Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mindmegettük fórum

Mindmegettük (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
2584. ujlany
2008. dec. 15. 07:59

Jo reggelt!

elnezest, hogy igy ismeretlenul beesek ide, Pusi nevet lattam es azt hittem egy pillanatra, hogy ez a szombat esti laz topik, de mar latom,hogy nem.


kedves Danya, talan erdemes lenne megfontolni, hogy felfogadtok egy szakembert aki atvilagitja a folyamatokat (nem kell tul sok penzt beleolni, akar egy lelkes, tanult fiatal is el tudja vegezni a munkat). O kepes lenne megtalalni azokat a kiskapukat amelyeken keresztul elszivarog a penzeket. A hianyzo szabalyozasokat, nem ellenorzott folyamatokat stb.

Persze most mondhatod, hogy ezt ti is meg tudnatok csinalni, de ez nem feltetlenul igy van. Mert ha mar regota dolgozol egyutt emberekkel, akkor nehez kikapcsolni a hozzajuk kotodo erzelmeket ("ah, benne meg lehet bizni", "o soha nem tenne ilyet", "o nem artana mekunk" ) Egy idegen viszont kepes objektiven nezni a dolgokat, sot mivel "kivulrol jott" olyan dolgokat is meglathat amiket ti nem.

Bocsanat, hogy beleszoltam, de a munkam egy resze nekem is hasonlo, bar en csak informatikai eljarasokat vizsgalgatok.

Azt viszont tudom, hogy ha egy ilyet komolyan elvegeznek, az sokat segit.

2583. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 2582. - Danya)
2008. dec. 15. 07:46
Sajnos, nem tudok tanácsot adni, pedig szeretnék. A fiamtól úgy loptak el egymillió forintot (4 évvel ezelőtt), hogy kivették a kasszából (benzinkúton). Nem tett rendőri feljelentést. Elment hozzá és megállapodott vele, hogy az részletekben visszaadja. A mai napig lóg 200 ezerrel... Persze, azonnal kirúgta. És nem lehetett neki beszélni, mert közölte velem, hogy a beteg anyját tartja el és mi lenne, ha a rendőrség elfogná. Nemcsak ti vagytok bénák...
2582. danya
2008. dec. 15. 07:01

Zuzmika:)


szerintem is nálunk ez a baj, hogy embernek nézzük sőt.... a dolgozót, kinlódunk itt 13 éve, és ne tudjátok meg mennyire emberben kellett csalódnunk. A baj az, hogy tényleg sokkal engedékenyebbek vagyunk bárkinél, és ez nagyon nagy hiba, ezért talán már több millió forintunk is uszott el valakik zsebében, mert ez az utolsó leltárihány, csak egy kis főzés, kis evés, de mivel sokan csinálták ezért rugott százezrekre, de volt idő amikor kereskedelembe is bekerült a tőlünk lopott áru, bele sem szeretek gondolni, hogy az mennyi lehetett. és itt a bizalom a főbünös, mert mi mindig magunkból indulunk ki, én nem tudok elvenni senkitől egy forintot sem, ha véletlenül a pénztárnál több pénz adnak vissza a boltban és azt is visszaadom, tudom, hogy este neki kellene betenni, hogy ne legyen hiány. nem is tudnék ugy élni, hogy valakit megkárositsak.

és ezért játszhatnak ki folyamtosan.

meg kellett volna már tanulnunk, hogy ez a cég a miénk, nekünk kellene jól érezni benne magunkat, és erre fel mindenki jól érzi, csak mi kwetten nem az urammal, éjszakánként nem alszunk, gondolkodunk, agyalunk, hogyan tovább???? érdemes? rámegyünk idegileg?

itt van egy élő példa, mi nem birunk a gyerekeknek venni lakást, de majdnem minden dolgozónknál van pénzünk, hogy nekik ne kelljen hitelt felvenni???? nem baj majd mi fizetjük a kamatokat.

szóval lelkileg össze vagyok omolva, és nem tudom, hogyan tovább egyenlőre, még azt sem tudom, hogy most mire megyek be?

na megyek majd jelentkezem

2581. zuzmika
2008. dec. 14. 13:23

Érdekes hogy mindig történik valami a melóhelyen.Nem azért mert nem vagytok elég szigorúak?Be kellene vezetni valami új rendszert, vagy mindig ellenőrizni...stb.Nálunk a munkahelyen mindig volt táska ellenörzés, a pénztárcánkat reggel le kellett adni.AZtán évekig volt egy ember, én már csak az utolsó egy évében kerültem oda, ő intézett mindent, főnök volt a főnök helyett, és mikor mondjuk 10 kartonnal több cigit rendelt a kelleténél, akkor az neki mindig el volt nézve, mert azt ő csinálta.Aztán a főnök rájött hogy ezt így nem lehet és hiába volt pótolhatatlan, kirúgta egy perc alatt a legváratlanabb helyzetben.Ő meg csak nézett mert elhitte magáról hogy pótolhatalan.Aztán volt az üzlet történetében gy hónap mikor tényleg éreztük a hiányát, de megoldódott minden.

Nálatok is ezt kellene tenni Danya, hogy aki olyan azt kirúgni, mert mindenki helyére kerül valaki, lehet hogy még jobb is vagy rendesebb, megbízhatóbb mint akiről ti is azt hittétek hogy pótolhatatlan.

2580. danya
2008. dec. 14. 08:06

mert a depóban ujra olyan dolgok derültek ki, hogy leltárhiány - kamarenézés - 4 ember szajrézása - átszervezés - ki menjen - ki maradjon- kinélkül nem tudunk müködni, egy régi jó embereünk visszajön, de az még csak 1 ember a 4 ellen.

aki eddig a jobb kezünk volt és az idén májusig élvezte feltétel bizalmunkat - akkor kiderült ez az, irtam is ezt akkor - de csak meg maradt, most ujra ő is a képbe került - a lényeg, hogy menniük kell - de közben ez a pasi elmondott olyan dolgokat az uramnak amit még nekem sem mondott el, csak annyit mondott, hogy sokkal katasztrófább helyzet van mint ahogy gondoltuk. most nem tudom, hogy ez bemártás vagy tényleg, akikre eddig nem is gyanakodtunk, azok is lopnak, csalnak, hazudnak?

akkor le is lehetne huzni már holnap a redőnyt.

szóval az uram is olyan elkeseredett volt pénteken, hogy csak annyit mondott miért kellett neki egyáltalán ebbe belevágni, miért nem maradt a tsz-ben (16 éve már nincs ott)

szóval nem tudom ez a pasi mit mondhatott?

szóval még azt sem tudom, hogy ezt az évet hogyan fejezzük be?

nem elég, hogy a forgalom annyira kevés, még akkor emberi tényezőkkel is kinlódnunk kell, sőt voltak már esetek de akkor egy embert érintett, nem négyet.

na nem tudom hogyan tovább, de a gyomrom egyben van, tudni is akarnám mi van meg nem is.

na ez van

2579. danya
2008. dec. 14. 07:55

amugy én is kitaláltam a láyoknak, blankának egy hajformázó készlet, igaz hogy van hajvasalójuk, de ez több mindent tud, spirálsütő, meg ilyesmi, azt ugyis tudják használni mindketten is.

dalma meg állandóan a szemöldökét szedi, de tényleg ha van neki 3 perce akkor már szedi is. neki meg egy arc szőrtelenitőt vettem.

somának akarok venni egy felsőt, james clubban és fülgyertyát, az apjának elfogyott az arcszesze mexx

maminak orhideát vettünk, tatának a diszdobozos kuflóf vagy mi a csuda az, de annyi szent, hogy isteni.

keresztanyuknak - gerinckimélő párna

keresztapjuk (tesóm) még kérdőjeles.

szóval lenne mit pótolni, pedig nem tudom, hogy el tudok e menni vásárolni,

2578. danya
2008. dec. 14. 07:47

sziasztok:)


látom a téma meg van, már nagyon várom én is, legalább 5 napig nem akarok a cégre és a munkára dolgozni.

az a fényképtartó, most a metróban 6.000 körül van blanka is nézte. igaz azt nem tudom hány képes, azt sem tudtam, hogy van több fajta.

a pénztárca, vagy irattárca szerintem is jó megoldás, ha nincs még neki, mert ha van, akkor tuti ahhoz nagyon ragaszkodik, mivel már abban meg van mindennek a helye.

de nekem sincs, és a dolgaim külön külön vannak, de ha jobban belegondolok, lehet hogy jobb is igy, mert ha elveszik akkor csak a pénz ami benne van.

2577. schybie
2008. dec. 14. 05:58

Kösz lányok a segítséget, tudtam rátok számíthatok. Még nem döntöttem, de Maszat szerint jó a pénztárca, már pedig Ő csak ismeri az anyját:) Mivel az én ízlésem alapjáraton koznervatív, szerintem megtalálom neki a megfelelőt. A képkeret amit ajánlasz Pusi nem hangzik rosszul, de már készítettem nekik falinaptárat, s az vhogy sokkal személyesebb, hisz én csináltam. (munkahelyi ártalom:) most a fél család azt kap a karácsonyi ajándék mellé, jövőre ha családlátogatáson leszünk, mindenhol ott víritunk majd:))


Egyébként én is olyan vagyok hogy jobban szeretem magam megvenni az ajándékom:) Maszat ezt tudja, eddig mindig így volt, az idén kivételesen magán akcióba kezdett és állítólag már meg is vette amit nekem szán. (remélem nem azt a méregdrága aranynyakláncot amibe múltkor beleszerelmesedtem, mert akkor mérges leszek, persze hanyat vágnám magam örömömben:))


Nemsokára indulok dolgozóba, felkért a főnökség hogy ma menjek be, mi mindig nyitva vagyunk vasárnap is, de ilyenkor az alkalmazottak nem dolgoznak, szóval minket különösebben nem érint az ezüstvasárnap, azonban nagy lesz mégis a forgalom, egyik főnököm nem tud bejönni és rám gondoltak hogy helyettesíthetném, mivel dupla pénzt kapok, na meg amúgyis szívesen megyek, mivel tényleg imádom a munkám. Emlékszem amikor tavaly itt keseregtem hogy nem találok semmi, azóta jó nagyot fordult a világ, azt hiszem eddig életemben ez az év volt a legjobb minden tekintetben: egészség, súly, család, szerelem, munka, anyagiak, ha ez így marad ki sem nyitom kicsi szám:)


Lehet a délutáni shopping után feljövök!

2576. zuzmika
2008. dec. 13. 15:33
Igen, én is olyat szeretek, amit én nézek ki magamnak, mert jártam amár úgy hogy kaptam pulcst mondjuk, hiába volt divatos, vagy jó a színe, de nem az volt amit én kinéztem magamnak.A páromtól én mindig pénzt kapok, hogy vegyek magamnak valamit, mert fél hogy nem örülnék annak amit kinéz.Most uhára fogom költeni, mrt elég nagy a pocim már, így idétlenül néznek ki a régi ruháim rajtam.Fanninak ma voltunk bevásárolni, meg meg is vettünk szinte mindent mindenkinek, bár elég egyszerű dolgunk szokott lenni a két dédivel meg apósommal.
2575. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 2573. - Schybie)
2008. dec. 13. 09:06

Szia,

kapni mostanában valamiféle képkeretet, amibe fel lehet tölteni fotókat. 10-12 ezer magasságában láttam, attól is függ, milyen a befogadóképessége. Nem tudom, mennyi pénzt szánsz az anyósodra, de ez lehetne egy jó meglepi - feltöltve fotókkal. (Még mp3 is van benne, asszem.)

Te értesz hozzá, nézd meg.

Én biztosan nem örülnék egy pénztárcának. Én olyat akarok, amilyet kinézek magamnak. Igaz, hogy külön állatfaj vagyok, mert nem szeretem nagyon a meglepiket, csak amikre nagyon célozgatok és a végén értjük egymást (ilyen volt a laptop és a telefon), nem szeretem, ha az arcomra fagy a mosoly. Muszájból.

Pusza.

2008. dec. 13. 08:12

Szép, jó napot mindenkinek!

Csak röviden írok, mert ezer a dolgom. Szegény férjem már hajnalban elment dolgozni, 4 óra körül jön haza, én meg 1 óra körül megyek el, mert ma van a gyugdíjasnap 3-tól. Addig még össze kéne raknom magam ünnepélyesre, megfőznöm a férjem egyik kedvenc kajáját (gulyásleves, krumlis pogácsa). Szerintem retró módon fogok főzni - úgy sem jön senki - hajcsavarókkal a fejemen, pakolással az arcomon, körömcipőben, mert táncikálni kell és új a cipő! Természetesen melegítő nadrághoz! Gusztusos ugye? Hihi!

Pusinak nagyon szépen köszönöm, átfutottam, majd részletesebben, de így is csorog a nyálam!

Schybie: nem vagyok bölcs, csak 53 éves. Én örülnék egy szép pénztárcának. Táskát is mindig a lányok vettek nekem. Ötlet? Nincs, mivel nem ismerem az anyósod. talán egy jó kép rólatok szép keretben, amit az éjjeliszekrényre, vagy valahova kitesz. Lehet, hogy hülyeség másnak én örülnék az ilyennek.

Danya: meg kellett néznem szégyenszemre, hogy mi az a bodag. Fogalmam sem volt róla. Azt találtam, hogy cigány kenyér. Nem hangzik rosszul a leírása!

Na, puszi, valószinűleg holnap jövök, mert későn érek haza.

2573. schybie
2008. dec. 13. 05:47

Jó reggelt, jó reggelt!


Lassan itt a karácsony, ha már ott tartunk hogy kinek mit kéne venni akkor megkérdezném, hogy szerintetek egy 52 éves nőnek (anyósom) mit adhatnék?! Személyes ajándékot szeretnék, mert tavaly porszívót, előtte étkészletet kapott, amit úgye végülis az egész család használ. Könyv, parfüm kilőve. Kitaláltam hogy táskát veszek, erre a héten mikor megleptek a munkahelyemen, örömmel újságolta hogy most vett egyet. Na bumm, jó hogy kitaláltam vmit:) Most arra gondoltam esetleg egy szép pénztárcát?! De ettől meg nem vagyok elájulva. Kérném a bölcsek segítségét!!!


Egyébként jó dolog hogy szinte kész a karácsonyi listán szereplő dolgok megvásárlára, igaz nem is marad már sok időm shoppingra mert pl. ma is holnap is dolgozom (bevállaltam mert nekem a többiekkel ellentétben még nincs családom, illetve szeretem a pénzt:) és a munkámat:)


Jaj a héten annyi dolog történt, csak címszavakban:

- megkaptam az influenza elleni védőoltást

- anyósék megleptek a munkahelyemen és kaptam névnapomra egy gyönyörű rózsát

- postán évvégi jutalomosztás volt, karácsonyra egy személyre szóló levelet kaptam,melyben közölték hogy egy kis plusz pénzzel megterhelik a bankszámlámat:)

- elkészítettem életem első gesztenyetortáját apum szülinapjára, stb.

Egy dolog nem változott sajnos, ez pedig a súlyom:( de nem tör le mert úgy érzem januártól új év, új lendület, most valahogy kicsit fáradtnak érzem magam, de pörgetnek a napok, a visszajelzések hogy tetszik a munkám a megrendelőknek, most pl. naptárkészítésben vagyok szinte egész nap, hol szexi focistákat bámulok, hol pedig cuki ikreket, kisbabákat:)


Na megyek mert még összerakom a házat kicsit mielőtt lelépek dolgozni,délután apum a barátainak szülinapi vacsorát ad,arra készült a torta, a főzés végére talán hazaérek:)

2008. dec. 12. 19:36

Sziasztok. Szóval a sólet a téma. Előre figyelmeztetek mindenkit, hogy ez valójában egy kalóriabomba, de egyszer egy évben megengedhető. Szerintem. Én mondjuk kétszer szoktam csinálni. A másik ok, amikor vendégek jönnek.



Fejenként 10 dkg tarkababot számolok De innentől kezdve 1 kg babhoz adom meg a hozzávalókat, mert ennél kevesebbet nem érdemes csinálni.


Hozzávalók:


1 kg bab

10 dkg gersli (árpagyöngy)

2 kg bármilyen füstölt sonka

a sonkának a leve FONTOS!!!

10 dkg libazsír

10 db nyers tojás megmosva, héjastól

piros paprika (lehet csípős)

2-3 db vöröshagyma apróra vágva

1 fej /!/ fokhagyma kipréselve

bors



Megfőzöm a füstölt húsokat, majd kihűlve elteszem. Hidegen nagyon szépen lehet majd szeletelni. Ugyanakkor, ugyanitt a tojásokat is megfőzöm.

Az agyagtálat beáztatom, ha új, legalább 2-3 órára - tetejével együtt. (Vigyázat, csak hideg sütőbe szabad betenni!)

Az agyagtálba beleöntöm az előző este beáztatott babot az áztatóvíz nélkül. Beleteszem a gerslit, és az összes többi hozzávalót, egy fakanállal megkeverem és beleöntöm a füstöltlét, hogy ellepje. Ha kevesebb a lé, akkor sima vízzel pótolom. Most kell vigyázni a sóval, mert nem tudni, mennyire volt sós a füstöltlé, így inkább felengedés után sózzunk. Ha minden benne van, akkor teszem be a hideg sütőbe a legkisebb takaréklángra és kb. 4 óra hosszat rá sem nézek. Akkor kiveszem és megnézem, hogy egyrészt puha-e már a bab, másrészt kell-e még rá folyadék. Ha kell, akkor feltétlenül FORRÓ vizet adjunk hozzá, nehogy a tál elrepedjen! Van, aki sülten szereti, van, aki zaftosan, tehát ehhez képest kell a vizet még hozzáadni. Ha száraznak tűnne a bab, lehet még zsírt hozzáadni, de nem muszáj, mert a füstöltlébe is belefőtt a saját zsírja! Szóval, elég zsíros lesz. Ha nem puha, még vissza lehet tenni a sütőbe, akkor már látjuk, hogy kb mennyi idő kell még neki.

Tálalásnál a felszeletelt füstölt húsból teszel a bab mellé + 1 kemény tojást félbevágva. Sokféle savanyúság illik hozzá, mert nagyon tömény. (Ha vendégeket hívok rá, odakészítem az asztalra a Bilagitot is!)


Nos, én mostanában annyit újítottam, hogy a 30 éves Remoskában készítem. (Ez egy régi cseh villanylábas. Szerintem ismeritek.)

Csak annyival egyszerűbb vele, hogy nem kell a forró sütőt nyitogatni és a kis üvegablakon át is látom, hogy mit csinál bent a bab. És felülről süti a fedő, így 2x, 3x megkeverem.


Jó étvágyat kívánok hozzá!



(Ha valamit nem világosan írtam, tessék kérdezni!)

2008. dec. 12. 19:30

Én is most jövök, az unokám 13 órától mostanáig itt volt. Őrület, hogy egy pici mennyit fejlődik napok alatt és mennyi energiája van. A Zsipsz-zsupsz kenderzsupszot annyit kellett csinálni, hogy beleizzadtam. Persze már több, mint 8 kg, és öreg vagyok én ennyit emelgetni?! Gyönyörűen eszik kanálból, de a végét amikor már nem éhes ki tudja berregni teljes erőből. Így egy mosás, hajmosás is vár rám. Persze ez nem panasz!

Danya! Én is adtam ki a lakásomat, - most a kisebbik lányom lakik benne - haladékot is adtam a fizetésre, mert emberből vagyok, de ez amit tőletek várnak felháborító! Nehogy belemenj, mert ez nem normális kérés szerintem.

Puszillak Benneteket, holt fáradt vagyok, megyek pakolni stb. Na meg persze megnézem a képeket, filmet, amiket az unokámról csináltunk.

Kellemes hétvégét mindenkinek.

Zuzmika! Milyen jó az áramszünet. Gondolom, így mind a ketten jól jártak.

2570. zuzmika
2008. dec. 12. 13:43

Na ideértem én is , és jelentem igazoltan voltam távol, reggel 8-tól délután 1-ig kikapcsolták az áramot szerlések miatt.Ez az egész csak Fanninak kedvezett, mert mivel nem tudott mesét nézni, így bevackolta magát a papa mellé, miondván a papa unatkozik egyedül és ketten is elférnek az ágyban.Aztán valami miatt elfelejtett kijönni, és egész nap csak rajzoltak, vágtak, a pap mesélt neki...szóval nem tudom ki várta jobban az áramszünet végét:)



Látom ismét érdekes helyzet alakult ki nálatok, Danya!Egyesek mit gondolnak!

2569. danya
2008. dec. 12. 07:03

sziasztok:)


Kati de hogy azért van pangás, hanem azért mert most kicsit mindenkinek nyügje baja van - én is ugy szeretném már leirni, hogy megint mik vannak a cégnél, de nincs időm rá, pedig annyira szeretném kiönteni a lelkem. de most hajnalban már kitakaritottam, mostan - kiterigettem, és itt van mindjárt fürödhetek mehetek dolgozóba. valamikor kellene itthon is ugy igazándiból takairtani, készülődni, de sajnos erre nincs lehetőségem.

most a lányok nem jönnek haza, igy azt fogjuk enni amik le vannak fagyasztva, és neki fogok a karácsonyi főzésnek.

dalmikának főzök káposztát sok gerslivel -

főzök egy 5 kg pacalt

sütök 2 kiló lisztből sajtos pogácsátű

most ebből felbuzdulva az apjuknak sötök már bodagot, ti már sütöttetek?

és van egy szép kakasom, abból pedig egy jó kakaspörköltet. ezeket majd valahová lefagyasztom, és ennyivel előbbre leszek, mert nekem csak a szentnap jut, és őszintén bevallom, annyira el vagyok fáradva, hogy azt szeretném, ha az ünnepek alatt (5nap) hogy jó megfőzni amit csak lehet, hogy pihenhessek kicsit. ugy érzem jól le vagyok eresztve, nagyon sok a probléma bent, akkor képzeljétek már, a főbérlő tegnap felhivta az uram.

el akarják ugye adni a lakást, igy novemberben én felmondtam, nem várunk tán rá, hogy mikor akarják kitenni a szürünket.

tehát már a 2 hónap kaukciót lakjuk le január 30-ig. már igy is tul sokak, mert már vagy 15 ingatlanost kellett a lányoknak fogadni, estébe hajlóan, na mindegy. de ez a csucs, felhivta az uram a nő, hogy mit szólnánk hozzá, ha beköltöznének a gyerekével a kis szobában meghuznák magukat, mert ahol most laknak onnak el kell hogy menjenek 2 héten belül.

ha már csak ez hiányzott, van nekünk elég bajunk, nyügünk, nem kell a mások gondja is.

pénz nem tudnak visszaadni, mi fizetjük ugye a rezsit, blanka és dalma élete is teljesen más, mert blanka hajnalban kel, nagyon hamar fekszik, dalmának meg pont a forditottja, ne hogy nekünk kelljen már a saját pénzünkért alkalmazkodni.

szóval nem tudom mi lesz a vége, de ugy látom nem lesz nyugtunk itt január végéig.

na mit szóltok?

most rohanok fürdés van tényleg majd jövök- olvasni sem mindent tudok végig.

puszi

2008. dec. 11. 21:10
Ja, lehagytam a férjem lányait, unokáit. Nekik mindig pénz kell, + szoktam még valami kis meglepetést adni. Ennyi. Sajnos szülőkről már nem kell gondoskodnunk, pedig milyen jó lenne...
2567. abfef62371 (válaszként erre: 2566. - 7abb7adbf0)
2008. dec. 11. 20:32

Igazad van. Csak kibontottuk az ingeket és felpróbálta. Már ki is mostam, mert ő nem értékeli az ilyent. Ez egy kötelező dolog szerinte. Mondjuk az én öltözködésem sem szokott napirenden lenni, mert általában Kínai, turka, néha egy márkásabb cucc. Nem foglalkozik vele. Szereti, ha csinos vagyok (munkahelyemen is olykor kötelező)és nem napirendi téma.

Unokámnak már egy hónapja megvettem természetesen a játékokat, nagyobb lányomék pipere dolgokat kértek, a kisebbnek, meg inkább praktikus ajándék kell. Pl. most leszakadt az ágya, ezt megcsináltatom egy asztalossal. Az én panel lakásomban lakik egyedül, így ő akarja fizetni a rezsit, a fizetéséből nem sok marad. Segíteni kell úgy, hogy ne vegye észre. (Éppen hetente a kedvenc kajájából többet főztem, ugyan már vigye el, hétvégén meghívom enni, elcsalom vásárolni, és én fizetek, stb.) Persze egy pici meglepi kell.


Jó dolgod van, hogy "felszólsz" a férjednek. Mi együtt járunk vásárolni, az elején lelkes, csak egy kicsit megnézi a számítógépes cuccokat stb., aztán amikor jön az étolaj, ásványvíz, stb., akkor már támasztja a bevásárló kocsit és sürget, hogy fáradt, meddig rohangálok még? Hú!!! Ilyenkor meg tudnám folytani! 7 év után is!

De azért szeretem!

Kellemes estét, jó éjszakát Neked és Mindenkinek!

2566. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 2565. - Abfef62371)
2008. dec. 11. 20:05

Szia,

hát ez egy nagy dilemma. Engem most annyira nem izgat, mert valamiképpen én is rá tudtam venni a férjemet múlt hónapban, hogy kell neki egy pár dolog (!), így sikerült rája költenünk vagy 50 ezer forintot, mondtuk, akkor karira semmit!


Kaja dolgokat én is holnap akarok bevásárolni, szerencsém, hogy itt a házunkkal szemben van egy Kaiser's áruház, nem gond, ha kész vagyok, felszólok a férjemnek, mert biztos nem bírom el a szatyrokat és lejön elém. Jó lenne mindent egyszerre megvenni!


Ajándékot azért kell még vennem a fiamnak és a menyemnek, csak nemtommit. Lehet, hogy folytatom a solingeni kés sorozatot, vagyis megveszem a következő darabot (az se nem kevés pénz!) és mellé valami apróságot? Talán. Az is lehet, hogy megkérdezem őket. De az meg olyan ciki, nem? Hajaj, nehéz az élet! (Csak ennél nagyobb gondunk ne legyen az életben!)

Puszilok mindenkit.

2008. dec. 11. 19:47
Most azért van pangás, mert megjelentem? Akkor tünök messzire, csak szóljatok! De én úgy érzem, hogy karácsony előtt is van mit beszélgetni. Kaja stb. Én is sokat dolgozom, és örülök Nektek. Tanácsot is akartam kérni, hogy pasinak mit lehet venni? Én veszem a gatyáját, parfőmjét stb., akkor? Könyvet is vesz magának, ha kell. Számítógépes dolgait rendezi - nem is olcsón - . Akkor?
2564. abfef62371 (válaszként erre: 2562. - 7abb7adbf0)
2008. dec. 11. 19:42

Pataki agyagtálam van, fedeles, még nem használtam. Névnapomra kértem régebben.A lányom elvette a kedvem, mert ő csinált valami csülkös egytálat,(csülök pékné módra) és azt mondta, hogy nem érzi tisztának. Nem tudja rendesen tisztítani, bennt marad a kaja szaga stb. A másik, amit a kisebbik lányomék hoztak erdélyből, ez egy úgynevezett káposzta főző fazék. Mint a neve, fazék alakú, fedeles és kívül zománcos, ill. mázas? Eddig inkább dísznek néztem, és a konyhaszekrény tetején csücsül. Kb. ez is akkora, csak csupor alakú.

Természetesen ráér a recept. Köszönöm.

Ma végre voltunk vásárolni. (Eddig nem volt idő rá.) Kaja-félét persze nem vettünk, végre rávettem a férjem, hogy kell neki ing, kabát stb. Ebből inget kaptunk, vettünk 4 db-ot aztán elfáradt a drága, miután felpróbált 2 kabátot, úgy hogy csak szaloncukorra maradt erő.(!)

Holnap fél napot dolgozom, mert vigyázok az unokámra 13-19 óráig. Délben jövök haza, gyorsan kiporszívozok, nehogy a lányom találjon egy szál macskaszőrt, mert utálja. (Igaza is van, de a Csöpi cica nekünk a nagy kedvenc - persze más után - de ő mindig kéznél van.) Aztán talán ráveszem a férmemet, hogy elmenjünk egy másik áruházba végre liszt, cukor, ásványvíz, ilyesmit is venni.

2563. danya
2008. dec. 11. 07:01
puszi csajok, el vagyok kicsit, de majd jövök és olvasok:)
2008. dec. 10. 22:50
Nem tudom, mekkora a cseréptálad, az enyém a legnagyobb, a libasütő... Majd leírom a receptet, ha nem leszek ilyen álmos és nem annyira sűrgős, most csak annyit, hogy akkora edény kell, hogy - saját számításaim szerint - fejenként 10 dkg előzőleg beáztatott szárazbab (+gersli) beleférjen. Meg a zsiradék, fűszerek és a lé. A füstöltet külön és előre főzőm meg kuktában és a levével eresztem fel, különben nem fér el semmi a főzőben. Mármint az agyagtálban. Szóval, jövök eggyel. Puszi. Jó éjszakát.
2561. abfef62371 (válaszként erre: 2559. - Abfef62371)
2008. dec. 10. 21:19
Van cseréptálam, csak még nem használtam.
2560. abfef62371 (válaszként erre: 2558. - 7abb7adbf0)
2008. dec. 10. 21:08
Ja! Egy igazi sólet receptet nagyon szívesen vennék ha ráérnél majd! Cserépedényem van. Köszönöm.
2559. abfef62371 (válaszként erre: 2558. - 7abb7adbf0)
2008. dec. 10. 21:05

Imádlak!

A kocsonya leírás szuper! Senkit sem hallottam, hogy ecettel eszi, csak szegény apukám és én! A kocsonyát én is így csinálom. Azzal a különbséggel, hogy leszűröm, megvárom, míg kihűl, van egy erre alkalmas műanyag csövem, amivel (mint a bort) leszívom a levének a közepét. Nem kell zsírozni, nincs benne az üledékes alja, megmarad a gyönyörű tiszta lé. A másik, amit anyukámtól tanultam, hogy fél keménytojást tett bele. Mutatós és finom. Ezt sem hallottam senkitől. Talán ez Pesties változat? Mert onnan jöttünk Fehérvárra 6 éves koromban, onnan származom. A lebőrözött rész ok., de a férjemé a zsíros bőr. Igaz,hogy ő is cukros, de ő nem literszámra eszi a kocsonyát. 1 tányér elég neki egy alkalomra, mint a gyerekeknek. Nekem nem! Ő nem is szereti a száraz husokat. Én a gyerekek miatt is főzök bele combot. A rengeteg fokhagyma megint stimmel. Na ma is vacsora nélkül vagyok egy kefírrel, csorog a nyálam. Ő pedig paprikás krumplit kért és evett debrecenivel vacsorára. Imádja. Nekem látod már ez is gond, hogy ne vacsorázzak, de hogy soha sem ehetek pld. rántotthúst? hihetetlen számomra. Ezért nem haladok sokat.

Még valami: az aktív árpa formula? Reggelire eszem tejjel egy hónapja, de még nem fogytam. Hogy mennyire növekedett a "vitalitásom" tőle, az érdekelne. Lehet, hogy már aludnék klimakszos verítékben holt fáradtan? Ezt sosem tudom meg.

A vércukor szintről annyit, hogy 7 éve a férjem dünnyögött minden édességért, hogy minek? Mért sütök minden 7 végén. Nem szerette. Most könyörög hétvégén, hogy süssek, lopkodja a névnapomra kapott csokimat. Most, hogy nem szabad éjjel-nappal csokit enne. Szedi a gyógyszert a cukorra, és issza a teát, amit gyógynövényekből főzök neki minden nap.

Na, jól elbeszélgettem. Szia! Szép álmokat.

2558. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 2557. - Abfef62371)
2008. dec. 10. 15:58

Én biztosan nem, mert nem vagyok híve a diétáknak egyáltalán. Vagy váltok, de akkor mindent, de a jojot nem tudom elviselni. Márpedig a diéta ezt hozza magával. (Amikor abbahagyod.) Sajnos nem hiszek benne.

Inkább a vigyázás és a megelőzés. Karácsonykor sem eszem többet, mint máskor, süti pedig egggyáltalán nem lesz, semmilyen. A férjemnek magas a vércukorszintje, így sajnos nem ehet, pedig szereti, a fiam szintén nem ehet a súlya miatt, én sem ugyanezen okokból, a menyem is szereti, de ő sem eszi.


És évek óta nem csinálok semmilyen panírozott dolgot egyrészt maga a prézli, másrészt a bele beszívott zsiradék miatt.


Sóletot fogok főzni - ami szintén nem kevés kalória - és töltött káposztát, amit viszont lehet lájtosan is csinálni. És - ha kapok szép kocsonyahúst -, kocsonyát is főzök, de az nem hízlal, mert (amikor kész) leszűrve egy fazékban kiteszem az erkélyre éjszakára és másnap a vastag zsírt leszedem róla. Ismét felmelegítem és ráöntöm a kicsontozott husira. Így sikerült ezt 3 napos munkává átalakítanom. :-)))

És rengeteg fokhagymát teszek bele és kemény tojást. De azt nem mindig. De füstöltet SOHA! Én az olyat meg sem bírom enni, annyira más ízt ad a kocsonyának. És lebőrözve, kicsontozva teszem bele a húst. (A férjem eszik hozzá kenyeret és ecetet, én csak egy kis citromlével izesítem magamnak.)

Na, puszi.

2008. dec. 10. 14:52

Olvastátok a NANA-n a banán diétát? Nem is olyan vészes, szerintem könnyen betartható. Jövőre nem szálltok be valamilyen fogyiba? 90 napos, vagy más?

Mondjuk január 5-től? Addig gondolkodhatnánk, hogy mi a jó nekünk. Én biztos, hogy elkezdek valamit. Akárhogy figyelek magamra, fog rám jönni 1-2 kg, ugyanis hagyományosak vagyunk karácsonykor: halászlé, rántott hal, sült krumpli, majonéz, töltött káposzta, Sajtos tepsis hús, beigli, süti hegyek, aztán kocsonya(!) stb. Elég durva nem? De viszont nagyon jó!!!

2556. abfef62371 (válaszként erre: 2555. - Zuzmika)
2008. dec. 10. 14:27

A szülészetről nem tudok nyilatkozni, mert a lányomnak fogadott orvosa volt, és szülésznője is. Maximálisan aranyosak voltak, minden rendben ment.

Sajnos ma ilyenek a fiatalok. Úgy beszélek már én is, mint az öregek. De minket kiméltek annak idején. Kisbabával is ez a helyzet. Nem számít, hogy cipeli a 9 kilós nyűgös, nyafogós gyereket. Pirosra hisztizheti a kis fejét, ordíthat, akkor sem engedik előre.

2555. zuzmika (válaszként erre: 2554. - Abfef62371)
2008. dec. 10. 13:53

Nem is tudtam, hogy a laborral kapcsolatban már voltak kezdeményezések!

Amúgy azt mondják, hogy az egész kórház és a szülészet is ilyen sajnos.Még jót nem hallottam róla.

SAjnos az emberek itt sem és máshol sem udvariasak, legalábbis én ezt tapasztaltam.Mikor Fannival voltam terhes, akkor még Pesten élaktunk, és a 9 hónap alatt 3 alkalommal volt úgy hogy átadták a helyet.Sokszor álltam Újpesttől a Keletig, vagy a villamoson...stb, inkább elfordulnak az emberek, mint ha nem vennének észre és ez mentesíti őket a hely átadás alól...

DE volt egy jó tapaszatalatom is, a T-mobile-hoz kellett mennem valamit inézni, és mikor a biztonsági őr észrevett, akkor mondta hogy nyugodtan kerüljem ki a ajtónál azt a biztonsági berendezést, közben ő húzott nekem sorszámot és odavitt egy ügyintézőhöz és soron kívül fogadtak.Nagyon jól esett, mert nagyon kevés ilyet hall az ember, tényleg csoda számba megy.

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook