Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért hisznek az emberek a természetgyógyászatban, homeopátiában és más effélében? fórum

Miért hisznek az emberek a természetgyógyászatban, homeopátiában és más effélében? (tudásbázis kérdés)


2008. febr. 5. 23:42

Én nem hiszek a homeopátiában.

Csak kipróbáltam és használt.

54. Cszsuka (válaszként erre: 53. - Masször)
2008. febr. 5. 20:44

Nos, akkor leírom, én miért hiszek ebben az egészben, hátha érdekel vkit.

Dee! Mégegyszer: ne haragudj, nem akartam bunkó lenni!

Szóval, egyszerű náthával kezdődött, súlyosbodott, majd még három hónap után is köhögtem. Elkezdtem fogyni, ezzel együtt elkezdett mindenem fájni, allergiás rohamaim voltak. A torok bedagadásra kalcium injekció sorozatot kaptam, nem használt. Volt, hogy majdnem megfulladtam, nem volt elég a beszívott levegő, erre szteroidot kaptam, mint az asztmások, nem használt. Állandóan fájt a gyomrom, hát kaptam antacidumot. Minden ízületem fájt, arra is kaptam gyógyszert. Allergia gyógyszert is kaptam a vérbő torkom miatt, de nem derült ki, mire lehetek allergiás. Csomókban hullott a hajam, és egyszer két hónapig éjjel-nappal fájt a fejem egy folytonos tompasággal, éjszakai ügyeleten tudtam aludni egy éjszakát, amikor fájdalomcsill. injekciót kaptam. Majd' beszakadt a hátam és fájtak a melleim. 17 féle szakorvosnál jártam, akik külön-külön megvizsgáltak, s nem találtak semmit. Állandó dühkitöréseim voltak és folyamatosan féltem, ezért nyugtatókat is kaptam.

Az i-re az tette a pontot, amikor elkezdett folyni a tej a melleimből. Ekkor kerültem az endokrinológushoz, aki kiderítette, hogy agyalapimirigy daganatom van. Azóta tudom, hogy a tünetek felét ez okozta. A másik felét a Candida. Ha lett volna valaki, aki az összes bajomat holisztikusan szemléli, nem kellett volna másfél évig orvostól-orvosig kilincselni.

Ezért tanulok most természetgyógyászatot, hogy akit lehet, megkíméljek a hosszú kereséstől.

53. Masször (válaszként erre: 50. - Böbe83)
2008. febr. 5. 20:18

Böbe!

A röntgen sugárzást sem látod.. mégis van.

Az elektromosságot sem látod - sőt senki sem tudja megmondani mi is az valójában.. de ettől még van és használjuk is.

Azt gondolom, a nagy különbség a természetgyógyászat és a nyugati orvoslás között abban ál, hogy az előbbi bentről kifelé, míg az utobbi kintről befelé kezeli a beteget.

A tgy egységként tekint az emberre, míg az orvos csak a tünetekre figyel - erre a kedvenc példám az amidozofein-kalmopirin páros, a lázat mesterségesen lenyomjuk, aztán adunk egy másik pirulát, forró teát itatunk a beteggel, hogy izzadjon, megemelve a testhömérsékletet...

Tudom, nagyon eretnek gondolat: a láz az immunrendszer válasza bizonyos korokozokra! Így ha nem esel pánikba a szervezeted meggyogyitja önmagát.

De ime egy érdekesség, az állatvilágból: A méhek nem tudják legyözni a lódarazsakat, sokkal erősebbek náluk. Így nem harcolnak velük, hanem körbe fogják és a szárnyaik rezegtetésével emelni kezdik a testhőmérsékletüket. A lódarázs 42 fokot tud elviselni, a méhek 43-at kb: 42,5 fokra melegitik magukat és ezzel a betolakodot is. Egyszerüen megsütik.

Ha hagynánk pont ezt tenné a szervezetünk is!

És ez nem hit kérdése! Talán hallottad már Prisnitz nevét....

52. Cszsuka (válaszként erre: 51. - Dee)
2008. febr. 5. 19:43
Itt nem nyilatkozatokat kér senki, csak véleményt. Ha meg az sincs, akkor kár volt beleszólni....
51. dee (válaszként erre: 45. - Cszsuka)
2008. febr. 5. 18:36

Köszi Angyalom!!!!!!

A fórum címéből indultam ki.


Más a hit,más a tudomány.

Más a természetgyógyászat és más a homeopátia.


Az efféléről meg nem tudok nyilatkozni:)))))

50. böbe83 (válaszként erre: 49. - Masször)
2008. febr. 5. 16:49

amit látok, arról tudom, h. van. nem kell hinnem abban, hogy egy széken ülök...

hinni olyas vmiben szokás, ami még nincs meg, amitől még várok vmit.

49. Masször (válaszként erre: 47. - Böbe83)
2008. febr. 5. 16:44

Böbe!

Ha hiszed, ha nem, de be van bizonyitva!

Nyugodtan nézz utána!

Mellesleg, posztgraduális képzés keretében lehet valaki homeopata az orvosi elvégzése után!

Ennél hova szeretnél tudományosan megalapozottabb gyogymódot????


Ami még eszembe jutott: kettős vak probával be van bizonyitva minden amit látsz? Vagy ösztönösen hiszel a szemednek?

48. böbe83 (válaszként erre: 44. - Masször)
2008. febr. 5. 16:21
homeopátiával nem lehet tályogot gyógyítani...
47. böbe83 (válaszként erre: 46. - Bridgeeet)
2008. febr. 5. 16:20
mert csak azt hiszem el, amit kettős vak próbával be van bizonyítva, tudományosan alá van támasztva...
2008. febr. 5. 10:46

böbe83,

Megkérdezhetem, hogy te miért NEM hiszel a természetgyógyászatban és a homeopátiában?

45. Cszsuka (válaszként erre: 43. - Dee)
2008. febr. 5. 05:01

Angyalom!

Elolvastad a címet? Én meg arról beszélek!

Te csupán a homeopátiáról jelentettél ki egy tényt, de a topic címében nem csupán a homeopátiáról szól a KÉRDÉS.

:)

44. Masször (válaszként erre: 38. - Böbe83)
2008. febr. 4. 23:53

Böbe!

Ha, és ez csak az én véleményem, a kezelőorcosa valóban meggyogyitani szerette volna, talán ajánlhatott volna mondjuk homeopátiás kezelést.. Jahh hogy azért nem fizet a gyogyszergyár?!? Valóban..

Röviden a példád csak a nyugati orvoslás "tehetetlenségére" példa.

Ajánlanám figyelmedbe Ruediger Dahlke: A betegség mint szimbolum cimü munkáját.

43. dee (válaszként erre: 42. - Cszsuka)
2008. febr. 4. 22:05

Ez a kérdés,vagy nem jól értem?????

Én tényt közöltem!

42. Cszsuka (válaszként erre: 41. - Dee)
2008. febr. 4. 22:04
Itt a kérdés nem csupán a homeopátiáról szól!
41. dee
2008. febr. 4. 21:58

A homeopátiában nem hinni kell!

Az elismert gyógymód,azért csak patikában lehet kapni.Szakemberek árulják.

40. Cszsuka (válaszként erre: 38. - Böbe83)
2008. febr. 4. 21:47

Ez itt nem erről szól. Aki ilyen súlyos esetben nem fogadja el az orvosi kezelést, az megérdemli a sorsát.

Kár, hogy nem vagy kíváncsi, miért van ez a hozzáállás. Ha orvosnak tanulsz, megtudhatnád, miért ilyenek az emberek, s talán sikerülne közelebb kerülni hozzájuk.

Én először az orvosoknál kezdtem, s mikor már a tizenötödik sem tudott mit kezdeni velem, akkor jött az alternatív megoldás. Láss csodát: nem kell szednem antacidumot, allergia gyógyszert, ízületre gyulladáscsökkentőt és nyugtatót sem, pedig eredetileg ezeket és még sok mást mind felírták....

2008. febr. 4. 21:33

nem tudom miért szidja itt mindenki az orvosokat?

ez egy újabb kérdés, de ne válaszoljatok, mert nem vok kíváncsi rá...

talán önigazolás?

2008. febr. 4. 21:31

jézusom... itt mindenki természetgyógymániás

Na akkor én is elmondok egy történetet. Belgyógy gyakorlat: jön egészséges negyvenes ffi, lázas, májenzim emelkedett. Uh: májtályog

Antibiotikum és sebészeti kezelés elutasít.

Két hét múlva a tályogban lévő bacik eljutnak az agyába... egy és fél hónap kóma, utána ébred,

gyógyszert nem kér

fogy 20 kg

májtályog a hasfalra kitör

nyögdécsel, h. nagyon fáj

és csak itt jön tüneti terápia: fájdalomcsillapítás, amit már elfogad...

aztán hetekig -hónapogig fekszik csak, míg meghal...

életerős emberként jött be!!

37. Cszsuka (válaszként erre: 13. - Masször)
2008. febr. 4. 20:27
így van és én speciel pont ezért bízom az alternatív gyógymódokban. Ki tudja, miért felejtették el az emberek az akkori okkosságokat. Mostmeg azt gondolják sokan, hogy ez valami modern hóbort....
36. macoka3 (válaszként erre: 34. - Böbe83)
2008. febr. 4. 20:22

Talán azért nem túl sokaknak használ,mert nem túl sokan próbálják elfogadni.Hiszen mennyivel jobb nyavalyogni az orvosnak pl.minden második héten:-)))

Viszont ha nem figyel valaki a tárolási útmutatókra előfordul,hogy saját maga hatástalanítja azokat!

35. macoka3 (válaszként erre: 32. - Masször)
2008. febr. 4. 20:19

100%-ig egyetértek mindazokkal,akik elvetik (ha nem is teljesen)a hagyományos gyógyszereket.Eddig a homeopátiával kapcsolatban csak jót tudok mondani:-))))

Mind lelkiekben,mind testiekben!Sőt a gyermekeim nevében is nyilatkozhatok.

A hagyományos orvosnak nem az az érdeke ,hogy meggyógyuljunk,csak a "szintentartás".Nem véletlenül tünetet kezelnek!:(

Ellentétben a homeopatával aki próbálja megérteni a betegeit,és nem akkor vagy "jól"amikor szeded a szereket,hanem amikor nem szeded!!!!!

Mindamellett szeretem pl.a bioptron fényterápiát,hiszen nincs mellékhatása és nagyon szívet-lelket melengető főleg ilyenkor télen!

2008. febr. 4. 20:14
ja száguldok... talán túl sok betegséget ismerek... de nem túl soknak használ a homeopátia... tapasztalatom szerint... leginkább pszichés betegségekben
33. böbe83 (válaszként erre: 32. - Masször)
2008. febr. 4. 20:09

tudom mi a köszvény, és csak példa, h. a hogy lehet gyógyítani gyógyszerrel, ha pl nem a hús okozza, hanem sejtszétesés, szóval nem egyszerű betegség, hanem a purin-anyagcsere zavara, ami több okból fejlődhet ki.

mindegy, csak van rá gyógyszer, ami hat.

32. Masször (válaszként erre: 29. - Böbe83)
2008. febr. 4. 20:05

Böbe!

Ugy száguldasz a betegségek között, mint a tescoba szabadult roma gyerköc a bevásárló kocsival!

Lassits kicsit!

Mindent megbeszélhetünk..

Igazad van, egyetlen pestises haláláét nem láttam - de szerintem Te sem:-) Sőt, magyarországon nagyon kevés orvosnak volt hozzá szerencséje.

A köszvénybe nem szokás bele halni, és különösebb terápiát sem igényel! Renget viz, husmentes étrend - ugyanis, a hugysav feldusulása okozza az izületekben a fájdalmat.

31. Masször (válaszként erre: 28. - 984ff08d0b)
2008. febr. 4. 20:01
Ha még összejön néhány szor ötvenezer..:-DDDDDDDD
30. böbe83 (válaszként erre: 28. - 984ff08d0b)
2008. febr. 4. 19:57

úriember biztosban nem fogad.

ha nyernék is veszítenék, h. ilyenbe belevigyek vkit.

29. böbe83 (válaszként erre: 25. - Masször)
2008. febr. 4. 19:54

Az orvosok is törekednek az oki terápiára. Ha pl vkinek szűkek a szíkoszorúserei, nem fájdalomcsillapítanak, hanem tágítják azokat.

Ha vmi ellen van ellenanyag azt adják.

28. 984ff08d0b (válaszként erre: 27. - Böbe83)
2008. febr. 4. 19:54
beszállok ötvenezerrel a fogadásba! :)))) szerintem túléli! Masször, bevállalod? :DDD
27. böbe83 (válaszként erre: 24. - Masször)
2008. febr. 4. 19:52

miről beszélsz? melyik járvány nem ezer éves?

Beszélhetnénk tüdőgyulladásról, torokgyíkról, köszvényről akár...

te hány pestises halálát láttad?

fogadjunk, hogy nem fejlődött annyira az immunrendszered, hogy ne halnál bele a tüdőpestisbe!!!!!

26. bec (válaszként erre: 4. - Jázminka)
2008. febr. 4. 19:50
100%-ig egyetértek ezzel a hozzászólással!Szintén tapasztalat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook