Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2010. okt. 26. 09:36

Ma beszélgettem a mirenás kolléganőmmel. Ő nem ide, hanem Debrecenbe jár dokihoz és állítja, hogy az ottani dokik nagyon mirena pártiak. Sok-sok mirenás nőt ismer és senkinek nem volt és nincs semmi gondja vele. Tud olyat is, aki a két terhessége között használt mirenát. A dokijának a felesége, sógornője és összes nő családtagja is mirenás. A kolléganőmnek egyébként szülés után (3.baba) a hathetes kontrollon tették fel, már 6. éve. Azóta nem is mensizett egy percig sem. Az mondjuk érdekes, hogy a doki azt mondta neki, hogy amíg nem kezd el pecsételni, addig nem kell levenni és cserélni, merthogy addig van még benne hormon. A terhesség pedig a spirál, mint mechanikus eszköz miatt is kizárt - a doki szerint.

Minden esetre megnyugtatott, mert olyanokról ő is hallott, hogy az elején 2-3-4 hónapig még pecsételtek, vérezgettek.

2818. e12a6df509 (válaszként erre: 2812. - Fa9b5a124d)
2010. okt. 25. 16:41
Szia! Olvasom a babaprojektet, és nagyon sajnállak. Az jutott eszembe, hogy mostanában annyi ismerősöm próbálkozik sikertelenül..( bár nekik sosem volt mirenájuk) Biztosak vagytok benne hogy a hormonspirál miatt lehet probléma ??? Persze azt sem értem, hogy miért rakták fel Neked ezt ilyen fiatalon?? Volt valami gondod korábban amiért ezt javasolták? És mi lesz 4 hónap múlva ( azt írtad fájdalmas vizsgálatok jönnek..) Szerintem Te most is nagyon fiatal vagy még, és a babaprojekt nincs időhöz kötve, bőven van időd még szülni.Fel a fejjel, megy ez külső segítség nélkül is, csak ki kell várni, hogy mikor akar jönni a Kistesó!
2817. 099c0bed40 (válaszként erre: 2812. - Fa9b5a124d)
2010. okt. 25. 15:50

Szia, az a helyzet hogy bármennyire is szomorú, sokszor pont a nőgyógyász véleményétől nem lehetünk nyugodtabbak , vagy mert nem mondanak semmi konkrétumot, vagy ha igen, azt olyan nyakatekerten, hogy lehetőleg semmit se lehessen belőle érteni. :(

Vagy semmit se mondanak, de azt szépen díszcsomagolásban.

Nagyon szívesen segítek, ez--hogy válaszolok-- nem igazán az, sokkal jobban esne nekem ha többet tehetnék Érted, vagy Értetek, de sajnos nem tudok.

2816. 2e0264df59 (válaszként erre: 2815. - Anitram001)
2010. okt. 25. 15:34
a problémamentes esetekkel nem itt fogsz találkozni :-), de sok kérdésedre kaphatsz választ a tapasztalt Mirenásoktól. Én spirálellenes voltam, de meggyőztek a tények és kipróbáltam. Egy próbát megér (talán). Ha beválik az nagyon jó, és miért ne válhatna be. Volt már hagyományos spirálod? Engem most csak az keserít el, hogy ha idősebb koromban olyan problémám lesz amin esetleg segíthetne már nem lesz lehetőségem kipróbálni (dehát akkor sem mennék vele messzire :-) ) De jó kis találmány különben.
2815. anitram001 (válaszként erre: 2808. - 2e0264df59)
2010. okt. 25. 15:27
Nekem még nincs csak a nőgyógyászom javasolta. De egészen beilyedtem most ,sokmindent lehet olvasni.
2814. e12a6df509 (válaszként erre: 2810. - Voszi)
2010. okt. 25. 15:24
Ok. Majd írd meg hogy mennyit segített Neked.
2813. e12a6df509 (válaszként erre: 2811. - Szeszipuszi)
2010. okt. 25. 15:21
Szia Szeszipuszi! Nekem az első hónapban egy tiszta napom sem volt. A másodikban 5-6 nap amikor maszat sem volt, a harmadikban már 20 nap vérzés és pecsételés mentes. Most a negyedik elején vagyok, és még nem tudom mi várható.A hasam végig fájt, az elején brutálisan, később enyhült ahogy teltek a hetek.Nekem inkább napközben volt rosszabb és estére lettem jobban. Ennyire más Mindenkinél.
2812. fa9b5a124d (válaszként erre: 2795. - 099c0bed40)
2010. okt. 25. 15:08
Szia! A vérzésem már 3 hónapja rendszeres,normál mennyiségű. Hüvelyi UH-ot csinált a dokim levétel után 1hónappal,mert sokat fájt a hasam. De csak annyit tudott mondani hogy minden rendben. Ami persze jó,de nekem azt mondta 1-2 hónap,míg a páromnak,hogy ne is reménykedjünk fél évig. Akkor melyik állítása valós? A válaszodat köszönöm,sokat segítettél!
2010. okt. 25. 12:33

Sziasztok!

Én is szokatás alatt vagyok még... Október 1-én, a mensim 4. napján tették fel a mirena-t. Utána még 4 napig véreztem, aztán két napig barnáztam...aztán volt egy jó hetem. Majd egy nap barnázás - egy nap semmi - három nap pecsételés...és most már 8. napja vérzek. Gondolom, ez a mensim.

Ami jó, hogy a mennyisége teljesen lecsökkent: napi 2 mini tampon elég. Viszont korábban sosem tartott tovább 6-7 napnál.

Az ötödik-hatodik napig szinte állandóan éreztem a hasam. Semmi görcs, de folytonos sajgás. Időnként bele-bele szúrt, szerintem a petefészkem. Ami érdekes, hogy nem napközben, hanem leginkább este, tv-nézés közben. Már gondoltam arra is, hogy talán a testtartás miatt. (kétszemélyes kanapén, félfekvő helyzetben, feltett lábnál)

Most már harmadik napja nem is érzem a hasam, de még ugyanúgy vérzek. Nem erősen, de kitartóan. Abbamaradhatna már...Bár még mindig jobb ez, mint amikor kétóránként szaladgáltam a mosdóba, vagy el sem mertem mozdulni a 10 méteres körzetéből.

2810. voszi (válaszként erre: 2805. - E12a6df509)
2010. okt. 25. 12:10

Mamanyúl!

Köszi az infókat!

Ami tudok, hogy előtte, utána fél órával enni inni nem szabad, valamint a mentolos dolgokat kerülni kell.


Megpróbálom az arnicát, mert azonkívül,hogy vérzek, görcs az nincsen, hátha segít valamit.


Jó lenne, ha beállna a dolog,mert egyébként tényleg kényelmes megoldás lenne.


Én azért mertem belevágni,mert a barátnőm előttem egy éve már feltetette, és neki semmi problémája nincsen, szinte mensije sincs, gondoltam nekem is bejön majd.


Voszi

2809. 2e0264df59 (válaszként erre: 2804. - Moncsicsa)
2010. okt. 25. 10:11
:-) vissza a gyártóhoz
2808. 2e0264df59 (válaszként erre: 2803. - Anitram001)
2010. okt. 25. 10:10

:-) kilökődött 1 hónapja


nehéz ha kezd elfogyni a türelem az összeszokásnál, tudom. Kitartás ha még 1 éven belül vagy

2010. okt. 25. 10:02
Bocs bunkó voltam a szabály az "LY" nem pontos!!
2806. e12a6df509 (válaszként erre: 2800. - Voszi)
2010. okt. 25. 09:56
bocs még valami: a homeo-t minden hagyományos terápia mellet lehet használni, a hormon gyógyszereket is beleértve, én is ezt csinálom, különben sosem állnék lábra. Sajnos a mirenára mindenképpen szükségem van mert a hormonháztartásom régen nem jó, és az ömlő vérzéseket valamivel el kellett állítani, de az állandó pecsételéseket a mirena csinálja ( mondjuk mellékhatásként). Jelenleg én is kivárok, mert remélem, hogy előbb-utóbb "beáll" a mirenám, és nem lesz ennyi gondom, de addig is kezelnem kell magam valamivel, mert a dokik ehhez nem értenek. A hormonháztartás bonyolult dolog, sok mindenről a hagyományos orvoslásnak sincs fogalma. Vaktában tapogatóznak és próbálkoznak minden orvosi protokoll szerint. Ha bejön akkor nagyon büszkék, de ha nem azt mondják " műtét" mert jobbat nem tudnak. Nekünk a műtétet mindenáron el kell kerülnünk, mert az nem visszacsinálható... Ezért mindent meg kell tennünk hogy rendbehozzuk magunkat és átvészeljük a problémás éveket, mert utána újra helyreáll minden és nem lesz szükségünk mirenára sem. A homeos bevételi szabájokat ismered???
2805. e12a6df509 (válaszként erre: 2801. - Voszi)
2010. okt. 25. 09:45
Szia Voszi ! Bocs nem voltam gépközelben, de most írok. Arnika C9 mehet naponta kétszer( eleinte háromszor is)- a kapillárisokra hat, vérzéscsillapító gyulladáscsökkentő hatása van, és a méhspiráloknál kifejezetten ajánlatos méhvérzések csillapítására.( jobban bejön mint a C vitamin) Az Ipecacuanha (pontosan cephaelis ipecacuanha) szintén alacsony higításban ( D6-D12, vagy C6-C12) akkor jön be ha élénkpiros vérzésed van és émelygést érzel közben, valamint görcsöket. Csak addig kell szopogatni amíg a tüneteid vannak, ha múlni kezd akkor ritkábban majd abba lehet hagyni és csak akkor ismételni ha újra érzed a panaszokat.Eleinte többször beveheted akár félóránként is ha nagyon gáz van. Ez minden homeos szerre igaz. A Thuya ( C15 vagy C30) heti egyszer kétszer elszopogatva kimondottan a női problémákon tud segíteni, specifikusan hat a nemi szervekre és a vizeletképző szervekre, a test bal oldalára, polipok, ciszták, bal petefészek fájdalommal járó gyulladására. Akkor fog jól bejönni, ha amúgy is vannak a testeden bőr kinövések, szemölcsök, puha lágy burjánzó szövetek vagy ilyesmik. Én ezt ki szoktam egészíteni még homeos hormonális szerekkel is Pl. Follikulinum C 15-el a ciklus 7-ik napján egy adaggal, amitől elmúlik a véget nem érő mensesem. Ezt most tegnap vettem be mert elfelejtettem előbb, és köszi már nem vérzek mára. Ha van kérdésed válaszolok. Pusza
2804. Moncsicsa (válaszként erre: 2802. - 2e0264df59)
2010. okt. 25. 09:03
Szia! Hová szökött a Mirenád????
2803. anitram001 (válaszként erre: 2802. - 2e0264df59)
2010. okt. 25. 08:45

Megszökött?

Levetetted?

Én nagyon gondolkodom, de a mérleg mindig egy kicsit ellene billen.

2802. 2e0264df59 (válaszként erre: 2792. - E12a6df509)
2010. okt. 24. 22:39
Szia! Olvaslak titeket rendszeresen. Persze, rendben. Megszökött a Mirenám azóta minden a régi. Kedves vagy, hogy érdeklődtél!
2801. voszi
2010. okt. 24. 20:16

Mamanyúl!


Pontosan mennyit kell ezekből a homeos szerekből szedni?

Voszi

2800. voszi
2010. okt. 24. 20:06

Mamanyúl!


Nem semmi akkor a Te mirenás pályafutásod sem.

Őszintén már én is unom az egészet, ha ez a hormonos dolog nem jön be, szerintem le fogja venni a dokim, nincs értelme a kísérletezgetésnek.

Nem olvastam vissza a hozzászólásaidat, a dokid mit mondott,hogy belefér még a vérezgetés?


A homeos bogyókat lehet szedni emellet a hormonpótlás mellett is? Talán még megpróbálom!


Katus?derékba sugárzó fájdalmam nem volt, úgy-hogy erre nincs ötletem.


Üdv


Voszi

2799. e12a6df509 (válaszként erre: 2797. - Voszi)
2010. okt. 24. 15:38
Szia Voszi! Én is kaptam már plusz hormonpótlást tablettában ( Norcolut) mondván hogy ettől majd nem fogok vérezni. Semmire nem mentem vele, semmi változás, ugyanúgy véreztem utána is. A második dobozzal már be sem vettem, mert majdnem egy hónapig szedni kellet volna folyamatosan. Meguntam már ezt a sok hülye kisérletezést. Több tablettát nem veszek be. Elegem lett. Viszont homeoval sikerült elállítanom ( arnica, ipecacuanha, thuya) Nem is volt semmi bajom 20 napig, mikor újra megjött ( most a mensim) ami 9-ik napja tart..!! Most éppen azon gondolkozom, hogy ezzel most mit csináljak,mert kezd piszokul elegem lenni. A Rossmann belőlem él annyi tampont, meg betétet fogyasztok.
2798. e12a6df509 (válaszként erre: 2794. - Katus38)
2010. okt. 24. 15:24
Szia Katus! Ilyen jellegű fájdalmaim nekem is vannak.( persze mi nincs?...) Látom Öregnéne írta, hogy lehet a hátrahajló méh miatt is, na nekem az van. ( persze mi nincs?...) De különben tényleg érdekes dolog ez, mert nekem korábban volt hagyományos spirálom, és nem emlékszem deréktáji fájdalmakra, de a mirena óta szinte állandóan van valami. Persze nekem inkább a bal oldalon jelentkezik, de gondolom hogy a bal oldali petefészek cisztám lehet az oka, mert ha az görcsöl, akkor hátrasugárzik a keresztcsont irányába.
2797. voszi
2010. okt. 24. 13:29

Sziasztok!


Kb egy hónapja írtam nektek a problémámról a mirenával kapcsolatban.

A vérezgetés ugyanúgy megmaradt, elmentem egy másik dokihoz is, aki szerint méhnyak gyulladásom van, felírt két antibiotikumot, vett le kenete, és menjek vissza egy hónap múlva.


Persze semmi változás nem volt, elegem lett az egészből és elmentem a dokihoz, akinél a gyerekeimet szültem, és tudom, hogy rendes alapos, csak elég húzós ára van, és csak magánrendelése van.

Megvizsgált, levette a rákszűréshez a kenetet, meg a baktérium tenyésztéshez is. ő nem látott semmi elváltozást, vagy gyulladást a méhnyakon, uh-al is megnézett, helyén a spirál.Szerinte ez menstruációs jellegű vérzés, azt mondta, hogy még nem javasolná,hogy levegyük a mirenát, de ő amúgy nem szereti, és nem javasolja, de ugye nem egy olcsó dolog, és hátha még beválik,bár én ebben már nem hiszek.Azt javasolta,hogy próbáljunk meg egy minimális hormonrásegítést, hátha azzal van gond, felírt egy provera 5 mg-os tablettát, ebben ugyanaz a hormon van,mint a mirenában, ezt kell szednem két hétig.

Ma szedtem be a3. bogyót, de tegnap megjött normálisan, kb egy hónapja volt meg akkor is erősebb volt abból gondolom, hogy ez a menstruáció, szóval én nem az vagyok,akinél egyáltalán nem lesz vérzés.

Bár azt sem értem, ha most elvileg több hormont kapok,akkor hogy-hogy megjött.


Most kivárok, mert nem görcsölök, nem is ömlik a vér,olyan mint egy normál mensi.


Azért írtam le,mert ilyen hormonpótlásos dologról még nem hallottam, olvastam.

Az is furcsa,hogy az egyik doki tök gyulladtnak látja a méhnyakat, a másik meg nem,de azért annyira ismerem a dokimat,akinél szültem, hogy nem egy kontár, bár igaza lenne, és segítene ez a hormon pótlás.


Üdv


Voszi

2796. 099c0bed40 (válaszként erre: 2794. - Katus38)
2010. okt. 23. 20:09

Szia, lehet hogy hátrahajló méhed, és akkor sugározhat a derékba a fájdalom....

Emellett minimum ezer oka lehet ilyen sugárzó fájdalmaknak, sajnos ez is egy olyan dolog amit nehéz kideríteni-

Kéne hogy lásson nőgyógyász meg reumatológus is, és még akkor se biztos hogy pontosan kiderülne, mi okozza a derékba kisugárzó fájdalmat.

Üdvözöllek: Eszter

2795. 099c0bed40 (válaszként erre: 2793. - Fa9b5a124d)
2010. okt. 23. 20:06

Szia, a ciklusaid már visszatértek, azaz rendszeres időközökben és normális mennyiségben vérzel?

Ha igen, akkor kéne csináltatnod teljes hormonvizsgálatot a ciklusod harmadik illetve 21. napján, megnézetni az FSH, LH, prolactin, progeszteron, ösztrogén, tesztoszteron és DHEA szintedet.

Ebből a 2 időpontban végzett mérésből egyértelműen meg lehet állapítani hogy adott ciklusban volt-e tüszőérésed, ha volt akkor az nagyon jó hír.

A másik vizsgálat ami nagyon sok infóval tudna szolgálni egy hüvelyi UH lenne úgy a középidő felé, ilyenkor ugyanis elvileg látható kéne legyen a domináns tüsző ( ha van) és az is hogy a méhnyálkahártya vastagsága hány mm .

10 mm alatti érték nem nagyon jó,mert nem tud megtapadni benne a megtermékenyült petesejt.

A Mirena levétele után átlagban 3-4 hónap a regenerálódási idő, de ez van akinél több is lehet....az előbb felsorolt vizsgálatok birtokában kideríthető lenne, hogy Nálad éppen mi a helyzet.


Fontos mindehhez hozzátennem: NEM vagyok sem orvos sem szülész-nőgyógyász szakember, amit írtam, az szigorúan csak egy magán-jótanács.

Még valami: ne izgulj, mert ha görcsösen szeretnél mihamarabb teherbe esni, az is hátráltathat, tudom hogy könnyű ezt mondani, de az emberi psziché képes így működni.

2794. katus38
2010. okt. 23. 13:56
Sziasztok Mirenások!Nekem is lenne egy kérdésem.3 hete tették fel a spirált,sokáig vérezgettem,igaz nem volt nagy mennyiség.Ami jobban aggaszt,hogy viszont a felhelyezés óta sokszor van a derekamba sugárzó fájdalom.Szerintetek lehet összefüggés?Előtte sosem éreztem ilyet!
2010. okt. 23. 13:42
Sziasztok. Szeretnék tanácsot kérni valakitől,akinek már volt mirenája. 19 évesen szültem,majd feltetettem a mirenát. Végülis bevált,mert vérzésem alig volt,az is csak 3 havonta. Vékony voltam mindig,de sajnos 5kg-tól megszabadított,szinte eltűnt a mellem. A párommal úgy döntöttünk,hogy babát szeretnénk,így levetettem 3év után. Az 5kg vissza is jött,végre megint van mellem:-) 5.hónapja próbálkozunk,de sajnos semmi. Az orvos elöször azt mondta,kell 1-2 hónap,hogy a nyálkahártyám megerősödjön. Felhívtunk egy másik orvost,ő azt mondta 6hónapig ne is reménykedjünk,de van olyan páciense,aki másfél éve próbálkozik mirena után. Ha 4hónap múlva nem esek teherbe,fájdalmas vizsgálatok következnek. Azt szeretném kérdezni,van aki mirena után babát akart és mennyi idő után jött össze? Kicsit kétségbe vagyunk esve,hogy esetleg nem tudok teherbe esni,vagy csak évek múlva. Aki tud kérem írjon,szívesen olvasnám más tapasztaltait!
2792. e12a6df509 (válaszként erre: 2786. - 2e0264df59)
2010. okt. 23. 06:23
Szia! Most mi van Veled? Régen nem írtál. Rendbe jöttél teljesen??
2791. e12a6df509 (válaszként erre: 2790. - 099c0bed40)
2010. okt. 23. 06:19
Köszi mindent.Már szégyellem a pofám állandóan orvoshoz rohangálni. Tudod milyenek az orvosok... Rálegyintenek mindenre és nem is igazán tudják, hogy mit csináljanak, ha nagyon panaszkodsz elintéznek valami recepttel, és ezzel letudják a dolgot, mintha ezzel el lenne intézve.Ha előre tudom, hogy ennyi kínlódás ez a mirena sosem rakatom fel, de ezt nem mondják csak utólag jön rá az ember. Mindenesetre bejelentkezem a jövő hétre megint a dokihoz kontrollra, mert nagyon elegem van. Szörnyen irigylem azokat akiknek semmi bajuk. Szerencsések.
2790. 099c0bed40 (válaszként erre: 2789. - E12a6df509)
2010. okt. 22. 20:20

Szia, sajnos nagyon sokat kínlódtam én is, úgyhogy megértelek, és sajnállak.:(

Ha a vérzésed darabossá válna, vagy a görcsök nagyon intenzívvé, akkor egy tanácsot fogadj meg: azonnal menj orvoshoz, mert az eszköz elmozdulhat, bejuthat a nyakcsatornába, vagy ami még rosszabb és nem is szívesen ijesztgetlek vele, átfúrhatja a méhfalat és kijuthat a hasüregbe.

Reméljük ilyenben sose lesz részed, nem azért írtam.....de azért figyeld Magadat, a saját érdekedben, ezt ígérd meg!

Minden jót kívánok: Eszter

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook