Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ki használ kenyérsütő-gépet? fórum

Ki használ kenyérsütő-gépet? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
246. Julika531 (válaszként erre: 245. - Julika531)
2011. febr. 8. 17:34

Eta 0149 Siesta kenyérsütő gépem van.

Az üst elromlott kellene bele másik.

Ha van valakinek és eladná megvenném.


(az előbb nem jól írtam a számát)

2011. febr. 8. 17:31

Eta 1049 Siesta kenyérsütő gépem van.

Az üst elromlott kellene bele másik.

Ha van valakinek és eladná megvenném.

244. gne2 (válaszként erre: 235. - Kefekötőke)
2011. febr. 4. 16:37

Régi fórum, de hátha olvasod.

Mi van akkor, ha kézzel sem tudom elforgatni az alján azt a bigyót? Valamennyit mozdul, aztán koppan. Mintha nekiütődne valaminek belül, egy negyednyi mozgástere van így. De csak az egyik lapátnál csinálja, a másik mozog. A régi gépem, de ha egyszerű megcsinálni, akkor odaadnám az egyik ismerősömnek. Gondot és lomot nem akarok neki sem, ezért kérdezem. Köszi! :)

2011. jan. 5. 21:16
Eta 1049 siesta gépem van. Az üst elromlott kellene bele másik. Ha van valakinek és eladná megvenném.
242. kefekötőke (válaszként erre: 241. - Madárka47)
2010. nov. 22. 12:53

Nem írtad forgatja-e a hajtás a tengelyt csak magában a forma nélkül.

Amit írtál én úgy értelmeztem,hogy a kézben tartott forma lapátját forgattad,majd a formát a helyére dugva nem forgott a lapát.

Azért én szívesen belenéznék a géped agyába!

241. madárka47 (válaszként erre: 240. - Kefekötőke)
2010. nov. 21. 16:09
Hát, a kenyérsütő lapátja forog, ha kézzel forgatom. Mikor üresen van , nincs rajta a forma, akkor nem forog, csak megmoccan egyet és semmi több, viszont zörögni zörög. Ennyi. Azt hiszem ez lesz a karácsonyi ajándékom, egy új sütő.
240. kefekötőke (válaszként erre: 239. - Madárka47)
2010. nov. 10. 08:41
Kíváncsi vagyok,majd idenézek.
239. madárka47 (válaszként erre: 235. - Kefekötőke)
2010. nov. 10. 00:30
Köszönöm, reggel megvizsgálom alaposabban, mert nem szeretném kidobni, és elmondom, mit tapasztaltam.
238. abarta
2010. nov. 9. 11:43
Ha tatabanyai vagy kornyeki vagy szoljal, olcson aron alul adom a sajatomat. alighasznalt 2 lapatos delton, tokeletesen muxik. 5ezerert biztos a tied. 1 honapot ha ment. Nekunk nem jott be, illetve mar van jo sima sutom is amibe rakhatok kenyeret.
237. kefekötőke (válaszként erre: 236. - Katinkaboszi)
2010. nov. 9. 11:43

Általában igaz amit mondasz.Valamit megcsinálni,illetve legyártani csak úgy kifizetődő ,ha van háttér műhely,munkahely stb ahol van lehetőség esztergálni,marni,különben tényleg eldobandó.

Egy kenyérsütőlapát legyártásához kell eszterga,marógép.hegesztőgép,és egy vállakozó kedvű szaki.

236. Katinkaboszi (válaszként erre: 235. - Kefekötőke)
2010. nov. 9. 11:30

francot sok a pénzünk, csak egyszerűen szinte többe kerül ha csináltatod és akkor még nem is megy olyan sokáig megint, mert ismét lesz valami baja, kezdheted előlről.

Az én drágám megcsinál mindent, ami a lakásban van, mert ügyes, de ehhez nem nyúlna hozzá. Ha kis hibája van, meg lehet javítani, de az enyém is kezd már kimurelni :DDD

235. kefekötőke (válaszként erre: 233. - Madárka47)
2010. nov. 9. 10:51

A kényelmesek,sokpénzüek szokása a "kidobom és veszek újat"

(Tapasztaltasm olyant,hogy a 15 eFT-os új kávéfőzőt kidobták ,mert a biztonsági szelepje kifújt és ilyen vacakkal nem főzünk tovább.)


Ha jól olvastam ,nem forog a lapát csak "kattog"

Először meg kéne nézned a sütőedény alján a lapát tengelyt kézzel el lehet -e forgatni,majd edény nélkül bekapcsolni a gépet,forog-e a hajtás.

Ha a hajtás forog edény nélkül és nem kattog semmi,az edény alján a lapát tengelyt tudod forgatni akkor csak annyia baj,hogy nem illeszkedett a hajtás az edény tengelyéhez.

Szakszerübben: azt az alkatrészt ahol öszekapcsolódik a hajtás a lapát tengellyel úgy hívják,hogy menesztő.

Egyébként ha tényleg olyan méreg drága egy tartaléklapát akkor sem kell egyből kidobni az egészet ,mert egy jólnevelt akár lakatos,vagy szerszámkészítő tud lapátot gyártani.

Én biztos megcsinálnám.

234. Katinkaboszi (válaszként erre: 233. - Madárka47)
2010. nov. 9. 09:46
:DDDDDDDDDDD
2010. nov. 9. 08:21
Katinkabocszi, szeszil74, köszönöm. Akkor megvan a hétvégi program, kenyérsütőt veszek. Addig meg csak kibírjuk valahogy a bolti vacakkal a házikenyér helyett.
2010. nov. 8. 23:11

Szeszilnek igaza van abban, hogy már lehet kapni igen olcsón és jól bírják.

Nagyon imádom én is, sok mindenre használom.

Megnéztem egy helyen, csak a lapát egy darabja több ezer forintba kerül, a többiről nem is beszélve :(

magyarán, ha összeadjuk, mire mindent megveszünk és hozzáadjuk a szerelési díjat, pont kijön egy új:)

231. szeszil74 (válaszként erre: 230. - Madárka47)
2010. nov. 8. 21:58

Sziasztok!

Madárka, tedd össze a kezed, hogy a géped már 5 éves.

Én 2001 óta használok kenyérsütőt, és általában 2 évente újat kell vennem, mert nem bírják a kiképzést. Viszont ez az egyetlen háztartási gép, amit nem adnéd oda semmi pénzért. Imádom!!!!


Teljesen mindegy, milyen márka van ráírva, mindegyiket Kínában gyártják!!!

Szerintem olcsóbban megúszod, ha beszerzel egy újat, 6-7 ezerért már lehet kapni akciósan.

2010. nov. 8. 20:58
Csak annyit még, hogy a gépem már lassan 5 éves és majd minden nap sütöttem vele. Nethaus márkájú és egylapátos. Nagyon jó kenyereket sütött és vele dagasztottam más sütik tésztáját is.
2010. nov. 8. 20:51

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni? Elromlott a kenyérsütőm. Nem forog a lapátja, viszont zúg és kattog. Nem keveri össze a tésztának valókat,tehát nincs kenyér. Tud valaki valamilyen csodaszerelőt, aki meg tudná javítani?

Előre is köszönöm!

2010. nov. 8. 14:54

ez a nekem már jól bevált recipém, de ennek is kellett legalább pár hónap, mire kikísérleteztem, no meg innen-onnan hallottam, tettem hozzá, elvettem belőle.


Az olaj azért fontos, mert ha ráöntöd a keverőlapátra, ami száraz kell legyen, mert különben beleragad a kisült kenyérbe, akkor tényleg nem ragad oda.

Szoktam néha Olivát is használni, de az erősebb ezért 2 kanálnyi elég belőle.

néha lehet beleszórni őrölt köményt, vagy őrőlt borsot, és minden egyebet, amitől másabb íte lesz :)


3 ek olaj,

egy mk ecet,

egy kismérőnyi cukor (ami a géphez van)

két kismérőnyi só,

3, fél dl langyos víz (ez is a géphez van)

20 dkg félbarna kenyérliszt, amiben élesztő is van

30 dkg fehér kenyérliszt,

egy 7 gr-os száraz élesztő

én még teszek bele 1 evőkanálnyi búzakorpát is.


nekünk nagyon ízlik, nem szárad meg, és elfogy ripsz-ropsz :)


ami fontos még, hogy legalább 10-15 percig benne kell hagyni a sütőbe és majd mikor kiveszed, akkor ha más nincs, de legalább edény alátétre tenni, amitől átjárja a levegő, segít kihűlni és addig nem szabad letakarni sem, míg meleg.

Különben vizes lesz belül és könnyen tönkre megy.

227. Katinkaboszi (válaszként erre: 226. - A2880)
2010. nov. 8. 14:47

mindjárt bemásolom ide az én receptemet, eddig még mindenkinek ízlett.

Ne várj olyat pontosan, mint a bolti kenyér, mert abban olyan sok adalék anyag van :(

a sajátodba pedig tudod mit raksz, lehet bármit, amitől lazábbnak érzed, mint pld. a búzakorpa és tsai

226. A2880
2010. nov. 8. 14:44
Nekem is jó minőségű van,de valahogy nem olyan laza a szerkezete ennek a kenyérnek,mint a boltinak,így nem nagyon tetszik a családnak,jó lenne,ha írnátok tippeket mitől lehet elérni a laza szerkezetet,esetleg egy ilyen receptet ha tudtok.
2010. nov. 8. 12:30

lehetőleg két lapátos, legalább 1,20 dkg-os kenyér sütése legyen, a min. meg 75 dkg.


márkára mindegy, mert néha csak a nevét fizeted meg :)

előbb-utóbb mindegyik tönkre megy, elhasználódik, főleg ha kétnaponta sütsz benne és akkor úgy is cserélni, kell, vagy az alkatrészek az olcsóbb fajtánál nem akkora árak, de a drágábbaknál őrületes :( azért már kapsz egy újat az ócóbbakból :DDD

2010. nov. 8. 11:54
??
2010. nov. 8. 11:28
Szeretnék venni egy kenyérsütőt.Milyen legyen?Mikre figyeljek?
222. j357
2009. márc. 24. 13:07
használok, így mindig van friss kenyér otthon.
221. maya80
2009. márc. 24. 12:59
Használok, és nagyon szeretem.
220. KicsiZsani (válaszként erre: 214. - Dócy)
2009. márc. 24. 12:56

Szia!

ETA 0149 kenyérsütőm nincs,de Trion az van.Már több darabot eladtam,eddig csak jókat hallottam róla!Sógoroméknak is ez van és nagyon szeretik...Ha érdekel akkor írj priviben.

2009. márc. 12. 18:05
én nem
218. Dócy (válaszként erre: 217. - Katinkaboszi)
2009. márc. 12. 17:00
Lehet,h igazad van.
217. Katinkaboszi (válaszként erre: 216. - Dócy)
2009. márc. 10. 18:24

Mondjuk ez is igaz, de én nem nagyon adnék arra, hogy kinek mi válik be.

Mindenhez szerencse kell, vagy bejön a dolog, vagy se. Néha egy no name gép jobban tud működni egy nevestől.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook