Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Öngyilkosságról fórum

Öngyilkosságról (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... ❯❯
2009. febr. 24. 18:34

Nem igazán értem, hogy hányszor kell leírnom, hogy egy objektív kérdést tettem fel, csak arra akartam választ kapni.

Rengetegszer tették fel a kérdést itt a napokban nekem hol kedvesen, hol csúnyán, hogy mégis mit akarok. Minden alkalommal leírtam, hogy csak választ akartam. A kérdésemet kimoderálták, nincs kérdés, így már semmit nem akarok.

Nincs szükségem a segítségetekre, nagyon köszönöm, hogy felajánlottátok és higgyjétek már el végre, hogy nem beszélgetni jöttem ide.

Ha olvastátok a naplómat, akkor tudjátok,hogy nem vagyok szívbajos, ha beszélgetni akarok, akkor azt írom. Ha kíváncsi vagyok, akkor csak kérdezek.

Itt az utóbbi történt.

Komolyan, már megbántam, hogy kérdeztem valamit is ezzel a témával kapcsolatban. Többet nem teszem. Majd inkább máshol érdeklődöm. Ahol kevésbé lelkiismeretesek az emberek.:)

És ahogy hallom másnak most nagyobb szüksége van segítségre, kérlek koncentráljatok inkább rá.

1173. 362f169ace (válaszként erre: 1172. - 88f8f5dc4a)
2009. febr. 24. 13:46

Helo,

Mező most talán nem találja a szavakat.

Legyünk türelemmel...

Üdv: Travels

1172. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 1171. - Jay néni)
2009. febr. 24. 13:29

Végre!!!:)

Mező,ne zárkózz el!Ez nem színlelés,ez őszínte felajánlás Jay néni részéről.Nézzél szét a hozzászólásaiban(Ő régi hoxázó,lesz mit olvasni),és meglátod,nem szívat.

1171. Jay néni (válaszként erre: 1167. - 71494e8723)
2009. febr. 24. 09:17
A naplód olvasása után, inkább beszélgessünk.:)
1170. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 1154. - 938eec1276)
2009. febr. 23. 22:51

A saját tapasztalat,mások tapasztalata és az olvasottak alapján:Ezek fázisok(másképp nem tudom nevezni őket),amin nagyon úgy tűnik,hogy át kell esni.Hogy kell-e,azt nem tudom biztosan,de hiába minden szó,amíg a beteg nem ért meg a változásra.Hogy a változás az életmód megváltoztatása vagy a halál...Na,ez az.

Ugye,itt most nem azokról beszélünk,akiknek érdeke,hogy ne gyógyuljonak meg,mert ezzel zsarolni tudják a családjukat,barátaikat,hanem a tényleg depresszióval,pánikbetegséggel küszködőkről beszélünk?

Magamból indulok ki:Eleinte nem akartam szakemberhez fordulni,mert szégyelltem,hogy "gyenge" vagyok.Amikor mégis elmentem,jobban lettem,nem szedtem tovább a bogyókat.Zuhanás vissza és kezdhettem előlről.A körülményeim nem változtak pozitív irányba,a probléma nőtt.Nem azt mondom,hogy feltétlenül csak a másik fél a vétkes(Igen,mindenki a maga igazát védi,tehát ő a bűnös...),de nekem teljesen más elképzeléseim voltak és vannak egy kapcsolatról.Feltétlen bizalom és jóban-rosszban együtt.Ez valami irreális elvárás?

Sorra jöttek a különböző vizsgálatok,de szervi bajom nem volt.Most sincs.Undorodva vettem be minden bogyót,mert szerintem nekem arra nincs szükségem.Egy tucatan rámutattak,hogy hol a gond forrása,segíteni akartak,erre még meg is haragudtam rájuk.Menekültem volna ebből a házasságból,de nem engedett.Újabb és újabb bogyók,egyéni majd csoportos terápia,de egy istenért nem akartam látni.A Dokinak azt bizonygattam,hogy agydaganatom van,biztosan azért szédülök.Az öngyilok késztésről félve meséltem,nehogy a Rácsosban kössek ki.Ott kötöttem ki.És egyszer kivilágosodott,hogy hol a gond gyökere.Ott,a Rácsosban.Fájt a felismerés.

Ha engem kérdezel,azért nem fogadják el a segítséget,mert félnek szembe nézni a mumusukkal,bármi vagy bárki is legyen az.Félnek változtatni,ahogy én is féltem.Ez olyan jobb a biztos rossz,mint a bizonytalan jövő.

Az igazi beteg(depressziós,pánikos,szorongó) nem zsarol,hanem tiltakozik,nem sajnálatra,szánalomra vágyik,hanem megértésre.Az érzései megértésére.Azoknak az érzéseknek a megértésére,amik ezekkel a nyavalyákkal járnak.Ott van az is,oldja meg már valaki helyettem a gondjaim,de mindenki tudja,hogy ez lehetetlen.Magunk tudunk tenni magunkért,de nem megy egyedül.Mások tapasztalata,jóindulata,megértése kell,hogy ne a kötél,kés vagy rakás bogyó legyen a megoldás.

A seb nyalogatása(önsajnálat)is egy stáció.Szerintem,de ezt a szakik tudnák megmondani.Jó sokáig eltart...Utána jön az öngúny.És jön a többi...

Azokat,akik zsarolnak a betegséggel,nem is nevezem betegnek(pedig azok,csak másfélék),hanem símán zsarnokoknak,de semmiféleképpen sorstársaknak.

Öregnéném az,akivel két éve levelezek.Minden gondolatát,kínját ismerem és viszont.Ő nem zsarol,de elindítja a lavinát nála,ha valamelyik sorstársába jól belérúgnak.Innen a mások számára érthetetlen megnyilvánulása.Mezőről eddig mit sem tudtam,de továbbra is állítom(Még ha tiltakozik is...),segítséget kér.Öregnéném is.

Én is,de most nem a magam számára...

1169. era741211 (válaszként erre: 1167. - 71494e8723)
2009. febr. 23. 22:40

Szia!

Csak remélni merem,hogy tényleg jól vagy!!!!

Bevallom őszintén,kicsit megdöbbenve olvastam a naplódat.....!

Az én számomra elég ijesztő az,amikről írsz!

De az is lehet,hogy Neked jól esik magadból kiírni a gondolataidat.....ha így van,az már fél siker!

Remélem sikerül meggyógyulnod.....!:)

1168. 40163fd81d (válaszként erre: 1167. - 71494e8723)
2009. febr. 23. 22:31

Remek!:))

Szép álmokat!:))

2009. febr. 23. 22:29

Tisztázzunk valamit.

Nem ötleteket gyűjtöttem, mindössze az altatók hatóanyagáról érdeklődtem.

Nem igazán érdekel, hogy hiteltelen vagy nem, de ha az ember nem tud valamit és kíváncsi rá, a legegyszerűbb módja mások megkérdezése. Én csak ezt tettem, engem is meglepett ez a nagy felbolydulás, nem ez volt a szándékom.

Úgyhogy a vitát fejezzük be végre, ezért is írtam a 1141-es hozzászólásomat is.

Nem akarok meghalni, boldog vagyok és elégedett, senki nem adott semmilyen tippet és mindenkinek nyugodalmas jóéjszakát.

1166. spinneli (válaszként erre: 1162. - 938eec1276)
2009. febr. 23. 22:17
de van, az embernek saját maga iránt.
1165. 40163fd81d (válaszként erre: 1164. - 938eec1276)
2009. febr. 23. 22:06

Azok is természetes reakciók,mert egyszerűen sokak számára érthetetlen az,ha valaki nem akar élni.

De biztosíthatlak,még senki nem lett öngyilkos azért ,mert azt mondták neki ,hogy tegye meg,és senki nem tett le a szándékáról,aki az akart lenni,akárhányan is mondták neki ne tegye.

1164. 938eec1276 (válaszként erre: 1163. - 40163fd81d)
2009. febr. 23. 21:53

Olvastalak, értettelek.


Ugyanakkor hozzászóltak itt olyanok is, akik az írásaikkal (én úgy érzem) szinte bátorították a fórumozót, hogy TEGYE MEG amit akar.


Ez engem lázít.

Mégpedig azért, mert van egy nagyon kedves ismerősöm, aki hasonló problémákkal küzd.

Bármit megtennék érte, hogy kikászálódjon a gödörből és úgy tűnik sikerül is neki.


Erre itt némelyek megpróbálják visszahúzni azt, aki próbál kilábalni!


Szégyelje el magát nagyon hirtelen!

1163. 40163fd81d (válaszként erre: 1162. - 938eec1276)
2009. febr. 23. 21:42
Én speciel azért tartottam tiszteletben a kérdését és válaszoltam rá legjobb tudásom szerint(azóta törölték),mert arra számítottam,hogy esetleg megnyílik és beszél a problémáiról.
1162. 938eec1276 (válaszként erre: 1160. - Spinneli)
2009. febr. 23. 21:31

Itt nem csak a hiteltelenség a lényeg!


Hogy jön bárki is ahhoz, hogy tippeket adjon egy amúgyis elkeseredett embernek???


Ha a szomszéd átmegy hozzád, hogy adj neki egy jó erős mérget, vagy kötelet, téged lecsuknak.


Jaaaa, itt a jótékony ismeretlenség homályában elbújva nincs felelősség?

1161. 938eec1276 (válaszként erre: 1158. - 71494e8723)
2009. febr. 23. 21:27
Lám, még te is tudsz valaminek/valakinek örülni!
1160. spinneli (válaszként erre: 1159. - 938eec1276)
2009. febr. 23. 21:25
miért ne, ha halni akar haljon,bár ehhez szerintem nem egy fórumon kell ötleteket gyűjteni, így kissé hiteltelen a szándék.
1159. 938eec1276 (válaszként erre: 1157. - 71494e8723)
2009. febr. 23. 21:22

Mit írtak meg privát üzenetben?


Ugye nem azt akarod mondani, hogy valani NAGYON OKOS priviben felvilágosított a tuti dózisról??

1158. 71494e8723 (válaszként erre: 1156. - 099c0bed40)
2009. febr. 23. 21:12
:))
1157. 71494e8723 (válaszként erre: 1155. - 362f169ace)
2009. febr. 23. 21:04

Esetleg egy pszichiáter, hogy ilyen diagnózisokat csak úgy felállít?

Nem provokáltam, tényleg érdekelt a kérdés, a moderátor sem azért törölte a kérdésem mert provokáló volt, hanem mert öngyilkossági tippekről nem szabad itt beszélni, ezt írták nekem privát üzenetben.

Teljesen nyugodt voltam minden hozzászólásom megírásakor ma is, úgyhogy nem tudom milyen agresszióról van szó.

Alaposan kivizsgátak, rengeteg tesztet is végeztek és nem, nem vagyok sem agresszív, sem borderline-os, ez van.

Nem indulatba hozott Solyom írása, csak értetlenül néztem, hogy most hogy csöppent ide és miért ír értelmetlenségeket.

Éppen csítítani akartam a feszültséget, nem kelteni, mint már leírtam.

1156. 099c0bed40 (válaszként erre: 1155. - 362f169ace)
2009. febr. 23. 21:02

Íme Tisztelt Nagyérdemű, itt a magyarázat mindenre.


KÖSZÖNJÜK DOKTOR ÚR, most már aztán rendesen megnyugodhatunk: Mező borderline-os, Ön nem kap a szeme alá, ugyanis megfogadva az Ön tanácsát mi sem indulatoskodunk többé.

2009. febr. 23. 20:51

Kedves Hoxázók!

Mielőtt a végtelenségig menne ez a vita, leírom.

Mező egy borderline személyiségzavarral küszködő ember. (Minden szimptómája arra utal, főként az agresszivitás /és az önagresszivitás/, amit ő maga is leír a naplójában.)

Ez egy nagyon kellemetlen, makacs, hosszantartó kezelést igénylő betegség.

Tünetei közé tartozik az is, amivel itt találkozunk: a PROVOKÁLÁS (ez is az agresszivitás egy formája).

Nem veszitek észre az (azóta már törölt) alapkérdésből? Ez egy "átlagembert", aki nem érti a mögöttes szándékot, kissebb-nagyobb indulatba hoz.

Ezzel találkozunk a több mint ezer hozzászólásban.

Üdv: Travels

U.i: Persze kapok ezért az írásomért én is majd rendesen a szemem alá.

1154. 938eec1276 (válaszként erre: 1151. - 88f8f5dc4a)
2009. febr. 23. 20:39

Te nagyon értelmesen állsz a témához.

Ezért megkérdezem tőled, mi a véleményed azokról a "sorstársaidról", akik eleve elutasítanak bármiféle segítséget, negálják a gyógyulás legapróbb lehetőségét is, ezenkívül csak "nyalogatják a sebeiket" ?

Ugyanakkor elvárják másoktól ( gondolok itt azokra, akik nem akarnak öngyilkosok lenni ), hogy megértsék őket!?

1153. 40163fd81d (válaszként erre: 1151. - 88f8f5dc4a)
2009. febr. 23. 20:36
Hidd el, megértem.
1152. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 1151. - 88f8f5dc4a)
2009. febr. 23. 20:16

Mielőtt bárki kiforgatná az utolsó mondatot:Csupán a jól palástolt,érző szívre gondolok.

Ez a topik kezd egy vadul dühöngő,sértegető topikra hasonlítani:(

1151. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 1133. - 40163fd81d)
2009. febr. 23. 20:12

Ahogy mondod:Ott van a lehetőség a váltásra,változtatásra,de nem mindíg látjuk meg.És sokszor az erő sincs meg,vagy valamilyen oknál fogva nem használjuk.Ehhez kell a külső segítség:)

Lehet neked és sokaknak megy egyedül,nekem és sorstársaimnak nem.Nagy kérés az,hogy ha nem is értünk mindenben egyet,de megértsük a másikat?A bíró sem kell embert öljön,hogy a gyilkost megértse.

Megértelek,mert nem voltam mindíg depressziós és pánikos.Én is voltam ú.n. normális.Tudtam örülni,mindenhol ott voltam,nyüzsögtem és jött egy törés.Hogy mi van a törés után,nem kell sorstársammá válni hogy megérts,bár igazán csak akkor éreznéd át ezeket a vacakolásokat.Ilyet nem kívánok neked,már csak azért sem,mert más topikokban láttam a hozzászólásaidat.Nyers a modorod,az tuti:)De a háttérben van ott más is...

2009. febr. 23. 19:51
Itt a legnagyobb gond az hogy , neked van olyan gondod amire az altalad elkepzelt valaszt nem ugy kapod ahogy azt elkepzelted ! Ezert kötekedsz es belemagyarazol egyszeru hozzaszolasokba minden hulyeseget.
2009. febr. 23. 19:47

Elhiszem, hogy gondod van, hiszen már másodszor írod le, hogy mindenkinek meg van a maga baja.

Csak tudnám, hogy miért engem találtál meg a gondoddal..

Tehát pontosítva, hogy értsd, amiket írtam:

"heves reakció" = Sok kérdőjel és felkiáltójel, amit használtál a hozzászólásodban.

"hangnemet elutasítom" = Utasítás, parancsolgatás, amit nem tűrök el.

""a semmiből idekerülsz" = Nem voltál a vita részese, ebben az esetben a hozzászólásom egyszerűen nem érint.

Ilyen is van.

És nagy tévedés, ha azt hiszed beszállhatsz vitatkozni és kötekedni egy topicba egyetlen hozzászólás elolvasása után.

Kérlek mostmár keress egy másik topicot a kötekedésre, mert én megyek és egyedül unatkozni fogsz. Köszönöm.

2009. febr. 23. 19:41

Böven eleg volt elolvasni a 1141-es hozzaszolasodat , es en erre reagaltam.

Ha neked 1-2-öszite szo kötekedes , feszultsegszito stb nagyon sajnalom.

Masszoval embertarsainktol nem szabad elvarni a lehetetlent ! Mindnyajunknak megvan a sajat gondja,baja es ugy szolunk hozza 1-temahoz ahogy azt mi erezzuk,nem pedig ugy , ahogy 1-ik , masik embertarsunk azt elvarja.

2009. febr. 23. 19:31

Olvasd vissza a hozzászólásaidat.

Én a vitázó embereknek írtam, amit írtam, hogy lezárjam a vitát, sem sértődött, sem szomorú nem vagyok, teljesen érzelemmentesen leírtam. Van egy alapvető cinikus stílusom, de ezenkívül semmi egyéb érzelem. Szerettem volna lezárni a vitát.

Majd a semmiből idekerülsz és kötekedni kezdesz, szítod a feszültséget, amit éppen lezárni szeretnék. Csak azt gondolom, hogy az a fajta fórumozó vagy, aki az előzményeket nem olvassa el, hanem minden topicba beleszól és mindenhol kötekedik és nekem ehhez most semmi kedvem.

1146. 274c9996b8 (válaszként erre: 1145. - 71494e8723)
2009. febr. 23. 19:26

Mar ne haragudj , de fogalmam nincs mifele hangnemeket , erzelmeket beszelsz bele az en egyszeru hozzaszolasomba ?(hozzaszolasaimba.)

Az elözö irasaidbol en azt vettem ki hogy , nem vagy megelegeve a hozzaszolasokkal amiket a hoxa-zok irtak ! Amikor az ember nyit 1-forumot ezzel szamolni kell !

Tovabba azzal is szamolni kell , hogy barki hozzaszolhat 1-forumtemahoz.

1145. 71494e8723 (válaszként erre: 1144. - 274c9996b8)
2009. febr. 23. 19:21

Ezt a hangnemet elutasítom!

A felelősség itt szóba sem került.

Ne szólj bele olyanba, amihez nem értesz.

❮❮ ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook