febr. 9. 10:47

Ha jobban belegondolunk, ha a zsírban oldódó vitaminok nem ürülnének, akkor nem lenne szükség folyamatos szedésükre. Ha szednénk egy-két hétig a vitaminokat, feltöltjük a raktárakat és kész. Soha többet nem kellene bevenni belőlük.

De nem így van :) Hiszen akkor szinte nem is lennének hiánybetegségeik.

6446. csicsike 2 (válaszként erre: 6442. - Tuksy)
2012. febr. 9. 10:17

Szia!

Engem is érdekel. Írd meg a feltételeket

6445. Derya (válaszként erre: 6442. - Tuksy)
2012. febr. 9. 10:06
engem érdekel, mennyiért, és mikor jön meg?
6444. Derya (válaszként erre: 6436. - Lillus-M)
2012. febr. 9. 10:05
igen, szerintem sem szükséges felosztani a mennyiséget.
6443. HViki
2012. febr. 9. 07:36
Megvan végre a könyv. Most olvasom. Szerintem apa a hétvégén barkácsolni fog nekünk rudakat. :)
6442. tuksy
2012. febr. 8. 22:38

Kiderült, hogy az iherbről véletlenül kétszer után rendeltem egy előző rendelésem, így tobzódni fogok a D vitaminban. Egyenlőre 5 doboz D3 2400NE-s vitaminom van plusszba és még jön öt doboz. Egy dobozba 360 db van.

Érdekel esetleg valakit?

6441. Paleo fan
2012. febr. 8. 21:03
Ja, bocsi, azt hittem, engem kérdeztél.
6440. Paleo fan
2012. febr. 8. 21:02

Itt olvastam:

[link]

6439. tuksy (válaszként erre: 6438. - Kicsithamis)
2012. febr. 8. 20:55
Ebben nem vagyok biztos. Legalábbis a D vel kapcsolatban nem. Hol olvastad?
2012. febr. 8. 20:44

Sziasztok :)

D-vitamin ügyben szeretnék megosztani veletek valamit.

A zsírban oldódó vitaminok (A,D,E,K) az újabb kutatások szerint hasonló módon ürülnek, mint a vízben oldódóak, csak nem naponta, hanem kb egy hét alatt. Tehát olyan, mint vitaminraktár nem igazán létezik, csak a felesleg kiürülése megy lassabban.

6437. b486c9cf7d (válaszként erre: 6432. - Paleo fan)
2012. febr. 8. 19:40
Ha folyekony D vitamint szedne, lehet konyebben legyozne az ellenallasat, ennyi tablettat csak egyfelebol beszedni is sok :S
6436. Lillus-M (válaszként erre: 6432. - Paleo fan)
2012. febr. 8. 19:09

Ezt a D vitamin elosztást magad találtad ki?

Csak azért kérdem, mert a D vitamin nem vízben oldódik, mint pl a C. A vízben oldódás miatt a C gyorsan távozik is a szervezetből ezért szükésges a nap folyamán elosztani több apróbb részletre. A D vitamin viszont zsírban oldódik, és raktározódik, ezért is pampognak a túladagolásról. Ez annyit jelent, hogy egyszerre egy nagyobb mennyiséget is be lehet venni, nem szükséges azzal bajlódni a nap során, hogy már megint be kell venni a vitamint!!!

A fenti tulajdonságok miatt van az is, hogy a vér D vitamin szintjét szokták mérni, a C vitamint is meg lehet, de semmit nem jelent, lehet hogy 2 óra múlva teljesen más lenne az eredmény.

6435. Paleo fan
2012. febr. 8. 17:54
Mennyitől alakul ki a D vitamin túladagolás? Vieth szerint ez napi 20 000 NE naponta. Mi úgy gondoljuk, akkor beszélhetünk D vitamin mérgezésről, ha a vérszint meghaladja a 100 ng/ml-t. Ekkor kezdődik el a kalcium ürítés, a vér túl magas kalciumszintje és a szövetek meszesedése. Ekkor vérszint elérésére hónapokon át kell szedni napi 10 000 NE-t. Mivel azonban napozás során, amikor napi 10-20 ezer NE képződik, még soha nem fordult elő D vitamin túladagolás, így a napi 10-20 000 NE bevitel a fiziológiai limitet jelenti csupán. A D vitamin túladagolás egy rendkívül ritka állapot.
6434. Paleo fan
2012. febr. 8. 17:43
D+=D3 bocsi
6433. Paleo fan
2012. febr. 8. 17:43

Ebben a fejezetben Gábor azt írja, hogy a D+ nem hormon. Én legalábbis úgy értelmezem.

"Ennek az összefoglalónak az elsődleges célja, hogy újraértékelje a napi ajánlott D vitamin mennyiséget, mivel a jelenleg ajánlás gyakran vezet D vitamin hiányhoz, különösen az afroamerikai nők körében. Az egészséges felnőtt népességen végzett vizsgálatokat tekintjük modellnek arra, mennyi vitaminra lehet szükségük a terheseknek és a szoptató anyáknak. D vitamin alatt a cholecalciferol (D3) vitamint értjük, és nem a D vitamin hormon formájátt (1,25-dihydroxycholecalciferol)."

6432. Paleo fan (válaszként erre: 6353. - Tuksy)
2012. febr. 8. 17:34
Tusky! Köszi az infót. Most már ott tartok, hogy be meri venni a fiam 20 ezer NE D3 vitamint. Bár kérdeztem Gábort,hogy milyen elosztásban szedjük, de még nem válaszolt. Biztos nagyon belemerült a könyv írásába. Már alig várom, hogy megjelenjen. Azt írta, hogy májusban már meg is jelenik. Szóval úgy döntöttünk, hogy napi 3 alkalomra osztjuk el a 20 ezer egységet úgy, hogy reggel-délben-este 2 szemet a 3 ezresből és reggel-este 1-1 szemet az ezresből. Így jön ki a 20 ezer napi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook