Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2851. krokika
2010. nov. 3. 13:06
Sziasztok..Köszönöm a válaszokat..Az az igazság, hogy mikor ez van akkor szinte az egész derekam meg a hasam nagyon fáj és alig tudok kiszállni az ágyból.És pár napja mikor wc-zem akkor erősen piros vérzésem is van..Ma megyek nődokihoz de én ezt már nem bírom ki, az biztos..valamit csinálnia kell...
2850. 2e0264df59 (válaszként erre: 2849. - Sokcsoki)
2010. nov. 3. 13:00

Szia! Ez kombinált fogamzásgátló?

Az, hogy az orvosok mit ajánlanak éppen nem mindig a meggőződésükön múlik. Csúnya vagyok, hogy ezt írom? Azzal együtt ez a vélményem, hogy nekem nem vált be a Mirena. Remélem, hogy ez tényleg valami csodabogyó mert nekem alighanem csak ez a "formátum" jöhet szóba és keresem a megoldást a fogamzásgátlásra

2849. Sokcsoki
2010. nov. 3. 12:32

Sziasztok!

Elmentem nőgyógyászhoz, hogy kérek Mirenát, és képzeljétek, lebeszélt róla! Egy Qlaira nevű bogyót írt fel, azt mondja, azt inkább ajánlja. Ez valami új gyógyszer, és állítólag akár 50 éves korig szedhető (én 45 vagyok) ,és azt mondta a doki, hogy kb ugyanannyi hormon van benne, mint a Mirénában, csak kevesebb a mellékhatása. Hát, kíváncsi vagyok, mi lesz. Csak csodálkoztam! Mit szóltok hozzá?

2848. 099c0bed40 (válaszként erre: 2844. - Krokika)
2010. nov. 3. 10:41

Szia, ahogy előttem is írták, minél előbb menj orvoshoz , mert komoly következményeket tud okozni egy hüvelyfertőzés!

A Mirena jelzőszálon át a kórokozók ugyanis egészen a petefészkeidig gondtalanul feljuthatnak, és okozhatnak egy olyan komplex kismedencei gyulladást amit csak igen nehezen illetve hosszadalmasan lehet kikezelni, és sok késöbbi szövődménye lehet.

Ez nem riogatás, igen széleskörű gyógyszerpaletta és hüvelykúpok vannak amivel nagyon hamar és nyomtalanul elmulaszthatók az ilyen bajok, ne várd ki míg esetleg nagyobb probléma lesz belőle.

2847. nilah (válaszként erre: 2840. - Mona1980)
2010. nov. 3. 10:18

Szia! A kiskönyvben amit kaptál hozzá,abban benne van, hogy lehet elmozdult.Akkor jelentkezhet erősebb vérzés. Nekem tegnap helyezték fel, és előtte alaposan elolvastam. Remélem nem lesz vele problémám, mert nagyon nehezen szántam rá magam.

Eü. problémám volt,nem volt más megoldás. Az orvosom biztat, hogy jó lesz ez nekem.39 éves vagyok,gyógyszert már nem szeretnék szedni, eddig sem szedtem.Megoldottuk.

Remélem nem lesz komolyabb bajod! Szia!Nilah

2846. e12a6df509 (válaszként erre: 2840. - Mona1980)
2010. nov. 2. 16:21

Szia ! Igaza van Öregnénének. Ne várj itt tanácsot, mert ez elég durva tünet, és ki tudja mi okozhatta. Ha orvos látott, légyszi ird meg mit mondott, mert lehet, hogy mi is tanulunk belőle. És azon kivül, hogy egyszer " elöntött" más tüneted nem volt??

És azóta nem vérzel??

2845. e12a6df509 (válaszként erre: 2842. - Krokika)
2010. nov. 2. 16:16
Szia ! Ha a hüvelyváladéknak "szaga" van az szerintem gyulladásos folyamatra utal. Mindenképpen nézesd meg dokival. Lehet hogy egy rövid antibiotikum kúrával rendbe hozható. Nem érdemes várni vele, mert lehet belőle komoly dolog is...
2844. krokika
2010. nov. 2. 13:19
Hát lehet..Csakhogy amióta van spirálom azóta van ilyesmi...ez a baj... Köszönöm a válaszodat..
2843. 2e0264df59 (válaszként erre: 2842. - Krokika)
2010. nov. 2. 12:54
Szia! Szerintem keresd fel az orvosodat mert az intő jel lehet. Nem biztos, hogy a spiráloddal van gond. Én nem értek igazából ezekhez a dolgokhoz, de az biztos, hogy nem árt egy vizsgálat.
2842. krokika
2010. nov. 2. 12:51

Sziasztok..

Én még új vagyok, és nagyon sok jót olvastam ezen az oldalon... Sajnos nekem is ezek a gondjaim vannak, de talán még rosszabb.. 1éve ,hogy fönnt van ez a spirálom és folyamatosan gondjaim vannak.. Például folyások, meg ami a leg durvaább, hogy pár hónapja, meg még egyre szagosabb is .. És ez a leg zavarobb, hogy mindig érzek valami szagot ami nagyon zavar..Erre tudnátok valamit írni,?,

2841. 099c0bed40 (válaszként erre: 2840. - Mona1980)
2010. nov. 2. 08:30

Szia, ne itt várj tanácsokat illetve tapasztalatokat, inkább várd meg mit mond az orvos pénteken, mert az ilyesminek millió oka lehet: elmozdulhatott a spirál, vagy petefészekciszta, méhnyálkahártya felépülési illetve sorvadási zavar, bakteriális fertőzés hogy csak a leggyakoribb okokat soroljam.

Ezt nem lehet így fórumon keresztül megtippelni , sem tanácsokat várni/kérni, mert mindenkinél egyedi, hogy mi a kiváltó ok.

Bármilyen nehéz is ilyenkor a várakozás, menj el és nézesd meg a Dokival, Neki--ha van Uh-ja és alapos-- biztosan sikerül megállapítani mi történhetett. Remélhetőleg semmi komoly, ha nem titok, kérlek majd írd meg, hogy mit mondott.

Addig is jobbulást: E

2840. mona1980
2010. nov. 2. 07:30
Sziasztok!Nekem 2éve rakta fel az orvosom a spirált,az első két hét az kegyetlen volt nagyon görcsöltem tőle kevés vérezgetéssel.Aztán amikor annyiba maradt, már csak havi szinten volt 1-2 csepp.Hanem most kb 3hete munka közben szinte elöntött a vér ,felhívtam az orvosomat azt mondta menjek be megnézi úgyhogy pénteken megyek be hozzá ,meg mostanában pár hete szinte minden nap fáj a hasam fogalmam sincs mi lehet.Ha nektek is volt ilyen írjatok mert eléggé izgulok,hogy mitől lehet!Köszi Mona
2839. Moncsicsa (válaszként erre: 2825. - Szeszipuszi)
2010. okt. 30. 16:40
Szia! Nekem a felhelyezés után 3 hónap múlva kellett visszamennem, ami azt jelenti hogy augusztus vége, de mivel semmi problémám nem volt, így kicsit elhúztam a dolgot, és most október elején mentem vissza... Az orvos mikor felrakta a spirált, jelezte, hogy elképzelhető, hogy akár 6 hónapig is lehet barnázgatás-vérezgetés... Hála a jó égnek nálam nem volt jelentős egyik sem... Ha Téged megnyugtat a dolog, akkor menj vissza nyugodtan kontrollra...
2838. e12a6df509 (válaszként erre: 2837. - Voszi)
2010. okt. 29. 19:11
Szívesen! Próbálkozzunk hátha sikerrel járunk. Drukkolok hogy jó legyen. pussz
2837. voszi (válaszként erre: 2836. - E12a6df509)
2010. okt. 29. 11:04

Szia!


Köszönöm, akkor megrendelem ezeket a szereket, és megpróbálom, nem veszíthetek semmit, ártani tényleg nem fog.


Majd beszámolok hogyan alakulnak a dolgok.


Nagyon köszönöm a segítséget!


Voszi

2010. okt. 29. 07:43

Jaj Szegénykém Szia!Hát az van , hogy ha egyébként normális mennyiségű a vérzésed, vagy olyan mint egy gyenge menses, akkor azonkívül, hogy kimerítő, vashiányos nem leszel. Én ezt pont most kontrolláltattam le magamon, 3 hónap állandó vérzés után.Olyan fáradt voltam már, hogy alig álltam a lábamon, és mégsem vagyok vérszegény.

A szexet hagyjuk, nálunk már nem létezik.Amikor jó napjaim voltak a férjem mindig külföldön volt, mire hazaért véreztem. Szex nincs!

Figyelj, a ciklus 7. és 21-ik napján 1-1 adag( azaz 5 golyó) Follikulinum közepes potencia (D9- C9-D12-C12-C15 )a hormonháztartást tudja beállítani. Ez az érő tüsző hormontartalmú váladékából készül, annak információja van benne. Én a múltkor elfelejtettem bevenni a 7-ik napon, és nem is állt el a mensim, viszont a 9-ik napon eszembe jutott,hát akkor vettem be ( kétszer is, pedig a nagykönyvek szerint elég egyszer) és azóta "kopp-kopp" nem vérzek.

De írtam már hogy eszem mellé a thuyát is, mert specifikusan a női problémák szere ( de azt csak kéthetente vagy ritkábban ha eszembe jut C30)

Próbáld meg, mert bajod nem lesz tőle, de esélyt adsz magadnak.

Ha élénkpiros színű a vér, szinte csillogóan piros akkor érdemes kipróbálni az ipevcacuanha-t ( cephaelis ipecacuanha), ez egy növényi szer, és az élénkpiros vérzések nagy szere (persze másra is jó). Ha sötét, vagy alvadékos akkor más szer kell.

Nem tudom, hol laksz, mi van neked közel, de a follikulinum egy ritka szer, nem lehet akárhol beszerezni. Mindjárt megírom privátban hol keresd.


Pussz és gyógyulj!

2835. voszi (válaszként erre: 2833. - E12a6df509)
2010. okt. 28. 19:26

Szia Mamanyúl!


Én is úgy gondolom, hogy valami hormonális reagálás lehet, és nem értem miért most,eddig nem volt semmi gond.

Beszéltem a dokival,azt mondta,hogy a proverát, amit felírt hagyjam abba,és várjunk egy kicsit mi lesz.Hiába kérdeztem, hogy mégis meddig egy-két hét vagy mire gondolt, azt nem mondta.


Fogalmam nincs mit csináljak, vagy mire várjak, mi lesz.Szerintem, a jövő hetet kivárom, és ha akkor is ez van,akkor utána való héten meglátogatom megint, mert az sem jó,hogy ilyen hosszú ideig vérzek, biztosan nem tesz jót a szervezetnek.


Mit javasolsz még az arnica mellé, amiket korábban leírtál,vagy esetleg valami mást?

Jó lenne már ha megoldódna ez a dolog, mert egy rész nem kényelmes így,másrészt a sexuális élet is kb a nullához közelít.


Voszi

2834. e12a6df509 (válaszként erre: 2825. - Szeszipuszi)
2010. okt. 28. 17:29

Szegény Szeszi! úgy sajnállak.. Én állandóan rohangáltam a dokimhoz, piszokul nem érdekelt, hogy mennyi idő telt el, meg hogy mennyire vérzek.Volt, hogy csak telefonáltam és megbeszéltem a dokival, hogy miket tapasztalok, és most mi legyen, de volt hogy kocsiba ugrottam, és rohantam. Arra volt csak jó, hogy midig megnézett UH-n, és elmondta hogy mit lát, mennyire vékonyodott el a nyálkahártyám, hol vannak tüszőim, meg hogy jó helyen van a spirál.Kicsit lettem csak nyugodtabb, de a tüneteim maradtak. Az én dokim egyébként nő, és teljesen "nőből van", látom hogy valamennyire megérti az aggodalmamat, de orvosilag ( hagyományosan) semmit nem tudott tenni ellene. Vannak gyógynövényes teái, amiket ő állíttat össze a patikában és azok segítettek egy picit, de sokat nem javult a helyzet tőle. Persze megittam minden teát, inkább mint a hormonok, meg tabletták, de szerintem csak az idő az ami vagy megoldja ezeket a vérzéseket, vagy nem. Gondolj mindig arra, hogy inkább kibírod még egy kicsit vérezgetve, mint hogy ömöljön belőled mint a niagara.

Különben nekem kellett 2 hónap, mire a kezdeti erőtlenségem kezdett múlni, most már lassacskán kezdek megint energikusabb lenni, de több mint 3 hónap eltelt.

2833. e12a6df509 (válaszként erre: 2832. - Voszi)
2010. okt. 28. 17:19
Szia Voszi ! Gondoltam, hogy az arnica önmagában nem elég. Nekem is kellett mellé mindig 3-4 féle szer.Én egyébként ugyanígy szoktam vérezni, ha "rákezdi". Reggel ahogy elindult a nap elkezdtem csinálni a dolgomat, lassan elkezdtem vérezni, délelőtt erősebben, délutánra gyengébben, estére csitult, éjjel szinte semmi, reggeltől újra kezdődött minden.Szerintem ez egy hormonális reakció lehet ( gondolom én ..). Korábban mások is írtak ilyen tapasztalatot. Ha nincs gyulladásod, márpedig a doki azt mondja nincs, akkor ez biztos a hormonjaid cirkusza. Csak azt nem értem, miért most kezdi ha január óta van mirenád?? Az elején nem volt gond vele??
2832. voszi (válaszként erre: 2831. - 099c0bed40)
2010. okt. 28. 15:50

Szia!


Egy hete voltam a dokinál,akkor volt uh is, nem mondta,hogy a méhem be lenne gyulladva, meg nincsenek fájdalmaim sem.

Lehet,hogy a szervezetem tiltakozik a spirál ellen.

nekem is ez a furcsa, hogy a hat hó letelte után van ez a mizéria.


már nem sok reményem van,hogy fenn fog maradni.


A dokival csak este tudok beszélni, az asszisztenstől megkérdeztem a rákszűrés és baktérium tenyésztés eredményét, azok jók lettek.


Voszi

2831. 099c0bed40 (válaszként erre: 2829. - Voszi)
2010. okt. 28. 15:32

Szia, ez ritka, és sajnos nem is tudok rá mit mondani, csak azt, hogy szerintem nagy valószínűséggel gyulladást okozott az eszköz a méhedben, amiből azóta sem tudnak teljesen kikezelni ( nehéz is egy méhüreget célzottan gyógyítani úgy, hogy közben benne van egy idegen test)

Azért kérdeztem hogy mióta viseled, mert türelemre intettelek volna, hogy hat hó a "megszokási idő".

Ha jól értelek, Te pedig éppen addig voltál rendben...

A legjobbakat: Eszter

2830. voszi (válaszként erre: 2825. - Szeszipuszi)
2010. okt. 28. 14:29

Szia!


Nekem azt mondta a doki,hogy a felhelyezés utáni első mensi után menjek vissza ellenőrzésre.

Szerintem, még várhatsz, hátha lemúlik a pecsételés, de ha pecsételsz,akkor is meg tud vizsgálni.


Voszi

2829. voszi (válaszként erre: 2827. - 099c0bed40)
2010. okt. 28. 14:28

Szia!


Január végén tették fel, szóval már 9 hónapja.

Igazából csak augusztusban kezdtek problémáim lenni vele.


Voszi

2828. 099c0bed40 (válaszként erre: 2825. - Szeszipuszi)
2010. okt. 28. 12:05
Szia, nekem a felhelyezés után 6 héttel kellett visszamennem, panszkodtam is rendesen, mert a 6 hétből 2 nap volt maszatolós, a többi vérzős.
2827. 099c0bed40 (válaszként erre: 2826. - Voszi)
2010. okt. 28. 12:04
Szia, biztosan írtad, de most nagy hirtelen nem találom, mióta is van Mirenád?
2826. voszi
2010. okt. 28. 11:42

Sziasztok!


Helyzet jelentek: semmivel sem lett jobb semmi, ugyanúgy vérzek,nem értem az egészet, ma felhívom a dokimat,hogy mi van, mert elvileg azért kaptam a plusz hormont, hogy ne vérezzek, ehhez képest rendesen menstruálok, most már szombat óta, délelőtt mindig erősebb, később gyenge, majd szinte csak maszatolás, másnap kezdődik újra.


Szóval szerintem az lesz a vége, hogy le kell majd venni a mirenát, pedig bíztam benne,hogy nem ez lesz a vége, de ez már csak kínlódás.


Az arnicát is szedem, de az sem segít.


Voszi

2010. okt. 28. 10:15
Ti mikor ejtettétek meg az első mensi utáni kontrollt? Mert már két hete egyfolytában vérzek-pecsételek. Várjam ki a végét?
2824. e12a6df509 (válaszként erre: 2823. - Halak28)
2010. okt. 28. 07:55
Szia Halak! Igen az első időszak nekem is botrányos volt, már türelmem nem volt hozzá, hogy elviseljem az állandó nyűglődést. A betétektől kitör a frász. Utálom, pedig már minden létező, kapható változatát kipróbáltam, egy szekrény van tele vele. A szomszédasszonyom örül neki, mert oda hordom át ami nekem nem jó. A Tamponnal nincs semmi bajom, ha 3-4 napig kell, de ha tovább, attól is kivagyok. Szóval elegem van már nekem is. Inkább cserebugyikkal járok a kocsi tele van. Ha valaki benéz a kesztyűtartóba biztos hogy hanyatt esik. Most már hála az égnek nem kell, amióta a bogyóim hatottak, de nem volt könnyű rájönni, hogy mikor melyik kell.De még mindig érzek egy kis hasfájást erre-arra, meg hogy még mindig érzékeny a hasam.Remélem vége lesz hamar, mert sokáig nem lehet elviselni.A finn barátaimtól érdeklődtem tapasztalatok után, de eddig nem kaptam választ. Agyon vannak hajszolva, még nem írtak. Ha tudok valamit megírom. Pussz
2823. Halak28 (válaszként erre: 2813. - E12a6df509)
2010. okt. 27. 21:14
Szia! Mi ma vagyunk "kéthetesek" egy nyugodt napom nem volt még... barnázgatás... hasikafájás... főleg reggel és napközben, esti enyhüléssel, mint neked. De szerencsére a migrénem egyelőre nem jött elő, maradjon is ott ahol van... Olyan jó, hogy ennyire pozitívan állsz a kérdéshez, remélem kitart végig, én is igyekszem... Csak ez az állandó pelusozás, még ha csak egy tisztasági betét is... éjszakára nem is használok, nem bírnám még akkor is. Amikor volt egy kicsit enyhébb napom, azért kipróbáltuk az urammal :-) Ja, és a skandináv nők is szinte mind ezt használják. Sajnos nincs még "normális" és a nő számára egészséges fogamzásgátlás, mindegyik jár valamivel... Bocsánat, mégis van: nem kell csinálni... Jó, ez vicc volt...
2822. e12a6df509 (válaszként erre: 2820. - Katus38)
2010. okt. 26. 16:12
Katuska kitartás !!!! Ez még nagyon az eleje. Itt még sajnos fájhat itt..meg ott.., meg vérezgethet, barnázgathat... meg mindent csinálhat.. Rá se ránts! lesz majd jobb is, addig csak kibírjuk valahogy, közben kicsit panaszkodunk, meg mondjuk a magunkét, de szerintem megússzuk ! Meglátod ! Nem lesz itt gond csak ki kell tartani! Ha van változás írjál!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook