Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Otthoni kenyérsütés géppel-tapasztalatok..? fórum

Otthoni kenyérsütés géppel-tapasztalatok..? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
52. e1641dee25 (válaszként erre: 50. - Rozsazsa)
2010. jan. 30. 19:47

Először elindítom a "tésztadagasztás" programot, majd, ha lejárt, akkor elindítom a sütést.

Ha a tészta hamarabb megkel, akkor leállítom a kelesztést, és elindítom a sütést. Szokott működni... :)

51. e1641dee25 (válaszként erre: 49. - Rozsazsa)
2010. jan. 30. 19:42
Szia, ez - mint már írtam - egy alaprecept, én személy szerint változtattam rajta egy-két dolgot, pl több cukor, és több margarin. Mindenki a saját ízlése szerint variálja a mennyiségeket!
50. rozsazsa (válaszként erre: 44. - E1641dee25)
2010. jan. 30. 18:31
Külöm külön tudod inditani a programokat? Nekem mindig előlről kezdi ha megaszakitom.
49. rozsazsa (válaszként erre: 43. - E1641dee25)
2010. jan. 30. 18:29
Sajnos ez nem sikerült nekem, pontosan nemigen izlett a családnak. Pedig rendesenmegsült, csak nem annyira kalácsos volt mint amilyenre számitottunk és nem elég édes, igy.
48. rozsazsa (válaszként erre: 47. - Rozsazsa)
2010. jan. 26. 17:21

Megsütöttem,FENSÉGES lett, mindenkinek ajánlom.

Annyit változtattam, hogy először géppel összedolgoztam a kenyérnek valókat, por élesztő helyett a LIDlis élesztő 3/4 ét tettem bele meg egy kupaknyi 10%-os ecetet és még 2 kávéskanál sikért.

Majd kikakpcsoltam,és ujra bekapcsoltam a gépet a gyors programra és abban sütöttem meg közepesen barnára. Az utolsó 5 percnél kikapcsoltam mert sötétnek találtam. Igy pont jó lett, sőt fenséges. Kalács jellegű lukacsos de kenyér izű kenyér lett. Köszönet Erikának a recept-ért...

47. rozsazsa (válaszként erre: 24. - Erika_darts)
2010. jan. 26. 11:43

Drága Erika én is szeretném tudni milyen programon sütöd, normál vagy gyors? Most betettem normálra, remélem jó lesz. Igazán a gyorsnak örülnék,nincs mindig 3 órám egyben itthon. Köszi a mielöbbi választ. Látom nem csak engem érdekel.Remélem jól vagy mert nemigen olvashatlak?

Szép napotneked és mindenkinek.....

2010. jan. 18. 11:06
Kipróbáltuk a férjem óhajára a kolbászos kenyeret, finom volt. Amikor a "simításhoz" ért a a gép, tehát a rövid programon az 1 óra 20 perchez, (akkor vesszük ki a lapátot) kivettük a tésztát, a közepébe hajtottunk hosszában kb 15 cm-es csípős füstölt kolbászt, és visszatettük sülni. Izgalmas volt, mert nem tudtuk, nem lesz-e tűl zsíros, v tömény és egyáltalán hogy sikerül. A férjem azt szerette volna, ha több helyre került volna eloszolva a kolbász (de hogy gondolta, amikor a dagasztásnak már vége volt, nem tudom) szerintem meg pont jó volt így. Kissé érződött és látszott a kolbászzsír a kolbász körül, de egyáltalán nem volt zavaró, mert nem is volt túl zsíros a kolbász. Aki kedveli, nyugodtan ki lehet próbálni. Ja, az előzőekben leírt kefíres receptet alkalmaztuk most, de sztem bármelyikkel jó. A kalácsot pedig ki fogom próbálni!!! Köszönöm.
2010. jan. 17. 17:58
Szép is, finom is:D
2010. jan. 17. 17:58

Ha csak simán elindítottam a "kalácsprogramot", akkor eddig mindig túlkelt a tésztám.

Az utóbbi időben ezért figyelek rá, hogy ha a tészta a forma 3/4éig kelt, elindítsam a sütést.

Így jó szokott lenni.

2010. jan. 17. 17:55

Kalács (kenyérsütőben)


Hozzávalók:

-50dkg liszt

-2 db felvert tojás

-3 dl langyos tej

-1 cs szárított(vagy 2,5 dkg friss) élesztő

-5 dkg olvasztott vaj (én picit többet szoktam)

-3 evőkanál cukor (ebből is picit többet szoktam :D)

-1 csipet só

-kakaópor

-citromhéj


Elkészítés:

A kenyérsütőbe tegyük bele a hozzávalókat a következő sorrendben: tej, tojás, vaj, kakaó, liszt, cukor, só, élesztő, citromhéj.

Ezután elindítjuk a megfelelő programot:D

42. e1641dee25 (válaszként erre: 41. - Rozsazsa)
2010. jan. 17. 17:53
Nem titkos.... Csak akadtak vele problémáim, amelyekre keresem a megoldást :)
41. rozsazsa (válaszként erre: 12. - E1641dee25)
2010. jan. 16. 20:51
Szia én is kérem a receptet, de ha nem titkos, ide is feltehetek, mindenki hasznára. Köszi...
40. rozsazsa (válaszként erre: 15. - Pintyőke72)
2010. jan. 16. 20:47
Én sokszor csak kidolgozásra, kelesztésre használom a gépem és a sütőben sütöm a kenyeret, meg sok sütit is géppel dolgozok ki mert gyenge a kezem. Lehethogy nem kellene a kamrában tartani a nemjó gépet. Erre még jó lehet. Kiméld az erődet, kezedet.
39. GYÖNGYI1967 (válaszként erre: 38. - D345cbf72a)
2010. jan. 15. 19:07
Szeretnèm elkèrni a receptedet,ès a liszt fajtàjàt! Köszi
2010. jan. 15. 16:07
Nekünk is kétlapátos gépünk van, s csak kenyérsütésre használjuk, s mindig a legegyszerűbb receptet sütjük, nem próbálkozunk. Elterveztük igaz már párszor, hogy ezt vagy azt kipróbáljuk , de mindig maradunk az alapreceptnél. Mi szeretjük ezt is. Sokkal laktatóbb, mint a bolti kenyér, mert nem olyan felfújt , mint az.
2010. jan. 14. 20:32

Nekünk kétlapátos gépünk van, kb 5 éves, nagyon sokat használjuk. Elsősorban kenyérsütésre, néha kelesztésre. Egyik kedvencünk:

Burgonyapelyhes kenyér

25 dkg rétesliszt, 20 dkg normál liszt, (mi legtöbbször gyermelyi közönséges lisztet veszünk) 2,5 dkg élesztő, 5 dkg burgonyapehely, 2 tk só, 1 ek cukor, 2 dkg vaj, 4 dl tej.

Másik:

Kenyérvarázs sorozatból a Falusi fehér kenyér liszt is kell hozzá, 1 kg-os kiszerelésben lehet kapni a Vitaporta és egyéb gyógynövényboltokban.

1,5 dl víz, 1 pohár kefír, 1 ek (oliva vagy más finom) olaj, 50 dkg liszt, 5 dkg a falusi fehér lisztből,1,5 dkg frissz élesztő.

Mind2-t rövid programon sütjük, mely 1 óra 58 percig tart. Amikor elsőt sipol, akkor szoktam bele magvakat önteni, vagy apróra darabolt olivabogyót. Amikor befejezi a dagasztó-keverő tevékenységet, (a mienk 1 óra 20 perc után) akkor felnyitom a fedelét, és óvatosan kiszedem a 2 lapátot, mert egyébként sokszor nagyon nehéz a sütés után kioperálni belőle.

Sok sikert!

Egyszer valahogy keverés közben úgy meglódult, h lerepült a kisszekrényről a konyha kövére..... Kirántódott a zsinór stb. Nagyon megijedtem, az egyik sarkából jó nagy darab letört, de csak a műanyag köpeny részéből. Szerencsére azóta is tökéletesen működik

36. pumukli75 (válaszként erre: 24. - Erika_darts)
2010. jan. 13. 15:52
szia azt szeretném kérdezni h ez mekkora kenyér lesz?mert az én kenyérsütőm 700vagy 750gos kenyeret süt..
35. krisz.72 (válaszként erre: 24. - Erika_darts)
2010. jan. 13. 15:42
Milyen programon sütöd ezt a kenyeret?
34. barracuda59 (válaszként erre: 24. - Erika_darts)
2010. jan. 12. 22:15

Kipróbáltam és jelentem, ma ettünk s.k. kenyeret:D

nagyon örülök, hogy végre sikerült egy jót sütni, nagyon köszi a receptet!

2010. jan. 12. 20:24
Nekem is Hausmeister 2 lapátos gépem van,igaz a lapátok belső része kikopott és így sokszor elforognak,de azért használom.Meg vagyok vele elégedve.Ha valakinek vannak jó kenyér vagy kalács receptjei szívesen venném.
32. Erika_darts (válaszként erre: 31. - Barracuda59)
2010. jan. 11. 21:32
szívesen
31. barracuda59 (válaszként erre: 30. - Erika_darts)
2010. jan. 11. 21:21

Nagyon köszi a választ!

Kiirtam a receptedet, mert ez hasonlit leginkább egy kenyérre:) úgy értem, ami receptfüzetet kaptunk a kenyérsütőhöz, abban pl. olyan kalácsrecept van, amihez 5 tojás kell. Sárga, mint egy piskóta a végeredmény és nincs is kalácsize.

Holnap tesztelek :D köszi mégegyszer!

30. Erika_darts (válaszként erre: 25. - Barracuda59)
2010. jan. 11. 20:57
én mindig sima finomlisztet használok, ami épp itthon van. És mindig sikerül.
29. pintyőke72 (válaszként erre: 23. - 8c4cda9c94)
2010. jan. 11. 08:33

Aranyos vagy, ezt is számtalanszor kipróbáltam, de semmi eredménye nem volt. Szerintem az enyém selejt, látszólag sem illeszkedik a teteje, szinte tátong az oldalán a lyuk,ahol elszökik a meleg. :((

Mivel karácsonyra kaptam évekkel ezelőtt,nem volt szívem visszavinni. Így jártam.

A tied, meg a Moulinex a legjobb most a piacon.

28. szabot.88 (válaszként erre: 12. - E1641dee25)
2010. jan. 11. 08:10

Köszi a receptet!:)

Én is a tecsóban veszem a kenyérlisztet. De annyi féle van már, magos, rozsos, krumplis. Csak el kell olvasni mi van ráírva, mert sokban már pl benne van az élesztő is.

2010. jan. 10. 23:20
van már kenyérliszt is
26. gyöngyszemü (válaszként erre: 25. - Barracuda59)
2010. jan. 10. 23:04
Én akármilyen sima finom lisztet keverek graham lisztel, 3/4 finom a többi graham. Mindíg sikerűl!
2010. jan. 10. 22:03

Azt szeretném kérdezni, hogy milyen lisztet használtok? Nekem sem jön össze igazán a kenyérsütés (bár anyukámék kutyái jól járnak...).

Van, ahol réteslisztet is tesznek a kenyérbe, de olyan receptet is láttam már, hogy BL80-as lisztet hsaználnak. Vagy ez mindegy?

24. Erika_darts (válaszként erre: 21. - 69331cc16f)
2010. jan. 10. 21:41

Nekem is ilyen van, én nagyon szeretem. Kenyeret kb. hetente sütők. Most diétáztatom a családot, azért nem kapnak, mert frissen azonnal megeszik.


Az én receptem:

3 dl víz, 55 dkg liszt, 5 dkg vaj, 2 kk só, 1 kk. cukor, 1 cs. porélesztő. És a férjem oregánoval szereti. Én nem várom meg a csipogást, hogy lehet fűszeretni, még az elején beleteszem.


Nekem ez vált be.

23. 8c4cda9c94 (válaszként erre: 15. - Pintyőke72)
2010. jan. 10. 21:36

Hónapokig tanulmányoztam a témát, és a Te problémádra azt írják, hogy a tetején levő kémlelő ablak miatti hőveszteségből adódik. Ha letakarod az ablakocskát, akkor megsül a kenyér teteje is.


Én Panasonic márkájút rendeltem, azt írják, ez a legmegbízhatóbb. Nincs is kukucskáló a tetején. :-)

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook