Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért vállal babát, aki anyagilag mélyponton van? fórum

Miért vállal babát, aki anyagilag mélyponton van? (beszélgetős fórum)


2012. dec. 10. 18:34
Én mindig azt hiszem, hogy valami kitalált sztorik, akik azon vannak, hogy gyűjtsék a sok hozzászólást, belegondolni is rossz, hogy van köztük igaz is. A ruháért kéregető tipusból volt olyan, hogy mikor kértem a címet, hogy hova küldjem, akkor nem válaszolt, de nem azért, mert nem netezett, mert a fórumon panaszkodott tovább. Sőt, olyan is volt, aki azt mondta, hogy fényképezzem le neki, s majd válogat hogy melyiket küldjem. Hát ilyennek a jó édes... De az is van sajna, a múltkor az ingyen kajáért sorban állók közt is láttam kis gyerekkel a kezében. Nagyon durva, érthetetlen. Viszont legalább a gyerek motiválná, hogy akkor ne érje be a segélyezéssel, próbáljon valamit dolgozni,ilyenkor a gyerekért elvállalsz akármilyent vagy két műszakot vagy bármit csak neki legyen. Míg nem volt meg a fiam pl. a hanganyag gépelést utáltam, a sajátomat is, miután újságíróként is dolgoztam azt mondtam nem vállalnék többet ilyet soha, sok idő kevés pénzért, meg sem éri meg minden. De mostanában ami ilyesmi jött mind elvállaltam, sőt átlagáron alul is. Nem kellemes, de a pénz kell, s amíg munkát keresek s fiam ovit megszokja is idő, ha ilyen munka akad csak ilyet csinálok, de a semmi nem megoldás. .Januárban jár le a gyesems még nincs semmi biztos meló, vissza menni nem tudok földrajzilag lehetetlen mert elköltöztünk, nagyin rá vagyok stresszelve. El sem tudom képzelni mi lehet egy ilyen fejében, hogy éli meg. Csana döntéskor is figyelembe kellett vennem az árat, amibe jár a második volt a listánkon, de az első nagyon drága lett volna sajna. Sokáig azon agyaltam, hogy rossz anya vagyok, mert nem tudtam a drágábba adni.
48. michelle.r (válaszként erre: 19. - 569a7df0cf)
2012. dec. 10. 18:33

Akinek elérhetetlen a fogamzásgátló, annak a pelenka, szükség esetén tápszer, a fűtött lakás és még néhány dolog, amit ezek a kis "paraziták" :)) igényelnek?


Arról nem is beszélve, hogy abortusz azon múljék, hogy van-e rá pénz vagy nincs?

47. f64f0d9a69 (válaszként erre: 45. - Jstefan)
2012. dec. 10. 18:32

Na de ehhez nagyon jól fizető munkahely is kell!

Nekem túl soknak tűnik ez az összeg!

Mindet szerintem nem lehet megszerezni.

46. spinneli (válaszként erre: 45. - Jstefan)
2012. dec. 10. 18:31

1,5 millió?

220 gyerekkel, esetleg.

45. jstefan (válaszként erre: 1. - Ee1dc9ba06)
2012. dec. 10. 18:29
Akik bevállalnak sok gyermeket azok valószínű hogy szeretik a gyermekeket,ezenkívűl nagyon sokféle támogatást,és kedvezményt tudnak igénybe venni.A 35 féle támogatás és kedvezmény által ha mindegyiket sikerül megszerezni akkor egy sokgyermekes család Magyarországon havi 1,5 millió Ft támogatásra jogosult.Ennek ellenére a lakosság Magyarországon és az EU legtöbb országában folyamatosan csökken.
44. f64f0d9a69 (válaszként erre: 43. - Cicakaktusz)
2012. dec. 10. 18:28

Húúú, akkor azért most tényleg szerencsések vagytok!

Az emberek többsége szerintem most egyszerűen megpróbál túlélni... :((


Neked lesz majd esélyed munkára?

Lányom alig talált 1 gyerkőccel...

43. cicakaktusz (válaszként erre: 38. - Hudvig)
2012. dec. 10. 18:24
Jajj, dehogynem! Ha okosabb lettem volna, sose költözöm Borsodba! Maradtam volna egy Szolnok megyei zsákfaluban!
42. f64f0d9a69 (válaszként erre: 39. - Cicakaktusz)
2012. dec. 10. 18:22

Na jó, de mennyi van még az országban?

1 hely nem hely.

41. cicakaktusz (válaszként erre: 38. - Hudvig)
2012. dec. 10. 18:22
Köszönöm!
40. csgybzs (válaszként erre: 33. - B6bd7b070e)
2012. dec. 10. 18:22

Az utolsó bekezdésed nagyon durván csúsztatás....

Nem a gucci táskáról meg az update kajáról van szó, hanem a normális főtt ételről, gyümölcsről, szenozális meleg ruházatról, tanszerekről, gyógyszerekről, stb stb......

39. cicakaktusz (válaszként erre: 35. - F64f0d9a69)
2012. dec. 10. 18:21
Kicsit ellenkezek veled, mert a férjem építkezésen dolgozik. Igaz, nem magyar cég, osztrák, csak itt vállal munkákat.
38. Hudvig (válaszként erre: 34. - Cicakaktusz)
2012. dec. 10. 18:21
tetszik a gondolkodásod és látszik, hogy az anyagi helyzeted nem az IQ-dból fakad. Ha minden nehéz helyzetű így gondolkodna, akkor nem született volna meg ez a fórum. És pont ti vagytok azok, akiknek szívesen juttatok az adóforintokból.
37. cicakaktusz (válaszként erre: 33. - B6bd7b070e)
2012. dec. 10. 18:20

Borsodban élek. Itt mindennapos a szegénység, jobban, mint máshol. Talán csak egy szegényebb megye van. Itt a közmunka kínál esélyt, egyetlen hónapig. Mázlista vagyok, a férjemnek állandó munkahelye van, sőt nem fekete munka, de nagy árat fizetünk érte. Havonta csak egyszer jön haza, már ha sikerül. November 2.-án ment vissza dolgozni, és talán most pénteken jön haza. Sokan ezt nem vállalják. Vagy vállalnák, de nincs pénz, hogy elkezdjen dolgozni, mert az első fizetésig ennie is kell, de a család sem maradhat forint nélkül. A férjem is a nagyanyjától kért kölcsön annó, de nincs mindenkinek jó nyugdíjjal rendelkező egyedülálló nagyanyja!

Sokszor nem az akaráson múlik. De ezt meglátni vagy nyitott szemmel kell járni, vagy benne kell élni.

36. spinneli (válaszként erre: 33. - B6bd7b070e)
2012. dec. 10. 18:19

Senki nem beszélt arról, hogy csak a felső osztály vállalhat gyereket.

Ez a közkedvelt csúsztatása azoknak, akiknek hó végén a zsíros kenyér az egyedüli opció, dehát gyerek az kellett, mer az jár, azt majd lesz vele valami.

35. f64f0d9a69 (válaszként erre: 33. - B6bd7b070e)
2012. dec. 10. 18:14

Észre kéne venned, hogy manapság hiába is szeretne valaki dolgozni, nincsenek munkahelyek. Vidéken meg egyáltalán nincs ...

A malteros vödröt már sehol sem lehet megfogni, építkezés sincs... :((

2012. dec. 10. 18:13

Szóval induljunk ki a baba megszületésétől, az én példámmal. Van kiságy, kocsi, kelengye. De túl hamar elapad a tej, a gyerek meg kicsi még a hozzátápláláshoz is. Marad a tápszer. Mikor nekem kellett venni, havonta nem egy dobozzal, akkor még volt rajta támogatás, de úgy tudom, most már nincs. Több ezer forint havonta.

Meg a pelenka, ha textil, akkor mosoópor, hypó, öblítő, még több víz-,villanyszámla.

És akkor nem szólok arról, hogy ne adj isten, spéci tápszer kell, vagy gyógyszer, vagy kórházjárás, amire van esély, mert a a baba, akinek az anyja nem tud normálisan étkezni, jó esélyjel lesz beteges.

Bár ezekből rám csak az elapadás az igaz, de a többibe belegondolni is rémes.

33. b6bd7b070e (válaszként erre: 27. - Cicakaktusz)
2012. dec. 10. 18:08

Ó, én is ismerek olyan családot!

Ott az apukának "nincs kedve" dolgozni, mert talál rá okot, hogy miért nem. De aki akar, az talál munkát, ha kell, átmenetileg még a malterosvödröt is megfogja ......................................

Munkából pedig lehet élni, fűteni, gyereket nevelni. Igaz, nem Gucci táskával a vállon:)

Meg olyat is, ahol azért szült az anyuka harmadikat, mert az akkori kormány igencsak komoly családi kedvezményt adott.


Nem extrém esetekről kell beszélnünk, hanem az átlagos emberekről, akiknek joguk van családban élni. Igaz, nem butikos ruhában fog járni a gyerek, nem ételfutár szállítja az update menüt, és nem budai magániskolába fog járni.


De nem is kell, hogy egyformán éljünk:)

32. csgybzs (válaszként erre: 30. - 569a7df0cf)
2012. dec. 10. 18:07
Itt nem a nő esélyeiről van szó, hanem a gyerekéről.
31. cicakaktusz (válaszként erre: 1. - Ee1dc9ba06)
2012. dec. 10. 18:04

Ha véletlenül becsúszik, akkor nem tudom.

Ha ilyen helyzetben is szül, akkor azt nevezik megélhetési gyerekszülésnek. Minél több a gyerek, annál több a családi pótlék, plusz a gyes, plusz az anyasági, ha három, vagy több gyerek van. És a nagycsaládosok kedvezményei, ráadásul ha kicsi a korkülönbség, akkor egymás levetett ruháit elhordhatják...


Minden vágyam egy harmadik gyerek. Nagyon szeretnék. DE NEM AKAROK! Mert akkor ettől a kettőtől kéne elvenni, hogy mindenkinek jusson. Mit vegyek el tőlük?


Nem mondom, azért ha "kiszakadna a gumi", akkor nem mennék el abortuszra, de nem hiszek abban, hogy a kettő mellett elférne a harmadik is. A pénzem azzal nem lenne több.

30. 569a7df0cf (válaszként erre: 29. - Hudvig)
2012. dec. 10. 18:04
Szoval 20 evesen egy eletre lemondanal arrol, hogy tobb gyereked lehessen? aki szar helyre szuletik, annak nincs joga tobbre vagyni, eselyt adni maganak valami masra?
29. Hudvig
2012. dec. 10. 18:01
Isten bizony, ha ilyen anyagi körülmények közé kerülnék, akkor biztos, hogy egy gyerek után elkötettném magam. Ésa ahhoz nem kell a férfi beleegyezése.
28. 06718ca650 (válaszként erre: 26. - 569a7df0cf)
2012. dec. 10. 17:59
szomorú. és nem lehet ellene mit tenni. vagyis lehetne, de nem legális.
27. cicakaktusz (válaszként erre: 16. - B6bd7b070e)
2012. dec. 10. 17:58
Bocsi, de ismerek olyan családot, akiknek saját házuk van, örökölték, és fázik a gyerek, mert nincs tűzrevaló. Vannak olyanok, akik a saját házukban éheznek, fáznak.
26. 569a7df0cf (válaszként erre: 25. - 06718ca650)
2012. dec. 10. 17:58
Nagyon sok nonek nincs valasztasa.
25. 06718ca650 (válaszként erre: 23. - 06718ca650)
2012. dec. 10. 17:57
bocsánat, őszinte reakció volt csak.
24. 569a7df0cf (válaszként erre: 21. - Hudvig)
2012. dec. 10. 17:56
Nyilvan egy melyszegenysegben elo, 8 altalanost sem vegzett pasit fogja erdekelni a naptar-modszer.
23. 06718ca650 (válaszként erre: 19. - 569a7df0cf)
2012. dec. 10. 17:55
nem hajlandó???? fejlövés.
22. 06718ca650 (válaszként erre: 20. - Hudvig)
2012. dec. 10. 17:54
akkor bennem sincs.
21. Hudvig (válaszként erre: 19. - 569a7df0cf)
2012. dec. 10. 17:53
Nagyon sok védekezési mód van, olyan is ami számukra elérhető. Mi is fél éve megoldjuk, fogamzásgátló és gumi nélkül.
20. Hudvig (válaszként erre: 16. - B6bd7b070e)
2012. dec. 10. 17:50

Szerintem nem is az ilyenekre gondolt a topikindító, de neked is el kell ismerni, hogy akadnak itt is olyanok, akik az ingyen étkeztetés nélkül nem tudnák ellátni a saját gyereküket, akkor miért vállal.

Nekem illetlenség még a saját szülőmtől is kérni pénzt, nemhogy idegen (tényleg rászorulóktól) emberektől vegyem el. Akkor inkább nem szülök, úgy látszik nincs bennem a FAJFENNTARTÁSI ÖSZTÖN.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook