Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Miért rossz kövérnek lenni? fórum

Miért rossz kövérnek lenni? (beszélgetős fórum)


135. Vixi77 (válaszként erre: 134. - Bcicus)
2007. ápr. 28. 15:17

Az jutott eszembe, hogy ha a súlyom, kinézetem miatt útálom magam, akkor én sem vagyok különbb, mint azok az emberek, akik kizárólag a külső alapján ítélnek meg másokat. Hiszen elsősorban nem a külsőségekért kell szeretnünk magunkat, hanem azokért a belső tulajdonságokért, amik szépek bennünk.

De lehet, hogy már csak túlspilázom a témát...Pár napja nagyon filozófikus vagyok, biztos nagyon ráérek...

134. Bcicus (válaszként erre: 132. - Vixi77)
2007. ápr. 28. 15:10
Én fordítva vagyok bekötve. Mikor vékony voltam fogyni akartam még és utáltam magam, most, hogy több mint 100 kiló vagyok jobban szeretem magam és büszkébb vagyok magamra mint valaha.
133. 0c97fbb607 (válaszként erre: 132. - Vixi77)
2007. ápr. 28. 13:28
igen
132. Vixi77 (válaszként erre: 131. - 0c97fbb607)
2007. ápr. 28. 11:26

Nagyon köszönöm, tényleg csodaszép és logikus dolgokat tartalmaz.

Olyan ez az egész, mint egy körforgás: ha szereted magad, akkor akaratlanul is teszel magadért. De ha teszel magadért, akkor az segít abban, hogy megszeresd mégjobban magad. Lehet, hogy ez az egész folyamat önmagát erősíti és elvezet oda, hogy az ember teljes életmódváltást vigyen véghez a kis életében?

2007. ápr. 28. 11:09

[link]

Olvasd el a 29 est,talán segít az is!

130. Vixi77 (válaszként erre: 129. - 0c97fbb607)
2007. ápr. 28. 10:58
Négy napja megtettem, és mostmár sokkal jobb :-) És így már tenni ellene sem olyan borzasztóan nehéz :-)
129. 0c97fbb607 (válaszként erre: 128. - Vixi77)
2007. ápr. 28. 10:56
Tedd meg!!!!Állj a tükör elé,és mondd azt ,hogy ez vagyok,én vagyok,el KELL fogadnom magam így is,mert ez is én vagyok......ha ezt meg teszed ,és hiszel is benne,megváltozhat az életetd,a külsőd!
128. Vixi77
2007. ápr. 28. 09:59

Részemről elsősorban azért rossz kövérnek lenni, mert félek, hogy hosszútávon fizikálisan beteggé tesz a túlsúly.

Másodsorban pedig azért, mert teljesen elveszi az ember önbizalmát és egy idő után annyira nem tudok már hinni azokban a dolgokban sem, ami pozitív bennem, hogy egy állandó kétely az életem. És amikor ilyen hangulatba kerülök, az sem vígasztal, hogy van egy párom aki hosszú évek óta elfogad és szeret úgy ahogy vagyok (bár nem így ismert meg) és az sem, hogy a barátaim ragaszkodnak hozzám.

"Tiszta" pillanataimban (szerencsére azért ez túlnyomó többségben fordul elő) én is igyekszem a JELENLEGI helyzetem elfogadni (bár folyamatosan igyekszem tenni ellene)és a legtöbbet kihozni belőle, de hiszek abban, hogy nagy akarattal nem ez lesz a végleges állapot. Szeretném MAGAM újra szeretni.

127. 4c35511f0b (válaszként erre: 124. - Gatola)
2007. ápr. 27. 21:40

"ÚGYHOGY A KÖVÉREK SOHA NEM LEHETNEK BOLDOGOK"-Hogy lehet ilyet írni?

Soha nem voltam kövér (mert tudom,ez rögtön a válasz) viszont sok kövér emberrel foglalkoztam, s elmondhatom, nagyon sokkal éppen az volt a probléma, hogy nem is akart fogyni, mert boldog, kiegyensúlyozott életet élt, s nem arra volt nehéz rávennem sportoljon, hanem arra; értse meg egy idő után a túlsúly miatt, komoly egyészségügyi problémái lehetnek.


Megértem, hogy nehezebb az életed, s el vagy keseredve, de ezen a helyzeten csak TE változtathatsz, s biztos vagyok benne sokan segítenének benne! Ha 20 kg-nak kell lemennie, az hamar beindul, aztán megáll... NO AKKOR NEM SZABAD feladni! Én drukkolok, erőt, kitartást!!!

126. Bcicus (válaszként erre: 124. - Gatola)
2007. ápr. 27. 21:36

Írd azt, hogy neked rossz, mert nekem semmi gondom vele. Én simán felveszek nyakbakötő cickidobős felsőt.

A szoknyát nem szeretem, de nem a súlyom miatt vékonyan sem szerettem, mert nem lehet benne kényelmesen eldobni magát az embernek egy székben.

125. 9778ca1817 (válaszként erre: 120. - FatFanni)
2007. ápr. 27. 21:35
Fanni...!!:((
124. Gatola
2007. ápr. 27. 14:43

Sziasztok!


Szerintem nagyon nagyon rossz kövérnek lenni. Hiába mondják, hogy a ducik vidámabbak. Ezt magamon tapasztalom, hogy nem igaz. Sokkal nagyobb volt az önbizalmam 60 kilósan. Ehhez kell még 20 kilót fogynom.


Arról nem is beszélve, hogy nyáron mindig kerülöm azt, hogy ki kelljen mennem az utcára sétálni napközben, mert nagyon meleg van, és a zsákruha alatt megsülök. Szoknyában kidörzsölődik a belső combom, rossz a lépcsőn is felmenni.

ÚGYHOGY A KÖVÉREK SOHA NEM LEHETNEK BOLDOGOK.


Kerültem a strandon a fürdőruhát, mindig én maradtam kint, hogy "vigyázzak a cuccokra", vagy csak azt mondtam, hogy most nem fürdök, mert éppen "megjött a havi". Szóval kifogások.


2 hónap múlva megyünk nyaralni egy jó nagy csapattal. NEM AKAROK KIMARADNI SEMMIBŐL!!! Úgyhogy 1 hete elkezdtem a diétát futással. 4 kg lement, most kell még 20-at ledolgozni.


NAGYON ROSSZ FŐLEG NYÁRON DUCINAK LENNI!!! :-(


Egy jó cél ami sok erőt és kitartást ad.

123. aebal
2007. ápr. 27. 14:24
rosszabbul érzed magad a bőrödben
122. daf6cd27c7 (válaszként erre: 104. - Liza28)
2007. ápr. 26. 12:12
Szia! Figyelj, olvasva az írásodat, az jutott eszembe, hogy endokrinológusnál voltál? Bár nem könnyű időpontot kapni, de érdemes végig csinálni. Feltérképezik az anyagcserédet, és kialakítják a számodra optimális étkezéseket. Ha érdekel, nagyon szívesen adok infót (hogy hol és hogyan).
2007. ápr. 26. 12:07

Szerintem két dolog miatt rossz alapvetően. Első legfontosabb amit a média sugall, meg a reklámok, hogy a nőknek tökéletesnek kell lennie. Ezzel az embereket olyan irányba terelik, hogy a kövéreket kirekeszti a társadalom. Szerintem. A fontosabbik viszont az az, hogy számtalan betegség forrása lehet a kövérség. Magasvérnyomás, cukorbetegség, had ne soroljam. És az már önmagunk számára rossz. Kit érdekel mit mondanak az emberek? A legfontosabb, hogy mindenki egyensúlyban érezze magát. Ki 60 kilósan, ki 78. Én sosem voltam nádszálkarcsú. Azt hiszem a genetikai adottságokat megváltoztatni nem lehet. Ha drasztikus diétával és sporttal le is fogytam, akkor is megmaradt a körte alkatom, csak akkor "sovány körte" voltam. Viszont most ért egy drasztikus dolog, 2 hónap alatt feljött 20 kiló. Na ez már nem normális. És az mellett, hogy kivizsgáltatom magam, keményen elkezdtem újra fogyókúrázni. De ÖNMAGAM miatt, és nem azért, hogy mit mondanak az emberek. NEm könnyű az embernek önmagához keménynek lennie. De hál Istennek én úgy érzem (mint már annyiszor életemben) elindultam a fogyás útján. Ilyenkor érdemes belekapaszkodni a kellemes dolgokba (az evéstől elvonatkoztatva persze). Ez lehet egy jó zene, videoklip bármi. Nálam ez a hatásos. És bár ekkora túlsúllyal még nem, de ha már kevesebb leszek ismét elkezdek futni!

Higgyétek el, hosszabb távon megéri a gyötrődés. Ami igazából nem is szenvedés, hiszen mindenki önmagáért teszi.

Bocs a hosszúságért, de úgy éreztem meg kell írnom. Ha valaki szeretné megosztani a tapasztalatait ezzel kapcsolatban, szívesen veszem.

2007. ápr. 26. 11:24

Egyetértek klecaval.

Még annyit tennék hozzá, hogy nekem sincs bajom még magammal (nagyon) és sokkal több a jó dolog a kövérségben, mint a rossz!!!!!

=)))

2007. ápr. 26. 09:59

Nem jó kövérnek lenni, mert kisebb edzés bekötni a cipőfűzőt. Nem jó, mert bonyolult kiszállni a fürdőkádból. Nem jó, mert mire felhúztam az ucsó ép nejlonharisnyát, az utolsó pillanatban felszalad a nagy combomon. Nem jó, mert a nagy mellekhez hozzá kell szokni. Nem jó, mert elvárják a régi alakomat, addig azt mondogatják, milyen jól nézel ki.( Mondhatnák aztis, hogy hűha, de meghíztál, inkognitóba öltöztél? --de nem mondják, mert "intelligensen" reagálnak.)


De lefogyni csak akkor szabad, ha saját magával van baja az embernek. Nekem nincs, így csak gondolkodjanak az intelligens válaszaikon a többiek. Ha mégis lefogyok mellékhatásként, akkor pedig nem fogom kritizálni a többieket.


Öltözködni pedig eddig is így öltözködtem, csak 4 számmal kisebb ruhákba.

118. Éva
2007. ápr. 26. 09:51
utáltam magam kövéren:izzadtam,lihegtem,könnyen fáradtm-nem beszélve arról mindenki megszólt érte
117. Bcicus (válaszként erre: 113. - Cinka)
2007. ápr. 18. 11:12
Nem is kell, de attól még lehet, úgy öltözni, hogy megmutasd amid van.
116. helenhadsell (válaszként erre: 113. - Cinka)
2007. ápr. 18. 08:52
:-) DDD
115. Bcicus (válaszként erre: 112. - Keresztesi)
2007. ápr. 17. 23:07

Én azt írtam, hogy akkor néztem ki tökéletesen. Szerintem most is jól nézek ki nagyjából, persze vannak hibáim, de nem a súlyommal kapcsolatban.

Hgy aki utánam forog olyankor amikor csinosan öltözöm fel, miért teszi, mert tetszem neki, és ennek gyakran hangot is adnak nem csak néznek, persze ilyenkor a kedvesem baromi féltékeny tud lenni.

Sasjnos nem tudok túl gyakran csinosan öltözni, mert ritkán van időm olyan helyre eljárni, ahova lehet, a munkámban sajnos ez nem megoldható.

114. gertix
2007. ápr. 17. 21:31

Nem mindegy, hogy melyik üzletbe vásárolsz, kellemetlen, ha nem találsz a méretedbe és a 40 kg-os 20 éves eladó fintorogva végigmér, és közli, nagy méreteket nem tartanak. azért szeretem a duci boltokat, mert ott van olyan ruha amire én is azt mondhatom,hogy nagy rám.


Ezért sem jó kövérnek lenni, és még sok minden másért, amiket már leírtatok

113. Cinka (válaszként erre: 109. - Bcicus)
2007. ápr. 17. 20:17
Hát nem tudom, nem akarok úgy kinézni, mint a "Tündérmackó a parádén" c. képen az a szerencsétlen duci csaj...
112. keresztesi (válaszként erre: 102. - Bcicus)
2007. ápr. 17. 16:45
Ne haragudj de ha 72 kilosan mondtàk ràd, hogy jòl nèzel ki, mit gondolsz, most 100 kilòsan, ha ràadàsul alacsony is vagy, mièrt fordulnak meg utànad az utcàn??? Mire gondolnak olyankor?
2007. ápr. 13. 18:10

Én alacsony vagyok és erős csontozatú. 156 cm/ 65 kg. Sajnos elég kevés kilónak kéne lennem hogy viszonylag jól nézzek ki. Az a leg idegesítőbb hogy nem eszek sokat mégis dundi vagyok. Ha picit le is megy a súlyom, nem látszik mert erős csontú vagyok. Az én esetemben nem is a kövérség a baj, hanem a magasság :(

De az tuti hogy énképzavart okoz mind a kettő, és vele a többi bajt

2007. ápr. 13. 16:25
kovernek azert nem jo lenni, amiert sovanynak, en kover sose voltam de most 45 kg vagyok a 155 cmmel,3 kg van minuszban, hat nem kellemes, lehet hogy nem izzadok, de nem szivesen veszek szuk nadragot, miniszoknyat is csak papuccsal, hogy ne magasitson,aztan ha vmi elegansabbat szeretnek felvenni, akkor az ugy all rajtam mintha ramvettek volna, es folytathatnam
109. Bcicus (válaszként erre: 107. - Cinka)
2007. ápr. 12. 23:29

Miért ne vehetnél?

Mondjuk én sem hordok ilyet általában, mert jobban szeretem a nadrágot, de ha olyanom van simán felveszem .

108. Ramcsi
2007. ápr. 10. 09:24
nem tudom, sose voltam kövér
107. Cinka
2007. ápr. 10. 01:09
Nem jó nyáron izzadni és mutogatni a hájas karomat, és nem vehetek rövid szoknyát toppal. :(
106. dc233342e1 (válaszként erre: 105. - 8ef78160df)
2007. ápr. 9. 14:54
valamilyen szinten mindenkinek kialakul bizonyos betegseg rovidebb vagy hosszabb ido utan .....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook