Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Utálok az SNI-s rossz gyerek anyukájának lenni. :( fórum

Utálok az SNI-s rossz gyerek anyukájának lenni. :( (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
43. semleges (válaszként erre: 34. - Törpilla)
dec. 4. 04:19
Az emberek nem egyformák.
42. semleges (válaszként erre: 39. - Fb66464215)
dec. 4. 04:16
Egyetértek.
dec. 3. 23:03
Hidd el sokan együttérzünk veled, remek anya vagy és jó szülő. Sok mindent még nem ismer, nem tudja elmondani, vagy esetleg még ő se tudja mit akar és csak hisztizik. Próbálj megbocsátani neki, mint ahogy te ő se szerette volna ezt az életet. Nem tehettek róla és ahogy írták jobb lesz. Minden jót kívánok.
40. Csillagszem38 (válaszként erre: 39. - Fb66464215)
dec. 3. 21:29
Te melyik hoxát olvasod? 🤣🤣🤣🤣🤣
dec. 3. 15:38

Már több mint 10 éve itt vagyok a Hoxán, kissebb nagyobb megszakításokkal, és ez az oldal maximálisan jellemzi a nőket... 😁 Amilyenek vagyunk... Néha kedvesek, néha irigyek, néha csak azért se,néha azért is, néha bohókás, néha túl érzékeny, néha túl merev, szélsőséges és túl okos... Számtalan jelző illik ránk. 😁


De ami a legfontosabb, és azt hiszem ez a fórum mutatja és mutatta meg igazán milyenek is vagyunk... Igaz emberek, és erős anyák. Csodálatos olvasni a hozzászólásokat, miként akarunk, akartok egymásnak segíteni, lelket önteni, és együtt érezni, és tulajdonképpen erről szól a Hoxa is... Mindnyájan mások vagyunk de mégis van ami közös... Érző és segítő emberek 💝

dec. 3. 10:22
Mennyi idős,mert az nem írtad,vagy csak elsiklottam felette. Ami még bevállik a hisztirohamoknál,az az amikor őrjöng akkor nehezen,de lefogom a kezeit magamhoz ölelem és simizem a hátát,megnyugszik. Nekünk ez bevállt,mert hidd el én is sokat bőgtem,hogy nehéz(fogok is),de ezt a tippet kaptuk a gárdonyi gondozóba. Mostmár 5 éves az enyém.
37. brandy85 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 3. 10:14
Na figyelj! A mi legnagyobb fiunk ADHD-s, a legkisebb autista,de soha nem azt kell nézni,hidd el nekik sem könnyű,sőt nekik nagyobb gondot jelent ha valami nem megy,mi toljuk felfele őket,úgy,hogy biztatva vannak. Hidd el sokat számít egy"semmi baj,próbáld újra", "megtudod csinálni",meg a büszkék vagyunk rád! mondatok! Soha nem adnám őket semmi pénzért,pedig nagyon nehéz olykor!
dec. 3. 09:52
Szerintem az lehetett a félreértés forrása, hogy azt, hogy "rossz gyerek", érdemes lett volna idézőjelbe tenni. Az anyuka érzésem szerint így gondolhatta - ha nem, akkor javíts ki, kérlek. Mert így másképp néz ki a vallomás.
35. csikil4ny (válaszként erre: 34. - Törpilla)
dec. 3. 08:10

Sajnos az 5. hozzászólásod nem együttérzésről tanuskodik. Ér rosszul érezni magad, lehet eleged a helyzetből, sőt annak is, aki egészséges gyereket nevel, még annak is lehet, akinek nincs gyereke. Emberek vagyunk. Van amikor ki kell fújjuk magunkat, s új erőre kapunk, s van amikor akkor is tenni kell a dolgunk, amikor már úgy érezzük nincs tovább erőnk. De ezt nem kell neked magyarázzam...


Miért esik rosszul neked, hogy más kiírta vallomásba, hogy nehéz neki? Ne válaszolj kérlek itt, ez ahhoz túl személyes kérdés. Csak tudd hogy jogod van neked is ezzel kapcsolatosan negatív érzelmekhez, ettől nem lesz az ember rossz szülő!

34. Törpilla (válaszként erre: 9. - Levarosbukta)
dec. 3. 07:34

Nem ki oktatás és akkor itt teszek egy pontot erre a fórumra is!

Nekem is SNI a kisfiam és én is küzdök vele és mégsem írom ki fórumra, hogy így meg úgy..

Úgyhogy csak egy véleményt írtam, már ha szabad, mert egy cipőben járok az illetővel aki írta a fórumot ki. Csak úgy szólok, de nem gáz! Oltani ér, de simán le is pereg! Nah további jó trolkodást minden nagyeszűnek!!!

33. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 2. 21:26

Ő nem rossz gyerek, hanem SNI-s...nem mondták el a különbséget?


Nyilván nagyon nehéz lehet a hétköznapokban, de bízom benne, hogy ezt most nem gondoltad komolyan, csak ki vagy merülve minden téren. :(

32. Myra
dec. 2. 21:17
Nehéz helyzetben lehetsz, klinikai pszihiáterrel beszéltél már ezzel kapcsolatban? Nem lehet vele speciálisan foglalkozni?
31. placis (válaszként erre: 30. - Birebora)
dec. 2. 20:16
Igen, elnézést, már későn vettem észre, hogy előttem is írták.
30. birebora (válaszként erre: 29. - Placis)
dec. 2. 19:42

Aranyos vagy, már irta Sirga is:)

Láttam mindkét filmet. De köszönöm:)

29. placis (válaszként erre: 15. - Birebora)
dec. 2. 19:32
Szerintem a Felejtés című filmre gondolsz és azért nem találod, mert nem Michelle Pfeiffer, hanem Julianne Moore a főszereplő.
28. michelle.r (válaszként erre: 9. - Levarosbukta)
dec. 2. 18:25

Ráadásul én azt gondolom, hogy csak abból van elege, hogy így kezelik őt, így kezelik a gyerekét. Talán állandóan rapportra hívják a suliban/oviban.


Mert az totál jellemző, hogy felveszik a gyereket, mert jár érte pénz, de nincsenek felkészülve arra, hogy kell egy SNI gyereket "kezeln".

27. 6924d8a23f (válaszként erre: 24. - Fb66464215)
dec. 2. 16:52

Jaj,te drága annyi bántást kaptam már itt,hogy hihetetlen. Nem merek én már semmit sem leírni...

Köszönöm szépen a kedvességed!

26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Szangee)
dec. 2. 16:27
Köszönöm. <3
25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Törpilla)
dec. 2. 16:26
Kedvesem, autista. Az arcomba köp meg verekszik.
24. fb66464215 (válaszként erre: 19. - 6924d8a23f)
dec. 2. 16:22

Szia :)


Nem mertél hozzá szólni... Vártad mások véleményét... 😔

Ne félj, és főleg ne tarts mások véleményétől. 🥰

Nagyon gonosz világban élünk sajnos.. De azért még akadunk egy páran, akikbe szorult némi empátia, együttérzés, megértés és szeretet. 💝


Ha szeretnél róla mesélni, ne tartsd magadban... 😊

23. birebora (válaszként erre: 22. - Sirga)
dec. 2. 15:57
Láttam azt is. Hasonló a történet. Ez is jó film. De nem erre gondoltam. Azért köszi:)
22. Sirga (válaszként erre: 15. - Birebora)
dec. 2. 15:51
A leírásból a Felejtés című film jutott eszembe, de az nem Michelle Pfeifer, hanem Julianne Moore ...
21. Sirga (válaszként erre: 5. - Törpilla)
dec. 2. 15:49

Én értem. Hiszen az utálat nem a gyermekére, hanem magára a helyzetre vonatkozik, amit - valószínűleg - tehetetlenségében érez. Mert valamilyen szinten tehetetlen, hiszen ezt az állapotot nem ő akarta. A gyermeket igen - de egy diagnózis a gyermek és a szülő életét egyaránt megnehezíti. És sokszor a közösség/társadalom még inkább megnehezíti a szülő dolgát, hiszen a gyerkőcöt rossznak, neveletlennek bélyezik csak azért, mert több figyelmet igényelne.

(Írom ezt egy autizmussal élő felnőtt édesanyjaként ...) Abban viszont igazad van, hogy sokmindent elérhetnek. :)

dec. 2. 15:47
Azért olvastam el a hozzászólásokat, mert nem értettem, hogy miért kapott a kiírásra ennyi kukoricát. Ki az, aki szeretne a helyzetében lenni? Ki az, aki hasonló helyzetben időnként nem borulna ki? Ki az, aki a hasonló megbélyegzést könnyű szívvel fogadná?
19. 6924d8a23f (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 2. 15:41

Eddig nem mertem hozzászólni a vallomáshoz,vártam másoknak mi a véleménye. Nekem is SNI gyermekem van,bár Ő inkább túlzottan visszahúzódó,szorongó,példás magaviseletű gyermek.Igen,nagyon nehéz így az élet,ráadásul Ő tartósan beteg és pszichés betegségei is vannak.De...én imádom Őt,állandóan magamban keresem a hibát ( hiszen veleszületett rendellenességről van szó) amiről nem tehet.Talán én hibáztam a terhesség alatt? Vagy genetika? Folyamatos őrlődés én soha nem tudnám bántani a "hibáiért",szenved így is eleget szegénykém,mert sajnos az SNI egy "bélyeg" amit kapott de nem kérte!

Kitartást kívánok neked!

18. globus (válaszként erre: 15. - Birebora)
dec. 2. 15:33
Én sem láttam, érdekes téma, megnézném.
17. apeeng
dec. 2. 15:16

És azok a gyerekek, akik akár több ezren is hadiárvák itt és most Európában, vagy a közelkeleten, vagy Afrikában tíz évesen fegyveres katonák lesznek, az éhező rohingya gyerekek, akik soha nem láttak játékot, rendes élelmet, pláne ivóvizet, vagy india utcáin élő eldobott kisgyerekei, velük mi van?...ők, akik szabadon hozzáférhető sajtóból tudhatóak...és akik nem, pedig több millióan vannak...


Arrafelé tudja e valaki mi is az az SNI-s gyermek?


milliószám dobnak ki ilyeneket. Gond letudva.


Homo homini lupus est.

16. cimpi
dec. 2. 15:16

Bizti nehéz lehet..(főleg ha nincs segítő család,nagyszülők..stb...).. de adjon reményt hogy később könnyebb lehet,ahogy cseperedik a gyermek..S kitartással bármi is! lehet belőle..Sok híres sztár SNi-s ADHd-s..

(pld: Justin Timberlake, Will Smith, Jamie Oliver,Paris Hillton,Jim Carrey ...stb....

15. birebora (válaszként erre: 13. - Globus)
dec. 2. 14:45

Arra emlékszem, hogy a földön kisérlet alá vettek anyákat, hogy eltudják-e felejteni a gyereküket. Keresték a láthatatlan és megdönthetetlen összeköttetést, azt a kiirthatatlan köteléket ami ember és ember között létezhet. Nem volt más csak az anya-gyerek kapcsolat.

Drámai volt a vége. Kisfia volt. Erre emlékszem, de már régen láttam.

14. birebora (válaszként erre: 13. - Globus)
dec. 2. 14:31
Nem, rákerestem már többféle módon régebben.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook