Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért hisznek az emberek a természetgyógyászatban, homeopátiában és más effélében? fórum

Miért hisznek az emberek a természetgyógyászatban, homeopátiában és más effélében? (tudásbázis kérdés)


295. Cszsuka (válaszként erre: 290. - Böbe83)
2008. ápr. 17. 20:07
Tanítják. Erre alapozódik az egész.
294. Pirosalma (válaszként erre: 290. - Böbe83)
2008. ápr. 17. 20:06
Igen, ez a fő bajom nekem, hogy a termgyógyászok közül nem értenek a legtöbben ezekhez. Én nem mernék olyanhoz menni, aki nincs képben...
293. Pirosalma (válaszként erre: 286. - Masször)
2008. ápr. 17. 20:04

Nem haragszom:-)


A működését viszont nem hiszem, hogy ismered:-)

292. Pirosalma (válaszként erre: 283. - Böbe83)
2008. ápr. 17. 20:02

Szia, Böbe!


Ki-ki hogyan tartja karban magát:-)

291. Pirosalma (válaszként erre: 286. - Masször)
2008. ápr. 17. 19:55

Szia, Masszőr!


Az élettan (ill. kórélettan) és a biokémia alatt nincs semmi, azok az alapok.


Tudom, mi az agykontroll, olvastam róla, beszéltem is agykontrollossal. 40 kredit (1200 óra) pedig nagyon sok, bárhogy is nézzük.

290. böbe83 (válaszként erre: 289. - Masször)
2008. ápr. 17. 19:08

Hát az, hogy tudod e kórélettan, élettani alapokat nem gátol abban, hogy nyitott legyél, sőt rengeteg titok marad. De ad egy fajta gondolkodásmódot, ami miatt nem lehet abszurd dolgokat elképzelni...

szerintem ez nem baj. És bármilyen természetgyógyászképzőben is tanítani kellene ezeket, hiszen mégiscsak vannak bebizonyított alapvető dolgok az emberrel, élettel kapcsolatban. Ahogy Lenin elvtárs is mondta: a tények makacs dolgok...

289. Masször (válaszként erre: 287. - Böbe83)
2008. ápr. 17. 17:11

A mondat elejével teljesen egyetértek!

Valóban nem mélyedtem el benne.

Talán ennek köszönhetöen maradtam nyitott az alternativákra:-)

Tudod, aki mások nyomában jár, soha nem kerülhet eléjük.. nem tudom ezt kimondta, de nagyon megfogott

288. Livia38
2008. ápr. 17. 15:45

Sziasztok, én voltam agykontrollon. Négy napos volt ebböl kétnapot végig ültem a másik kettöre már el sem mentem. Nekem nem igazán jött be, valahogy nem fogott meg a fehérzaj és stb.., nekem olyan érzéseket adat vissza, mint egy önhipnozis. (manipulativ)

A magam részéröl maradok a tradicionális meditácionál vagy jogánál, nekem ezek többet segitettek, mind akár melyik más technikák.

287. böbe83 (válaszként erre: 286. - Masször)
2008. ápr. 17. 15:30

jó, de be kell vallani te sem mélyedtél el a kórélettan rejtelmeibe...

ha olyan alaposan ismernéd, mint pirosalma, biztos egy pár dolgot másképp látnál...

286. Masször (válaszként erre: 278. - Pirosalma)
2008. ápr. 17. 14:54

Az emlitett tárgyak valóban nagyon fontosak!

Azonban ezeket jónéhány órában tanulta mire eljutott odáig, hogy krediteket kelljen gyüjtögetnije minden évben..

De ne haragudj! Olyasmiről mondasz véleményt, aminek sem a mibenlétéről, sem a müködéséről a leghalványabb fogalmad sincsen, személyes tapasztalatról már nem is beszélve! Az az érzésem, mintha le lenne tiltva a gépeden az agykontroll billentyü kombináció, nehogy véletlenül meg tud nézni az oldalt...

285. böbe83 (válaszként erre: 284. - Cukilany)
2008. ápr. 17. 13:47

Jézusom, te szegény. Ez szörnyű. Sosem tudom mi folyik a pszichiátriákon...

De szerintem azért pajzsmirigyvizsgálat nem nagyon veszélyes.

284. cukilany (válaszként erre: 279. - Pirosalma)
2008. ápr. 17. 13:33

Erre nem tudok nem reagálni...


Az én édesanyám január végén bement kórházba, pszichiátriára, magától, mert úgy hitte, hogy orvos majd segít kilábalni a depresszióból. Orvos le sem szarta kb. " hét múlva meghalt, mert senki sem nézett rá, sőt engem tessékeltek ki miközben kávézgattak, hogy menjek már, mit tudok én, amikor jelezni próbáltam h 10 napja nem eszik, nem iszik, nem alszik. A nővér szerint gyógyszert sem szedett már, kiköpte. És mi volt erre a reakció? Semmi. Injekciót kapott tabletta helyett? Nem, egyszerűen nem is érdekelte.


Már elindítottuk az eljárást a kórház és legfőképp a drága doktornő ellen, aki ha rajtam múlik, soha többé nem nem nevezi majd magát orvosnak, és neki kivánom, h élje át azt, amit mi éltünk át az öcsémmel. Nem beszélve arról, hogy simán anyutól (depressziós betegtől) több 10ezer forintot fogadott el kenőpénzként, mert hitt abban h ettől jobban bánnak vele!


Nekem most kell elmennem pajzsmirigyemet megnézetni, és egyszerűen nem merem felhívni az orvost, és bemenni a kórházba. Miért? mert talán és sem jövök haza majd onnan...


Ez a véleményem az orvosokról per pill, és az a baj, h túl sok ilyen történet van!

283. böbe83 (válaszként erre: 282. - Pirosalma)
2008. ápr. 17. 13:30

ó, ne hidd, hogy nem lesz fontos, akár az agykontroll is:)

és persze a kommunikáció...

miután emberek vannak, akiket meg kell győzni. Magadat is karban kell tartani...

nem egyszerű sztem

282. Pirosalma (válaszként erre: 280. - Cszsuka)
2008. ápr. 17. 13:07

Nem az a lényeg, hogy mi vagy mire jó az agykontroll, hanem hogy sok kreditet elvisz, és vannak nála sokkal fontosabb tárgyak. Persze a legtöbben lenézik az említett dolgokat (élettan, biokémia, kórélettan stb.), mert nincsenek tisztában a jelentőségükkel.


Mivel református vagyok, a pápa engem nem feltétlenül érint.

281. böbe83
2008. ápr. 17. 10:17

Az, hogy orvos, még nem jelenti, h. saját elhatározás, lehet csak pénzt akart keresni...

bár nekem nincs bajom az agykontrollal.

280. Cszsuka (válaszként erre: 278. - Pirosalma)
2008. ápr. 17. 09:23

De azért gondolom számít, hogy pont egy olyan ember tanítja az agykontrollt, aki maga is orvos volt eredetileg, s semmilyen kényszer nem volt, saját elhatározásából teszi. Nem hinném, hogy nekem kell az ő presztízsét megvédeni, de nem szeretem, ha valaki úgy véleményez, hogy nem tudja, miről van szó. Ezt könyvekből nem lehet megismerni. Olyan, mint a gyereknevelés. Egy csomó szakkönyvet elolvashatsz, mégis az élet adja meg a válaszokat.

Annak is oka van, hogy a pápa is elfogadta. Az ő beleegyezése nélkül a teológián nem adhatnának credit pontot.

Ráadásul ott van az oktatás. Ha kötelezővé tennék a használatát az oktatásban, sokkal kevesebb hiperaktív gyerek lenne, s később ez a felnőtt pszichiátrián meglátszana a betegek számából. Egyelőre az is nagy dolog, hogy a pedagógus is megkapja a creditpontját.

279. Pirosalma (válaszként erre: 277. - Piczur)
2008. ápr. 17. 09:11

Sajnálom a történteket:-(

Ettől függetlenül nennyiből semmilyen következtetést nem lehet levonni, aki így tesz, nagyot hibázik.

278. Pirosalma (válaszként erre: 275. - Masször)
2008. ápr. 17. 09:10

Ebben nem vagyok biztos. 40 kredit rettenetes mennyiség.


Felteszem, nálad jobban meg tudom ítélni, mennyire fontos az élettan, biokémia és a többi tárgy. Az agykontroll nem lehet fontosabb, mert ezejk a tárgyak mindennek az alapjai.

277. Piczur (válaszként erre: 255. - Drnéni)
2008. ápr. 17. 08:09

"véres verejtékkel megszerezhető tudást"


Szép kis tudás az, hogy egy pszichiáter a pszichiátrián fekvő beteg kérdésére az alábbiakat válaszol(hat)ja:

"Ha nem gyógyul meg ettől 3 nap alatt, akkor majd a temetőben megjavul."

És ez csak egy "kedves mondat" a sokból. Az osztályvezető orvos szájából...



Saját történet.

Az anyukámé.

És már nem él.

Öngyilkos lett. (A kórházi kezelés ideje alatt.)

Hitt majd csalódott az orvosokban...

(Nekünk meg nem voltak elég nagy összeköttetéseink ahhoz, hogy saját felelősségre kihozzuk és máshová vigyük. Két hétig próbáltunk meg ezügyben minden követ megmozgatni.)

2008. ápr. 17. 00:19

igen, hisznek különben nem használnák ezeket.

Mindenki el tudja dönteni mi érdekli.

Engem Pl: agykontroll is érdekelne, de nincs rá pénzem. Sajnos!

275. Masször (válaszként erre: 274. - Pirosalma)
2008. ápr. 16. 22:29

Azt gondolom, hogy kellöen megfontolt, és szakterületében kellöen elmélyült emberek döntik el, miért lehet krediteket szerezni.;-)

He elvégezted volna, talán megítélhetnéd, hogy fontos-e vagy sem..

274. Pirosalma (válaszként erre: 273. - Masször)
2008. ápr. 16. 21:11
Azért én nem tartom helyesnek, hogy ebből szerzik a kreditet. Szerezzék élettanból, biokémiából, klinikai kémiából, sugárbiológiából stb. Hogy csak 1-2 fontosdat említsek.
2008. ápr. 16. 21:01

Bocsánat!

32.000,- az alaptanfolyam és 40 (negyven) kredit pontot ér.

(ez sem tünik olyan nagy rakás pénznek, a tanfolyam 40 órás, tehát 800,-/óra)

272. Masször (válaszként erre: 270. - Drnéni)
2008. ápr. 16. 20:56

Javasolnám a www.agykontroll.hu oldalt is elolvasni:-)

A 25.000,- számomra nem tünik olyan nagy rakás pénznak....

271. Cszsuka (válaszként erre: 270. - Drnéni)
2008. ápr. 16. 20:10
Én is úgy tudom, hogy jár. A legutóbbi általam végzett ultrán hallottam Domján Lászlótól.
270. drnéni (válaszként erre: 269. - Masször)
2008. ápr. 16. 19:59
Egy rakás pénzt? Kredit természetesen nem jár.
269. Masször (válaszként erre: 265. - Drnéni)
2008. ápr. 16. 17:28

A Mesterkurzus, pont nem a legfontosabb oldal és tevékenység a Laci életében:-)

De ha jól emlékszem az Agykontroll tanfolyamért az orvosok kreidpontot kapnak.. Végezd el! Mit veszíthetsz?:-)

268. Masször (válaszként erre: 262. - Pirosalma)
2008. ápr. 16. 17:26

Szia!

Mi a baj a kisöreggel?

267. 4b6a2525df (válaszként erre: 262. - Pirosalma)
2008. ápr. 16. 15:06
Szerintm pedig mindhárom ember hiteles
266. drnéni
2008. ápr. 16. 14:43
De ez nem biztos, hogy az ő hibájuk, meg kell hagyni, a hivatalos tudomány talán túlságosan is óvatos, aki ellent mer mondani az általánosan elfogadottal, az villámgyorsan kívül találja magát azon a bizonyos körön. Úgyhogy aki ilyesmire vállalkozik, annak nagyon óvatosan kell fogalmaznia, és nagyon erős bizonyítékokat kell felmutatnia. De szerintem ez a jobbik út egy olyan világban, ahol az ALH 84001 marsi meteorittal kapcsolatos eredmények interpretálását követően a sajtó szétkürtölte, hogy fehér férgek élnek a Marson, holott senki egy szóval se mondta még azt se, hogy egyeltalán volt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook