Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


6341. macskanyó (válaszként erre: 6289. - Kicsithamis)
2012. febr. 6. 20:13
Hát igen, ez gond, én mindennap eszem tojást, legalább egyet, nagyon szeretem. Sajnálom :( mégiscsak marad a hús, magvak, esetleg sajt?
6340. Paleo fan
2012. febr. 6. 20:12
Na számoljunk akkor. 20 ezer naponta. 7x20 ezer, az 140 ezer. Fele annak, amit írtál. Én mégis félek . :(
6339. Lillus-M (válaszként erre: 6337. - Paleo fan)
2012. febr. 6. 20:09
Nem mert egy másik cikkben még 500 ezret is említ. De ez heti 280 ezer. Ezt alaposabban taglalta ott, az SM betegség gyógyításánál.
6338. Lillus-M (válaszként erre: 6333. - Paleo fan)
2012. febr. 6. 20:08
Énis mindig a zsíros kaják voltak a gyanúsak, de mióta nemezsek kabonaféléket nem fut át rajtam a cseppet zsírosabb étel sem és itt nem a szírban tocsogóra gondolok. Nekem már egy halászlé, vagy egy rakott krumpli is gondot okozott, a kávéról benne tejporral nem is beszélve. Fúúúú ma már a környékére sem megyek az ilyen tejgezemicés pultoknak...
6337. Paleo fan
2012. febr. 6. 20:08
Az a 280 ezer talán elírás lehet mégis csak.
6336. Paleo fan
2012. febr. 6. 20:07

Lillus-M! Hol van az a cikk?

Én hiszek Gábornak, csak mégis meg tudtak rémiszteni, mert az irodalom azt írja, hogy akár 1000-szeres adagnál már komoly gondok léphetnek fel. Az általuk ajánlottakhoz képest gondolják.

6335. Lillus-M (válaszként erre: 6326. - Paleo fan)
2012. febr. 6. 20:04
A Paleolit táplálkozás és korunk betegségeiben leírta, hogy amikor hosszabb időn keresztül szedtek a kísérleti alanyok heti 280.000 NE (nem írtam el) D vitamint és folyamatosan ellenőrizték a paramétereket, akkor sem mértek semmiféle eltérést.
2012. febr. 6. 20:01

Kedves Ottóné!

Nekem a saját háziorvosom ajánlotta! Akkor neki se higgyek? Pedig ő hivatásos orvos! Belgyógyász! Ja, és a lánya 1 éve így táplálkozik!

Ez a 3. hetem, és kezd eltűnni a hasamról a babaháj, ami nem a terhesség maradványa, mert már 45 kilósan is volt! Nem zabálok, nem alszom napi 10 órát, nem kell grammozgatnom az ételeket, stb...

Nem szedek semmi plusz vitamint, és csórón is meg tudom oldani a változatos étkezésemet!

6333. Paleo fan
2012. febr. 6. 20:00
Lillus-M ! Képzeld el azt, hogy amíg olajjal főztem, a fiamnak mindig fájt a pocija. Különböző kajákra fogta. Pl. bundás kenyér ugye elég sok olajat felszív. Leitattuk papírszalvétával, de úgy is túl sok maradt benne. Ez volt a főbűnös. A bundás kenyér, ő csak erről tudott, ez volt a legfeltűnőbb, de én kezdtem figyelni , főleg amikor elkezdtünk paleózni és rájöttem, hogy az olaj volt a bűnös. Zsírban sütve a bundás kenyér sem okoz neki problémát.
6332. f1fee9d062 (válaszként erre: 6329. - Paleo fan)
2012. febr. 6. 19:59

Én is stresszes vagyok! Körül vagyunk véve betegekkel! ;)


Na, jó valami lehet benne, amit írsz, de azért nem furcsa?!

6331. Lillus-M (válaszként erre: 6318. - Ottóné)
2012. febr. 6. 19:58

Hogy mennyi vitamin van a mai zöldségekben, ehhez kisördögünktől idézhetek egy videot


[link]

6330. Lillus-M (válaszként erre: 6320. - Paleo fan)
2012. febr. 6. 19:54
Na ez pont olyan mint ha én írtam volna, dettó ez volt...
6329. Paleo fan (válaszként erre: 6328. - F1fee9d062)
2012. febr. 6. 19:42
Ennek sok oka lehet, pl. stresszesebbek, keveset alszanak a sok ügyelet miatt, ki vannak téve mindenféle fertőzésnek. Gondolj bele, egész nap betegek közt mászkálnak.
6328. f1fee9d062 (válaszként erre: 6327. - Paleo fan)
2012. febr. 6. 19:37

Tegnap találtam egy adatot, bár a kérdésedre én nemtudok válaszolni, mégis ez jutott eszembe:


Napjainkban az amerikaiak átlagéletkora 75,5 év, az orvosoké pedig 58 év.


Én is jobban hiszek a józan paraszti észnek, mint egy átlag orvosnak...

6327. Paleo fan
2012. febr. 6. 19:29
Ottóné véleménye egyáltalán nem meglepő, én naponta találom magam szembe ilyen véleményekkel és hasonlókkal, de egyáltalán nem hangolnak le, legfeljebb azért, mert sajnálom azokat, akik nem hajlandóak utána nézni, hogy mi miért történik velük.
6326. Paleo fan (válaszként erre: 6321. - Tuksy)
2012. febr. 6. 19:27

Köszönöm szépen az infót. Ma sikerült felíratnom a doktornővel 40 db 3000 NE-eset és 30 db ezreset. Ennyi kellene egy hétre a fiamnak, de pillanatnyilag nem meri elkezdeni. Az orvos és a gyógyszerész nagyon nem ajánlanak ennyit. Sok-sok ellenvetésük volt, amit könyvekből olvastak fel arra az esetre, ha túladagolás történne. Szendi Gábor viszont 20 ezret ajánlott 1 héten át. Ez nem sok idő. Én neki hiszek, csak a fiam is higgye el nekem és ne legyen tőle semmi baja.

Nem tudom, szedett -e már közületek valaki ilyen nagy mennyiségben D3 vitamint. Humán papiloma vírus okozta candylomával küszködünk másfél éve. Az orvosok tehetetlenek.

2012. febr. 6. 19:23
Ottóné, mi is szeretünk! Életet hoztál a fórumra! :D
6324. tuksy (válaszként erre: 6318. - Ottóné)
2012. febr. 6. 19:10

Jó, hogy felvilágosítottál. Bizonyára csak beképzeltem, hogy hét havi paleózás után tizen- huszon éves krónikus és nem gyógyítható betegségeim múltak el. Beképzelem, hogy nagyságrenddel javult a fizikai teljesítőképességem. Sőt azt is beképzelem, hogy koplalás nélkül fogytam 33 kilót.

Köszi, de én inkább maradok a paleónál, ja és vitaminokat is szedek.

Neked pedig sok egészséget és hosszú életet kívánok.

6323. szikati (válaszként erre: 6318. - Ottóné)
2012. febr. 6. 18:56

Olyanról írsz véleményt, amiről felületesek az ismereteid. Előbb tanulmányoznod kellene a téma hiteles hazai és külföldi képviselőit.

Én 13. hónapja étkezem így, és soha nem tapasztalat változásokat éltem meg, hiszem azt, hogy a genetikánknak legmegfelőbb táplálkozási módot találtam meg magamnak.

Leletekkel tudom igazolni a javulást, rendeződtek azok az eü problémáim, amikre korábban gyógyszereket kellett (volna) szednem. Ezen kívül tele vagyok energiával, optimális lett a testsúlyom, semmim se fáj, a mozgásom pedig jobb, mint 20 évvel ezelőtt, pedig 50-en jóval túl vagyok.

Szóval ez működik, és egyre több a követője, köztük orvosok is (ld. a legutóbbi találkozót egy bp-i étteremben, ahová kb 40 orvost és eü dolgozót vártak, és több mint 100-an mentek el).

Egyébként annyira tájékozatlan vagy, hogy vitatkozni nem is érdemes veled. Mi nem ősemberek akarunk lenni, egészen másról van itt szó.

6322. f1fee9d062 (válaszként erre: 6318. - Ottóné)
2012. febr. 6. 18:55

Kedves Ottóné!


Nagyon köszönjük az elmés hozzászólást, megfontoljuk! :)


Hiszen csak több évnyi tapasztalat, rengeteg utánolvasás, fordítások, anyagok összehasonlítása van mögöttünk, meg a saját tapasztalatok.


De köszönjük a véleményedet a csirízevésről, meggondoljuk, s majd hízunk mint a disznó, aztán fogyózunk, amikor pedig a harmadik diéta sem jön be, elmegyünk zsírleszívásra.


Kolbászból biztosan többet eszel, mint itt bármelyikünk, szóval amiatt ne aggódj.


Ha majd nagy bajba kerülünk a szörnyű vitaminfogyasztás miatt, amit itt páran művelnek (jelzem ez sem jellemző), akkor majd tömeges öngyilkosságot követünk el a rettenetes depresszió miatt, és előtte megkérünk, nyilatkozz a nevünkben a fókuszban. Biztosan hiteles leszel.


Én sem megyek oda rugdosni az ajtódat, hogy ne egyél csirízt, itt pedig mi vagyunk itthon, ezen a fórumon, megkérlek hát, hogy vagy tájékozódj rendesen rólunk, vagy legyél szíves tisztelettel beszélni hozzánk.


Köszönöm.

6321. tuksy (válaszként erre: 6292. - Paleo fan)
2012. febr. 6. 18:53
Én az iherb.com ról rendelem ott van 5000NE-s is. 360db 5000NE-s 13,5 USD. Szerintem ennél jobb áron nem kapsz sehol.
6320. Paleo fan
2012. febr. 6. 18:14
Ottóné! Én annyit tudok mondani neked, hogy június óta nem eszek kenyeret és tejterméket, de ha valami miatt ráfanyalodok valamelyikre, azonnal hasmenésem van. Paleózás előtt is ez volt a gondom. Már alig mertem elmenni itthonról, mert egész nap a WC-re jártam. Palóval ez teljesen megszűnt és közben le tudtam adni 10 kilót, ami előtte lehetetlen vállalkozásnak tűnt, mert egyre csak híztam. Lehet hinni, vagy nem hinni. A tények azok tények.
6319. HViki (válaszként erre: 6318. - Ottóné)
2012. febr. 6. 17:01

Bocsánat szerintem meg az szimplán butaság ha valaki úgy mond véleményt valamiről, hogy alapszintű ismeretről sem rendelkezik róla.

Egészségedre kívánom a gabonákat, hüvelyeseket és a tejtermékeket. Megeheted nyugodtan a termelés rám eső részét is.

Vitaminok: Sajnos manapság a földben már töredéke tápanyag, nyomelem sincs benne, mint mondjuk 50 éve volt. Tehát, ha 50 éve elég volt 1 kg alma a vitaminszükséglet fedezéséhez, ma már kb. 50 kg-t kéne ugyanehhez a vitaminmennyiséghez megenni. Ezért szednek sokan vitaminkiegészítést. Ez nem a paleó miatt kell. Ez mindenkinek kellene és paleósók között is változó a szedett vitaminok menyisége.

6318. Ottóné
2012. febr. 6. 16:50
Szerintem hagyjatok fel a vad vitamin vásárlással, változatos, egészséges és tudatos táplálkozással, megfelelő minőségű élelmiszerek fogyasztásával minden fontos vitamint bevisztek a szervezetbe, és nagyjából anyagilag is ugyanott vagytok, mintha súlyos összegeket költenétek el vitaminokra. A Paleolit táplálkozással azért nem tudok egyet érteni, mert az a jelenkori emberre már nem lehet érvényes. Lehet hogy a természeti ember nem ismerte a jelenkori betegségeket, de az átlag életkor sem érte el a mostanit. Nem azért táplálkozott úgy ahogy, mert tudatos volt a táplálkozása, hanem azért, mert erre volt lehetősége, ehhez volt meg a tudása, az eszközei. Amint változatosabbá tudta tenni a táplálkozását, meg is tette. Arról nem is beszélve, hogy egyáltalán nem egyeznek meg a tudósok álláspontjai azt illetően, hogy a világ különböző pontjain mikor, hogyan, milyen külső hatások következményeként változtak az étkezési szokások. (Nevezetesen például, hogy gabonaféléket mikor kezdtek el fogyasztani) Számomra finoman szólva is furcsa, hogy a paleolit diéta szerint nem fogyasztható a tej, a a bab, a hajdina, de kolbászt nyugodtan lehet enni, hiszen abban semmi olyasmi nincs amit az ősember nem ismert...:))) Félreértés ne essék, szerintem nyugodtan egyen bárki kolbászt, de mondjuk megfelelő mennyiségben gabonaféléket és tejtermékeket is. Természetesen azzal nem lehet vitatkozni, hogy a természetes módon előállított, finomítástól és kémiai kezeléstől mentes élelmiszereket fogyassza az aki megteheti, de a gabonafélék, tejtermékek, hüvelyesek totális mellőzése szerintem szimplán butaság.
2012. febr. 6. 16:25

Hát igen, a gyerkőcök miatt kell valami, megértem... Valami sütiség.


Nekem a stevia íze nem jött be, de legalább tünetet nem okoz. A tabletta formájú nagyon erős mellékízzel bírt nekem a cseppek talán kibírhatóbb volt. Fanyar az íze, vagy hogy mondjam. Olyan édes, hogy már fanyar. :D


Észrevettétek, a cukornak milyen mellékíze van, ha rég nem fogyasztottatok?! Kegyetlen ócska, trágya. (Bocsánat!)

6316. Derya (válaszként erre: 6315. - F3000dc5ef)
2012. febr. 6. 14:57

:-)

reméljük. :-)

6315. f3000dc5ef (válaszként erre: 6314. - Derya)
2012. febr. 6. 14:45

Eddig jó volt :) és nem is ettem belőle túl sokat, és az is 70%-os volt...de tegnap kitört a szörny és éhes volt :D

Remélem most megint legalább 9 hónapig elleszek nélküle :D

6314. Derya (válaszként erre: 6313. - F3000dc5ef)
2012. febr. 6. 14:40
a fekete csoki nem jó?
6313. f3000dc5ef (válaszként erre: 6311. - Derya)
2012. febr. 6. 14:39

Még azt akartam, hogy nekem a méz csak nagyon néha jöhet szóba....különben rákattanok ismét a cukorra!

Mert olyan vagyok tudom :( lásd a tegnapi csokievést...éreztem, hogy olyan mint régen KELL KELL AKAROM!

Tulajdonképpen szar érzés volt,hogy nem tudom magam kontrollálni :(

6312. f3000dc5ef (válaszként erre: 6311. - Derya)
2012. febr. 6. 14:38

Ha hozzászokna szerintem nem lenne gond!

Tapasztalat :D

És ilyen szempontból jó lehetne az eritrit.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook