Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Norbi Fogyi Titkok fórum

Norbi Fogyi Titkok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2008. júl. 17. 17:43

Sziasztok!


Hát ma sem kaptam túl sok jó hírt.Vagyis kaptam,de az nagyon elnyomja a rossz hírt sajnos...


Nah de más.:)Lenne egy vagy kettő konyhai kérdésem.:) Holnap ránott padlizsánt szertenék csinálni.A panír,tojás,meg zabkorpa lenne.Ugye ez így jó?:)

Meg a sütésről.Ha belerakom egy csomó olajba,az nem túl egészséges,ugye? Tegyem kevesebb olajba?De én úgy tudom jó lenne,ha elfedné az olaj...vagy a sütőben is meg lehet sütni?


Lehet kicsit hülye kérdések ezek,de még most tanulok főzni.:)


Köszi előre is:)

469. E Marcsi (válaszként erre: 458. - Kristóf.)
2008. júl. 17. 16:40
Köszönöm/köszönjük a receptet.
468. E Marcsi (válaszként erre: 464. - Csillarahoi)
2008. júl. 17. 16:39
Köszönjük a megnyugtatást, mert szerintem nem bírnánk ki egymás nélkül.
2008. júl. 17. 16:00

A régi honlapot itt találtuk meg:


[link]


Ide is írogatunk most!!

2008. júl. 17. 15:51
Köszönöm, hogy így állsz/álltok hozzá! Várjuk az ötleteket!
465. fogyiluna (válaszként erre: 464. - Csillarahoi)
2008. júl. 17. 15:39

Köszönjük Csilla az információkat!


Örülök, hogy lesz új weboldal, s mi is adhatunk ötleteket. Nagyon sok elképzelésem van, mivel ez az életem szinte! Összeszedem a dolgokat, s írok. Ha tudunk bármiben segíteni, szóljatok. Az ügy és a cél - közös!!

2008. júl. 17. 15:27

Kedves Norbizók!


Rahói Csilla vagyok, Norbi dietetikusa. Egyik társatok segítségével jutottam el hozzátok.

Először is, elnézést mindenkitől, a hirtelen honlapváltás miatt. Webszerkesztésbeli és emberhiány miatt kényszerültünk beindítani ezt a félig kész új honlapot, ami folyamatos feltöltés és átalakulás alatt áll.

Természetesen lesz fórum is, és minden más, amihez eddig hozzászoktatok. Pl. terméklista, kódlista, recept tár, stb.

Remélem, hogy 1-2 héten belül már véglegesen kész lesz az új honlap. Addig is, majd felnézek ide gyakrabban és ha itt nem találtok, írjatok üzenetet a dietetikus@norbi.hu-ra.

Ha bárkinek építő jellegű ötlete van, hogy mire lenne még szükség az új honlapra, akkor nagyon szívesen vesszük!


Jó fórumozást és kitartást mindenkinek!


Üdv,

Csilla

463. fogyiluna (válaszként erre: 461. - Ronci-74)
2008. júl. 17. 13:47
kérek priviben email-t!!
462. fogyiluna (válaszként erre: 459. - Kristóf.)
2008. júl. 17. 13:47
Haha, de a 250 kg még jobb lenne!!! Süss az egész fórumnak légyszíves!!! Jöhet utána fénypostán, s nyitjuk az ablakot!! :))))))))))
461. Ronci-74 (válaszként erre: 418. - Fogyiluna)
2008. júl. 17. 13:27
Luna, én kérnék szépen árlistát.
2008. júl. 17. 12:14
és a porcukrozás helyett porédesítő, ma tényleg nem vagyok normális! :)
2008. júl. 17. 12:13
jelentem 250 g vaj...azaz 25 dkg...:) volt egy kis elírás. :)
2008. júl. 17. 12:12

A recept itt is van: Elég időigényes, de megéri, mondom, nálam senki nem szólt egy szót se, falták, mint a cukrosat, nagyon jól esett! :)


Almás pite U1/U2 (liszttől függ)


Hozzávalók:


Tésztához:

-50 dkg teljes kiörlésű liszt

vagy

25 dkg U1 liszt + 25 dkg Graham liszt

-2 tojássárgája + 1 a kenéshez

-1 doboz 12%-os tejföl

-kb. 15 g édesítőpor (folyékony nem jó)

-250 dkg puha vaj


Töltelék:

-1 kg alma

-fahéj

-pici citromlé, ez ellensúlyozza az alma ízét

-2 ek. porédesítő


Egy nagy tálban kézzel összedolgozod a lisztet a 2 tojássárgával, a vajjal (1 órával előtte elővenni!), a por édesítővel, és a tejföllel. Egy nagyon szépen gyúrható, kemény tésztát kapsz, melyet lisztezett deszkára teszel, és 2 felé osztod. Egy kivajazott/lisztezett tepsi aljára az egyiket kinyújtod, jöhet rá a a töltelék (az almát türelmesen lereszeled, a levét leszűröd, nem jó, ha eláztatja a tésztát, összekevered a citromlével, a fehéjjal, és az édesítővel), majd a tetejére kinyújtod a másikat tésztát is.

A maradék 1 tojássárgával megkened a süti tetejét, és villával finoman végigböködöd a tetejét (nagyon fontos!).

Mehet be 200 fokra a sütőbe 30-35 percre! Mikor kihűlt, szeleteld fel, tedd tányérokra, és porcukrozd meg! Ezután kell vigyázni, nehogy a többiek felfalják! :)


Mindenkinek jó étvágyat hozzá!

457. E Marcsi (válaszként erre: 450. - Kristóf.)
2008. júl. 17. 11:01
És a recept:D:D:D:
456. E Marcsi (válaszként erre: 449. - Kristóf.)
2008. júl. 17. 10:58
Kedves vagy, de jelentem futni voltam nem keveset és már nincs rajtam egy deka sem:) Ez biza víz volt, futásnál kiizzadtam. Nagyon párás volt a levegő ma az erdőben, de megcsináltam és még az időmön is javítottam:)
455. fogyiluna (válaszként erre: 450. - Kristóf.)
2008. júl. 17. 10:21

Kristóf!


Nekem is az az édesítő van, igen szeretem!

454. Shila
2008. júl. 17. 10:19

Jofre,

Nem szunt meg a forum,csak atalakult. Keresd a bal also sarokban,majd megtalalod!

453. fogyiluna (válaszként erre: 448. - E Marcsi)
2008. júl. 17. 10:19
Ez nem baj, ez természetes, soha nem vagyunk egy súlyban, minden számít, egy pohár víz is.
452. fogyiluna (válaszként erre: 447. - E Marcsi)
2008. júl. 17. 10:18
Akkor ez jó ébresztő volt, de van ennél csúnyább is ám :)))
451. jofre
2008. júl. 17. 08:31

Megérkeztem!

Majd végig fogom olvasni a hsz-okat, de most csak az első oldalt futottam át. Van pár ember, akit én is el tudok érni.

Teljesen el voltam keseredve az eredménytelenségem miatt, ezért be sem kapcsoltam a gépet. Az X-dik érzékem tudta, hogy lesz valami... és tessék, megszűnt a fórum:(

Mivel versenyző vagyok, így rengeteg gondolat furcsán kavarog a fejemben az egész "norbizással" kapcsolatosan. Jövő pénteken vége lesz!


Luna:

adatot holnap küldök.Igérem.

Az elmúlt 2 hétben SEMMI nem változott. Talán holnap...

Gondoltál már rá, hogy esetleg Te is ott legyél a záró mérlegelésen? Találkozhatnánk egymással és persze a többi versenyzővel is.

Ha már volt szó róla, bocs, majd elolvasom.


és még valami:

a norbi.hu megváltoztatásában az a legfurább, hogy fórum lehetősége sincs - egyenlőre -

Ez 2 kérdést vet fel:

1. nem érdekli őket a társaságunk

2. fórumozók nélkül is megy a "bolt" = mindenki lecserélhető(?)

Isten nem ver bottal!

2008. júl. 17. 08:24

Egyébként tegnap 50 dkg tk lisztből édesítővel csináltam olyan almáspitét, gyerekek! Senkinek se mondtam a családban, hogy azzal van, még a barna színt se furcsállták, ették, ették...Mikor elfogyott, mondtam, hogy na ugye, leht egészségesen is jót, mert tk lisztből van és edesítővel...:) meglepődtek.

Egyébként most akadtam rá a DMben erre NORBI nagy üveges por édesítőre, ezzel csináltam, semmi utóíze nincs, ezentúl mindig ezzel sütök, a folyékonynak kesernyés az utóíze, bár én azt se érzem...csak akik "cukrosak." :)

2008. júl. 17. 08:19

E Marcsi, a sok víz önmagában nem hizlal. Sőt. Tisztít, hidratál, méregtelenít. Ha sok vizet iszol, akkot többet pisilsz, és nem marad rajtad. Én úgy tudom, hogy a sok konyhasó köti meg a vizet, és az marad rajtunk. Nem lehet, hogy sok sósat ettél tegnap? Vagy a franciadrazsé? :) De nem kell aggódni, néhány napi 1-es kajákkal simán lemegy!


Szép napot mindenkinek!

2008. júl. 17. 07:16

Tegnap én is 63.8 kg voltam és ma reggel 65.2kg. Tegnap sok vizet ittam, csak azért írom, hogy lássátok milyen is a szervezetünk. Látom is a lábamon:(


Szép napot.

447. E Marcsi (válaszként erre: 445. - Fogyiluna)
2008. júl. 17. 07:14

Ez teszik, jót nevettem:D Jelentem felébredtem.


Jó reggelt mindenkinek.

446. kaviár
2008. júl. 17. 07:09

jó reggelt!

Nekem tetszene luna ötlete,hogy rendeljünk többen norbi terméket, olcsóbban.Én leszek az első jelentkező.:))

445. fogyiluna (válaszként erre: 444. - Gyerzsi)
2008. júl. 16. 16:50
Küldjél cérnát !!! :))
444. Gyerzsi
2008. júl. 16. 16:31
Jut eszembe, a párom vasárnap hozott a cukiból sütit, és bekajáltam. Másnap reggel -80 dkg. Na erre varrjatok gombot! :)))
443. fogyiluna (válaszként erre: 440. - Gyerzsi)
2008. júl. 16. 16:28
Az a baj ezekkel, hogy egyrészt elég drágák, másrészt csak hab az egész, igaziból alig van anyag bennük, azért nem érzitek meg, a joghurt más teljesen!!
2008. júl. 16. 16:28

Olyan rendesek vagytok.:)És higyjétek el ad ahhoz erőt,hogy ne adjam fel,és ne érdekeljen a dolog,hanem igenis,ha lassan is de egyszer csak sikerül.:)


E. Marcsi jó lenne 10-15 kilót leadni...de egyszer csak sikerülni.Eddig életemben 6 kilónál többet még nem sikerült leadnom...dehát egyszer ezt is túl kell lépni....


Mégegyszer köszönöm nektek.És olvasni foglak bennetket,írok és megpróbálok lelkiekben felkszülni teljesen.

441. fogyiluna (válaszként erre: 438. - Nyanyu)
2008. júl. 16. 16:27
Akkor van még egy tippem, egyél rosszullétig párszor ezekből, de csak a diétásból!!! Undorítsd meg magadat, sőt, tedd kötelezővé minden nap, hogy egyél diétás formában sok fagyasztott cuccot. Előbb-utóbb ellenállás fog benned kifejlődni. Azt akarom olvasni itt minden nap, hogy megetted az aznapi adagot jó? Ha nem eszed meg, akkor odamegyek, s én etetem meg Veled. :)))))))))
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook