Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért vállal babát, aki anyagilag mélyponton van? fórum

Miért vállal babát, aki anyagilag mélyponton van? (beszélgetős fórum)


289. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 281. - 4244093cd0)
2012. dec. 11. 00:24
Akkor ezt megbeszéltük:)
288. Mazsinka (válaszként erre: 287. - Pen80)
2012. dec. 11. 00:22
Ha jól emlékszem, én ilyet sehol nem állítottam, és nem is hiszem, hogy így lenne.
287. Pen80 (válaszként erre: 285. - Mazsinka)
2012. dec. 11. 00:16
Ne haragudj, de ha szerinted két azonos kvalitású gyerek közül kizárólag az lehet intelligens és értelmes, akinek kevesebb jutott az anyagi javakból, mint a másiknak (mert eddig ezt sugallták a hozzászólásaid), akkor nem tudom melyik földön állsz két lábbal.
286. Mazsinka (válaszként erre: 284. - Trapiti)
2012. dec. 11. 00:13
Szerintem meg neked vannak: fél oldalt írok a lány természetéről, feltárva az okot és az okozatot, te meg leszűröd az egészből azt, hogy milyen fura iskolába jártam én, csak hogy jól beszólhass, és ne kelljen azt mondanod: igen, ez a lány tényleg furcsáé viselkdett, és igazatok van, hogy nem barátkoztatok vele.
285. Mazsinka (válaszként erre: 283. - Timycat)
2012. dec. 11. 00:11
Az a baj veletek, hogy azt hiszitek mindig, az a kategória vagyok, ami mellett kiállok,és ezért biztos elvakult vagyok, de ez nem igaz. Én nem éltem szegénységben, jártam egyetemre, és köszönöm jól vagyok, de nyitott szemmel járok, és két lábbal állok a földön, ez a helyzet. És az elkényeztetéssel bizony sok kellemetlen tulajdonság jár együtt. Valaki lehet méltósággal is módos, de sokan nem azok, és mint írtam, ez gyerekkorban jön ki leginkább, mert a gyerekek sokszor nem veszik észre, kit mivel bántanak meg. Ezért kell rájuk jobban odafigyelni.
284. trapiti (válaszként erre: 282. - Mazsinka)
2012. dec. 11. 00:07
Neked szövegértelmezési problémáid vannak...
283. timycat (válaszként erre: 280. - Mazsinka)
2012. dec. 11. 00:07

Miközben lenézel mindenkit aki elkényeztetett, noha erről pont ő nem tehet, a szülei teszik/tették ilyenné.


No mindegy, én is általad lenézett kategória vagyok bár el nem kényeztettek csak volt honnan elrugaszkodnom. És igen meg lehet ezt csinálni a semmiből is, csak úgy nehezebb és vak aki ezt nem látja.

2012. dec. 11. 00:03
Az viszont elég nevetséges, hogy csak azért, hogy nektek legyen igazatok, kardoskodtok egy ismeretlen lány mellett, akiről már annyi rosszat felsoroltam, hogy több nem is fért volna ide. Két mondattal alább, meg még a fejlesztőjátékokról volt szó, meg a jó nevelésről. Látom, megvan...
281. 4244093cd0 (válaszként erre: 258. - E28c748947)
2012. dec. 11. 00:02

Jól érezte a fórum kiírásnál.

Semmi köze hozzá.

280. Mazsinka (válaszként erre: 278. - Timycat)
2012. dec. 11. 00:01
Fejezd be! Nem vontam le SEMMILYEN következtetéseket. Egy lányról írtam, EGY darab emberről.
279. Mazsinka (válaszként erre: 277. - Trapiti)
2012. dec. 11. 00:01
Igen, fura iskolába jártam, hisz én is olyan fura vagyok. Lenézem az elkényeztetett, drogos kis libákat, akik pasizással töltöttek az időt, tanulás helyett. De csak védjétek nyugodtan tovább, ez titeket minősít, nem engem.
278. timycat (válaszként erre: 276. - Mazsinka)
2012. dec. 11. 00:00

Tényleg nem értelek, te most egy lányból vonsz le messzemenő következtetést egy komplett társadalmi rétegre? :o


Egyébként a másik végleten is vannak bőven magatartászavaros, összeférhetetlen gyerekek/emberek

277. trapiti (válaszként erre: 276. - Mazsinka)
2012. dec. 10. 23:56
Fura egy iskolába jártál, ahol a tanárok lefizethetők voltak...
276. Mazsinka (válaszként erre: 275. - Michelle.r)
2012. dec. 10. 23:54

Szegény lány... mindjárt megsajnálom. Egy osztálytársam ötvenéves anyját felpofozta hetedikben, majd lefizette a tanárokat, hogy ne kapjon megrovót...


Igazatok van, velem van a baj, de tényleg, az én értékrendem a gond. Hááát, nem segítettünk neki, ez igaz, én például azzal voltam elfoglalva, hogy 100 százalékos felvételit írjak, míg ő pasizott, hát valóban jobban oda kellett volna rá figyelnünk.

275. michelle.r (válaszként erre: 272. - Mazsinka)
2012. dec. 10. 23:36

Nem kell. Te érzed úgy, hogy folyamatosan bizonygatnod kell valamit ;)


Nem tudom a sztorit, mert kimoderálták, de nézzük a dolog másik oldalát. Nem elég, hogy ilyen élete volt, ennyire nem figyeltek rá a szülei, de még az osztálytársai is kiközösítik. Arról, hogy a családja kire lövöldözött, vajmi keveset tehet.


Vajon a 25-ből hányan hallották volna meg a "segélykiáltást", ha nem lett volna meg egyébként mindene?

274. trapiti (válaszként erre: 272. - Mazsinka)
2012. dec. 10. 23:33

Amiket leírsz, az nem azért történt ezzel a lánnyal, mert több pénzük volt. Te mégis így állítottad be.


Amúgy meg össze-vissza írsz, hol azt írod, a húgodék szegények mert nincs jövedelem, meg beteg a férj, meg anyagi mélyponton vannak, aztán meg bizonygatod hogy neked mennyire jól megy... Lehet hogy sznobnak tartasz, de az biztos, hogy a mi családunkban amíg nekünk van, addig a testvérem sem kerülhet olyan helyzetbe hogy bizonytalanná váljon az ő vagy a gyerekei sorsa.

273. timycat (válaszként erre: 272. - Mazsinka)
2012. dec. 10. 23:32
És ugye akinek pénze van csak ilyen lehet, mint a példádban a lány és a pereputtya
2012. dec. 10. 23:29

Azt nem értem, hogy miért gondoljátok, hogy irigykedek bárkire is. Azt hiszem, már többször leírtam, hogy nem állunk rosszul anyagilag, de úgy veszem észre, ezt folyton bizonygatnom kell, ha nem akarom, hogy megbélyegezzenek azzal, hogy irigy vagyok arra, akinek több van. Elárulom: az a lány, akinek anno több volt, most jóval alattam van iskolázottság és anyagiak szempontjából is.


Egyébként meg szégyelhetitek magatokat, hogy egy ismeretlen lány pártjára álltok, akit nem is ismertek, és azt merinek állítani, hogy 25 diák tévedett, amikor senki nem akart vele barátkozni, azzal, aki mindent megkapott, csak figyelmet nem, aki 14 évesen vesztette el a szüzességét, aki csoportszexeben vett ezután részt, drogozott, lányokkal volt, megbukott folyton a suliban, mert mindent elnéztek neki, megverte egy-két iskolatársát, csak azért, mert olyan kedve volt,lefizette a tanárokat, a szülőknek is nekiment, fizikailag! Akinek a családja puskával lőtte a háziállatainkat, mert ugattak, miközben gyerek is volt az udvaron, aki mindig úgy volt nevelve, hogy különlegesebb, mint mások, a pénz miatt, én ismerem, nem ti. Hát köszönöm szépen, barátkozzatok ti ilyen emberrel, nem hogy még irigyeljek tőle bármit is.


Részemről a téma jegelve, sajnos nagyon sok sznob embert ismertem most meg, és akinek inge, magára veszi.

271. trapiti (válaszként erre: 270. - Michelle.r)
2012. dec. 10. 23:28
Én már azt sem értem, hogy hogyan jönnek az újabb és újabb gyerekek ilyen körülmények között... 3 szoba, egyben a szülők a kicsikkel, a másik kettőben emeletes ágyak.
270. michelle.r (válaszként erre: 269. - Trapiti)
2012. dec. 10. 23:27
Jesszus, gondolom, kb. 3 szoba 11 embernek. Nulla, privát szféra :(
269. trapiti (válaszként erre: 265. - Ee1dc9ba06)
2012. dec. 10. 23:23
Társasház 3. emelet ráadásul, még egy udvar sincs ahová kimenjenek...
268. trapiti (válaszként erre: 264. - Cippora)
2012. dec. 10. 23:22
Hát igen... több ilyen család is van a környezetemben, olyan is ahol felnőttek a gyerekek. Egy sincs ahol a gyerekek továbbvitték ezt a hagyományt. Kolléganőm 8 gyerek közül a legnagyobb, a kicsiket gyakorlatilag ő nevelte fel. Szült kettőt, de a kicsivel már a férje van otthon, mert saját bevallása szerint nem bírta már türelemmel a saját gyerekét...
267. timycat (válaszként erre: 263. - Trapiti)
2012. dec. 10. 23:21
Osztom a véleményt, tényleg így van. Persze csak azt irigylik amit látnak a munkát mögötte nem
266. michelle.r (válaszként erre: 262. - Trapiti)
2012. dec. 10. 23:21
Agyrém :( Szegény nagyok, szép gyerekkoruk lehetett :(
265. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 262. - Trapiti)
2012. dec. 10. 23:20

Hát ezek nem normálisak:))

Én nagy család párti vagyok, de ez már egy kisebb falu:)))

264. Cippora (válaszként erre: 262. - Trapiti)
2012. dec. 10. 23:18
És szinte mindegyik ilyen gyerek azt válaszolja arra a kérdésre,hogy ő mennyit szeretne,hogy:Egyet,max kettőt!Ez gondolom nem véletlen,pedig előttük aztán maximálisan előttük van,hogy milyen egy nagy család!Vagy pont ezért...
263. trapiti (válaszként erre: 260. - Sookye)
2012. dec. 10. 23:14
Hasonló a tapasztalatom... akiknek nálunk rosszabbul megy majd megszakadnak az irigységtől, különösen amióta a férjem külföldön dolgozik (persze csak a pénzre tudnak gondolni, azt amit ezért vállalunk már nem csinálnák helyettünk...) Akiknek nálunk jóval több van még sosem bántottak emiatt.
262. trapiti
2012. dec. 10. 23:12
Szomszédunkban lakik egy család, 9! gyerekkel. Ha csak 2-3 lenne nekik minden gond nélkül szépen nevelgetnék őket. Apuka orvos, anyuka pszichológus, de 16 éve otthon van mert vagy szül, vagy szoptat vagy mindkettő... 84nm-en élnek 11-en. Az 5. gyerektől ismerjük őket, látjuk ahogy egyre lejjebb csúsznak. A szülők lestrapáltak, egyre több a kiabálás, egyre többször hallom hogy megverik a gyerekeket. A kicsiket gyakorlatilag a nagyok nevelik. A legnagyobb fiúval még küzdöttek hogy ne autószerelő akarjon lenni mert jó tanuló volt, de az anyuka már bánja hogy gimnáziumba íratta, mert egyetemre nem fogják tudni küldeni, hiába tanul jól, dolgoznia kell minél hamarabb mert a kicsiket is fel kell nevelni valakinek. Az anyuka saját bevallása szerint 3-4 gyerekig tudott úgy foglalkozni velük, ahogyan ő szerette volna... Komolyan nem értem, hogy ez mire jó??? Pedig még mindig közelében nincsenek a mély szegénységnek, de ha 4-5-tel kevesebb gyereket vállaltak volna, talán azokat boldogabban nevelhették volna fel.
261. Pen80 (válaszként erre: 245. - Sookye)
2012. dec. 10. 23:11
Egyetértek.
260. sookye
2012. dec. 10. 23:08
Hát nekem eddig akárhányszor "gazdag" gyerekkel vagy akár felnőttel sikerült barátkoznom, úgy találtam, hogy sokszor kedvesebbek, nyíltabbak, önzetlenebbek, mint azok, akik irígykednek rájuk. Talán mert nem az irígykedéssel voltak elfoglalva?!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook