Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mindmegettük fórum

Mindmegettük (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
2734. danya
2009. jan. 16. 18:03
pusi nekem is uszkárom volt, csak fekete és az enyém is meghalt már:(
2733. danya
2009. jan. 16. 18:01

hátlehet hogy az, de olyan margarinon sütöttem, aminek csak 180 kalória értéke van, a tejszin sem igazi tejszin, hanem növényi és fele annyi a cucc benne.

és minden mást a babot is ételkeményitővel, és 12 % tejföllel habartam - nem rántottam.


az egyik hus félét zabkorpába mártottam.

a tészta teljes kiörlésü fussili tészta lesz.


a zuza is azért nem szép piros mert annyira zsirszegény, hogy a paprika ami zsirban oldodó nem tud eléggé kiteljesedni.


na mit nem irtam?


ja a párolt káposztára sem fehér cukrot teszek, hanem kicsi nádcukrot, és édesitővel tovább izesitem.


hát jó a tarja az tarja, abból még nem találták ki a lighteset:D


ja a hagymás-sajtos cs.mell


light lapka sajtot morzsoltam szépt a párolt hagyma tetejére, amit husleves levével pároltam, hogy ne kelljen olajat,zsirt használnom.


igy is?

2732. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 2731. - Danya)
2009. jan. 16. 17:53

Nem tudom, lehet, hogy nem.



Te és biztos vagy benne, hogy a lányoknak ki fog tartani ez a kajamennyiség egy hétig?:-)))


Azért szerintem ez egy ici-picit sok talán és kicsikét kalóriadús, nem?


Danyus, higyjél nekem, párolt zöldség jól befűszerezve, max 1 szelet hús VAGY 1 pár virsli VAGY 2 keménytojás VAGY 2 lágytojás, stb.

Figyelted? Nem és, és, és! Hanem vagy, vagy, vagy!


Én ezt csináltam, amikor lement a 18 kg. Később meg icipici tányérból ettem mindent. És maradt is volna minden rendben, ha nem jött volna ez a hülye cigitelenség...!


És a chi nagyon fontos, ugye, tudod?

2731. danya
2009. jan. 16. 17:43

hát beleolvasgattam, teljesen mindegy,hogy most 900 kalóriát eszünk, vagy ezt a pontosat csináljuk.

egy adag zöldbab főzeléket 11 pontra értékelték, és ehetünk 19 pontot.

és a zöldbab mellé még nem volt feltét és a 4x kaja még

hát nem tudom, lényegében a kaja mennyiségeket kellene megfogni, mert valószinü, hogy azzal van a gondunk.

egy tiz dekás adagtól mondjuk biztosan a falnak mennénk - de lehet, hogy csak annyit szabadna enni és slussz

na akkor ez a módszer talán nem az én módszerem?

2730. danya
2009. jan. 16. 17:26

sziasztok:)


hát a törésről sajnos nekem is van egy történetem, ma az egyik söfőrünk borult a kocsival, ugy néz, neki beszakadt a feje, a másik srácnak zuzódott a keze, hála az égnek csak ennyi.

na de a kocsi ugy néz ki, totál káros lett:( belecsuszott egy 3 m mély utmenti árokba, majd onnan valami fa fogta meg.

na szóval ez az év sem lesz a mi évünk??? már nagyon unom tényleg. még az egyik ügyet le sem zártuk (lopások, csalások) már itt az uj ügy, és mit ád az isten? ez a két fickó volt benne a lopási ügyekben is, csak még tőlük nem váltunk meg.


és azzal kezdődött a nap hogy 85,8 kg-ot mutatott a mérleg:( jól indult mondhatom és erre fel mondjátok, hogy hülye vagyok, holnap megyünk a lányokhoz pestre és a következőket főztem amit viszünk fel.

1. kakas húsleves

2. sült tarja

3. tejszines tartja

4. pulykazuza pörkölt

5. fokhagymás csirkemell

6. hagymás-sajtos sült csirkemell

7. borsos tokány

8. párolt lilapkáposzta

9. zöldbabfőzelék


a tésztákat nem főzetem meg, majd azt fent.

hát igy leirva még hülyébb vagyok:)


de legalább jövő héten lesz nekik mit enni, mindig ez a nagy kérdés, hogy mit egyenek ja és ki főzze meg?


Zuzmika - sajnálom a tesód, de most hihetetlen mik nem történtek az utakon a járdákon.

hogy rá ne szóljak, nekem egyszer volt a kis lábam ujja kitörve, bele akadt a fotel lábába, én meg mentem mint a güzü, pont öltözködtem már mentem érettségizni. huha ténlyeg nagyon tud fájni.


ugy hogy a kilóimból kiindulva, azonnal olvasgatnom kell ezt a pontozásos diétát, és elkezdeni amilyen hamar csak lehet.

2009. jan. 16. 12:59

Az érdekes az ezekben a törésekben, hogy egy idő után nem fájnak és azt hittem, hogy rendben is vagyok. Ám ahogy öregszem az időjárás változásokra egyre inkább érzékenyek a lábaim, kezeim, ahol törtek. Pl. a tavalyi csuklótörés óta olykor elég fájdalmas tésztát nyújtanom.

Puszi, befejeztem, mert tényleg lebukom!

2728. abfef62371 (válaszként erre: 2726. - Zuzmika)
2009. jan. 16. 12:44
Hát akkor duplán sajnálom szegényt, ha még ilyen rosszkor is jött.
2009. jan. 16. 12:41

Valami hülyeséget csináltam, mert megszakadt. Azt akartam még írni, hogy nekem már el volt törve mind a két lábamon a kisujjam. A jobb bokám, a jobb csuklóm egyszerre tört el, mert elgáncsoltak a jégen gyerekkoromban. A jobb lábamon inszalag nyúlás és repedés volt, tavaly pedig a cég udvarán estem el egy olajfolton, és a bal csuklóm repedt el. Így tudom, mit jelent.

Befejezem, mert főnököm előtt nem akarok lebukni. Gyenge pontja az újság olvasás és az internetezés. Pedig olykor olyan jólesik mindkettő.

Mit főztök hétvégén? A fogyókúráról csak annyit, hogy a férjem marha lábszárból gulyást kért és lekváros buktát. (Már nyeltem egy nagyot) Vasárnapot még nem tudom. Macerásat nem, mert viszem haza a szakszervezeti munkám, úgyhogy sokat kell gép előtt lennem.

2726. zuzmika (válaszként erre: 2725. - Abfef62371)
2009. jan. 16. 12:34
Ő is nagyon vékony csontú, szóval lehet hogy fáj neki, de azt hiszem a szíve jobban fáj mint a keze.Hip-hop táncra jár már 2 éve, most is 2 fellépésre készülnek, a suliba meg keringőznek mert most nyolcadikos.
2009. jan. 16. 12:31

Hát, úgy látszik nálatok az élet gipsz nélkül mit sem ér!

Szegények. Milyen fájdalmas lehetett a hugodnak. Én csak tudom, mivel vékony csontú vagyok,

2724. zuzmika
2009. jan. 16. 09:24
Mit szóltok, milyen jó kis csonttörő családom van!Apósomnak ma veszik le a gipszet a lábáról, erre tegnap telefonált anyu, hogy hugom meg kiörte az úját az iskolában!
2009. jan. 15. 21:05

Igen, köszi, értettem.


Ezen az összehozáson még én is agyalok.


:-))))

2009. jan. 15. 20:57
Bocsi! A 2721-es bejegyzés a Pusié!!!
2009. jan. 15. 20:56
Ha összehoznád a férjed kosztolási módszerét és a tied, arra vevő lennék. Szurkolok Neked! és ne feledd, hogy engem nagyon érdekel!!!! Hát... Ha SIKERÜLNE, LE A KALAPPAL, DE EGY NAGY KALAPPAL, MERT AZ KOMOLY DOLOG LENNE!!!
2009. jan. 15. 20:50

Sziasztok!

Bocsi, de el voltam foglalva a magam bajaival. Hétfőn itt volt az unokám déli 12-este 8-ig. Fél nap szabin voltam. Kedden főztem sok mindent, szerdán meghozták az új mélyhűtő szekrényünket, és azt tisztítottam, egy régi hűtőt meg olvasztottam, kimostam, ma bepakoltam az újba, megjött a gyerek ajtórács, amit felszereltünk a nappali és az étkező közé (fél emelet) mert fő a biztonság. Mindig van valami. Fogyókúrám bedugult, nem megyek semmire. Nézem én is, amit a Pusi reklámozott.

Danyáéknak sok sikert, remélem az új tulaj ilyen rendes is marad.

Zuzminak is puszi! Örülök, hogy nem kell a kilókkal foglalkozni és hogy jó érzi magát.

Sybil előtt le a kalappal, dez ez nem újdonság!

Pusinak meg sok puszi, örülök, hogy ilyen aktív életet él. Irigylem érte. De hogyan csinálja? Én ezt nem tudom követni! Főzök a férjemnek, lejönnek olykor az unokái nem lehet kiszámítani - így bármikor - bele kell, hogy kóstoljak, mert nem tudom a só stb. ízét. (Nem kifogás) akkor meg???

Hú, nagyon fáradt, idétlen, összehagolatlan vagyok megint. Ismét túlóráztam, elegem van stb.

No jóéjt, és jók legyetek!

2719. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 2714. - Danya)
2009. jan. 15. 14:16

Nem, nem csinálom még, valahogy össze kéne hoznom a férjem kosztolási módszerével, hogy kettőnkre ne főzzek már háromfelé!


Nálam, velem inkább az esti étkezésekkel van probléma, egész nap nem vagyok éhes, de este...! Borzasztó. Aztán 10-11 körül rámtör egy édességvágy és akkor megőrülök. Nem is kéne mással foglalkoznom, csak azzal, hogy ne egyek édességet. Nem eszem, mert direkt nem tartok itthon, de nagyon szenvedek tőle.

Majd megnézem a linkeket, amiket küldtél.

Puszi.

2718. zuzmika
2009. jan. 15. 08:28
Én még nem is hallottam olyat, hogy a tulaj beszáll a fűtés költségbe!Ha ez így van, akkor tök jó!
2717. danya
2009. jan. 15. 07:10

[link]


na de most már megyek

2716. danya
2009. jan. 15. 07:06

[link]


ez egy másik lap, de szépen le van irva, vagyis amit egy perc alatt át tudtam nézni.

2715. danya
2009. jan. 15. 07:04
ui: anno ez amerikai változat volt
2714. danya
2009. jan. 15. 07:03

tegnap már meglestem, de kicsit több idő kell ehhez, hogy az egészet átrágjuk.

de kb. 21-22 évvel ezelőtt, mielőtt dalmit megszültem, jártam székesfehérvárra (3 alkalomma) akupunkturás fülbeszurásra, és emelett adott a doki egy egy pont táblázatot, ami még azóta is meg van nekem valahol el van téve.

ugy emlékszem akkor 20 pontot lehetett enni, majd előkeresem, és összehasonlitom az itt elirtakkal.

arra emlékszem még, hogy pl. egy levesben főtt bármilyen husnak "0" pont értéke volt fél kg mennyiségre megállapitva. és még az is rémlik, hogy pl.almát nem igen ajánlottak mivel annyira savas, hogy majdnem egy egész napi pontot evett meg az ember.

na ha meg van akkor összenézem.

és te már csinálod, vagy még csak tanulmányozod ezt a módszert?

2713. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 2712. - 7abb7adbf0)
2009. jan. 14. 19:56

Igen, bocs, a chi-re nem válaszoltam.


Minden nap chi-zek fél órát. Még mindig.


:-))))

2712. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 2710. - Danya)
2009. jan. 14. 19:55

Először is nézd meg azt a fórumot, amit küldtem, olvasd el, még nem hosszú és minden élelmiszernek meg van a pont alapja, valamint az, hogy neked hány pontra van szükséged ahhoz, hogy ne hízzál.



Aztán meg nagyon-nagyon fontos, amit már írtam!! Ne a sonkáidat nézd, mert az is a tied és attól vagy az, ami és aki. És te egy szép fiatalasszony vagy, na bumm, egy kicsit duci, kit zavar ez, rajtad kívűl?


Hát ezzel kéne kibékülnöd, hogy téged se zavarjon! És legyél jóban önmagaddal, ne utálkozzál! Ez van és kész! Persze, lehet vigyázni, nem kell ész nélkül kajálni (mondom ezt én, ugye!), oda lehet figyelni, de most egy kicsit túl sokat foglalkozol ezzel és egy pár napig x@rd le! Lehet, hogy ha nem fogsz ennyire figyelni rá és nem központi kérdés lesz az evés, egyszer csak azt veszed majd észre, hogy jé, fogytam.


Ezt a súlyfigyelő programot (weight-watchers) pedig érdemes tanulmányozni. Egészen más alapjai vannak, mint más diétáknak, hiszen nem is diéta, hanem életre szóló program. Mentsd el a Kedvencek-be, onnan mindig előhúzhatod, ha szükséged van rá.


Puszi.

2009. jan. 14. 19:45

Weight Watchers - európai változat



Ez a fórum most jött létre! Nézzétek meg, mert érdekes és betartható hosszú távon is.


Danya, hallod????


Puszi.

2710. danya
2009. jan. 14. 18:57

helló:)


egy logia van, de be van épitve, de gardrob viszont nincs, ezt sanálják mert oda terigettek, most az lesz a kérdés, hová?

nem annyira felujjitott mint amiben most vagyunk, de nem is lelakott. de ha nekik jó, akkor nekünk is. visszük a saját ágyukat, szekrények maradnak, még talán sok is marad, de nem birják hová tenni.

amugy rendeseknek néznek ki, frankó szerződést irnak alá, csak egy havi kauciót kérnek, és azt mondta a pasi, hogy ha 25 fölé megy a fütés, akkor a fentebbi részt ők fizetik. hát nem tudom?



Pusikám, nem haragszom, , csak attól félek, ha még ennyire sem tudom betartani azt a valamit akkor ujra 90 felé ballagok, szép lassan. áprilisban még 79 kb, most meg 85, olyan sonkám van, és azt vettem észre, ahogy öregszem annál nagyobb és plöttyedtebb, szinte utálok ránézni:(((((

a hétvégén sem jönnek haza a lányok, mert dalma pénteken is vizsgázik, és hétfőn is, az utazás majd egy nap, és akkor már tanulni sem mer. hát elég nehéz suli nem mondom.

most beszéltünk velük, és ők kitalálták, ha ők nemakkor majd mi.....:)

na majd meglátjuk, ha nem lesz nagyon rossz idő akkor felmegyünk, de én sem szeretek már este utazni, vagy ott aludós lenne, vagy nemtom.


nekem is be kellene vezetni a mozgást valahogy, mert ahogy itt elinternetezgetek, ez idő alatt bármit is tudnék csinálni nem? de olyan jó kicsit lehuzódni, csak azzal foglalkozni, hogy szörfözgetek, olvasgatok, nektek irogatni, a jobb müsort megnézni, tényleg élvezem.

mivel rend van mindenhol, mióta ketten vagyunk, mi apjukkal nem rendetlenkedünk:D

te még chizel?? én csak akkor ha fáj a derekam:(

2709. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 2707. - Danya)
2009. jan. 14. 15:17

Szia, Danyus!


Szerintem minél inkább idegesíted magad ezekkel a szemét pluszkilókkal, annál inkább rajtad ragadnak. Mi lenne, ha egy ideig egyáltalán nem foglalkoznál a hízással? Jön - jön, ha nem, nem!


Tudod jól, tuti módszer nincs. Illetve van, csak nem bírod csinálni, életmódváltás+hetenként 3-szori kemény mozgás. És ezt munka mellett nem lehet csinálni csak úgy, ha két hetet rászánsz a szabadságodból a ráállásra és utána már 'magától' megy. Ha megy.


Sajnos, ez van. A legjobb lenne, ha megbékélnél önmagad kinézetével, ha neked és Apának tetszik, akkor milyen más probléma léphet fel?


És még valami. A lányok úgy sincsenek otthon (persze, ha otthon vannak hét végén, az sem baj, mert asszem nekik sem hiányzik a "nagy zabálás" - bocs!), így hétvégén /sem/ kéne nagy konyhát vinned. Felesleges annyifélét főznöd, mert úgyis eszel belőle, annyit sütnöd, mert abból is eszel. Időnként olyan jó egészséges recepteket találsz ki és - ahogy írod -, mindenkinek izlik. Ilyet kéne főznöd állandóan.


Ne haragudj, nem akartam nyers lenni, hiszen ismersz, a probléma nálam is ugyanez. Csak most azért ekkora a pofám, mert tornázni /is/ járok, meg chi-zek, meg mozgok. Fogyni nem nagyon fogyok, de nem is célom igazán, csak az egészséges életmód. És hidd el, meg tudod is, imádom az édességet, ami mostanában (elég régóta) azt jelenti, hogy gyümölcs, 2 kocka keserűcsoki (utálom amúgy), diabohabos kávé cukor nélkül, meg ilyenek. És sok-sok zöldség. Csak úgy, magában egy csöpp Vegetával. Ha már nagyon éhes vagyok. A körömpörköltöt meg hozzá képzelem.


Puszi mindenkinek.

2708. zuzmika
2009. jan. 14. 08:33

Köszönöm, megvagyok, de csak gömbölyödök, hízni nem hízok.ez nekem maga a csoda.Fannival 20 kilót szedtem fel és mind rajtam maradt, szóval nagyon rettegtem, most meg nem vagyok ideges, mert már túl vagyok a felén 1 kiló plusszal!Szóval minden ok!Az már más kérdés, hogy a ruháimat le kell cserélni.

Reméle a lányokak tetszik majd az új albérlet.Mekkora a lakás?Van erkély?

2707. danya
2009. jan. 14. 06:06

sziasztok.

na végre sikerült, igaz már drágább 5 eft-al, valahogy eltüntek a 45.-50 eft-os albérletek.

helyileg sokkal jobb, mert blankának nem kell trolizni, hanem átsétál a metróhoz, nyert 15 percet.

január 31-én szombaton pakolunk, már rettegek tőle, elég volt egyszer pedig.

kicsit magam alatt vagyok, szépen lassan araszolnak a kilóim felfelé, ma megyünk értekezletre, és akartam valami komolyabb gunyát magamra huzni, és vagy rám sem jön, vagy pedig ugy áll rajtam mint tehánen a gatya:(

el vagyok keseredve, igaz azóta sem nézem a kalóriát, és nem olyan ételeket válogatok, mint egy zöldség - de valójában nem zabálok (vagyis én igy érzem) de már tényleg nem tudom, hogy saját magát helyesen látja e az ember?

a mozgásom még mindig egyenlő a nullával.

ha tudtok valami tuti módszert osszátok meg velem.

most megyek mert készülődöm

zuzmika hogy vagytok? remélem te örülsz velünk ellentétben annak, hogy szépen gömölyödsz?

2706. zuzmika
2009. jan. 13. 10:25
Nem egyszerű télen az albérlet.Egyszer nekem karácsony előtt kellett költöznöm, és írtó rosz volt.Abban a kerületben maradnak?
2705. danya
2009. jan. 12. 19:21

sziasztok:)


itt vagyok, de olvasni nincs időm ezerrel keresem a lányoknak az albérletet, hiszen hó végével megszünik aholmost vannak.

de amit ráérek jövök:)


puszi

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook