Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Minden ami kvantumfizika... fórum

Minden ami kvantumfizika... (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
96. ef3ace0e2f (válaszként erre: 94. - ENTJ)
2011. aug. 1. 12:34
Örülök, hogy ezt írtad.
95. ef3ace0e2f (válaszként erre: 86. - Re87)
2011. aug. 1. 12:32

Köszi:)


Tudod én már régen nem hiszek az újságoknak. A tudomány jóval előrébb jár, mint azt a hétköznapi ember sejtené és tudná.


És ez végülis mindig is így volt, ezért van az, hogy hirtelennek hat a történelmet kutatóknak a nagy technikai újítások megjelenése, szekér után szinte rögtön jött az önjáró autó.... hogy csak egyszerű példát hozzak.

94. ENTJ (válaszként erre: 88. - Ef3ace0e2f)
2011. aug. 1. 12:31
Neo....a tudás nem véges csak még nem látható ha kockába zárod a tudatod... akkor véges mert visszaverődik tükörként, lépd át és legyen nyitott legalább a 3 D-ben a 9 térbeli pont 4 tengely idővel... Páratlan világ lehet egy egész a bipoláris illetve polaritás világában.
93. Várhegyi Márton (válaszként erre: 91. - Ef3ace0e2f)
2011. aug. 1. 12:29

"Szerintem itt is értelmes emberek vannak, csak kevésbé érdekli őket a fizika."


Nem arról van szó, hogy nem értelmesek itt az emberek. Itt nem értelemről van szó, hanem hozzáértésről.


"Kételkedő is lehet egy tudós, amennyiben örök cáfolatokra teszi élete pályáját."


Szerintem te még mindig nem tudod, mi a tudományos szkepticizmus. Azért adtam a wikipediás linket, hogy olvasd el.


"Vagyis kis gonoszkodók, akik annak szentelik életüket, hogy bizonyítsák azt, hogy ez és ez márpedig nem létezik és lehetetlen...:)"


Te valamit nagyon félreértesz...Mondom, olvasd el a wikipediás szócikket, amit linkeltem.

92. 91d4989ab9 (válaszként erre: 89. - ENTJ)
2011. aug. 1. 12:27

hé a szorzás az az összeadás röviditett leirása ezért van benne az a szabályosság amit te irsz:D



pl 8szor 6 az 8db 6os összeadva

a 9szer 6 az meg kilenc db 6osz összeadva


igy lesz minig 6al azaz tiz minusz néggyel több


ebbe semmi extra nincs:DDDDDDDDDDDD

91. ef3ace0e2f (válaszként erre: 85. - Várhegyi Márton)
2011. aug. 1. 12:25

Igen, már értem hogy értetted.

Szerintem itt is értelmes emberek vannak, csak kevésbé érdekli őket a fizika.


Sajnos nem hiszem, hogy marad még időm ebben a témában komolyabban is elmélyülni, és nem szeretnék nyitva hagyni semmi, vagy kérdéseket megválaszolatlanul hagyni.


Kételkedő is lehet egy tudós, amennyiben örök cáfolatokra teszi élete pályáját. Vagyis kis gonoszkodók, akik annak szentelik életüket, hogy bizonyítsák azt, hogy ez és ez márpedig nem létezik és lehetetlen...:)

De vannak feltaláló szemléletű, és alkotó tudósok, akik a lehetetlen valósággá tételén ügyködnek.

90. 91d4989ab9 (válaszként erre: 88. - Ef3ace0e2f)
2011. aug. 1. 12:24
a kis max planck szerette a kémiát de a fizikát jobban, egy tanára mondta neki hogy a kémiát válassza mert a fizikában már mindent felfedeztek:D szerencsénkre nem hallgatott rá:DDDDDDD
89. ENTJ
2011. aug. 1. 12:21

Én csak komplikált egyszerűséggel tárom elétek a valószínűt...persze a számok erre különösen alkalmasak...

Nézzük a szorzótáblát a kilencest: tízzel több eggyel kevesebb. 9>18>27>36>45>54>63

Nyolcas: tízzel több kettővel kevesebb 8>16>24>32>40>48>56...stb.

Matematikus - fizikus gyermeki értelemmel egyszerűen, innen tudja h a láthatatlan tér és idő megfogható és létezik...van látható szélessége- magassága- mélysége.


Gyermekként ez egy jó játék volt a fizikával és a matematikával. Tudtunk kísérletezni. Logikusan játékosan, szellemesen megtanultunk gondolkodni.


Térben indulj el a 0-ról jobb oldal vízszintesen az 1-4-7 elöregbülve a tengelyféle...maga a tengely 0-3-6-9 függőlegesen lefelé bal oldalt a 2-5-8- a tengely-felé görbülve.


Formát kapsz ami képlékeny 0 kiindulva összeadva az jobb vízszintes 1 energiát a függőleges mélyülő 2 energiájával a tengelyen a 3-rom jelenik meg mint csúcspont.

Nekünk nem volt lehetőségünk imigyen formákkal dimenziókkal játszani... [link]

2011. aug. 1. 12:12

A képzelet sokkal fontosabb, mint a tudás. A tudás véges. A képzelet felöleli az egész világot.

A. Einstein

87. 91d4989ab9 (válaszként erre: 83. - Ef3ace0e2f)
2011. aug. 1. 12:09

bennem ez fel se merül mint kérdés, annyira biztos hogy így van:D aztán majd csak elér egyszer oda a tudomány hogy bebizonyítsa:D


pl a gravitáció galilei születése előtt is létezett:D

86. Re87 (válaszként erre: 71. - Ef3ace0e2f)
2011. aug. 1. 12:09

[link]


Pár napos cikk.A hozzászólások is érdekesek....

85. Várhegyi Márton (válaszként erre: 82. - Ef3ace0e2f)
2011. aug. 1. 12:05

A próbálkozást nem negatív értelemben használtam (bocs, ha félreérthető voltam), egyszerűen csak úgy értettem, hogy ezen a fórumon nem fogod tudni olyanokkal megvitatni az ötleteidet, akik értenek hozzá, mert olyanok itt gyakorlatilag nincsenek. Ezzel szemben a Szkeptikus Fórumon vannak, akik értenek a fizikához, velük lehetne értelmesen beszélni ezekről az egyébként érdekes kérdésekről.


"A fejlődés felé vezető úton nincs helye szkeptikus gondolatoknak"


A tudomány képviselői pedig szkeptikusak (valószínűleg rossz értelemben használod a szót): [link]

84. Nagual (válaszként erre: 52. - Ef3ace0e2f)
2011. aug. 1. 12:04
A hologram effektussal elvileg megmagyarázható.. ;)
83. ef3ace0e2f (válaszként erre: 75. - ENTJ)
2011. aug. 1. 12:04

Szia ENTJ! Neked is kellemes napot.


Mostanában engem is a tudatunk halhatatlansága érdekel jobban.

82. ef3ace0e2f (válaszként erre: 72. - Várhegyi Márton)
2011. aug. 1. 12:02

Én nem próbálkozom se itt, se máshol. Nem hagyom hogy lehúzzák, vagy visszafogják a gondolataimat negatív, maradi felfogású gondolkodók.

A fejlődés felé vezető úton nincs helye szkeptikus gondolatoknak, még akkor sem, ha az éppen most, ebben a pillanatban valódibbnak látszik, vagyis elfogadottabbnak.

81. Várhegyi Márton (válaszként erre: 77. - Ef3ace0e2f)
2011. aug. 1. 12:02

Az ezotéria akkor mumus, amikor a tudományba szól bele. Amíg megmarad a "kompetenciájánál", addig semmi gond - de általában túllép azon.


"És ma ott tartunk, hogy bizony, bármi lehetséges amit emberi elme el tud képzelni."


Nézd, ha még egyszer leírod, akkor sem lesz igaz, semmiféle bizonyíték nincs arra, amit állítasz. De ha szerinted van, akkor hozakodj elő a megfelelő szakirodalmi hivatkozással!


"Ebben nincs ezotéria, ez a valóság 'ala natur'."


Teljesen véletlenül mégis pont ilyen állításokat lehet olvasni mindenütt ezoterikus körökben.

80. 91d4989ab9 (válaszként erre: 71. - Ef3ace0e2f)
2011. aug. 1. 11:59
einstein relativitás elméletét nem értették meg a kortárs fizikusok, igy nem is ezért itélték neki a nobel dijat , hanem a fotoeffektus leírásáért:D
2011. aug. 1. 11:58

"a hitük alátámasztására tudnak használni, de ebben semmi tudományos nincs, és aki tudománnyal akar foglalkozni, jobb, ha ne esik bele ebbe a hibába, mert onnantól hitelét veszti. "


Vége a sötét középkornak, amikor modern tudományos nézetek miatt máglyán égették el a tudósokat.

A maradi gondolkodás nem állja ki az idő próbáját..elavulttá válik és feledésbe merül.

78. 91d4989ab9 (válaszként erre: 74. - Várhegyi Márton)
2011. aug. 1. 11:56
jaja nagyon jó nézd meg neo tetszene:D
77. ef3ace0e2f (válaszként erre: 73. - Várhegyi Márton)
2011. aug. 1. 11:55

:) Ez az ezoteria számodra a mumus vagy mi?

A tudományt az ismeretlen megismerése motiválja és hajtja előre. A tudomány fejlődése csak akkor lehetséges, ha túlnéz a lehetségesen.

És ma ott tartunk, hogy bizony, bármi lehetséges amit emberi elme el tud képzelni.

Ebben nincs ezotéria, ez a valóság 'ala natur'.

76. Várhegyi Márton (válaszként erre: 75. - ENTJ)
2011. aug. 1. 11:53
Na itt a baj. Rendben, hogy vannak nehezen magyarázható kvantummechanikai jelenségek, de nem képzeljünk már bele többet, mint ami. Tudom, hogy az ezoterikus érdeklődésűek ugranak minden olyan tudományos eredményre, amit valahogyan (így úgy csűrve-csavarva, kiforgatva) a hitük alátámasztására tudnak használni, de ebben semmi tudományos nincs, és aki tudománnyal akar foglalkozni, jobb, ha ne esik bele ebbe a hibába, mert onnantól hitelét veszti.
75. ENTJ (válaszként erre: 71. - Ef3ace0e2f)
2011. aug. 1. 11:48

Szia *Neo*! Mindenkinek kellemes napot...


Mióta megszülettem érdekel a téma, és nem fizikus lett belőlem, mert egy másik téma jobban érdekel, igaz a fizikához is kapcsolódik.

Meg minden mindennel összefügg pont azért mert a minden mindenben él és létezik...már csak az a kérdés tudatosítjuk e azt, h többek vagyunk mint a testünk. Ez a testünk levetése után is igaz, "halálra születünk és születésre halunk"... Ahonnan jöttünk vissza oda haladunk arra az energia elemek útjára a húrok rezgésvilágába ahonnan kiszakadtunk és testbe anyagba költöztünk.


Gondoltál egy számra 1 és 9 között...ott ahol x szoroztam és növeltem + hozzáadtam...visszafelé - kivontam és : osztottam...a gondolt szám felé egyre közelebb kerültem sőt láthatóvá vált számomra a te gondolt számod. Ez a kvantum energia teszi lehetővé...két helyen gondolatban megjelenhet egy információ.

74. Várhegyi Márton (válaszként erre: 55. - 91d4989ab9)
2011. aug. 1. 11:39
A tökéletes trükk/The Prestige.
73. Várhegyi Márton (válaszként erre: 71. - Ef3ace0e2f)
2011. aug. 1. 11:36

"a tudomány jelenlegi állása szerint bármi lehetséges amit el tudunk képzelni."


A tudomány semmi ilyesmit nem állít, nem kellene átvenni az ezoterikus ostobaságokat. Tartsunk meg egy szintet...!

72. Várhegyi Márton (válaszként erre: 1. - Ef3ace0e2f)
2011. aug. 1. 11:34

Szerintem inkább nálunk próbálkozz ilyen témával, itt értenek is hozzá:


[link]

2011. aug. 1. 11:30

Még egy fontos üzenet: a tudomány jelenlegi állása szerint bármi lehetséges amit el tudunk képzelni.


A kvantumfizikai kutatások és elmélkedések akkor válnak hatékonnyá, ha képesek vagyunk elfogadni, és felfogni, hogy egy dolog, vagy tézis egyszerre lehet igaz, és hamis.

A lehetetlen, lehetséges is, a nem létező létezik, ugyanakkor a létező, nem biztos hogy létezik.


Ez egy maszlag, és értelmetlen szöveg. Pedig ebből indul ki a kvantumfizika nagy 'problémája'.

Amiről eddig úgy hittük, hogy lehetetlen, hogy nincs, az 'sajnos' már nem így van.


Időutazás, telepátia, teleportálás, tér-ugrás...

eddig csak sci-fi írók elméjében léteztek. Ma már a modern kvantumfizika szerint mindezek megvalósíthatók... technikailag is, nem csak elméletben.

70. Panni58 (válaszként erre: 69. - Ef3ace0e2f)
2011. aug. 1. 11:29

Köszönöm, hogy ezt elmesélted.


A munkám közelinek tűnik, mégis távol áll ettől a témától. Ezért kezdtem olvasni a fórumot.

Én inkább kikapcsolódni járok ide, agyat mosni :) ( bár ez lehet, hogy a korom miatt van :))

69. ef3ace0e2f (válaszként erre: 63. - Panni58)
2011. aug. 1. 11:20

:) Nem vagyok okos, csak kíváncsi. A topicot azért nyitottam, mert kíváncsi voltam ki mit gondol. Vagyis pontosabban inkább arra voltam kíváncsi, hogy ki hogyan gondolkodik.


A kvantumfizikával 7 évig komolyabban is foglalkoztam, ezen belül is, a tér-idő fizika ami igazán lekötötte figyelmemet, de inkább mások gondolatai érdekelnek a témában, és nem okoskodni, vagy okosítani szerettem volna.


A téma ötlete akkor született mikor egy másik fórumon olvastam, hogy 2 ember hiányolta a hasonló fórumokat a portálon. Közülük egyik ide is látogatott. És sok okosságot írt, gondolatébresztő beírások is születtek, amik számomra mindig értékesek.

68. 5e1b581a2e (válaszként erre: 67. - ENTJ)
2011. júl. 31. 23:23
:)
67. ENTJ (válaszként erre: 66. - 5e1b581a2e)
2011. júl. 31. 23:01
Igen én is észre vettem, milla bocsi és anya medve mindenki-előtt megszégyenülve...mindenkit megkövetve.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook