Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért hisznek az emberek a természetgyógyászatban, homeopátiában és más effélében? fórum

Miért hisznek az emberek a természetgyógyászatban, homeopátiában és más effélében? (tudásbázis kérdés)


265. drnéni (válaszként erre: 260. - Masször)
2008. ápr. 16. 14:36
A fényképpel növesztett növényt nem találtam egyiküknél sem, lehet, hogy én vagyok a béna. Azonfelül, bár nem vonom kétségbe fokozatukat, de Domján kivételével (Mesterkurzus) nem találtam a nevükkel kapcsolatosan olyan weboldalt, amelyre én szívesen hivatkoznék.
264. drnéni (válaszként erre: 259. - Masször)
2008. ápr. 16. 14:25
Olvasd el még egyszer! "Ezt a kísérletet különben azért nem érdemes kipróbálni, mert semmit se bizonyít, se a jelenség létezését, se a nemlétezését." A kísérletet minősítettm, nem az elméletet.
263. drnéni (válaszként erre: 261. - Böbe83)
2008. ápr. 16. 14:23
Pedig nekem ez a második, amit kidöglesztettem. Mondjuk az előzőt buzgón locsoltam, mivel későn tudtam meg, hogy sivatagi és nem trópusi növény.
262. Pirosalma (válaszként erre: 260. - Masször)
2008. ápr. 16. 11:36
A Török Szilveszterrel nem vagyok kibékülve.
261. böbe83 (válaszként erre: 252. - Drnéni)
2008. ápr. 16. 07:54
Nee, sztem újraéleszthető, nem láttam még yuccát elpusztulni... apósom egyet a kuka mellől szedett össze, és már akkora, mint egy fél szoba... na egy kis túlzással
2008. ápr. 16. 01:14

Egyiköjük sem Nóbel-dijas.. De mondok néhánya nevet..

Prof. Dr. Török Szilveszter - Emoto könyvéhez Ő írt előszót - aszem az SOTE-n tanitott

Dr. Domján László, két szakvizsgás kandidátus - az agykontroll hazai apostola

Dr. Földes László Ő is kandidátus, a Mantra Alternativ Természettudományi Szabadegyetem igazgatója és tanára

Ha a neten rájuk kerestek, sok érdekeset találtok pl. a fényképekről a vízről, és a növényekről

259. Masször (válaszként erre: 257. - Drnéni)
2008. ápr. 16. 01:05

Drnéni!

A jelenség tagadása nem tény, csak vélemény!

Volt idő amikor a Földet laposnak hitték.. Sőt máglyán el is égették akinek más volt a véleménye.. De ettől a Föld nem lett lapos:-)

Ez kicsit személyeskedősre sikeredett...

258. 416c7ed97f (válaszként erre: 255. - Drnéni)
2008. ápr. 15. 23:08

Igen, ezzel egyetértek, vagyis át tudom érezni, el tudom képzelni...az igazi gyógyítóknak -orvosnak, természetgyógyásznak, testi-lelki gyógyítónak minél alaposabb tudásra, az újabb ismeretek iránti befogadó és józanul kritikus nyitottságra és egyfajta alázatra van szüksége, hogy sose mondhatja el, hogy már mindent tud.

Valóban, a mai egészségügyi képzésből (nem csak onnan) hiányzik ez a "beavatási út", annyira a görcsös lexikális tuddás megszerzésére van kihegyezve minden.

257. drnéni (válaszként erre: 256. - Masször)
2008. ápr. 15. 22:58
Ebből mi volt a vélemény? Határozottan állítom, hogy tény, tééény, tény! (Minél inkább havazik...) Na jó, ügyelet után vagyok.
256. Masször (válaszként erre: 253. - Drnéni)
2008. ápr. 15. 22:40
A vélemény szabad!
255. drnéni
2008. ápr. 15. 22:27
Eszembe jutott valami, amit Popper prof. mondott egy kongresszusvégi lazulós interaktív előadáson (talán tudjátok, hogy ő a többi "nagy"-hoz képest sokkal nyitottabb a láthatatlan világ dolgaira), hogy régen a gyógyító beavatott volt, amit hosszú évek önmegtartóztatásával, átlagember elől rejtve maradó titkokba való fokozatos beengedtetéssel, generációk sora által kialakított viselkedési normák és tudás elsajátításával érhetett el. Mai világunkban nemigen találhatnánk ilyen embereket, ezért "találták ki" helyette az egyetemen véres verejtékkel megszerezhető tudást. Viszont valamelyiknek lennie kell.
254. drnéni (válaszként erre: 249. - 416c7ed97f)
2008. ápr. 15. 22:19
Erre kíváncsi vagyok.
253. drnéni (válaszként erre: 243. - Masször)
2008. ápr. 15. 22:18
Mutass nekem inkább fényképet egy vigyorgó kvantumfizikusról (lehetőleg Nobel-díjas), aki büszkén feszít a kvantummechanikai alapon fényképpel növesztett palántája mellett, és meg is vagyok győzve. :) Ezt a kísérletet különben azért nem érdemems kipróbálni, mert semmit se bizonyít, se a jelenség létezését, se a nemlétezését.
252. drnéni (válaszként erre: 234. - Böbe83)
2008. ápr. 15. 22:12
Készüljetek fel, rossz hírem van a yuccáról. MIRE HAZAJÖTTEM, AZ A ROHADÉK IS TOTÁL LEKONYULT! Maradok az állatoknál és az ikeás műnövényeknél.
2008. ápr. 15. 21:28
:-), amúgy lazulásnak írtam ezt a kis "történetet", valóban, teljesen vállalom, hogy az eset nem szignifikáns, azaz egyértelmű. Viszont akkkor tényleg az volt ,hogy hiába locsoltam, kókadt maradt, aztán pár nap múlva kipróbáltam a szert és magáhoztért. De hidd el, én sem "hiszem", hogy 100 %. csak elgondolkoztat, kivácsivá tesz, hitetlenkedek, gondolkozok, ilyesmi..nem akarok rögtön ítéletet mondani ...megfigyelni akarom inkább, lehet e ez az ok....(ahhoz meg lusta voltam, hogy akkor most bizonyítási metódust dolgozzak ki a fikusz és homeopátiás szer esetére:-))
250. Pirosalma (válaszként erre: 249. - 416c7ed97f)
2008. ápr. 15. 21:17

Hát látod ez a "nem 100 %" kategória:-) És ezekből az esetekből Dunát lehetne rekeszteni.


Maga a víz adása elég markáns változást okoz.

2008. ápr. 15. 20:56
Képzeljétek, nekem a munkahelyen van egy belga fikuszom, szegénykém, eléggé le van durranva (megint):-(, bevallom, nem erényem, hogy nem túl odaadóan gondozom a növénykéim, elfelejtem locsolni, ilyesmi... aki ért hozzá, azt mondja, vagy szomjas szegény, vagy huzatot kapott. Egyszer már volt ilyen nagyon kókadt állapotban, és hiába locsoltam, gondoltam, akkor a huzat tett be neki. Egy homeopátiás könyvbe véletlen olvastam, hogy kimondottan a fikusznak, huzatérzékenységre egy bizonyos szer jót tesz:-), ezt amúgy én is viccesnek találtam, pedig "hívő":-) vagyok, de másnap kipróbáltam. Pár nap múlva látványosan jobban lett növényke. Azért hozzáteszem, nem 100 % hogy attól, lehet, csak a meglocsolástól, tehát nem szignifikáns! Most látom, szegény ismét szenved, holnap újra bevetem a gyógymódot...beszámolok, lett e valami...
248. Cszsuka (válaszként erre: 237. - Pirosalma)
2008. ápr. 15. 17:36
Nem baj, azért még lehetsz jófej, hogy nem értünk egyet. Mi lenne, ha mindenki mindenben egyetértene? Unatkoznánk rendesen....:)
247. Pirosalma (válaszként erre: 246. - Pirosalma)
2008. ápr. 15. 17:11
Feltételezések vannak.
246. Pirosalma (válaszként erre: 243. - Masször)
2008. ápr. 15. 17:10

Ha a kvantumfizika leírja, akkor abban van a magyarázat.

De nem írja le, esetleg a standardmodellben lehet valami, de a leírt jelenségek ha léteznek, ha nem, nem magyarázhatóak egyértelműen.

245. böbe83 (válaszként erre: 243. - Masször)
2008. ápr. 15. 16:43
Nem csinálhatok bolondot magamból a családom előtt...
244. 14775640c4 (válaszként erre: 243. - Masször)
2008. ápr. 15. 16:36

most lehet hogy hülye vagyok de ha elültetek egy magot és szépen mosolygok rá akkor nőni fog, ha összeráncolom a szemöldököm és mérgesen nézek akkor nem?

nemá!

2008. ápr. 15. 15:59

Valóban eltértünk a tárgytól!

Amit szemléltetni szerettem volna, az az, hogy léteznek olyan energiák, amiket pillanatnyilag nem tudunk a hagyományos értelemben tudományosan megmagyarázni, viszont a kvantumfizika, pontosan leirja ezeket a jelenségeket.

A kukoricában nem az a lényeg, hogy én, Nikkei értünk-e hozzá, hanem az, hogy lehet rá hatni. Egy élőlényre hatással lehet lenni, valami, eddig el nem fogadott modon.

A természetgyógyászat igen tág terület, nem csak a fitoterápia, a masszázs, a kineziologia..stb tartozik bele. Ide sorolható - egyelőre - a pszihotronika és a radionika is. Drnéni szavaival élve, ezek már az aurasimogatás kategoriájában tartoznak.

Amit sajnálok a magokkal kapcsolatban, az az, hogy minden vitapartneremnek egyszerübb volt azt mondani, hogy ez nem müködik, mint elvégezni a kísérletet...

242. böbe83 (válaszként erre: 241. - Livia38)
2008. ápr. 15. 11:42

vehetném...

nem tudom mit foglalkozom ilyen komolyan a magokkal, akik nőnek, ha akarnak, meg a biorezonanciával. hiszen úgyismeggyőzhetetlen vagyok. csak vhol le kell vezetni a feszültséget:)

241. Livia38 (válaszként erre: 240. - Böbe83)
2008. ápr. 15. 11:07

Ez akkor most nekem szól?


egy kicsit lazzábban vehetnéd a dolgokat, Kedves : )))

240. böbe83
2008. ápr. 15. 10:51

Nem, csak tanultam anatómiát, pathológiát...

Sőt, ha tudni akarod, h. neked is van ott az mr, ct...

2008. ápr. 15. 10:51

hogy mi van itt:))

összevesztek a kukoricán?anyám.

ha a topic eredeti témáját neézem :

"Miért hisznek az emberek a természetgyógyászatban, homeopátiában és más effélében?"


nem tudom ők miért hisznek benne

de én maradok az orvosoknál

ha egyáltalán beteg leszek, mert utoljára kb a terhességem óta nem volt szükség dokira


de ha beteg vagyok elmegyek és vizsgáljon meg rendesen. nem tudom nekem bevált. én az orvostudományban jobban hiszek. bocsi ez az én véleményem. de lehet hogy ezzel egyedül maradok itt?

238. Livia38 (válaszként erre: 233. - Böbe83)
2008. ápr. 15. 10:38

Szia Böbe, ez komoly, Te akkor agysebész vagy ??

Ez Jó! : )))


Ezzel a dologgal, arra akartam célozni, (ha valaki nem értette volna) hogy sok dolog létezik, még akkor is, ha az ember, nem látja a saját szemével a bizonyitékokat. ;)

237. Pirosalma (válaszként erre: 200. - Cszsuka)
2008. ápr. 15. 09:49

Szia, Zsuka!:-)


Vannak dolgok ,amikből nem tágítok;-)

2008. ápr. 15. 09:46

Na látom nagyon elkukoricásodott, vagy elkukacosodott:) ez a fórum.

Nem értem, hogy az ilyen vitáknak miért nem nyittok másik fórumot.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook