Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mit főztél ma? Segítség a 90 napos diétához... fórum

Mit főztél ma? Segítség a 90 napos diétához... (beszélgetős fórum)


2011. okt. 18. 18:22

Helló Lányok!!!


Látom mindenki víznapozik, vagy megszállottan dolgozik, csak én lopom itt a napot!!!


Holnap reggel nálam mázsálás!!! Hát majd meglátjuk az eredményt. 19 nap alatt mennyi lesz az annyi!!!


Holnapra a proteines napra zacskós levest terveztem, meg sült kacsacombot zöldségekkel.


De lehet, hogy zöldséges bableves lesz(keményítős napra is marad)és sült hal zöldségekkel. Még megálmodom.

Tessék ám a zsírt égetni!!!!!


Szép estét Mindenkinek!!!!

2011. okt. 17. 21:11

Sziasztok!!!


Csodálatos volt a töltött csirke tegnap ebédre:-)


)

Ma pedig ugye zöldség napra ezt csináltam:

saláta cukkinit félbe vágtam, kikapartam a közepét és megtöltöttem: pritamin paprikával, olivabogyóval, paradicsomos babbal, és egy-egy szelet paradicsom a tetejére. sütőbe be 20 perc és kész...fincsi lett:-))


holnap még nem tudom, de szerintem pestos tészta lesz az ebéd (azt sosem tudom megunni:-)) meg ugye este a sütike:-)) csak a csokit el ne felejtsem megint:-)

2011. okt. 17. 10:23

Sziasztok, szép napot kívánok Mindenkinek :)

Remélem jól vagytok és jelentkeztek majd :)

Ma gyümizek így nem főzök semmit :( pedig jól esne valami főtt étel :(

Nah de majd holnap :(

Ügyesek legyetek és kitartást kívánok :)

80. db82bed8d4 (válaszként erre: 79. - 41fdab80c1)
2011. okt. 17. 10:22
Köszönjük :)
2011. okt. 16. 19:52

Itt találtam egy gyűjteményt a szénhidrátos napokra:


[link]

78. db82bed8d4 (válaszként erre: 76. - 41fdab80c1)
2011. okt. 16. 19:43

Biztos finom lesz :)


Gondoltam van-e valami jó kis ötletetek?

Alma kompótot szoktam néha csinálni, ha már nagyon unom a banánt :D

77. db82bed8d4 (válaszként erre: 75. - 41fdab80c1)
2011. okt. 16. 19:42
Szurkolok,hogy elégedett légy :)
76. 41fdab80c1 (válaszként erre: 74. - Db82bed8d4)
2011. okt. 16. 19:29

Gyüminapra mit akarsz főzni???? Örülj, hogy nem kell főznöd!!!Vagy nem bírod a nyers gyümölcsöt?

Savat csinál?


Nálam holnap szénhidrátos nap lesz. Hurrrááá!

Na nem lesz nagy szám, csak thai zöldséges tészta, amit a Thai Napokon vettem a Lidlben.Egy műa.dobozban van konyhakészen, csak forróvízzel fel kell önteni és pár percig állni hagyni. Ilyeneket nagyon ritkán eszem, mert ki tudja, mik vannak benne, de most rosszalkodni fogok. Sütinek meg van még a múltkori gyümölcsös browniból.

75. 41fdab80c1 (válaszként erre: 71. - Db82bed8d4)
2011. okt. 16. 19:22

Dehogy haragszom!!! Csak öreg is vagyok, beteg is vagyok, másképp működnek már nálam a dolgok. Nagyon kellene fogynom, mert nem bírok a derekammal, meg csípőmmel mozogni. Ez egy ördögi kör, amiben élek. Nem bírok mozogni, ezért dagadok, mint a kelt tészta, de fogyni sem bírok, mert tudok mozogni.

Szóval csak a teljes szigor hozhat eredményt nálam.

Remélem!!!! Majd szerdán elválik a mázsálásnál..

2011. okt. 16. 19:19
Gyümi napra főztetek már valamit?
73. db82bed8d4 (válaszként erre: 70. - 41fdab80c1)
2011. okt. 16. 19:02
:D :D :D
72. db82bed8d4 (válaszként erre: 68. - Edina30)
2011. okt. 16. 19:02
:)
71. db82bed8d4 (válaszként erre: 67. - 41fdab80c1)
2011. okt. 16. 19:01
Ne haragudj,nem tudtam,hogy ennyire szigorúan táplálkozol :(
70. 41fdab80c1 (válaszként erre: 68. - Edina30)
2011. okt. 16. 18:17
És még ráadásul miskóóóóóci! (én is az vóóttam 2008-ig)Épp ezért , nem bántani az öregebbet!! JÓÓ?
69. 41fdab80c1 (válaszként erre: 68. - Edina30)
2011. okt. 16. 18:14
Naaaa! Olyan cúnyaaa vaaaagy!!!!
2011. okt. 16. 18:03

Sziasztok!

Szénhidrátnap, menü: fokhagymás spagetti, este két kis süti plusz a csoki.

Angie88 nem értetted félre gmarta5-t mert fehérjenapra írta a lucskos káposztát de azt nem írta, hogy csak a húst eszi ki belőle:-))

2011. okt. 16. 17:43

Köszönöm, nagyon aranyos vagy, hogy segítesz. De alapbetegségem miatt(daganatos vagyok) én egyébként is másképp táplálkozom, és az allergiám is nagyban befolyásol.


Ezért nem eszem vörös húst, fehér lisztet évek óta, nővényi fehérjét használok tejként és tejszinként is. Sok zöldséget, gyümit eszem, nagyon ritkán kávézom. Édesítőnek stiviát használok, sütikbe sötét nádcukrot.Tk.lisztet használok, de vannak időszakok, amikor egyáltalán

eszem lisztes dolgokat, tehát kenyeret sem, pl. most sem. Ja és rendszeresen iszom az almaecetet.

Reggel azzal indítok és a napi folyadékomba is teszek. Lakmusszal szoktam nézni a pipi Ph-ját, 7,5, -8 szokott lenni, ha közelít a 6-hoz, szigorítok. Ennyit már tettem magamért.


Angikám, még ennél is több kell???

66. db82bed8d4 (válaszként erre: 63. - 41fdab80c1)
2011. okt. 16. 17:30

Dr Robert Young elmélete szerint a betegségek fő kiváltója nem bakteriális vagy vírusos eredetű - azok kialakulása szinte kivétel nélkül egy okra vezethető vissza, ez pedig a szervezet sav/bázis egyensúlyának megbomlása a savas irányba, tehát szervezetünk elsavasodása. A lúgosító diéta helyreállítja ezt a megbomlott egyensúlyt. Ahhoz, hogy a lúgosító diéta elérje az általunk remélt legjobb hatást, az alábbiak figyelembe vételével állítsuk össze azt.


Gyengéd lúgosító hatást érhetünk el, ha a hüvelyesek közül a tofut, lencsét vagy a szójalisztet részesítjük előnyben. Tartósítószert tartalmazó hüvelyest ne fogyasszunk. A legjobb, ha a lúgosító diéta során friss, 90 napnál nem régebbi előállítású élelmiszert fogyasztunk. Enyhén lúgosító zöldségek a spárga, kelbimbó, póréhagyma, karalábé, karfiol, snidling, fehérrépa, sárgarépa, zöldborsó és a cukkini. Nálunk kevésbé ismert, de jó lúgosító hatású zöldségek a vízitorma, a fekete nadálytő, az articsóka és a rebarbara. Tejtermékek közül a legjobb, ha a kecsketejet választjuk, mivel ennek sokkal jobb a lúgosító hatása, mint a tehéntejé. A lúgosító diéta során cukor fogyasztása nem megengedett. Édesítőszerként használjunk steviát por, csepp vagy tabletta formájában, de az édesítőszerként jól bevált cikória is megengedett. Megengedett gabonafélék: tönkölybúza, quinoa és hajdina. Gabonafélék fogyasztására is igaz, hogy csak friss, de legfejebb 90 napja legyártott terméket válasszunk. Gyümölcsök közül jó lúgosító hatással rendelkezik a citrom, a meggy, lime, grapefruit és a zöld, éretlen banán. A kókusznak is jó lúgosító hatása van, de itthon csak kevés helyen kapható friss kókusz. Olajok közül a legjobb választás az extra szűz (első sajtolású) olivaolaj. De ha be tudjuk szerezni, a következő olajok is jók a lúgosító diétánk során: kókuszolaj, avokádó olaj, lenmagolaj, tengeri halak olaja, ligetszépe olaj, borágó olaj.

Italok közül egyedül a desztillált víznek van jó lúgosító hatása.

Jó lúgosító hatású élelmiszerek


FejessalátaJó lúgosító hatásúak a következő zöldségek: paprika, paradicsom, zöldbab, káposzta, zeller, fejessaláta, brokkoli, spenót, sóska, vöröshagyma, fokhagyma, zeller, cékla, retek, gyömbér. A lúgosító diéta során is szükség van az ételek fűszerezésére, ízesítésére. A gyömbért, a cayenne borsot (chili őrlemény), a pirospaprika őrleményt, fokhagymát, vöröshagymát és ezek őrleményét bátran használhatjuk ételeink ízesítésére, hiszen mindnek jó lúgosító hatása van. Hüvelyesek közül a száraz fehérbabnak, a mirelit szójababnak és a nálunk nehezen beszerezhető limababnak van még jó lúgosító hatása. Említésre méltó még a szójagranulátum lúgosító hatása, mely a hüvelyesek jó helyettesítője lehet, de kiváló pörköltet vagy fasírtot is készíthetünk belőle.

Kiváló lúgosító hatású élelmiszerek


Kiváló lúgosító hatású zöldségekMost nézzük, milyen ételek fogyasztásával érhetjük el a legjobb lúgosító hatást. Az uborka, a petrezselyem, a kelkáposzta, különböző csírák, fűfélék, a gyermekláncfű, a szójacsíra mind nagyon jó lúgosító hatással rendelkeznek. Ezen kívül a nálunk csak egy-két boltban kapható tengeri zöldségek (tengeri algák nem!) is híresek nagyszerű lúgosításukról. A lúgosító diéta során a legjobb az, ha mindvégig lúgos vizet iszunk. Ételízesítéshez a himalája só ajánlott. Ha rágcsálni van kedvünk, a szárított, sózás, tartósítás és pörkölés nélküli tökmag ajánlott. Hüvelyesek közül a legjobb lúgosító hatása a sózés és pörkölés nélküli szójababnak van.

Lúgosító diéta - szabályok


Lúgosító diéta veszélyek Kerüljük a 90 napnál régebben gyártott, tartósított vagy génkezelt élelmiszereket. Tiltott a diéta során az alkoholos italok, fekete kávé vagy egyéb élvezeti cikkek vagy savasító ételek fogyasztása. Már egy kocka csoki is elronthatja a lúgosítást!

2011. okt. 16. 17:27

Gondolom,hogy ha lúgos ételeket fogyasztasz, akkor a savas gyomron is segít :)


Neten több mindent tudsz róla olvasni :)

2011. okt. 16. 17:26

A helytelen táplálkozás során felhalmozódott mérgek aknék formájában, ekcéma kialakulásával választódnak ki a szervezetből. Hogy ezt megelőzd, vagy a már meglévő tüneteket enyhítsd, érdemes először salaktalanítanod, majd a sav-bázis egyensúly figyelembevételével kialakítani étrendedet. Ennek alapja, hogy a bázikus ételeket részesítsd előnyben, és a savasakat visszaszorítsd. A helyes arány, ha négyszer annyi bázikus hatású ételt fogyasztasz, mint amennyi savasat.

Savas ételek


* Fehérlisztből készült élelmiszerek

* Cukros ételek és italok, csokoládé

* Alkohol, kávé, fekete tea

* Vörös húsok, vadhúsok, tengeri halak

* Szénsavas italok

* Kemény, ömlesztett sajtok


Semleges ételek


* Ananász, alma, körte, eper, málna, cseresznye, meggy

* Borsófélék, kelbimbó

* Tej, vaj, joghurt, túró, tejszín

* Csirke- és pulykahús, édesvízi halak


Bázikus élelmiszerek


* Sárgabarack, banán, őszibarack, citrusfélék, szilva, sárga- és görögdinnye, füge

* Padlizsán, karfiol, saláták, burgonya, karalábé, cékla, vörös káposzta, sárgarépa, retek, kelkáposzta, cukkíni, póréhagyma, gomba

* Tejföl

* Teljes kiőrlésű lisztből készült élelmiszerek, hántolatlan rizs

* Kagyló

* Zöld tea

63. 41fdab80c1 (válaszként erre: 61. - Db82bed8d4)
2011. okt. 16. 17:21
A lugosító diéta miből áll?
62. 41fdab80c1 (válaszként erre: 61. - Db82bed8d4)
2011. okt. 16. 17:20

Hellóka!!


Én a fokhagyma krémlevesbe se tennék keményítőt. Kevesebb vizet rá, és ha a pürésítés után sűrű, akkor még mindig lehet rajta segíteni egy kis vízzel, vagy alaplével, attól függ mennyire sós.


Legutóbb 1,5 hónapig csináltam, de eredménye alig volt, mert akkor a problémás lábam miatt alig mozogtam.

61. db82bed8d4 (válaszként erre: 59. - 41fdab80c1)
2011. okt. 16. 16:34

Konkrétan fokhagyma krém levesre gondoltam :)

Igen a többit lehet persze, sűrítés nélkül is készíteni...


sajnálom,hogy ilyen gondokkal küzdesz, biztosan nem lehet egyszerű... legutóbb meddig bírtad?

Lúgosító diétán még nem gondolkoztál?

2011. okt. 16. 13:17

Tényleg így lehetne könnyen fogyni:


[link]

59. 41fdab80c1 (válaszként erre: 58. - Db82bed8d4)
2011. okt. 16. 11:46

Én ameddig bírom, igyekszem betartani, mert félő, hogy a savam miatt nem bírom végigcsinálni. Legutóbb is abba kellett hagynom.


Visszatérve a keményítős levesedre...én már nagyon sok mindennél elhagyom a sűrítést, inkább turmixolom pl.a felét, vagy amikor elkezdem főzni teszek bele rizslisztet, vagy aprószemű zabpelyhet.Olyan szépen besűríti.

De krémlevesbe miért teszel keményítőt, azt már eleve turmixoltad, tehát sűrű. Neeeem?

58. db82bed8d4 (válaszként erre: 55. - 41fdab80c1)
2011. okt. 16. 11:29
én nem mindig tartom be ezt az írást,van mikor változtatok az étkezésen :)
57. db82bed8d4 (válaszként erre: 56. - 41fdab80c1)
2011. okt. 16. 11:28
Ne haragudj, félre értettelek :)
56. 41fdab80c1 (válaszként erre: 54. - Db82bed8d4)
2011. okt. 16. 11:07
Keményítős napon!!!:-)))
55. 41fdab80c1 (válaszként erre: 50. - Db82bed8d4)
2011. okt. 16. 11:06

Az én salátámban nincs husi!!! Husit tegnap ettem a lucskosban.

A mai salátám kínai keles krumplisali....


Én eredetileg úgy tanultam és csináltam, már nem is egyszer ezt a fogyit, hogy az ebéd, meg a vacsi ugyanaz, kivéve a szénhidrátos napot. Szóval én ezt tartom most is.

2011. okt. 16. 10:15
Szerintetek a keményítős krém levest melyik napon lehet enni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook