Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Miért rossz kövérnek lenni? fórum

Miért rossz kövérnek lenni? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
285. pankim (válaszként erre: 284. - 5e67f791bc)
2007. máj. 5. 20:40

Szia Klariten!

Tökéletesen egyetértek veled!

284. 5e67f791bc (válaszként erre: 280. - E71af41436)
2007. máj. 5. 20:23
Nagyon elgondolkoztattak a szavaid! Iszonyuan jozanul latod a helyzetet, es ez nagyon ritka. Igaz, hogy rengeteg ero kell hozza, hogy a kezunkbe vegyuk az iranyitast, es nem is az elhatarozas az, ami nehez, hanem a kitartas! Akkor is, ha nincs minden a helyen az eletedben, ha megbantanak, ha felsz vagy duhos vagy, ha nem latsz megoldast egy problemara. Az ember hajlamos ilyenkor mindent feladni. Elsokent a dietat, es a mozgast hanyagolja es a finom falatokhoz fordul. Azok legalabb a lelket megnyugtatjak egy ideig. Utana pedig jon a megszokott buntudat... Es indul a korforgas ismet... elhatarozas... stb. stb. Ilyenkor kell tudni megalljt mondani! Ilyenkor nem szabad, hogy mas fontosabb legyen, mint a sajat eleted es tested szeretete! Nem predikalok. En mostanaban sokat alakultam es fogytam is, bar en 73-rol indultam, es most 66 vagyok. Konnyebb is lehetnek, de en sok izmot epitettem magamra, aminek azert van sulya. De a centik szepen csokkentek/csokkennek. De nem mentem/megyek at lenyegileg mas folyamatokon, mint Te. Vallom, hogy minden a fejben dol el. lehet fel kene hagynod az allando kurakkal, es csak egy kephez kellene ragaszkodni a lelked legmelyen... az igazi enkepedhez, ahol ugy nezel ki, mint ahogy szeretnel. Volt, aki nem "csinalt" mast, mint minden nap dedelgette ezt a kepet! Hatasos! En is ezt teszem! nap, mint nap! Lehet, hogy dedos dolognak tunik, de mukodik! Remelem nem tartod predikacionak amit leirtam! Szivbol nagyon sok sikert kivanok Neked!
283. opium
2007. máj. 5. 19:54

szerintem két okból:


1. nem érzed vonzónak magad


2. nem érzed egészségesnek magad

282. Eve20 (válaszként erre: 280. - E71af41436)
2007. máj. 5. 18:16
Ez tényleg így van:) Én (szerencse vagy nem nem tudom) nem a lustitól híztam meg, pajzsmirigy gondjaim vannak, mostanra rendeződött nagyjából. Sosem voltam kövér, inkább normál súlyom volt mindig. Aztán egy terhesség, és rajtam ragadt jó 15 kiló, amit le is adtam 2 kg kivételével a fiam 3 hónapos korág. Aztán a megmagyarázhatatlan hízás...egy évvel utána derült ki mi bajom. Ne tudjátok meg mennyit szenvedtem, az alatt az egy év alatt végig diétáztam, és csak híztam. Na de ez már a múlt, már egész jól tudok fogyni, a felesleges kilók meg már leredukálódtak 6-7 kilóvá. Azt elképzelni sem tudom, hogy ekkora túlsúllyal (ne vedd sértésnek, de tényleg) hogy tudsz egyáltalán létezni? Nagyon nehéz lehet, és elhiszem hogy időnként fájdalmas is...Csak annyit kívánok neked, hogy minél hamarabb magad mögött tudhasd a kövérségedet. A te érdekedben.
281. 4726e582cf (válaszként erre: 280. - E71af41436)
2007. máj. 5. 17:09

Igazat adok :).

Lusták vagyunk, ez teljesen igaz!

A lényeg, nem a fogyókúrában van, meg, hogy ilyen-olyan féle legyen. A kulcs nagyon egyszerű, mozgás (a súlyosabbak napi 30 perc gyaloglás - értem ez alatt a kórós kövérséget, ahogy én is ebbe a súlykategóriába tartozom), kalóriaszegény sok zöldséges, fehérjés táplálkozás. Ennyi, nem csodára kell várni, nem arra, hogy na majd az okosok kitalálnak egy újabb szuper fogyit...

Jah, elismerem, tök lusta vagyok én is... megint hányok a tükörbe nézni... a kihízott cuccaimról nem is beszélve, szóval nekiveselek egyszer megint... majd, ha lesz energiám és elhatározásom hozzá... Bár azért naponta még mindig sétálok, de ki számolja már a kalóriákat :-OOO

2007. máj. 5. 16:24

Akkor leírom én hogyan látom a dolgokat.

Én,aki a 182 centimhez jelenleg 155 kiló vagyok.

Eljutottam már én is arra a pontra,hogy engem így is szeretnek és így is megnéznek a pasik(ezen nincs mit csodálkozni.ilyen embert nemcsak a pasik bámulnak,hanem mindenki) és így is tökéletes az életem és így annyit bírok mint 5 ember(igaz,hogy ezzel lassan az izületeimet építem nullára) stb...stb...

az igazság az,hogy lusta vagyok.

és az elhízás nagyon ritkán adódik betegségből.Rohangya esete egy a százból.

sőt. még azt is le merem írni,sokan igenis attól betegedtek meg,mert rengeteg plussz kilót cipelnek magukon. Én pölö majdnem másfél zsák cementet.(ATYAÉG!!!)

nem direkt híztam meg ennyire...hanem lustaságból. ahogy a kórosan elhízott emberek nagyrésze. de a simán 15 kilós túlsúllyal rendelkezők is a lustaságuk áldozata.

nem,én egyáltalán nem érzem jól a bőrömben. rohadt sokat kell magam győzködni,hogy napi 2-3 kilómétert sétáljak(próbálja ki bárki másfél zsák cementtel) és hogy éjjel ha felkelek ne a hűtőt zabáljam fel....rengeteg erő kell hozzá. nagyon-nagyon remélem,hogy a mostani erőm elég lesz.

és tudom(annak ellenére,hogy itt sokan mást mondanak)ezzel nem vagyok egyedül.

könnyű azzal takarózni,én nem tudok lefogyni.

legalábbis könnyebb mint napi 20-30 percet tornázni.

meg fogom csinálni azért is. hogy megmutassam azoknak,akik azt mondják nekik egyetlen kúra sem használ...



és még valami....rengeteg helyen fájok. szó szerint. de nem megyek orvoshoz...mert nem beteg vagyok, hanem kövér.

279. Eve20 (válaszként erre: 278. - 0c97fbb607)
2007. máj. 5. 14:55
:))
278. 0c97fbb607 (válaszként erre: 277. - Eve20)
2007. máj. 5. 14:54
Bingó:DDDD!!!!!
277. Eve20 (válaszként erre: 273. - Bcicus)
2007. máj. 5. 14:46
Osztom a véleményedet. Én is csak nemrég eszméltem rá, hogy az áhított vékonyság nem fog eredményezni különösebb változást, mindössze annyit, hogy jobban érzem majd magam a bőrömben. Régebben szabályosan elhitettem magammal, hogy ha vékony leszek, jobban fognak szeretni az emberek (pedig most sincs okom panaszra) aztán valahogy rájöttem hogy ez egy hülyeség, attól nem leszek boldogabb. Ezt kéne minden ducinak tudatosítani magában, hogy ő nem kevesebb azért mert nem vékony. Egy telt nő is lehet szép, csinos, a jólápoltság a legfontosabb szerintem. Úgyhogy aki fogyni akar, fogyózzon ezerrel, aki meg jól érzi magát a bőrében az maradjon meg olyannak amilyen most! El kell fogadnunk magunkat, bármekkora számú cuccokat is hordjunk.
276. 0c97fbb607 (válaszként erre: 273. - Bcicus)
2007. máj. 5. 14:40

Igazad van!

Csak egy pici hozzáfűzni valóm lenne

"Jó lenne, ha az embereket végre nem a súlyuk szerint osztályoznák, hanem megjelenés, inteligencia stb. alapján."

Szerintem meg a legjobb lenne elfelejteni végre az emberek valami alapján való osztályozását,vagy megítélését ,vagy besorolását,egyszer s mindenkorra!

275. f124753f33 (válaszként erre: 274. - C6b27363e5)
2007. máj. 5. 08:30
De rövid távú és elérhető célokat kell kitűzni, másként nem megy.
2007. máj. 5. 08:26

de téeg kövér vagyok

s nem jo igy lenni

de a betegségem miat nem fogyozhatok ész nélkül mert kotház lesz a vége

szeretnék fogyni nagyon

273. Bcicus (válaszként erre: 272. - Barbamama)
2007. máj. 5. 02:55

Ln sem propagandát akarok csinálni a dolognak. csak azt szeretném, ha az emberek rájönnének, hogy a boldogság nem kiló függő. Ne azért akarejon valaki lefogyni, mert az a divat.

Ha valami baja van tőle, vagy nem bírja cipelni a súlyát, hajrá le lehet fogyni.

Én az ellen küzdök, hogy azért, mert valaki kövéren boldog, még ne legyen igénytelen, selejtnek kikiáltva.

Meg az sem mindegy azért, hogy az ember sülya miből áll. Rjtam azért izom is van bőven a háj alatt mivel verseny sportoló voltam régen és nem is hiszi el róla senki, hogy annyi kiló vagyok amennyi, mert kb egy 20-sel kevesebbnek látszom, mivel egy nagy adag tömör izom van rajtam a zsír alatt. Ha valakin csak háj van, annak tényleg sok lehet a 100 kiló. Ez egyed függő.

És nem azt mondom, hogy aki 100 kilós nem lehet igénytelen, de pont ugyan úgy lehet egy 50 kilós is.

Jó lenne, ha az embereket végre nem a súlyuk szerint osztályoznák, hanem megjelenés, inteligencia stb. alapján.

272. Barbamama (válaszként erre: 263. - Gatola)
2007. máj. 4. 23:47

Honnan tudod? Vannak olyanok - például én is - akik azért kövérek, mert kényszerevők. Ugyanolyan szenvedélybetegség, mint pl. az alkoholizmus, a kábítószerfüggőség

Vannak olyanok is akik betegség miatt kövérek. És nagyon sok esetben nem is tudják, hogy a kövérség egy pajzsmirigy vagy anyagcsere-rendellenesség tünete.

És ismételni tudom csak magam: vannak olyanok, akik tényleg jól érzik magugat a bőrükben akár 100 kg-osan is. Ha belegondolsz, az őskori termékenységszobrocskák mind-mind kövér nőket ábrázoltak. A középkorban az egészség, termékenység szimbóluma volt a kövérség. És ha nagyon-nagyon körülnézünk, vannak szép kövér nők.

Nem lehet általánosítani. Én elhiszem Bcicusnak, hogy boldog. Én el tudom fogadni.

(Most nehogy küldjétek a hozzászólásokat, hogy miért propagálom a kövérséget. Én is le akarok fogyni. De el tudom fogadni, hogy valaki így is jól érzi magát!!! És valahol irigylem is.)

271. f124753f33 (válaszként erre: 263. - Gatola)
2007. máj. 4. 23:03

Helló! Kb. sejtettem, hogy lesz egy ilyen reakció. Én másképp látom. Ráadásul volt egy drogos ismerősöm (most szerencsére börtönben), úgyhogy tisztában vagyok vele, mert állandó zaklatásának voltam kitéve. Viszont senki nem mondja nekik, hogy nyúljanak a tű után...

Viszont valaki nem biztos, hogy azért kövér, mert reggeltől estig zabál...

270. age11
2007. máj. 4. 22:49

Mert nem jönnek rám a ruháim, s mert a pasim is megszól, hogy fogyózni kéne már.

Blaaa

269. f124753f33 (válaszként erre: 268. - C6b27363e5)
2007. máj. 4. 22:46
Ne beszélj magadról így! Nagyon fontos, hogy szeresd magad. Vagyis az első lépés az önmagad elfogadása.
2007. máj. 4. 20:44
mert dagat disznonak érzem magam
2007. máj. 4. 20:41
Én nagyon rosszul éreztem magam,nem csak a bőrömben,de egészségügyi problémáim is voltak.Magas lett a vérnyomásom,vércukrom,fulladtam ha gyorsabban kellett menni,szédültem,ha lehajlás után kiegyenesedtem.Gyorsan felszedtem 15kg felesleget,amitől sikerült megszabadulnom,nagy erőfeszítessel.De most már tartom a súlyom,az Én bogyómmal,amit azóta is szedek.
266. Bcicus (válaszként erre: 265. - Gatola)
2007. máj. 4. 18:43

Ez nem kifogás. Annó mint írtam lefogytam fél év alatt 30 kilót, és nem szenvedtem ez alatt az éhezéstől.

Most is simán lefogyhatnék ha akrnék, de nem akarok. Van egy szuper pasim, jól nézek ki, és semmiben nem akadályoz a súlyom.

Nem azt mondom, hogy mindenki legyen 100 kiló, de azért nem kéne senkinek fogyózni, hogy megfeleljenm az elvárásoknak.

265. Gatola
2007. máj. 4. 18:37

Bcicus!

Végülis kifogásnak nem rossz!! De ha neked állítólag jó! Te tudod!!

264. Bcicus (válaszként erre: 249. - F124753f33)
2007. máj. 4. 18:27
Nem, nem az volt. Mert a nedvesedés stb. megvolt, de egyszerűen nyomott valamit bent, amit lefogyva nem védett a husi, így viszont igen, úgyhogy én így maradok, még ha szerintetek egy igénytelen selejt is vagyok, akinek csak olyan pasi jut, aki mást nem kap meg, mert én tudom, hogy nem így van.
263. Gatola
2007. máj. 4. 17:04

Depeche!

A narkósok nem tudnak egyedül leszokni. Persze nekik is kell az elszántság, az akaraterő.

Azért könnyebb a kövérnek lefogyni!


Bcicus!

Na ne etess már be, hogy jobb 100 kilósan, mint 70-80-an. Tudom, hogy szar daginak lenni!!!!!

Szerintem neked is olyan pasid van (lehet hogy nem annyira durván olyan), mint nemrég volt a Kiskegyed vagy melyik újsiban.

Elmebeteg pasik felhízlalják a nőjüket. Ők sincsenek egyedül, de mégis egy dilis pasijuk disznót csinált belőlük. Szerintem nyugodtan olvasd el, lehet hogy van erről szó a neten is.

AZTÁN ELDÖNTHETED, HOGY MIÉRT SZERETI A FICKÓD A NAGY ZSÍROS HASADAT!! Gondolkodj már!!!!!

2007. máj. 4. 16:25

Ja, és az esetek döntő többségében az orvos tehet arról, hogy úgymond ciki a kövérség. Enyhébb esetben mosolyognak.

Durvább esetben be is szólnak.

261. f124753f33 (válaszként erre: 258. - Jay néni)
2007. máj. 4. 16:23

Semmilyen gyógyszert nem akarok felíratni.

Csak arra próbáltam rávilágítani, hogy mekkora nagy a különbség kirekesztettség szempontjából egy drogos meg egy kövér ember közt.

260. Jay néni (válaszként erre: 259. - Jay néni)
2007. máj. 4. 16:20
Csak be kell vállalni és az megy nehezen szerintem.
259. Jay néni (válaszként erre: 258. - Jay néni)
2007. máj. 4. 16:20

+ még

Mert valaki már szólt valahol, hogy nem orvoshoz, hanem dietetikushoz kell menni. Szóval oda is ad beutalót a doki, legalábbis az enyém. Max vizitdíj.

258. Jay néni (válaszként erre: 255. - F124753f33)
2007. máj. 4. 16:18

Milyen gyógyszert akarsz feliratni a kövér embernek? Beszeded és lefogysz tablettát? Amúgy meg a pszichiáterhez engem tök simán beutalna a házi dokim ha kérném.

És szerintem a kövérséggel/elhízással nagyon kevesen fordulnának és fordulnak orvoshoz. Mert úgy gondolják hogy ciki.

257. 5464505f6a (válaszként erre: 252. - Barbamama)
2007. máj. 4. 16:16
Talán nem hinnéd,de kevesebb embert kezelnek a drog és a drog okozta betegségek,mint a túlsúly miatt.
256. 'szti (válaszként erre: 252. - Barbamama)
2007. máj. 4. 15:45
ez az állam azért tesz, hogy kevesebb magyar ember legyen, legalábbis én így veszem észre
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook