Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Miért rossz kövérnek lenni? fórum

Miért rossz kövérnek lenni? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
315. f124753f33 (válaszként erre: 314. - Antalné)
2007. máj. 9. 22:26
És a pajzsmirigy problémádra szedtél valamit?
314. antalné (válaszként erre: 280. - E71af41436)
2007. máj. 9. 22:24

sziasztok!

énis átttudom érezni a problémátokat! Igaz, hogy én nem egy cementes zsákot cipelek csak plussz 20kg-t meg egy apró babát a hasamaban! De én is voltam több kiló, de pajzsmirigyes betegség is rátett egy lapátra!! És a csontjaim is elég erősek ez ellen meg nem tudok mit tenni!! Ja és utólag kipróbáltam NORBIT de nekem semmit nem ér mozogtam bicikliztem tornáztam, diétáztam, és a végén a maradék életkedvem is elment a sióok mkoplalás miatt: Már nem boldog kiegyensúlyozott nő voltam hanem agresszív lény. Hát ennyit a diétákról tudd valaki jobb megoldást???? Mert szerintem az a legjobb megoldás ha elfogadjuk saját magunkat, olyannak amilyen és nem a szomszédasszony megjegyző szavaira hallgatunk! Hát sok sikert!

313. sizsu (válaszként erre: 307. - Barbamama)
2007. máj. 9. 21:27
Tényleg köszi, olyan rendesek vagytok... Amióta megtaláltam a Hoxát, azóta tudok (legalább egy kicsit)tudatosan enni, meg persze Béres Alexandra. De a lelket az ittlévők tartják bennem... :) Ebben hasonlítunk. Itt az este, (nekem is), pénteken vizsga, még nem tanultam, a lakás már nem is úszik, hanem elsüllyedt, mint a Titanic, szóval majdnem jött a zabaroham (nem akarom elkiabálni, még nincs vége a napnak), de vettem inkább egy dinnyét. Inkább abból zabálok be, mint valami másból... Ígérem jövök még. :)
312. Barbamama (válaszként erre: 311. - C6b27363e5)
2007. máj. 9. 19:55
Persze, hogy nehéz. Nekem nincs gyerekem, és így is. Pláne neked a csodaszép pindúrpandúrok mellett. Biztos nehéz időt szakítanod:((( De ne add fel. Valamit majd csak kitalálsz. De a futást nem javaslom, nem biztos, hogy jót tesz a gerincednek, izületeidnek. Úszás? Nem ugrálós torna? És majd mi lökdösünk, ha csak az kell.
2007. máj. 9. 19:34

már eljutotam odájig hogy kigondoltam hogy futok minden nap csak aza baj hogy edig jutotam a párom mondaná gyerünk menék de nics egy löket

meg a két gyerek

nem szeretek kövér lenni tenem kell valamit a doki is diétát rendelt de nehéz

310. Barbamama (válaszként erre: 304. - Ec63a7fc29)
2007. máj. 9. 19:24
Ez jóóóóóóóóóóóóó!
309. Barbamama (válaszként erre: 308. - Barbamama)
2007. máj. 9. 19:24
Félreértés ne essék, sem szépnek, sem túl boldognak nem tartom magam. De életöröm azért szorult belém.
308. Barbamama (válaszként erre: 297. - Jay néni)
2007. máj. 9. 19:22

Az ókorban és a középkorban az átlagéletkor alacsony volt, és azoknak az embereknek a száma is, akik teltek voltak.

De mindegy kár ezen vitatkozni. Csak azt akartam mondani, hogy a szépség nem a súlytól függ. Függ a divattól, a különböző trendektől egyrészt.

Másrészt a belső kisugárzástól. És ismétlem, nem a kövérség mellett kívántam kampányolni, csak azt kívántam megjegyezni, hogy vannak szép és boldog kövérek is.

307. Barbamama (válaszként erre: 300. - Sizsu)
2007. máj. 9. 19:18

Szia!

Csak ismételni tudom az előttem szólókat: köszönöm, hogy ilyen őszintén írtál magadról. A történet eleje szinte ugyanaz, kivéve azt, hogy én nem szültem.

Egyfolytában azon töröm a fejem, hogy a kényszerevéstől hogy lehetne megszabadulni. Hétköznap, nap közben nincs semmi baj, de jön az este, a hétvége és kieszem magamból az összes bánatot, idegességet, sérelmet.

Most Reductil (sajnos nincs annyi tartásom, akaraterőm, mint Neked, lelkileg meg a fórumozás tart rendben. Hát ennyi. Gyere sokszor, és írj. Szurkolok.

306. sizsu (válaszként erre: 302. - Ec63a7fc29)
2007. máj. 9. 08:14

Köszönöm a fogadtatást! :)

Ígérem, hogy jövök majd rendszeresen beszámolni. Neked is, és MINDENKINEK rohamosan és egészségesen apadó kilókat kívánok!

305. sizsu (válaszként erre: 301. - E71af41436)
2007. máj. 9. 08:12
:) Nagyon remélem én is! Neked pedig hatalmas kitartást, és még nagyobb karaterőt kívánok!
2007. máj. 9. 05:40

....és különben sem mindegy, hogy mitől tömegközlekedés.

A tömeg (sok ember), vagy a tömeg (az én tömegem-súlyom) közlekedik.e.

303. Dolorex
2007. máj. 9. 02:55
azért, mert ha elég nagy vagy, nem mindegy, hol szállsz fel a buszra, hogy a korlát és az ajtó közé ne szorulj be...:) Végülis leírva ez tök humorosan hangzik.
302. ec63a7fc29 (válaszként erre: 300. - Sizsu)
2007. máj. 9. 02:51

Köszi a story-gat!

Üdvözlünk a klubban. Érezd itt jól magad! Gratulálok az akaraterődhöz, további kitartást, sok sikert.

S ha lehet hetente legalább egyszer számolj légyszí be róla nekünk, hol állsz.Mi pedig cserébe köszönetképpen majd bátorítunk.

301. e71af41436 (válaszként erre: 300. - Sizsu)
2007. máj. 8. 22:57

köszi a sztoridat!

Tényleg tanulságos!

Remélem sikerül neked is(meg mindenkinek) :)

300. sizsu
2007. máj. 8. 22:43

Sziasztok!

A szoptatás alatt feltornáztam magam 97kg-ra(éhgyomorra has és vízhajtó után). Hát akkor nekem: Fájt a lábam, éjszaka is elkapta a görcs, akárhogy ápoltam bőrkeményedésem nőtt.Összeért a combom, vörös, égő fájóan sebes lett, a szoknyában sátornak néztem ki(de szellős volt), a rövidgatya (a sportos), is felcsúszkált, mindig húzkodnom kellett. Izzadtam, napi három zuhannyal éltem túl csak a dög meleget (2003nyara kánikula volt). Pedig nem vagyok igénytelen... Ha fütyültek az utcán, akkor nem kellett frappáns megjegyzésen gondolkodnom, mert soha nem nekem szólt. Apám, a szomszédok, és még oly sokan megaláztak, beszóltak... Emlékszem egyszer toltam a babakocsit a buszra , késésben voltam és futni kellett (volna). Három-négy szökellő mozdulat után feladtam, rezgett a farom, a combom összedörzsölődött, lötyögött a mellem... Ja igen, a hónom alja is kipállott, pedig tényleg kezeltem..... Alkatilag nagyon érzékeny a bőröm. Nem igénytelen voltam, hanem nagyon kövér. Elveszítettem a szex iránt az érdeklődésemet, mert nem éreztem magam nőnek, csak egy dagadt disznónak... És kényszerevéses lettem. Zabákba menekültem a hűvös szobában az emberek tekintete elől. Jégkrém, süti, husikák, sültkrumpli(kilós egyszerre)... Annyira rosszul éreztem magam kövéren, hogy szoptatást abbahagyta leányzóm (magától), utána fél év alatt 71kg-ra lefogytam. A baj, hogy a kényszerevésem megmaradt. Még most is.... Próbálom kezelni, de a kajába menekülök minden sérelem ill. stressz elől.

Az elmólt négy évem egy hatalmas jojó. A 71kg (azt kétszer sikerült elérnem) és a 91,5 között mozgolódok. Atkins majd zaba, Norbi majd zaba, koplalás majd zaba, testkontroll majd zaba...

Most a súlykontrollt csinálom, minden szinten megfelelő nekem, nagyon jó. Régen testépítettem (hobbi szinten) a tudományos háttér is rendben van, és az alapokat mondja el Alexandra, egy egészséges és nagyon hatásos életmódra próbál rábírni.... Szenvedés és lemondás nélkül. No hát a cukorról azért le kell mondani. :) Eddig amit fogytam (két hó alatt majdnem 10kg-ot, azt tényleg mosolyogva adtam le. DE ha jön a stressz, akkor zaba. Mi több zaba hegyek. Remélem, hogy helyre fogok jönni!!

A zabálás után utálom magamat. Nagyon. De legalább Alexandra hatására elértem arra szintre, hogy nem úgy csinálok a bekajolás után, mint régebben, hogy (két napig csak víz, vagy alma...), hanem eszem rendesen és egészséges kajákat. Négy évig tartott tönkremennem(középbélfekély+gyomorfekély+migrén+össze-vissza menstruálás), remélem, hogy egy év alatt sikerül helyrejönnöm......

Bocsi a szóismétlésekér, meg a helyesírásomér, ma volt egy vizsgám (sikerült), és hát az éjszaka csak 1,5órát alukáltam. Kicsit nyomi vagyok.

Szeretlek Titeket olvasgatni, olyan egészséges a hozzáállásotok ehhez a témához... Sok okos dolgot és sok olyan tanácsot találtam,amit érdemes megfogadni.

Gondoltam most leírom én is a saját kis sztorimat. :)

Puszi mindenkinek!

299. 4726e582cf (válaszként erre: 295. - Darien)
2007. máj. 8. 21:24

Hatoooooooos... talán a kőkorban kezdődött hatossal a súlyom, mást HÁÁÁT-tal kezdődik... és 9-essel :S, de sokadszorra a 8-as a cél mostság :).

De kitartás :).

298. ec63a7fc29 (válaszként erre: 297. - Jay néni)
2007. máj. 8. 20:00

Nem tudom, nem emlékszem rá.

Kicsit szenilis kezdek lenni:))))

297. Jay néni (válaszként erre: 272. - Barbamama)
2007. máj. 8. 14:55
Mennyi volt az ókorban és a középkorban az átlagéletkor?
296. f124753f33 (válaszként erre: 295. - Darien)
2007. máj. 8. 14:50
Ahhoz hány kiló kell még? Persze csak ha nem titok..
295. Darien (válaszként erre: 294. - 4726e582cf)
2007. máj. 8. 10:26

Ámen. :-)

Én is nemrég kezdtem újra, remélhetőleg még ebben az évezredben eljutok a 6-ossal kezdődő testtömegig. :-)

294. 4726e582cf (válaszként erre: 293. - Darien)
2007. máj. 7. 23:01

Drága vagy, szerintem ez nem fog változni a jellemünk (legalább is nekem a -25-tel nem változott :)). Szerintem Pitznek sem :).

De igyekszik fogyni... én most éppen nem..., de majd ráveszem ismét magam a fogyira :)

293. Darien (válaszként erre: 280. - E71af41436)
2007. máj. 7. 18:49

Kedves Pitzburg és Fawkesgirl!


A ti hozzászólásaitokban legjobban az őszinteséget, az enyhe öngúnyt (legtöbbször nem is enyhe) és a csipkelődést szeretem a legjobban. Légyszi, csak a kilóitokat veszítsétek el, egyebekben maradjatok meg ilyennek.


Szép napot:

D.

292. Barbamama (válaszként erre: 280. - E71af41436)
2007. máj. 6. 22:27

Nagyon szorítok neked. Kívánom, hogy sikerüljön.

És szeresd annyira magad, hogy levedd a válladról a cementeszsákot, ne cipeld tovább.

Sok sikert!

291. Barbamama (válaszként erre: 277. - Eve20)
2007. máj. 6. 22:20
Teljesen igazgad van.
290. ec63a7fc29 (válaszként erre: 289. - Eve20)
2007. máj. 6. 12:55

Amikor elkezdtem, akkor +25 kg volt, most kb +16kg-om van.

Máshol már leírtam, hogy nekem az jött be, hogy zöldségeket eszek, s kihagyom a lisztet, cukrot. A gyümölcsöket is lehetne enni, de amelyikben sok a kicsi mag: kiwi, eper... azokat nem tudom fogyasztani, az almától keresztallergiám van, minden most virágzik, a többi meg gyomorsavat okoz...Az ananászt szeretem, s van még néhány idény gyümölcs. A teát üresen iszom, s gyalog járok dolgozni. Fél-fél óra, hegyen fel, le. többet egyenlőre nem teszek. Ha megáll majd a fogyás, akkor elkezdek tornázni. Addig nem.

Semmi hókusz-pókusz, nekem ez vált be.

S ha édesre vágyok, akkor egy kis mazsola.


Mindenkinek sok sikert a sajáthoz!

289. Eve20 (válaszként erre: 287. - Ec63a7fc29)
2007. máj. 6. 09:52

Akkor te is tudod miről van szó. A legrosszabb az egészben az, hogy hiába igyekszik az ember, csak hízik, az emberek meg azt hiszik a lustaság meg a kajálás miatt van a túlsúly. De már legalább tudjuk hányadán állunk:)

Te mennyit szeretnél fogyni egyébként? Már ha nem baj, hogy megkérdezem....

288. f124753f33 (válaszként erre: 287. - Ec63a7fc29)
2007. máj. 6. 09:21

Bocsi, de nagyon megfogott az írásod. Én júniusban megyek endokrin vizsgálatra, nem írnád meg priviben mire számíthatok? Egyáltalán hogy megy ez az egész?

Nekem is rendben van a TSH-m, valami azonban mégsincs rendben, mert egyszerűen nálam most nem akar megindulni a fogyás. Már kezdem elveszíteni az utolsó reményemet is.

287. ec63a7fc29 (válaszként erre: 282. - Eve20)
2007. máj. 6. 04:26

Igazat adok neked Eve, ebbe sétáltam én is bele. Az endokrinológus (hormonológus) azt mondta, ilyen magas TSH szinttel csontváz alaktú kellene, hogy legyek, nem érti mi van. Pedig akkor is diétáztam, akkor vették ki az epémet, nem is lehetett bármit ennem. Mégsem fogytam. Mostanában viszont megindult a fogyás. De továbbra sincs időm tornázgatni, csak gyalog járok dolgozni, ami kb 4 km, hegyen keresztül. Mellette csak zöldségeket eszek, néha gyümölcsöt is, s kihagyom a lisztet, cukrot. Nálam ez vált be.

Tornázni majd akkor kezdek, ha az össz-plusz-súlyom fele már lement, vagy ha megáll a fogyás.

Kitartást mindenkinek, s sok sikert!

286. e71af41436 (válaszként erre: 284. - 5e67f791bc)
2007. máj. 5. 21:01
Én is köszönöm :)
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook