Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2909. e12a6df509 (válaszként erre: 2903. - Könyvbarát)
2010. nov. 10. 17:17
Szia! Van akinek már 5 hónap után "nincs menzesze", persze érezni szokta mindenki, hogy olyan "mintha" megjönne a vérzése, de valójában nem vérzik. Simán lehet , hogy Nálad is így van, csak kellett hozzá egy év. Ha nagyon ideges vagy úgyis fogsz tesztet csinálni, semeddig nem tart. Szerintem nem vagy terhes. Nyugi !!
2908. Etke75 (válaszként erre: 2907. - Könyvbarát)
2010. nov. 10. 15:00
A 3. csemetémet én is a spirálnak köszönhetem. Most a sterilizáción gondolkodom.
2907. könyvbarát (válaszként erre: 2905. - Etke75)
2010. nov. 10. 14:51
Remélem, hogy tényleg jó. A sima spirálról annyit, hogy a barátnőm neki "köszönheti" a lányát. Oké, nagyon örült neki, csak későbbre volt tervezve. :)
2906. könyvbarát (válaszként erre: 2864. - 099c0bed40)
2010. nov. 10. 14:48

De jó, hogy "belebotlottam" ebbe a pár mondatodba.

Én 44 vagyok és majdnem leköttettem magam, de végülis a Miréna maradt. Valóban a dokik kis műtétnek állítják be, de a te hozzászólásod óta még jobban az ellenkezőjét gondolom.

2905. Etke75 (válaszként erre: 2904. - Könyvbarát)
2010. nov. 10. 14:43
Hát nem egy olcsó dolog az egyszer biztos. Az árából ítélve ez egy nagyon jó dolog lehet. Nem hiszem ,hogy terhes lehetsz, a sima spirál mellett is nagyon kicsi esélyt adnak neki.
2904. könyvbarát (válaszként erre: 2902. - Etke75)
2010. nov. 10. 14:33
A Mirénám közel egy éve 44.000 ft. volt. Persze, hogy tudtam, hogy ez nem hagyományos spirál, bízom benne, hogy nagyobb biztonságot is nyújt annál.
2903. könyvbarát (válaszként erre: 2899. - Szeszipuszi)
2010. nov. 10. 14:31

Köszönöm a válaszod! Én is abban bízom, hogy a mechanikus és a hormonális hatás együtt érvényesül.

Egy kicsit azért izgulok és fogok tesztet csinálni.

Bár olvastam itt olyat, hogy van, aki nem is vérzik egyáltalán. Elképzelhető az, hogy nekem most kezdődne a vérzésmentesség?

2902. Etke75 (válaszként erre: 2901. - Szeszipuszi)
2010. nov. 10. 13:51
Tényleg nem tudom milyen volt. Az ára 7 évvel ezelőtt 6000 Ft volt. A dokim azt mondta ez jó, én meg nem igazán foglalkoztam a nevével.
2901. Szeszipuszi (válaszként erre: 2900. - Etke75)
2010. nov. 10. 13:49
Az árából is lehet következtetni...no meg akinek mirenája van, az tudja, hogy az van neki. Ez nem "sima" spirál. "A Mirena egy T-alakú méhen belüli rendszer, ami a felhelyezés után levonorgesztrel hormont bocsát ki a méh üregébe."
2900. Etke75
2010. nov. 10. 13:42
Én nem tudom nekem milyen spirál volt föltéve, de azt tudom, hogy 1 év használat után terhes lettem. Most 5 éves a fiam.
2899. Szeszipuszi (válaszként erre: 2898. - Szeszipuszi)
2010. nov. 10. 13:38
Úgy gondolom, a méhnyálkahártyád már nem alkalmas arra, hogy megtapadjon egy petesejt. El is lehet vékonyodva, és a tisztán mechanikus hurkok és spirálok eleve geometriájukból adódóan gátolják a megtapadást. Márpedig a mirena is egy "spirál".
2898. Szeszipuszi (válaszként erre: 2897. - Könyvbarát)
2010. nov. 10. 13:35
Szerintem egy évnyi hormonhatás után, és a mechanikus hatást sem elfelejtve, nem lehetsz terhes.
2010. nov. 10. 11:18
Sziasztok! Tudna valaki segíteni? Közel egy éve van Mirénám. Jelentősen csökkent tőle a vérzés mennyisége, de azért még egy hónapja is volt pár napig kevés. Már meg kellett volna most jönnie a vérzésnek, de enyhén barnás, kevés váladékon kívül nincs semmi. Ugyanolyan erősen görcsölök, mint rendes vérzésnél szoktam. Nem szeretnék bepánikolni, de vajon lehetek terhes? (Légyszí, ne írjátok, hogy vegyek tesztet, mert nyilván fogok, de kíváncsi vagyok mások ilyen irányú tapasztalataira.) Előre is köszi!
2896. Moncsicsa
2010. nov. 10. 11:03
Sziasztok! Köszönöm, és kívánom hogy sok Mirenásnak hasonló jó tapasztalata legyen! Annyira drukkolok mindenkinek!!!!!!!!
2895. 099c0bed40 (válaszként erre: 2891. - Farmmenne)
2010. nov. 10. 00:43
Szia, a Te példád is ékesen bizonyítja, hogy sajnos nem minden nőnek ez a legtökéletesebb megoldás. :(
2894. 099c0bed40 (válaszként erre: 2892. - Moncsicsa)
2010. nov. 10. 00:41
Én is, és csak így tovább! :)
2893. 2e0264df59 (válaszként erre: 2892. - Moncsicsa)
2010. nov. 9. 20:44
Szívből örülök! :-)
2892. Moncsicsa
2010. nov. 9. 18:54
Sziasztok! Egy kis pozitív dolog a Mirenával kapcsolatban... Októberben voltam kontrollon, mindent rendben talált az orvos, csinált cytológiát, és vágott a jelzőszálamból, mert túl hosszú volt (párom érezte, mondta hogy nem szúr, de érzi). A vágás nem sikerült túl jól, mert most meg nem csak hogy érezte, de már szúrta is. A héten megjött a cytológia eredménye is, teljesen rendben van, és ma meg visszamentem a dokihoz újra egy "vágásra". :-)) Levágta, és mondta hogy többet már nem tud belőle vágni, biztos hogy jónak kell lennie. Most megnéztem, hajtott a kíváncsiság, és abszolút nem lehet érezni semmit. Szóval ez is kipipálva. Múlt hónapban a doki után kicsit rendetlenkedett a barnázásom, de aztán az elmúlt, és minden visszakerült a régi kerékvágásba, azóta se barnázás, se semmi, a Mirena tökéletesen működik! :-)
2891. farmmenne
2010. nov. 9. 15:33

Szia mindenkinek :-)


Nos nekem január óta van Mirena felrakatva,de nem vagyok tőle elragadtatva.

A menstruációm rettenet hosszú ideig tart,és szenvedek vele,mert görcsölök is.

Melleim nagyon érzékenyek már szinte fájnak,és ez egész hónapba.

Szóval én is azon gondolkodom,hogy levetetem, bár voltam orvosnál többször azt mondja ez teljesen normális,na de nekem már 11 hónapja van fent nem kéne ennek az állapotnak változnia?

Volt annó rendes spirálom,de azzal nem szenvedtem semmit :-(

Csak azt a sok pénzt sajnálom!!!

2890. animozo
2010. nov. 8. 16:28

Sziasztok!


Köszönöm szépen a válaszaitokat. Én is a levétel felé hajlottam, csak kellett a megerősítés... További sok sikert nektek a Mirenahoz!

Ildi

2889. 099c0bed40 (válaszként erre: 2886. - Animozo)
2010. nov. 8. 09:37
Szia, egyetértek az előttem szólókkal: mihamarabb vetesd le a Mirenát.
2888. andi6020 (válaszként erre: 2886. - Animozo)
2010. nov. 7. 09:02

Szia!

Én a helyedben amellett, hogy a spirált levetetném, vihar gyorsan keresnék magamnak másik nőgyógyászt!

Lelkiismeretes orvos neked fel sem tett volna!

2887. e12a6df509 (válaszként erre: 2886. - Animozo)
2010. nov. 7. 08:39

Kedves Animozo! Én egy percet sem várnék, hanem levetetném. A cisztákat sajnos a mirena okozza (nagy a valószínűsége). Ha még nem szültél, és ráadásul állandóan fertőzéseid voltak már előtte is, akkor nagy hiba volt feltenni. Sokunknak okozott fertőzéseket a spirál olyanoknak is akiknek előtte nem volt. Egyébként a leírásáben benne is van hogy nem ajánlott olyanoknak akiknek kismedencei visszatérő fertőzései vannak.

Ha már most műteni kell a cisztádat, akkor ez már most veszélyt jelent arra, hogy később nehogy a teherbe esésnél gondjaid legyenek, amikor ,majd babát szeretnél.

Szerintem válj meg tőle mihamarabb, és keress más megoldást a védekezésre.

pussz Judit

2886. animozo
2010. nov. 6. 18:03

Kedves Mindenki!


Szeretném a segítségeteket kérni. Nekem 6,5 hónapja van Mirenam. Nem szültem még, de az orvosom nagyon ajánlotta. Gyógyszert nem szedhetek, mert folyton gombás fertőzéseim voltak. Az elején nagyon sokat küzdöttem vele, vagyis nem tudom, hogy ezzel-e. A felhelyezést után 1,5 hónappal lett egy cisztám. Iszonyatos görcseim voltak. Azóta folyamatosan növekszik, és görcsölget. Az orvosom szerint semmi köze a spirálnak a cisztához, de a betegtájékoztatóban szerepel, hogy több mint 10 %-ban okozhat ilyen mellékhatást. A melleim is nagyon feszülnek, elég sokszor van gombás és bakteriális fertőzésem ( felhelyezés óta 5x.) Jövő héten után megműtik a cisztámat, mert nem fakad ki, és kezd 2 rekeszes lenni. Teljesen bele vagyok betegedve, hogy hátha magamnak okoztam a spirállal. És mi lesz, ha lesz még egy? Egy újabb műtét... Szóval a levételen gondolkodom. Egyéb gondom nincs vele, nem vérezgetek, derekam szokott fájni. Kérlek segítsetek mitévő legyek. Köszönöm előre is: Ildi

2885. e12a6df509 (válaszként erre: 2878. - 099c0bed40)
2010. nov. 5. 20:39
Köszike! Arra lennék kiváncsi hogy Magyarországon mennyire rutinosan végzik ezt a műtétet, hiszen itt nem sokan csináltatnak ilyet. Bár itt még egy vakbélműtétbe is belehalnak az emberek....pedig azt ezerszám csinálják nap mint nap. Ha én férfi lennék nem hiszem, hogy meg merném operáltatni magam.
2884. e12a6df509 (válaszként erre: 2883. - E12a6df509)
2010. nov. 5. 20:35

Ja azt elfelejtettem, hogy egy adag homeo felnőttnek 5 golyócska. Ennyit kell egyszerre elszopogatni.

Különben most én is érzem, hogy fájni kezdett a cicim, amióta mirenám van ez már nem az első eset. Nem esik jól levenni a melltartómat, jobb ha rajtam van és tart.

2883. e12a6df509 (válaszként erre: 2876. - Borso74)
2010. nov. 5. 20:31
Szia Borso! A homeopátia egy érdekes dolog, pont ellentétesen működik, mint a hagyományos orvoslás. Én már kb. 9 éve homeopátiázok, mert állandóan csalódnom kellett az orvosokban, és keresnem kellett valami megbízható gyógymódot. A szerek amiket írtam neked cicifájdalomra, mindkettő növényi alapanyagú, teljesen mellékhatásmentes, és veszélytelen gyógyszer. Patikában tudod kérni ( nem drága) de érdemes olyan patikát keresned ahol forgalmaznak homeos szereket. Ezek egyébként nem ritka szerek, a CH15- szám pedig a szer erősségét jelzi, mert ugyanabból a szerből nagyon sokféle erősségű (potenciájú) készül.Azért írtam C15-t, mert ez egy közepes erősségű szer, és teljesen jól írtad le, hogy a tüneteid milyen érzetekkel járnak ( jó részletesen). A bevételi szabály pedig annyi, hogy a szer (golyócskák) elszopogatása előtt, és után kb. fél órával nem eszünk, nem iszunk( vizet lehet),nem mosunk fogat (mert mentolos), nem cigizünk, nem kávézunk,mert annyira finomak és törékenyek a szerek, hogy semlegesíti minden aminek aromája van. A szájnyálkahártyán szívódnak fel, és csupán információt tartalmaznak, hatóanyagot nem ( legalábbis a C15).
2882. e12a6df509 (válaszként erre: 2880. - Voszi)
2010. nov. 5. 20:17
Atya Ég !! Mit lehet erre mondani?? "Éljen a Magyar egészségügy"! Erre most mit lehet mondani? Elképesztő hogy hülyét csinálnak az emberből. A nyálkahártyád nem igazán vastagodhatott vissza, hiszen a mirena pont hogy elvékonyítja. Viszont az is érdekes, hogy 17mm -s valamit látott a doki, amit a másik doki nem látott.Hacsak nem egy kis ciszta van a méhedben, ami simán lehet a mirena mellett, de nem veszélyes dolog.Jó volt ez az UH gép egyáltalán? Begyűrődött nyálkahártyáról még én sem hallottam, de tény, hogy nekem a mirena felrakása után hetekig nyálkahártya darabok estek ki belőlem, időnként meg is ijedtem akkorák. Nem igazán vérzett, inkább csak vérezgetett, de hogy "takaritott" a mirena az biztos. Nem valami ilyesmire gondolhatott a doki? A Méh megnagyobbodás a "mi korunkban" nem ritka dolog, sajnos az életkorunk és problémáink velejárója. De ebben nincsen semmi kóros ( Kérdezd csak Öregnénét). Attól nem kell megijedni, de a többi dolog sántít.
2881. Halak28 (válaszként erre: 2879. - 099c0bed40)
2010. nov. 5. 13:54
Lehet, hogy elvi síkon ez így működik, és persze nem mindenkinél egyformán, az orvos talán a saját tapasztalatából mondta amit mondott, nem egy kezdő szakorvosról lévén szó. El is magyarázta, hogy miért, de azt nem tudom ugyanúgy visszaadni, hülyeséget meg nem akarok leírni. Sajnos csak alá tudom ezt támasztani, két barátnőm is van, akik "elkötteték" magukat, mert három gyereket szültek, és mind a kettőnek korai menopauzája lett egy pár évre rá. Negyvenkét-három évesen szenvednek és óva intettek az egész beavatkozástól. De mondom, lehet, hogy ők kivételek.
2880. voszi
2010. nov. 5. 12:22

Sziasztok!


Tovább folytatódik a kálváriám mirenával, a vérzésem továbbra se múlt el, gyengén van.Jövő kedden megyek vissza a dokimhoz, elmentem az sztk-ba (korábban oda jártam), hogy kikérjem az addigi leleteimet, mert mondta a dokim, hogy azért vigyem el hozzá.

Az sztk-ban pont az a doki volt, aki a spirált feltette, elmondtam neki, hogy mi van,és szeretném a leleteket kikérni.

Azt mondta, ha már ott vagyok meg is vizsgál, hát lehet kár volt, mert csak a frászt hozta rám, a méhemet a rendesnél nagyobbnak találta, uh-t csinált a méhnyálkahártya 12mm, ami szeptemberi vizsgálatkor 6-7 mm volt, és 17mm átmérőjű valami látott a méhben,ami szerinte polip.

Erre azt mondta ad beutalót MRI vizsgáltra,mert különben le kéne szedni a spirált, hogy lehessen méhtükrözést csinálni, hogy ez polip e,kérdezem, ha nem polip akkor mi lehet, azt mondta lehet csak begyűrődött a nyálkahártya, ilyet még nem is hallottam.

Szóval érdekes az egész, egyrészről, két hete voltam a dokimnál,ő semmi polipot nem látott, meg ilyen nyálkahártya vastagságot,nem értek hozzá, d e ilyen rövid idő alatt is kialakulhat ez.

Ami még fura, hogy okt 23 volt erősebb vérzésem, amit mensinek gondolok, akkor hogy lehet ilyen vastag a nyálkahártya.


Keden megyek, elviszem ezt a leletet is,kíváncsi vagyok ő mit lát majd.Lehet az lene legjobb, ha leszednék a spirált a fenébe,mert csak azt tudják mondani, hoyg hát ilyen drága és akkor leszedni,de a problémákat nem nekik okozza.


Azon is elgondolkodtam, hoyg hogy a fenébe lehet ilyen nyálkahártya vastagság,mikor a mirena lényege pont az, hogy elvékonyítja.

A másik vicces, hogy felhívtam az intézetet,ahova adott beutalót, MRI-re,hogy megkérdezzem mikorra lenne időpont, és január végére lenne.


Lehet hoyg ez így kusza volt, de gondoltam megosztom, számomra is elgondolkodtató, két ilyen eltérő vélemény, szóval kinek higgyen az ember, mert a dokimat ismerem, nála szültem a gyerekeket, a másiknál csak néhányszor voltam.


Voszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook