Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért vállal babát, aki anyagilag mélyponton van? fórum

Miért vállal babát, aki anyagilag mélyponton van? (beszélgetős fórum)


2012. dec. 10. 17:50

Ti hol eltek? Szatyorban? Nem is, inkabb valami Gucci valltaskaban.

El tudjatok kepzelni, hogy akinek a futes gondot okoz, annak a fogamzasgatlo elerhetetlen? Hogy a pasi nem hajlando gumit huzni, a no pedig meg abortuszra sem mehet (mennyibe is kerul?)?

Es most nem a fekete Afrikarol beszelek, hanem Magyarorszagrol, falvakrol, kis- es nagyvarosokrol.

2012. dec. 10. 17:47

Jaj de jó kérdés...

Hoxázás során begyűjtött tapasztalatok alapján a következők az indokok:

- soha nincs megfelelő idő

- soha nincsenek megfelelő körülmények (akkor ne szülj!!!)

- ahova a Jóisten báránykát ad, oda legelőt is (wtf???)

- a szeretet nem a pénzen múlik

- ahol jut kettőnek, ott jut háromnak is

- megmenti a kapcsolatunkat

- nagyon szeretném

- az abortusz gyilkosság


... és még egy csomó rettentő felelős gondolkodásra valló válasz van....


Majd akkor kéne mondani ezt a gyereknek, mikor sem normális ételt nem tud venni neki, sem normális iskolába nem tudja járatni (ha egyáltalán iskolába tudja), stb stb.....


Sajnos a szegénység újra és újra kitermelődik. A pár százezer normálisan dolgozó ember pedig nyögi az eltartásukat.....

17. f64f0d9a69 (válaszként erre: 11. - B6bd7b070e)
2012. dec. 10. 17:46

A pénz lehet, hogy nem minden, de mindent pénzért lehet csak megvenni.

Ma akkora bizonytalanság és munkanélküliség van, hogy erre családot alapítani hatalmas felelőtlenség.

Nem a szegényeket támogatják ám nálunk! :((

A közmunkából meg a minimálbérből nem lehet megélni, főleg nem családot fenntartani. :(((((

Ez lenne a boldogság?

16. b6bd7b070e (válaszként erre: 12. - Spinneli)
2012. dec. 10. 17:45

Tudományos és Köznyelvi Szavak Magyar Értelmező Szótára: " Ösztön: Ma: (főleg állatnál) vele született és meghatározott cselekvésre, viselkedésre kényszerítő belső hajtóerő: életösztön, fajfenntartási ösztön, madaraknál fészekrakási, költözési ösztön, stb."


Aki ösztönből szül, az tényleg ne szüljön.

Csak én nem arról beszéltem.


Meg nem is arról, aki nem tud fűteni meg enni adni, mert az a hajléktalanszállón van.


Az összes többi esetben jut annyi, hogy lehessen szerényen, boldogan élni, még ha nem is a Kígyó utcában vásárolták a kelengyét:)

15. 06718ca650 (válaszként erre: 12. - Spinneli)
2012. dec. 10. 17:42
majd elmegy valahová nyavalyogni. és kap is. csak nem mindenkinek elég az a színvonal. :)
14. 06718ca650 (válaszként erre: 13. - Hudvig)
2012. dec. 10. 17:41
engem nem izgat hová mennek az adóforintjaim, míg világ a világ, soha nem fog odamenni ahová kéne. :)
13. Hudvig (válaszként erre: 8. - 06718ca650)
2012. dec. 10. 17:38

Ez nem igaz, mert a mi adópénzünkből jut nrkik segélyre meg ingyen étkezésre az iskolában.

Én is ismerek olyat, akinek szinte lakni sincs hol és már a másodikat tervezik. Csak a páromra tekintettel (haverja) nem kérdeztem még meg, hogy miért és mire.

12. spinneli (válaszként erre: 11. - B6bd7b070e)
2012. dec. 10. 17:37

És ha nem tud rá fűteni, vagy enni adni neki?

Akkor is éljenek az ösztönök?

Nem hiszem.

11. b6bd7b070e (válaszként erre: 1. - Ee1dc9ba06)
2012. dec. 10. 17:30

Hogy miért?

Mert boldog, mert társa - párja van, mert családot szeretne, anya akar lenni, életet akar adni, mert nem hiszi, hogy a pénz minden.

És tudja, hogy joga van boldognak lenni, még akkor is, ha nem butikban vásárol a csecsemőnek.

10. Kukacc
2012. dec. 10. 17:21

Én is azt gondolom, hogy felelőtlen.


Persze, abban is van igazság, hogyha mindig a megfelelő időpontra vár, akkor sosem lesz anya, mert olyan nincs, amikor minden klappol és minden tökéletes. Nem is ezzel a hozzáállással van gond.


Én hosszas gondolkodás után vállaltam a kisfiamat, nagyon - nagyon vágytam rá, de addig nem akartam babát, amíg nem éreztem, hogy anyagilag készen állok rá.

Nálam ez azt jelenti, hogyha valami történne az apjával, akkor is fel tudnám őt nevelni egyedül is egy normális szinten, nem nyomorogva, tengődve, éhezve.

2012. dec. 10. 17:10

Nem tudom, talán azért, mert képtelen a gondolkodásra, a tervezésre és az emberek nagyobbik fele sajnos képtelen ezekre.


A szeretettel nem lehet kiváltani a testi-lelki-szellemi, megfelelő táplálást, azaz nem lehet egészséges egy gyerek, ha csak lelkileg táplálják, a szeretettel.


Egy gyerek eszik, iszik, megbetegszik, tisztálkodik, oktatása pénzbe kerül, szórakozása is, növeli a rezsit, van születésnapja, névnapja, plusz egy fő étteremben, nyaraláskor, az iskola sem két fillér, ruhája pénzbe kerül. Ezek MELLETT kell szeretni, nem ezek HELYETT.

2012. dec. 10. 17:02
felelőtlenbség, szerintem is. de semmi közünk hozzá. ő vállalja, én nem, mert nem elég a pénz. nekem lehet, hogy sosem lesz. a franc tudja ki csinálja jól.
2012. dec. 10. 17:00
Ha maximális(!) elővigyázatosság ellenére is "becsúszik"még egy gyerek ,én vállalnám mindenképpen ha már ennyire életrevaló:)A kérdés részemről inkább az lenne hogy egyesek miért akarnak ilyen körülmények között gyereket(vagyis nem védekeznek egyáltalán,mondva hogy ahol elfér kettő,ott elfér három...négy....öt is....)
6. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1. - Ee1dc9ba06)
2012. dec. 10. 17:00

Amikor beleolvasok néhány fórumba, bennem is felmerülnek ezek a kérdések...

Nem tudom megérteni az ilyesmit. :(

Ez szerintem egyszerűen felelőtlenség.

5. spinneli (válaszként erre: 3. - Voltam...leszek)
2012. dec. 10. 16:57
Egy éhes gyerek száját bármennyire próbálják egyesek elhitetni magukkal, nem fogja betömni a fene nagy szeretet.
4. spinneli (válaszként erre: 3. - Voltam...leszek)
2012. dec. 10. 16:56
Dr. no szerintem olyan esetekre gondolt, mikor alapfeltételek hiányoznak.
2012. dec. 10. 16:53

Talán nem szeretnének lemondani a gyermekek nyújtotta boldogságról, még akkor sem, ha ez gonddal jár.....

Vagy esetleg tudják, hogy a "mindent" megadok a gyereknek nem csak az anyagiakon múlik.

2012. dec. 10. 16:27
Tudom, hogy van olyan eset, amikor már későn derül ki, hogy baba van, természetesen nem hozzájuk intéztem a kérdést.
2012. dec. 10. 16:27

Sziasztok!

Régóta fel akarom tenni ezt a kérdést, és őszintén remélem, hogy senki nem bántódik meg, mert nem bántásból kérdezem, és vitát sem szeretnék szítani.

Rengeteg fórumon olvasgatom, hogy szinte semmi pénze nincs a családnak, újszülöttre való ruhákat kérnek adományba, kiságyat, kiskádat, stb., mert még turiból sem tudják ezeket az alapvető dolgokat megvenni. Megalapozott anyagi háttérrel sem könnyű, hát még így...

A családi pótlékos fórumon is megdöbbentő sztorikat olvasok időnként.

Sokszor nem is az első gyerek a családban, mégis megszületik a pici baba nagyon nehéz anyagi körülmények közé.

Csak nekem fura, hogy be meritek így vállalni?

Azt a kérdést, hogy mi közöm van hozzá, már feltettem magamnak: természetesen semmi!, csak érdekelnének a válaszok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook