Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mindmegettük fórum

Mindmegettük (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
2614. zuzmika
2008. dec. 22. 08:20
Igen, sok ilyet hallottam már, és mikor a Fanni született, akkor is beértük hajnali 2-re az ügyeletes nem foglalkozott velem mert nem ő volt az ovosom, aztán behívták az enyémet, akit egszer láttam addig amig nem jöttek a tolófájások, adig végig a szülésznő volt bent.
2008. dec. 22. 07:27

Ja! Tegnap megjött a könyvfutár. Nektek is?

Valaki olvasta Fejős Éva valamelyik könyvét? Én járatom a Nők lapját, még csak abban olvastam az írásait.

2008. dec. 22. 07:17

Én is erre a fagyasztott leveles tésztára gondoltam. Szeretem nagyon. Szoktam belőle lekváros levelet, sajtos rudat sütni. Finom.

Dolgozol még, hogy ilyen korán kelsz? Én csak azért vagyok fennt, mert öreg vagyok és megszoktam, hogy fél 6-kor kelek. Ha kell, ha nem felébredek. Szerintem, ha nyugdíjba megyek - talán 9 év múlva, ha addig nem változik - akkor is felkelek ilyenkor. Most jut eszembe, hogy te milyen aktív vagy reggel. Én nem tudnék reggel porszívózni, ezt azt megcsinálni. Nekem kell fél óra, míg észhez térek. Ezért kelek fél 6-kor, mert elszöszmötölök, összerakom magam, kávé, tea, szendvics készítés, macska, halak etetése, ágy rendbetétele, szellőztetés és kész. Több nem fér bele az egy órába nálam, ugyanis 7-re megyek dolgozni. Kiváncsi lennék Pusira, hogy mi a véleménye. Ő mikor ébred fel.

Na megyek ágyathúzni, töltöttkáposztát főzni, beiglit, hókiflit sütni, függönyöket mosni stb.

2611. danya
2008. dec. 22. 06:11

a szülészekről tényleg mindenkinek más a véleménye, van akinél a legjobb, van aki csak rosszat tud mondani. nem vagyunk egyformák igy a dokik sem, vannak egyszerübb és komplikáltabb esetek. hát nem tudom, hogyan lehet dönetni jól?

nekem egy fogorvosi esetem volt az egész falu éljenezte a másik faluban a fogdokit, na gondoltam,akkor én is....

hát kedvesnek kedves volt, kirántotta a fogam, amin gennyzacskó volt, amit elfelejtett kitakaritani, egy hétig haldoklottam, azt hittem majd holnapra már jobb lesz, majd majd.... mire mondja az egyik ismerősöm, hogy szivjam már meg ugy rendesen, hát mit ád a úr, egy hatalmas kemény gennyet szivtam le.

akkor maradt abba a fájdalom.

és én voltam a több száz emberrek szemben, aki szidta a dokit.


Zuzmika, mostanában én inkább szülősznőt hallom, hogy fogadnak nem dokit, nálatok nem ez van most?

2610. danya (válaszként erre: 2608. - Abfef62371)
2008. dec. 22. 06:06

szijja Kati:)


nem érdemes leveles tésztát használni, mert akkor a tojás fele pocsékba fog menni, igy pedig mindent felhasználsz. de amugy lehet kapni a boltban 500 gr fagyasztott leveles tésztát (mi is áruljuk) és nagyon jó dolog, pogácsát is, akkor ilyen hamis hájas tésztát, krémest is nagyon jót l ehet belőle késziteni. de érdemesebb a piskótás változatot sütni, kérek majd beszámolót róla:)

jó ötlet a gyereke megörökitése, és ez szuper ajándék lesz az egész családnak:)

2609. zuzmika (válaszként erre: 2608. - Abfef62371)
2008. dec. 21. 18:46
Nem befolyásoltál, és mégegyszer köszi.Igen, Fanni már nagon várja, minden reggel mikor felkel megmutatja hogy most éppen melyik újunkat aludtuk le és még mennyi van, aztán kirohan és ezt közli mindenkivel.Mi csütörtökön megyünk anyukámékhoz, de ő nem akar jönni, csak ha hazahozhatja onnan is a karácsonyfát...
2608. abfef62371 (válaszként erre: 2602. - Abfef62371)
2008. dec. 21. 13:24
Természetesen nem befolyásolni akartalak. Te döntöd, el, csak válaszoltam. Mindezek ellenére van aki szidja ezt a dokit is. (Kinek a Pap, kinek a Papné) Remélem jól vagytok, és minden rendben. Pici lányod gondolom várja a Jézuskát! Az enyém kb. ennyi idős volt, amikor "írt" a télapónak. Valakitől hallotta, és ákom-bákomokkal teleírt papírt kitett az ablakba. Időbe telt, mire ki tudtuk szedni belőle, hogy mit kért.
2008. dec. 21. 13:16

Danya! Ez jól hangzik. Istenemre kipróbálom. Azon gondolkodtam, hogy piskóta helyett talán jobb lenne a leveles tészta? Csak hogyan sütöm meg?

Most jöttünk meg a Media Markt-ból. Megvettük megunknak a karácsonyi ajándékot, egy DVD film-felvevőt. Tanácstalanok voltunk mindketten a másik ajándékával, míg kiderítettük, hogy az unoka az ISTEN és most kezd lépkedni, felállni, villám gyorsan mászik, a mondókákat is próbálja ritmusosan gőgicséni, úgy hogy szerintünk innen indul a legszebb időszak. (4.-én lesz 9 hónapos) Ezt pedig fel kell venni. A fényképezőnk csak pici filmet tud felvenni hang nélkül, így ezt találtuk ki magunknak. Hiába nem a Józsi vér szerinti unokája, imádja, és ez kölcsönös. Ha mondom a picinek, hogy hol a Józsi papa, már keresi. Ha meglátja, majd kiugrik a kezemből. A gyerekeknek is megvettük a hiányzó ajándékot, bevásároltunk, már csak a fenyőfa hiányzik. De azt együtt vesszük, mert tavaly a férjem vette, előtte is és csúnya volt a 2 éves, a tavalyi meg olyan, hogy hiányzott egy ága! Mit csinált a szegény polgár? Levágta az aljáról és becsavarozta felülre(!) Úgy díszítettük, hogy ne látszódjon, de..., szóval az idén együtt vesszük, és nem engedem egyedül. Most azért érek rá, mert megvettük a karácsonyi halakat, lesz belőle halászlé és rántott. Nem kis mennyiség, 9 ezer Ft-ot hagytunk a halasnál. Persze ismerősöknek is viszünk halászlét. A férjem remekül készíti el, de most gyilkolja őket és én menekülök! Nem bírom, mikor mozognak+a szag! Elég utána a takarítás.

Na, nem fárasztalak Benneteket. Gondolom mindenkinek ezer a dolga. Puszi, és jó készülődést.

2606. danya
2008. dec. 21. 07:36

[link]


na most látom csak, hogy elszállt minden irásom????

ezt a receptet Katinak küldöm, nagyon ajánlom, de aki nem tud sütni az is megpróbálhatja.

amit irtam?

hm nagyon sokat......

de most már lassan mennem kell,

pusz

2605. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 2604. - Abfef62371)
2008. dec. 20. 19:51
Még halványan sincs! Soha nem sütöttem!
2008. dec. 20. 19:44

Segítsék!

A kárcsonyi süti: Beigli, zserbó, hókifli stb. de: kellene valami krémes süti is. Valami más! Ötlet?

2008. dec. 20. 19:31

Sziasztok!

Most fáradtam el! Töltöttem kolbászt 15 év után! Nagyon jól esett! még mindig megmaradt,hogy befűszerezem, és megsütöm egy kis zsiradékon, eldöntöm, hogy jó-e? Hát???? Jó lett! 30 kg-ot töltöttem a kollégámmal, felesben. A férjem hazajött munkából, minden kész volt, beleszagolt a levegőbe és közölte, hogy büdös van! Sütöttem neki kolbászhúst csak úgy egy pici olajban fasírt formában és felfalta! Levittem a garázsba, hogy ezt kell holnap füstre vinni. Elájult, de vállalta!

Milyen örömök érik az embert! - Most telefonál a barátjának, hogy milyen kolbálszt csinált! "

Eszem megáll!!!!

2602. abfef62371 (válaszként erre: 2600. - Zuzmika)
2008. dec. 20. 18:58
IWIW-en válaszolok, nem akarok itt reklámot!
2008. dec. 20. 18:57
IWIW-en válaszolok. Nem akarok itt reklámot% Puszi: Kati
2600. zuzmika (válaszként erre: 2597. - Abfef62371)
2008. dec. 19. 16:39

Szia, remélem tudsz segíteni nekem!

Megtudnád mondani, hogy a lányod kinél szült fehérváron?Ma tudtam meg, hogy az én dokim jan.1-től már nem rendel, most nincs dokim, és nem ismerek ott senkit.

2599. zuzmika (válaszként erre: 2596. - 7abb7adbf0)
2008. dec. 19. 08:39
Én sem lebecsülésből mondtam amit mondtam, hanem hogy a Danyának vaj szíve van, te meg erősebbnek és határozottabbnak tűnsz.
2598. zuzmika (válaszként erre: 2597. - Abfef62371)
2008. dec. 19. 08:38
Igen, tudja , hogy mi lesz belőle, csak az foglakoztatja legjobban hogy hogyan került oda:)Amúgy meg nagyon várja, csak hát nagyon unalmas neki ez az időszak, mert nem érti, hogy mikor lesz május, vagy hogy miért csak akkor jön, és neki miért kell akkor itthonmaradnia apával, miért nem jöhet oda velem.Szóval kérdése az van rengeteg.De amúgy nagyon ari, mert mondta hogy ha ő kicsi volt és Fanninak neveztük el, akkor ha a baba kicsi lesz az is legyen Fanni.
2008. dec. 18. 22:12

Sziasztok!

Pusinak szerintem igaza van. Nagyon jól látja a dolgokat. Sajnálom Danya, hogy ilyen helyzetben vagytok. A jó szivetek nem mindig segít a problémákon.

Zuzmika igazán örülök, hogy ilyen szépen gömbölyödsz. Leánykád mit szól a pocidhoz? Tudja, hogy mi lesz belőle?

Én most nagyon el vagyok havazva. Tegnap kirándultam, későn értem haza, ma "unokáztam", holnap megyek utoljára ez évben dolgozni, és buli is lesz délután, (nekem kell szervezni az egészet), szombaton itthon vagyok, de a férjemnek dolgozni kell, így egy kollégámmal kolbászt töltök nekik és nekünk. Vasárnap vásárolni kéne még menni, egy pár ajándék sincs meg, plusz kaja, hétfőn dolgozik a férjem és talán kedden is. Akkor pedig ráfáztam, mert a halat is nekem kell rendezni. Közben pedig sütés, hiszen mindenki ragaszkodik a hagyományokhoz, ami beigli, zserbó, mézes, stb. Mindezt nekem 4 felé kell küldenem, hiszen az én két lányom, + a férjem két lánya és családjaik.Természetesen mellé a töltött káposztát egy hatalmas fazékban főzöm, (nyáron a töltött paprikát), ami szintén költözik 4 felé. Nem sajnáltatom magam, mert szeretek főzni, szeretem a nagy családot, csak év végén mindig összejön minden.

Rendeltem és is könyvet a lányoknak kb. 2 hete, ma telefonáltam rájuk, hogy mi van, visszaüzentek, hogy elnézést, de az idén nem tudják teljesíteni a házhoz szállítást. Majd szét robbantam. Megrendeltem egy másik cégnél, ahol egy-két nap a szállítás. Kiváncsi vagyok rá!

Puszi mindenkinek, Kitartás a nagy hajrában, de utána jön a 4 nap pihenés! (Már akinek)

2596. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 2595. - Zuzmika)
2008. dec. 18. 17:36

Azért ennyire nem becsülném le Danya szaktudását! És az uráét!

Itt egyszerűen arról van szó, hogy nekik kellene vinni a szakmai részt és egy (jó értelemben vett menedzsernek) az üzletit és a marketinget. És a humánpolitikát. Nem baráti alapon. Aki jó, az oké és maradhat, aki nem - és főleg, ha nem becsületes - tűnés!!! És nem kell a szívnek meghasadni. Nem is értem. Manapság, amikor az ember örül, ha van állása, akkor elkezd lopni????


Danyus, a világért sem akarnálak megbántani semmilyen formában sem és félre ne érts, de galambszívű- és lelkű emberek (mint te és az urad) ne csináljanak vállalkozást. Vagy legalábbis ne több emberest. Rámegy a pénzetek, az egészségetek, az idegeitek, mindenetek. Meg kell gondolni, hogy ebben a formában megéri-e.


Puszi és ne haragudj rám.

2595. zuzmika
2008. dec. 18. 17:26
Na ez igazán jó ötlelt lenne Pusi! Egy perc alatt rendbekapnád a Danyáék vállalkozását azt hiszem!
2008. dec. 18. 17:23

Nem voltam még ezen a héten? Hogy szalad az idő!


Szégyellem ezt mondani, de el vagyok foglalva magammal, az uszodával, a korai felkeléssel, kaja vásárlással, stb. Igazából nem kéne szégyellenem, mert 40 évig viszont mindennel és mindenkivel foglalkoztam, csak magammal nem, de amikor olvasom, hogy mennyit dolgoztok, hát...! Persze én is szívesen dolgoznék most (még, már?), de ha nem, hát nem.

Kedden fogok főzni, de akkor egész nap, aztán szerintem az ünnepek alatt is, mert különben nagyon unatkoznék. Fáradt nem vagyok, rokonlátogatásra nem megyünk, mivel nincsenek rokonaink (kivéve természetesen a fiamat, de ők jönnek. Ha hívom, ha nem:-))))))

És jobban szeretek örömből főzni, mint muszájból. (Persze legjobban libamájból, de hát istenkém...)

Így marad a sólet, töltött káposzta, kocsonya, meg a póri ételek, mint rakott krumpli, zöldbab fasírttal, megmégnemtommi.

Szóval, általában itt vagyok, csak nem mindig lépek be, mert úgy tűnik, kezdek függő lenni. Hoxa-függő.

Puszillak benneteket.


U.i. Danya, olyan szívesen segítenék neked, de ehhez kicsit messze laktok tőlem. :-))))

2593. zuzmika (válaszként erre: 2592. - Danya)
2008. dec. 18. 09:29
Igazából ő most nem kap semmit, mert vett magának egy új XBOX 360-as játékgépet, ami 45 ezer volt, így megbeszéltük, hogy a jézuska már nem hoz semmit.De a büdös disznó még azt is megigérte hogy ha megveheto leszokik a cigiről, amit már 4 éve igér.A gép itt van már 2 hete de ő még boldogan pöfékel!!!
2592. danya
2008. dec. 18. 06:13

hát nem tudom, ki hová tünt, ennyire elfoglalt lehet mindenki?

Pusi sem volt még ezen a héten, vagy megunt bennünket? Vikta is ugy eltünt, hát szesziékről már nem is beszélek.

még nem jött meg a megrendelt cucc, hát kicsit már izgulok, jól van még van négy munka nap, addig csak megjön tán, visszaigazolni visszaigazolták e-mailban.

Fanninak biztosan nagyon szép karácsonya lesz, hiszen elhalmozzátok minden földi jóval.

a férjed mit fog kapni tőled?

2591. zuzmika
2008. dec. 17. 12:13
Na hol van mindenki?
2590. zuzmika
2008. dec. 16. 17:54
Nekem azt írták, hogy mivel vasárnap rendeltem meg , ezért szerda és péntek között hozzák ki.remélem ietnek, mert a lego az életbevgóan fontos most Fanninak:)Meg anyósomtól megkapja a bicklit, mi meg vettünk neki sírós babát meg hozzá való hajszárítót meg fésűt...stb, meg állatos könyveket kért, azt is kap, kirakót is.Szóval mindent megkap amit kinézett magának.Ja és még kért pulcsit meg egy biát( felsőt )Na megyek mert az én drágámnak mg úgy begörcsölt a lába hogy ordít mint egy nem tudom mi!
2589. danya
2008. dec. 16. 17:37

és hány napot igértek az interneten, mert én is rendeltem 5-6 nap remélem azért karácsony előtt megérkezik.

ma bementem a városba, megvettem apának mexx parfümöt, sprayt kaptam hozzá egy utazó táskát ajándékba.

somának - egy barna alapon zöld vékonykockás inget, és hozzá u.olyan zöld v kivágásu pulcsit. fülgyertát.

a lányok keresztanyuknak gerincsérve van, és én kitaláltam, hogy vegyenek neki egy gerinckimélő ülőpárnát, meg vettem.

szóval ennyi, már csak a hajvarázslótól kell hogy a lányoknak megjöjjön a cucc és jöhet a karácsony, már nagyon várom, kicsit most nagyon ránk fér, hogy csak magunkra gondoljunk, és ne mindig erre a vacak cégre.

2588. zuzmika (válaszként erre: 2587. - Danya)
2008. dec. 16. 08:51

Igen, már egész formás kis pocim van.Most vagyok 74 kiló, döbbenet, mert Fannit ennyi kilósan szültem:)

Az ajándékok már megvannak, ami hiányzik az csak zért mert az interneten rendeltünk amit nem kaptunk meg.

2587. danya
2008. dec. 16. 06:43

Zuzmika:)

igen tudom, hogy csak rajtunk áll az egész, hiszen a miénk, ezért dolgoztunk ennyi éven át, és ne más érezze jól magát a saját vállalkozásunkban, hanem elsődlegesen mi a férjemmel. Annyit dolgoztunk már, hogy végre elérkezhetne az az idő amikor gondalanabbul lehetne dolgozni. De mivel nem csak a forgalom satnyulása, de még az emberi tényezők is rányomják a bélyeget.

tegnap hivott az egyik legnagyobb vásárlónk, hogy megköszönje az eddigi együttmüködésünket, de már jövőre nem tart igényt ránk. mivel csináltak valami társulást, és azon keresztül fogja mostmár beszerezni a boltjai az árut.

na szóval nem rózsás a helyzet, sőt mondhatni nagyon xar. itt még olyan embereket is el kell küldeni akikkel nem volt probléma, mert turaösszevonásokat kell csinálni.

na kicsit még jobban elkettyedtem, nem lesz valami jó karácsonyi hangulatunk ezzel a kilátásokkal.

remélem jól vagytok Zuzmika, gömölyödik már a kis pocakod? Meg vannak már az ajándékok?


és a többieknek ?

2586. zuzmika (válaszként erre: 2585. - Danya)
2008. dec. 15. 15:18

Ahogy én látom a helyzetet, tényleg nektek kell megszigorodnotok, mert ez mind a ti károtokra megy.Nekem szigorú volt a munkahelyem, de nem is volt gáz soha, mert valahogy a szigor mellett a főnökünk egy tündér pasi volt.Mindig olyan jókat dumáltunk, sőt majdnem minden nap hazavitt munka után engem meg egy másik lányt, mert több boltja volt pesten és útbaestünk, vagy mikor akkora vihar volt hogy azt hittem nem éljük túl, akkor mondta zárjunk be de nehogy elinduljunk haza, majd jön értünk , tarsunk ki...rengeteg élményem van vele kapcsolatban ami nagyon jó még így 4 év után is.És hiába volt kemény az ellenörzési rendszere, 2 lány volt, aki már 8 éve neki dolgozott, meg két srác akik az 5.évüket taposták.

A leltárhiányról meg annyit, hogy az anyukám élettársa egy benzinkúton dolgozott, és volt alig vitt haza, mert ha leltárhiány volt, akkor akár 30-40 ezreket is vontak kőkeményen az embertől, nem 2- ezr forintokat.

Közeleg az új év, legyen ez egy új kezdet is, próbáljatok meg rendet rakni odabent, többet ellenőrizni, akár kirúgni emberket, mert hosszú távon csak így mehet tovább.Szerintem..és bocs hogy beleokoskodtam

2585. danya
2008. dec. 15. 15:03

szaisztok:)


hát tényleg objektiven kellene nézni ezeket a dolgokat, sőt addig amig én adom nekik a fizetést, addig soha nem is lesz levonva a hiányunk, ezt tudom mert képtelen vagyok levonni, csak kis részletekben csinálom meg, ha hiánya van 20.000 ft- sajnos nagyon sokszor előfordul, akkor 2-3 eft-ot szoktam levonni, van olyan dolgozom aki már 3 éve tartozik, és még nem telt le.

sajnos be kell látnom, hogy annyit tudok dolgozni mint egy állat, de képtelen vagyok főnök munkára, gyenge és megingatható vagyok.

mindenkin megsajnálok, csak bennünket nem sajnál senki -

és nyalogatom a sebeimet, minthogy azonnali hatállyal lépjek.

és ami baj, hogy az uram is nagyon erős egyéniség, de sz ő szive is olyan mint az olvadt vaj. már többször megbeszéltük, amikor is megszivtuk, hogy nem adunk senkinek egy forintot sem, mert van egy rakás ember akinek adtunk, és azóta illa-berek nádak erek és a pénzünk után csak integethetünk.

tehát az ötlet nem is annyira rossz, át kell értékelni tényleg az egész vállalkozásunkat.

most rohanok tovább

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook