Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért hisznek az emberek a természetgyógyászatban, homeopátiában és más effélében? fórum

Miért hisznek az emberek a természetgyógyászatban, homeopátiában és más effélében? (tudásbázis kérdés)


85. Cszsuka (válaszként erre: 83. - Masször)
2008. márc. 4. 19:53

Ebben ne légy biztos, most tanultam, hogy vannak bizonyos homeopátiás szerek, amit csak orvosi rendelvényre lehet kapni és bizony, ha mellényúltak, bele lehet halni. Egyébként meg az enyhébb esetekben ha mellé nyúlsz, olyan tüneteid is lesznek, ami eddig nem volt. Úgyhogy, az sem játék.

Egyes gyógynövényeknek igenis vannak mellékhatásai. Pl. az echinacea (bíborkasvirág) vérhigító hatású, annak, aki vérhigítót szed, nem biztos, hogy ajánlott és aki műtét előtt áll, annak sem.

84. supin
2008. márc. 4. 19:44
A természetes gyógymód jobb
83. Masször (válaszként erre: 82. - Böbe83)
2008. márc. 4. 19:41

Ez igaz, de a gyógynövényeknek nincs mellékhatása!

Ahogy a homeopátiának sincs, ha nagyon mellé nyultál, nem használ...

82. böbe83 (válaszként erre: 81. - Lill)
2008. márc. 4. 19:30
aki szintén nem tudhatja hol fáj....
81. lill
2008. márc. 4. 19:08
én tartom magam ahhoz, hogy a gyógyszer (mint nem gondolkodó lény :o) ) nem tudhatja, hol is fáj, hol is van a betegség. ezért hat ő sok helyen, de evvel 9helyen ront és 1en ha javít. és mivel alapjában véve egy méreganyag, ezért feleslegesen miért is fertőzzem magam, ha mindenzt megoldhatom gyógynövényekkel is.. :o))
80. böbe83 (válaszként erre: 79. - Heppi)
2008. márc. 4. 15:11

kedves heppi, nem hiszem, h. az a sok mellékhatás, ami le van írva, csak töredék lenne, hiszen a gyógyszergyárak félnek, h. beperelik őket, ezért is írnak minden mellékhatást le, amit egyszer a gyógyszerre mondtak.

Amúgy vitaminokat is lehet túladagolni... főleg a zsírban oldódóakat....

79. Heppi
2008. márc. 2. 19:15

Gondolom, azért hisznek , mert ismerik a mai orvostudományt. Leginkább azt, hogy mindent a gyógyszergyárak pénze mozgat.

Az orvos olyan gyógyszert ír fel, amilyet az ő orvoslátogatója ajánl. Teljesen mindegy, hogy az jó vagy a sok mellékhatás okán még mire árt.

Azt gondolom, ti is tudjátok, hogy a gyógyszeres dobozokban csak az enyhébb mekllékhatások vannak felsorolva. Az orvosnak egész mást írnak le.

A homeopátiás szereknek és a vitaminoknak nincsenek mekllékhatásaik. ( persze, itt nem a mű vitaminokról beszélek) , hanem az igaziakról.

Én bementem egy gyógyszertárba és kértem, hogy olyan vitamint adjanak, amiben nincs szintetikus anyag. Kinevettek. - szóval,én továbbra is az igazi vitaminról beszélek.

78. Cszsuka (válaszként erre: 74. - 4b6a2525df)
2008. márc. 2. 15:56

Nem piszkálsz egyáltalán, és valóban írkáltam is már itt-ott, ahol kérdeztek. Talán itt is. A legbővebben az "Ex-candidások tapasztalatai" c. topicban olvashatjátok amit írtam. Talán inkább a kialakulásának körülményeit még nem nagyon írtam le, ezért idézek itt egy levelemből, amelyben valakinek a kérdésére válaszoltam. Talán ez is segít egyeseknek:


"A Candida egy nagy megtévesztő. Annak érdekében, hogy élhessen, nagyon jól alkalmazkodik, s más betegségek tüneteit generálja, azért, hogy amíg azt vizsgálják és gyógyítani próbálják, ő tovább terjedhessen. Sajnos, ha egyszer elkezdi a terjeszkedést, nagyon nehéz megállítani.

Az érdekes az, hogy mindenki a kiírtásáról ír a Hoxán, pedig egyáltalán nem kiirtani kell, hanem csak visszaszorítani a normális mennyiségre.

A jótékony bélflórával szimbiózisban él, azt fogyasztja, amit amazok nem fogyasztottak el. Oxigénmentes környezetben a bélben lévő rothadó anyagokat takarítja el. Magyarul: fontos és hasznos a szervezetben.

Elszaporodni akkor tud, ha valaki helytelen életmódot folytat. Itt nem arra kell gondolni, hogy mindennap a kocsmában ül az illető, mert akkor én biztos nem lettem volna candidás, ha ezen múlik.

A lényeg, hogy a candidiasis nem más, mint mikrobiológiai egyensúly felborulás. Több oka lehet kialakulásának. Van, akinél egy ok van, de az nagyon, van, aki egyszerre több oldalról kapja az „áldást.”

A kialakulás okai lehetnek (a teljesség igénye nélkül):

- megterhelő stresszes életmód

- antibiotikumos kezelések

- kortizon származékok

- higany, más nehézfém terheltség (ez jöhet levegőből, fogtömésből, védőoltásokból, élelmiszerekből)

Az elsőhöz hozzátenném, hogy stresszes életmód az is, ha túl sokáig, túl sokmindenben lemondásokkal járó életet él valaki. És az is, amikor nem azt az utat járjuk, ami ki van nekünk jelölve. Ez magyarázatot kíván, mert nem csupán valami misztikus dologról van szó, csak arról, hogy vannak képességeid de lehetőségeid nincsenek (legalábbis azt hiszed), s emiatt nem vágsz bele abba az életbe, amire vágysz. Elfelejted vágyaidat célokká alakítani, s toporogsz egyhelyben, vannak akik keseregnek is hozzá, s saját magukat emésztik fel egy olyan életben, ahonnan ki is léphetnének, csak valami nem engedi meg, hogy tovább lássanak.

Rengeteg problémát okoz a candida. A férfiaknál ritkábban jönnek elő a tünetek, inkább a nőknél. Ha az egyik beteg a candidától, akkor a másik is, akkor is, ha ő még nem szenved. Ha nem kezelik mindkettőt, akkor az, aki megpróbált meggyógyulni, mindig vissza fog esni.

A gyógyulás gondolkodás és életmódváltással jár, amit nem mindenki mer bevállalni, hiszen éppen ezért lett beteg, mert nem lép az életben sem, csak toporog bizonyos dolgokban.

Kimutatni nagyon nehéz. Nálunk orvos is van és természetgyógyász is, akihez el lehet menni, de a kimutatást orvossal javasoljuk. Vérből, a candida toxinja ellen termelt ellenanyagszintet mérik."

2008. márc. 2. 10:38
Biztosan kevésbé ártalmasak.
76. lill
2008. márc. 2. 10:08
soha nem vettem még be semmiféle antibiotikumot (kivéve Meristint, mert ha görcsöl a hasam, más nem használ) eddigi éveimben. utoljára beteg is már nem is tudom mikor voltam. napallergiám jött ki, néhány hónapos homeopátiás kezelés után megszünt, smikor a bőrgyógyászok azt mondták, ebből soha nem fogok kigyógyulni, inkább ne is menjek többet napra.
2008. márc. 2. 09:28

én azért hiszek a homeopátiában ,mert a fiamnak tavaly az allergiájára ilyen szereket kapott....észre sem vettük hogy parlagfűszezon van.

A sok kacat gyógyszer amit orvos írt fel ,semmit sem ért, kénytelen voltam magamtól kitalálni valamit, hogy segítsek rajta , mert szegény augusztustól szeptember végéig nagyon odavolt , két éve már odáig jutottunk hogy aztmatikus rohama volt......akkor azt mondtam hogy elég a sok gyógyszerből.

A következő tavasszal elkezdtem neki adni a golyócskákat és láss csodát mint írtam észre sem vettük hogy szezon van

74. 4b6a2525df (válaszként erre: 73. - Cszsuka)
2008. márc. 2. 08:47

Nem piszkálni akarlak, de megirnád itt, hogy mi mondent kell, kellett másképp csinálni a candidából való kigyógyulásig és utánna?

Azt hiszem, hogy rengeteg embert érint ez a betegség, és jobb olyantól hallani a gyógyulás menetét, és az azt követő életmódott, aki maga is végigszenvedte, mint az orvosok monoton mondandóját.

Ha már irogattál róla bocsi, (most nem olvastam át a fórumot) de akkor meg légyszi foglald össze:)

73. Cszsuka (válaszként erre: 72. - 4b6a2525df)
2008. márc. 1. 19:39
Igen, teljesen jól vagyok, de meg kellett tanulnom másként élni.
2008. márc. 1. 19:24
Végül kigyógyultál?
71. Cszsuka (válaszként erre: 70. - Cszsuka)
2008. febr. 7. 09:22

ja, és kimaradt:

-állandó gombás nőgyógyászati problémák

-gombás kéz- és lábköröm

Jó, mi? Nem csoda, ha ennyi orvost megjártam.

70. Cszsuka (válaszként erre: 62. - Böbe83)
2008. febr. 7. 09:20

Ja, végre észrevettem, hogy újra feltetted a kérdést, elveszett a sok hozzászólás között!

A Candida okozta tünetek (ami nekem volt):

-állandó torokkaparás

-gyomorsav túltengés

-idegrendszeri tünetek

-székelési problémák

-sérv

-szívritmuszavar, állandó mellkasi nyomásérzés

-kevés volt a levegő, amit beszívtam, emiatt fulladásérzésem volt

-vastagbél felőli éles nyilalló fájdalom (ez főleg vezetés közben jött rosszul)

-májnagyobbodás

-száraz, viszkető repedezett bőr

-fájdalmas szex

-ráadásul úgy néztem ki, mint egy alkoholista, mert állanóan fáradt voltam de aludni csak felületesen tudtam, (de ez már inkább az agyalapimirigy miatt volt)

Ezek mind elmúltak, miután végigcsináltam a terápiát (kivétel a sérv, azon már csak sebész segíthet sajnos)

69. 38113ab761 (válaszként erre: 38. - Böbe83)
2008. febr. 7. 07:12

Az eseted semmit sem mond ellen a természetgyógyászatnak... (de semilyen más orvoslásnak sem)

Ez a férfi hozott egy d ö n t é s t saját élete illetve halála tekintetében.

2008. febr. 6. 19:05
nekem elég volt a vízérbemérés-máshol alvás is, hogy ne fájjon a térdem :)
67. Cszsuka (válaszként erre: 66. - 984ff08d0b)
2008. febr. 6. 19:00

Na, ebbe most beletrafáltál!

Sajnos pont amiatt bizalmatlanok az emberek, mert nagyon nehéz kiválogatni a sok önmagát természetgyógyásznak, gyógyítónak hirdető ember közül azt, aki valóban gyógyítani akar és nemcsak pénzt keresni.

Amikor halálos betegnek éreztem magam, rengeteg orvosnál és gyógyítónál jártam, mire rátaláltam a megoldásra.

2008. febr. 6. 18:54
hát ha halálos beteg lennék nem hiszem, hogy csak a kettős vak próbával bizonyított dolgokra ugranék :DD
65. 984ff08d0b (válaszként erre: 48. - Böbe83)
2008. febr. 6. 18:51
effélével viszont sipolyt, érdekes és nem múló fájdalmakat lehet...persze műtét után...de azóta nem újult ki...ez is eredmény...bár tudományos magyarázat nincs...
64. Cszsuka (válaszként erre: 63. - Böbe83)
2008. febr. 6. 18:48

Köszi, aranyos vagy, már fizikai szinten gyógyultnak vagyok tekinthető, de az adenoma még ott van.

Vagyis: gyógyult vagyok, mert minden tünetem megszűnt és teljesen jól vagyok. Valóban meg voltam ijedve, s nemcsak én: a családom is. Még pánikrohamaim is voltak. Néha előfordul, hogy valami érzelmi dolog miatt elszorul a torkom, s akkor mindig eszembe jutnak azok az évek.

Senkinek nem kívánom!

Ha nekem sikerül az adenomát is megszüntetni, tuti naplót írok róla, hogy bizakodást adhassak másoknak is!

2008. febr. 6. 18:31

azért sajnálom, h. nem kerültél időben a megfelelő kezekbe, nagyon ijesztő lehetett, ez a sok rejtélyes tünet.

Teljesen kikészítheti az ember lelkét és testét egyaránt.

De már jobb?

2008. febr. 6. 18:28
bocs melyik részét okozta a tüneteidnek? mármint a candida
61. Cszsuka (válaszként erre: 59. - Böbe83)
2008. febr. 6. 16:28
Igen, s nekem az elülső lebenyt befolyásolta jobban, ott van a legtöbb féle hormon termelődése.
60. Cszsuka (válaszként erre: 58. - Böbe83)
2008. febr. 6. 16:25
Légyszi fejtsd ki bővebben: mit is kérdezel?
2008. febr. 6. 16:14
egyébként ja az agyalapimirigy daganat sokmindent tud okozni, főleg, ha több hormont is termel...
58. böbe83 (válaszként erre: 54. - Cszsuka)
2008. febr. 6. 16:13
a candida melyik részét???
2008. febr. 6. 08:13

Sziasztok!


Ez nem az én történetem, de leírom. Pár ónapja ismertem meg egy anyukát a gyerek kórházban. Sajnos az ő gyermekét, és az enyémet is pár napos újszülöttként átszállították. Töb mint egy hétig voltunk ott, így volt időnk beszélgetni. Mondhatni elképesztő a története:

pár évvel ezelőtt volt egy vagbél műtétje, és ott valamit elrontottak. Több évig nem menstruált. Közben szerettek volna gyermeket, de nem akart sikerülni. Végül jelentkeztek lombik programra, de nem volt sikeres a beültetés. Rengeteg pénzt vesztettek, a szüleikhez kellett költözni, hogy ne legyen lakbér. Már teljesen feladták, mikor hallottak róla, hogy jár a városukba egy természet gyógyász, gondolták miért is ne. Ha be tudja indítani a menstruációját, akkor már megérte. Szerette volna ismét nőnek érezni magát... Sikerült, pár ónap alatt. Ezek után azt mondta neki a gyógyító, hogy egy év és babájuk lesz. Még ő is el volt képedve, hogy pár hónap múlva mikor ismét kezelésre ment a lány bejelentette, hogy terhes. Ez elég tanulságos...

2008. febr. 6. 06:39
Mert az is elismert tudonmány.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook