Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért vállal babát, aki anyagilag mélyponton van? fórum

Miért vállal babát, aki anyagilag mélyponton van? (beszélgetős fórum)


109. trapiti (válaszként erre: 102. - Mazsinka)
2012. dec. 10. 19:51

Azért gondolom azt tudta, hogy nincs bejelentve... és hogy a fekete munkával töltött évek után nem jár gyed... meg persze gondolom, hogy amikor nem kellett adózni az azért nem esett annyira rosszul...

A betegség nyilván nem látható előre, de azért van ami igen :(

2012. dec. 10. 19:50

Akkor most kérdezek én is egyet, dr.no! Úgy tudom, te sok-sok évet vártál egy babára, és nagyon-nagyon szerettél volna már anyuka lenni.


Tegyük fel, hogy nem vagytok valami pénzesek, be kell osztani, ami van, te már túl vagy a harmincon, de tovébbra is ott a vágy benned, hogy anya légy. Most őszintén: lemondtál volna erről az álmodról csak azért, mert szűkebb a keret?

107. cicakaktusz (válaszként erre: 102. - Mazsinka)
2012. dec. 10. 19:50

Ez nem az a kategória, amit felelőtlenségnek lehet hívni. Náluk más a szitu.

akikről beszélünk azok, akik már eleve kilátástalan helyzetben vannak, mégis.

Akiknek létformájuk a megélhetési gyerekszülés.

106. c7a878c6b5 (válaszként erre: 103. - Cicakaktusz)
2012. dec. 10. 19:49
Az én "kicsim" 6 éves lesz áprilisban.
105. trapiti (válaszként erre: 1. - Ee1dc9ba06)
2012. dec. 10. 19:46

Az emberek egy része nem gondolkozik előre egy nappal sem, nemhogy évekkel. Nyilván biztosítéka senkinek nincsen, de nem mindegy, honnét indul egy család élete...

Gondolom a nők egy része azért szül bármi áron bármilyen körülmények közé, mert leküzdhetetlen vágyat érez a gyerek után és úgy gondolja, majdcsak lesz valahogy. Egy másik része nem is gondolkozik, csak szül ha úgy adódik.

Manapság nagyon sokan napról napra élnek, most még elvannak de fogalmuk sincs, hogyan miből fogják fölnevelni a gyereket akit vállalnak... és végülis így-úgy a legtöbb gyerek felnő.

Az egy más kérdés, hogy Te vagy én akarjuk-e ilyen körülmények között látni a gyerekünket. Mi egyet vállaltunk, és persze sok minden történhet még addig amíg felnő, de úgy gondolom, őt biztonságban fel tudjuk nevelni. Másodikat már nem vállalnék, mert kettőnek már nem tudnám ugyanezt előteremteni.

Persze szép a "szeretet a legfontosabb" meg hogy "nem baj ha szegények vagyunk, de szeretjük egymást" szlogen, csak hát egészen más kilátásai vannak a gyerekeknek szegénységben, akár sok tesóval, mint mondjuk átlagos vagy jó anyagi körülmények között. Vannak sokan olyanok is akik nem szülnek addig amíg nem tudják tisztességesen felnevelni. Egyet kell tudni, mindenkinek a maga döntése, de a következményeket csakis ő és a gyerek viseli.

104. c7a878c6b5 (válaszként erre: 90. - Hudvig)
2012. dec. 10. 19:46

Szerintem sokan elgondolkodtak most...:)))

Én tudatosan és ésszerűen terveztem a gyerekeimet, mind a hármat! Csak sajnos nem láttam bele a jövőbe:(

103. cicakaktusz (válaszként erre: 95. - C7a878c6b5)
2012. dec. 10. 19:46

Én is így csináltam, de akkor még volt rajta támogatás. A múltkor mondta valaki, hogy már nincs, mert rá akarják venni az anyukákat a szoptatásra. Igaz, nekem már nyolc éves a kisebbik, az én történetem elavult.

De emlékszem még, milyen "jó" volt megvenni egy hónapra elég pelenkát, persze csak a drága pelustól nem pirosodott a popója, napi négy kaki, meg a sok pisi, kitűnő étvágy...

Ó, hogy vártam, hogy lehessen mást is adni tápszer mellé, hogy az a pénz is megmaradjon! Persze könnyű volt, mert falun azért megtermeltem magunknak, és mindig volt frissen szedett szezonális gyümölcs, zöldség, és télire a befőttek, fagyasztott cuccok. Csak nem mindenki ilyen szerencsés, hogy csak a vetőmagot kell megvenni, a zöldségek, gyümölcsök ára az egekben van, és az akkori átlagjövedelemhez képest volt.

102. Mazsinka (válaszként erre: 99. - 06718ca650)
2012. dec. 10. 19:45
Húgom öt hónapos terhes, és most derült ki, hogy a férjét műteni kell, egy ideig nem bír majd dolgozni. Húgom pedig nem volt állandósítva, így nehéz időszak elé néznek, amit nem láthattak előre. Szóval igen, előfordulnak mélypontok.
101. viva70
2012. dec. 10. 19:44
A feltett kérdésen én is sokat gondolkoztam már... Nekem sem azok ellen van kifogásom, akik, ha szerényebben is, de tisztességesen próbálják a gyerekeiket felnevelni. Hanem azok verik ki a biztosítékot nálam, akik ész nélkül, nyakra-főre szülnek bele a nagyvilágba...:(
100. c7a878c6b5 (válaszként erre: 97. - Cicakaktusz)
2012. dec. 10. 19:43

Nem tudom! Szerencsére nekünk még van:) Kevés, de van.

Az állam túl sokat adott. Elkényelmesedtek az emberek, legalábbis egy rétegük.

99. 06718ca650 (válaszként erre: 94. - Mazsinka)
2012. dec. 10. 19:40
és változhatnak is a dolgok, van ahol még szülés előtt rendben ment minden, aztán apuci lapátra került. ezernyiféle sors van.
98. c7a878c6b5 (válaszként erre: 93. - Ee1dc9ba06)
2012. dec. 10. 19:40
Igen, így van.... Nehéz! De a csodák és a remény ingyen van!
97. cicakaktusz (válaszként erre: 84. - C7a878c6b5)
2012. dec. 10. 19:39
De mi van akkor, ha nincs kereset, és a rezsire sem jut? Ez a fórum kb. erről szól.
96. 06718ca650 (válaszként erre: 91. - 569a7df0cf)
2012. dec. 10. 19:39
na a hajléktalanokról is tudnék mesélni. mikor olyat ismersz meg akinek családja volt, háza, de inkább elment mert az italt jobban szereti. az bújjon is el. persze ezernyi árnyalata van ennek is. nem lehet általánosítani. hidd el, van az emberekben empátia, azok felé akik megérdemlik.
95. c7a878c6b5 (válaszként erre: 89. - Ee1dc9ba06)
2012. dec. 10. 19:38
Én annak idején úgy csináltam, hogy kértem a gyerekorvostól tápszerre receptet. Nem tudtam szoptatni őket, tehát az első pillanattól sajnos ez volt. 1 recepten 4 doboz tápszer+ másik recepten még 1 esetleg 2, ha már nagyobbak voltak. Írattattam ki popsikrémet is, 2 nagy dobozzal. És mindent kiváltottam családikor egyszerre. Tehát volt otthon 4-5 doboz tápszer, 3-4 popsitörlő, popsikrém, pelenka mindig, amikor jött a pénz. Így "nem éhezett a gyerek".
94. Mazsinka (válaszként erre: 82. - Hudvig)
2012. dec. 10. 19:36
Szerintem sok szegény ember örülne, ha lenne munkahelye, és nem kellene rászorulnia a segélyre. Nem minden munkanélküli, szerencsétlen ember naplopó vagy ingyenélő. Mit tegyen az, aki egész nap dolgozik, mégsincs elég? Kösse fel magát? Ha gyereket akar, szüljön egyet, a többinél meg majd meggondolja, meddig futja a szűkös keretből.
93. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 84. - C7a878c6b5)
2012. dec. 10. 19:36
Dehát amint olvasom, ti meg tudjátok adni a gyerekeknek az alapvető dolgokat, még ha nehéz is.
92. cicakaktusz (válaszként erre: 82. - Hudvig)
2012. dec. 10. 19:36
Bár ingyen lenne az iskola! A két gyereknek csak havi szinten a ceruza, radír, füzet mi pénzben van! És nem kizárólag azért, mert elhasználják (bár a minőségről is lehetne vitázni), hanem, mert sokaknak ingyen van, ha az enyémektől ellopoják! És akkor nem beszéltem az osztálypénzről, meg hasonlókról. Tél van, csak azért kell egy plusz télikabát, hogy hétvégén ki tudjon menni az udvarra játszani, és ha koszos lesz, hát koszos lesz. Vagy elszakad. De attól még tudjon tisztán rendezetten menni a suliba. Meg a többi járulékos költség.
91. 569a7df0cf (válaszként erre: 85. - 06718ca650)
2012. dec. 10. 19:36
Lehet, de az sem, ha kikiabalok a futott szobabol a hajlektalannak, hogy vegyen mar fel valamit, de legalabbis alljon arrebb, hogy latnom ne kelljen.
90. Hudvig
2012. dec. 10. 19:35
Szerintem az a tudatosan és ésszerűen gyereket vállaló, aki tudja, hogy mindenféle állami anyagi támogatás nélkül fel tudja nevelni. Aki nem, az gondolkozzon el magán!
89. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 78. - C7a878c6b5)
2012. dec. 10. 19:34

Persze, hogy nem minden a pénz, de amikor a legalapvetőbb dolgokat nem tudja megvenni, az annyira elszomorító!!

Mi sem Gucci-táskában hordjuk a gyereket, de bizony megérezzük az anyagi oldalát is az etetésnek, öltöztetésnek, ezért el tudom képzelni, micsoda nehézségeket okozhat egy anyukának, akinek mondjuk nincsen teje, megvenni a tápszert pl., ami baromi drága, még akkor is, ha felírja az orvos receptre.

2012. dec. 10. 19:34
az ingyen étkezésről tudnék mesélni. mennyi kaja megy ki a menzákon, mert nem eszik meg a gyerekek. még a rászorulók sem....
87. c7a878c6b5 (válaszként erre: 83. - Hudvig)
2012. dec. 10. 19:34
De miért lett ennyi ingyenélő???? Erre tud valaki választ?
86. c7a878c6b5 (válaszként erre: 82. - Hudvig)
2012. dec. 10. 19:33

Hát ezekből a támogatásokból nem lehet messzire menni...

Bár tény! Sokan vannak, akik csak a pénz miatt szülnek, szültek és nem azért, mert szeretnék a gyereket.

85. 06718ca650 (válaszként erre: 81. - 569a7df0cf)
2012. dec. 10. 19:33
az sem mindig célravezető.
84. c7a878c6b5 (válaszként erre: 80. - Ee1dc9ba06)
2012. dec. 10. 19:31

Nekem nem:)))

Van 3 gyerekünk. A férjem dolgozik csak, sajnos! Én is szeretnék dolgozni, de nincs munka, vagy 12-14 órás, több műszakos, amit a három kicsi mellett lehetetlen elvállalni. Segítségünk nincs :( De nem panaszkodom! Nehéz, bitang nehéz! De a gyerekeknek van meleg ruha, meleg lakásban vannak, van étel, gyümölcs, minden nap főzök. És NEM! kértem az ingyen étkezést nekik, ami a községünkben csak az ebédet takarja. A kicsinek fizetem a tízórait, uzsonnát, havi 4000. A nagyoknak csomagolom a tízórait. Nem kell mindjárt felelőtlennek kikiáltani a hozzám hasonlóan gondolkodó anyukákat.

83. Hudvig (válaszként erre: 81. - 569a7df0cf)
2012. dec. 10. 19:30
Elfogyott a sok "ingyenélő" miatt!
82. Hudvig (válaszként erre: 78. - C7a878c6b5)
2012. dec. 10. 19:29
Igen az én béremből, mert olyan sokat elvonnak, hogy én már ne tudjak gyereket vállalni. Persze, könnyű mondani, hogy szegény emberek is felnevelik a gyereket, SEGÉLYBŐL. Amit tulajdonképpen én fizetek meg!!! Na ebből az igazságtalanságből van elegem. Nem abból, aki szegény, de mindent megtesz a gyerekeiért! Hanem aki azt mondja, hogy nem is drága az iskola, mert ott az ingyen tankönyv, étkeztetés és a gyermekvédelmi támogatás!!!
81. 569a7df0cf (válaszként erre: 77. - 06718ca650)
2012. dec. 10. 19:29
Sajnos az. De legyen mar azert hangyanyi empatia az emberekben...
80. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 75. - C7a878c6b5)
2012. dec. 10. 19:27

Nem tudom, hogy törlik-e, szerintem ha kulturáltan beszélgetünk a témáról, talán nem.

Szerintem írd le az ellenvéleményt, és kíváncsi vagyok:)) Sajnos csak most tudtam a géphez visszajönni.

Én úgy érzem, jó téma, vannak ettől intimebb témák is itt az oldalon... tényleg mégegyszer ezer bocs, ha valakinek a lelkébe gázoltam vele.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook