Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért hisznek az emberek a természetgyógyászatban, homeopátiában és más effélében? fórum

Miért hisznek az emberek a természetgyógyászatban, homeopátiában és más effélében? (tudásbázis kérdés)


145. böbe83
2008. ápr. 13. 21:04

És mit lehet tenni ellene egy pszichoterápián? Meg vannak ezek a Bálint csoportok is állítólag. Ennek megelőzésére.

Vagy azért is nem járnak, mert nincs idejük...

És ki veszi észre?

144. drnéni
2008. ápr. 13. 21:00
Ez nem mentség, de magyarázat: az orvos is csak ember, mégpedig egy lelkileg nagyon igénybe vett ember. Biztos hallottál már az eü. dogozók kiégési szindrómájáról... és nekem van 35 éves (!) kollégám, aki kiégés miatt jár pszichoterápiára. Meg mennyi van, akinek kéne, de nem jár, mert az ciki...
143. böbe83 (válaszként erre: 141. - Drnéni)
2008. ápr. 13. 20:42

Hát itt lehet nem

de pszichiáterként , még esetleg. De egy bel osztályon, ahol néha negyven betegre ven egy ember...

Talán a családorvosok feladata lenne egy-egy ember ilyenfajta kézbentartása.

Nekem mindig az volt a furcsa, hogy néha mennyire elege van egy egy orvosnak a betegekből...

142. drnéni
2008. ápr. 13. 20:30
Jól elbeszélgetek itten magamba'.
141. drnéni
2008. ápr. 13. 20:30
Amúgy egy szebb jövő lehet (bár lehet, hogy csak utópia) az integratív orvoslás, mely visszatér az embert mint szellem-test-lélek dinamikus egységet tekintő szemlélethez (ami valóban az ókorból származik), de most már a megfelelő technikai-módszertani háttér is rendelkezésre áll. Ez alkalmazza a nyugati és a keleti orvoslás, egészségmegőrzés, önfejlesztés legkiválóbb tapasztalatait, és sokkal jobb eredményeket ér el, mint eddig bármi. Remélem, nekem is lesz még benne részem mint orvosnak, bár attól tartok, ebben az országban nem.
140. drnéni (válaszként erre: 131. - Masször)
2008. ápr. 13. 20:20
Onnan lehet tudni, hogy meddig éltek régen az emberek, hogy halálunk után már nem öregszünk tovább, így a kiásott csontvázak életkorának régészet-patológiai elemzése után következtetni lehet erre. (Tényleg? most rájöttem az öregedés végleges ellenszerére.)
139. drnéni (válaszként erre: 132. - Masször)
2008. ápr. 13. 20:16
Különben meg kell mondjam, engem is főleg az érdekel, hogy egy módszer működjön, akkor is, ha nem tudom, hogyan (bár azt azért jobban szeretem). Ezzel nem kerülök ellentétbe a hivatalos orvoslással, hiszen az is befogad olyan módszereket, melyek hatásmechanizmusa nem, vagy kevéssé ismert (pl. pszichoterápiák, E-vitamin, és még pár dolog), pusztán azon az alapon, hogy a kedvező előny-kockázat szintjüket kettős vak próbával és egyéb statisztikai módszerekkel igazolták. Én nem vetek meg semmilyen eljárást, amennyiben tényleg hatásos, de soha nem fogadhatok el anekdotikus "bizonyítékot". Kórházi zárójelentések epikrízisébe csakis azt írom: "az alkalmazott kezelés mellett (sohasem következtében!) a beteg gyógyult/ javult, stb. Ugyanis egy adott esetnél soha nem tudhatom, a legjobb gyógyszer esetén sem, hogy az hatott-e, vagy a beteg magától is meggyógyult volna. Ezért kell a statisztika, és a sokat emlegetett "kettős vak". Remélem, követhető voltam
138. böbe83 (válaszként erre: 137. - 14775640c4)
2008. ápr. 13. 20:15
mármint Pepinek...
137. 14775640c4 (válaszként erre: 136. - Drnéni)
2008. ápr. 13. 20:07

ez az egyik a másik ami ennél egyszerűbb hogy nem volt ennyi káros dolog, ózonréteg sem volt még tönkretéve, nem volt a kajákba ennyi E betűs anyag, nem volt szmog, tehát összességében minden még a levegő is egészséges volt.

igy könnyű volt

136. drnéni (válaszként erre: 125. - Masször)
2008. ápr. 13. 20:04

Remélem, ez meggyőz: nézz bátran utána a (becsült) nápesedési adatoknak a történelem kezdetétől napjainkig! Az emberi faj lélekszámának megduplázódási ideje Kr.e. 7000-4500: 2500 év. Középkor: kb. 810 év. 1820-1930: 110 év. 1975-2020: 40 év (forrás:Koppány: Lakható marad-e a Föld?). A tendencia elég feltűnő. Mindez amellett következik be, hogy az egy nőre jutó szülések száma folyamatosan csökken. Én nem tudok rá más magyarázatot, mint hogy a folyamatosan javuló életkörülmények (persze nem világszerte) és a gyógyítás fejlődése miatt (a kettő persze szorosan összefügg a gazdasági fejlódéssel) több ember él meg hosszú életet, mint korábban. Nem az a lényeg, hogy hány évig élt II. Pepi, hanem hogy a birodalmában az átlagember születéskor várható átlagos élettartama nem érte el a 40 évet.

II. Pepi különben valószínűleg jó genetikai adottságú ember volt, ilyenek ma is élnek; belőlük lesznek hülye szakszóval az ún. "nagyon idős emberek", akik 90 éves koruk felett is jó erőben és szellemi állapotban vannak, gyógyszert nem szednek, orvoshoz nem járnak, pusztán azért, mert nem betegszenek meg, egyszerűen "elhasználódnak".

135. böbe83
2008. ápr. 12. 19:38
A kettős vak próbát én írtam. Nikkei még nem tudta, h. Semmelweis-t szereted említeni te is. Viszont Nagy emberek még többet tettek az emberiségért: Pasteur, Koch, Loewenhook, Carell mind-mind olyan emberek, akiknek a nevéhez alap oltások, elméletek fűződnek. Érdemes elolvasni a bacillusvadászok c. könyvet, ebben leírják ezek az emberek mennyit kutattak, míg az ellenszert megtalálták, és kísérletekkel is bizonyították az állításukat. Nekem ilyen fanatikus emberek az orvostudomány atyjai, akik küzdöttek egy egy begyöpösödött téves gyógymód ellen.
134. Masször (válaszként erre: 133. - 6c4fb2f974)
2008. ápr. 12. 12:08

Kedves Nikkei!

Semmelweis nem volt táltos, csak rájött valamire, amire a táltosok és sámánok, valamint a mágusok sok ezer évvel elötte rájöttek!

Ez a tisztaság!

Több az ókorból származó irat emliti, hogy ügyelni kell a külső és belső tisztaságra. Javasolják, hogy legalább naponta tisztálkodjon a növendék..

Az ókori egyiptom papjai minden reggel rituálisan megfürödtek a szent tóban, a szájukat nátron rágásával - szodabikarbona - tették tisztává, és csak ez után kezdtek hozzá a szertartásokhoz és a gyogyitáshoz.

Semmelweis kortársai az alagsori boncolás után megtörölték a kezüket, leöblitették egy kis vizzel, locsoltak némi parfümöt a honukalá és már mentek is levezetni egy szülést.. Csoda, hogy a gyermekágyiláz ezrével vitte el az anyákat?


A minta valóban nem reprezentativ!

De ha körbe nézel a környezetedben, félek hasonlót fogsz tapasztalni:-( Amire szeretném felhivni a figyelmet, az az, hogy higgy a szemednek!

2008. ápr. 12. 01:35

Kedves Masszőr, ugye nem akarsz a családod - néhány ember- adataiból messzemenő következtetést levonni egy adott poulációra vonatkozóan. Az már tényleg vicces lenne:)(most ne kezdd el felsorolni a szomszédokat, meg a másik utca lakosait, mert reprezentatív mintának még sajna az is kevés lesz:))

Akármilyen fenntartásod van a modern orvostudománnyal szemben, a tények tények maradnak: nincs az a kuruzsló, mágus, táltos, kínai csodadoktor stb.. aki annyi életet mentett volna meg, mint a védőoltások. Olyan fertőző betegségek tűntek el szinte teljesen, mint a TBC, himlő,gyermekbénulás.A középkorban milliókat kiirtó betegségek gyakorlatilag nem léteznek a mai Európában.(ha ezekkel akkor tudott volna bármit kezdeni a természetgyógyászat- ami már akkor több ezer éves múltra tekintett vissza-, akkor ma nem olvashatnánk pestis, kolerajárványokról..)Gondolom Semmelweis nevét is hallotad már.(neem, neeeem táltos volt:)))

Mégegyszer mondom: nem a természetgyógyászat ellen vagyok, csak az egysíkú gondolkodást nem csípem.(ugyanúgy fenntartásaim vannak azzal is, aki minden bajára bekap valami gyógyszert, aztán már a végén a mellékhatásokra is szed valamit:))

132. Masször (válaszként erre: 130. - 6c4fb2f974)
2008. ápr. 12. 00:42

A kérdésemet a hasonló témáju és hangvételü forumokon szoktam feltenni:-)


Nincs kedvem visszaolvasni, de valaki a kettős vak kisérletet kérte számon rajtam.

Azt gondolom, az eredmény szempontjából teljesen mindegy, hogy placebó hatás, a hatóanyag vagy az aurasimogatás adta vissza valaki egészségét!

De amig arról akarnak meggyözni, exkatedra, hogy amit lárok azt nem is látom, addig lesz némi fentartásom a "modern" orvostudománnyal szemben.

131. Masször (válaszként erre: 129. - 6c4fb2f974)
2008. ápr. 12. 00:36

Nagy örömömre szolgál, hogy egy ókorban egyiptomban élt ember reinkarnáciojával van szerencsém beszélgetni:-) Mert ha nem éltél ott, vajh honnan tudhatnád mennyi volt az átlagéletkor akkoriban?

E korral kapcsolatban tévedet már néhány nagyot a történelem tudomány:-(

Ja, az emlitett fáraot II. Pepinek hivták - és azt gondolom, volt akkora személyiség, ember, hogy megérdemelje, hogy ne csinálj viccet a nevéből! Engem lehet gunyolni nyugodtan:-)


Nos akkor egy érdekes adat a családomról. A nagyszüleim: 1886-1957, 1906-1985, 1890-1961, 1900-1964 (ő öngyilkos lett) nagybácsik és nagynénik: 1926-1990, 1930-1994, 1935-1978, 1941-1988, 1945-1993 (ő gyilkosság áldozata lett, az ikertestvére még velünk van) 1937- 1939- 1945- 1946- Nos én némi csökkenést vélek felfedezni...

2008. ápr. 12. 00:23
A kérdésekről még egy rövid történet: gyerekkoromban a szüleim egyik ismerőse mindig azt kérdezte, hogy hova lesz a fény a szobából , ha lekapcsolják a lámpát?(merthogy arra neki még senki sem adott meggyőző magyarázatot:)) Aztán mikor kicsit nagyobb lettem, és fizikából ezt megtanultuk, elmeséltem neki, hogy fotonok, meg elnyelődés. Kicsit furcsán nézett:)Szóval attól, hogy te nem tudod valamire a választ, az nem jelenti azt, hogy nincs rá válasz, legfeljebb nem ismered:)
2008. ápr. 12. 00:12

Kedves Masszőr, ne legyél már ilyen szűk látókörű. Ha akárhanyadik Peti:)) 102 évig élt, és akkoriban kb huszonvalahány év volt az átlagéletkor, akkor valószínűleg az alattvalók már gyerekkorukban hullottak, mint a legyek, hogy lerontsák a királyuk által igencsak megnövelni kívánt átlagot:)Erről is írjál már valamit:)Stat-ban én sem vagyok profi, közepessel mentem át a vizsgán, de ez még nekem is lejön:)Francba, hogy a közgázt választottam az ezotéria helyett...

Ha ilyen húúú de okosnak hitt kérdéseket teszel fel, akkor én is kérdeznék valamit: az emberi átlagéletkor (na, már megint:)) 1900 év alatt nőtt

45 évet, majd 78 év alatt nőtt 26 évet ,véletlenül pont akkor, mikor a modern orvostudomány igencsak fejlődésnek indult.Hogy lehet ez? Hiszen természetgyógyászat már az óóóókorban is volt.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy mindennek- természetgyógyászat, orvostudomány- megvan a maga helye, szerepe a rendszerben. Pl egy náthára nem kell kilószám antibiotikumot zabálni, vagy egy jó masszázs csodákra képes, de azért egy pitvarfibrillációt mégiscsak jobb propafenonnal kezelni, mint aurasimogatással:)

128. Masször (válaszként erre: 127. - Böbe83)
2008. ápr. 11. 22:09
Az évek számolásához: Pepi népe hagyta ránk örökül a naptárt, és a zodiákust.. talán még sem számoltak másként:-)
127. böbe83 (válaszként erre: 125. - Masször)
2008. ápr. 11. 18:14

pl. nem egy-két gyerekük volt a nőknek.

de nem az emberiség, hanam egy-egy ember túlélését segíti egy-egy gyógymód, nem?

orvosok nélkül is túlélne az emberiség ezután is.

a másik kérdés, pedig, nem minden ember betegszik meg... egyébként lehet másképp számolták az éveket is akkor...

126. 8df16b904f (válaszként erre: 2. - Böbe83)
2008. ápr. 11. 17:04
Mert, van amikor az orvostudomány már csak negatív dolgokat mondd... akkor van egy egy reménysugár... Anyukám is igy volt és egészséges.. A legfontosabb, hogy higgy benne.
125. Masször (válaszként erre: 124. - Drnéni)
2008. ápr. 11. 16:56

A következő kérdést már feltettem néhányszor.. meggyözö válasza még senkinek sem volt rá..

Hogyan élt tul az ember, mint faj egymillió évet a modern orvoslás nélkül?

Vagy a másik kedves kérdésem: Minden idök leghosszabb ideig uralkodó királya II. Pepi 96 évet uralkodott, miközben 102 évet élt. Hogyan csinálta Krisztus elött 2700 évvel? (ezt az átlag életkorhoz:-)

124. drnéni
2008. ápr. 11. 12:40
Egyébként minap láttam egy filmet indiai csodagyógyítókról, akikhez a falusiak járnak, megszólalt benne egy kórházi orvos is, aki moslyogva azt mondta: "Nem baj, ha elmennek a gyógyítóhoz, csak az a lényeg, hogy ha nem gyógyulnak meg, még időben bejöjjenek a kórházba". Szóval, Indiában se mindenki hisz az ilyesmiben.
123. drnéni (válaszként erre: 118. - Masször)
2008. ápr. 11. 12:37
Hát ezt rosszul tudod, a kisugárzó fájdalom oka jól ismert, a lényeg, hogy ugyanazon gerincvelői érző idegnek van bőr- és zsigeri beidegzést adó ága is. Nem csak szívpanaszoknál van ilyen kisugárzó fájdalom, hanem lép, epehólyag, here, hasnyálmirigy, vese, stb. esetén is.
122. böbe83 (válaszként erre: 118. - Masször)
2008. ápr. 11. 11:34

A lakosság általában attól nő, hogy többen születnek, mint, ahányan meghalnak... szerintem az átlagéletkor jobb adat...

Nem hiszem, h. a szívinfarktist lehet gyógyítani aurasimogatással... én a trombolízisben hiszek...

de próbálj ebben egy kettős vak tanulmányt készíteni...

121. Piczur
2008. ápr. 11. 09:39

Nem olvastam el a 119 hozzászólást.

Csak a témafelvetésre reagálok.


Amikor én elmegyek orvoshoz, akkor benne - és a tudományában - is hiszek.

Hiszek (pontosabban fogalmazva inkább bízok) a tudásában és a tapasztalatában és abban, hogy a neki átadott tudás megalapozott.

Enélkül be sem tennénm a rendelőjébe a lábam.


Akkor tőlem meg azt lehetne megkérdezni, hogy miért hiszek az orvostudományban?


(Amúgy én nem hiszek vagy nem hiszek a természetgyógyászatban és a homeopátiában. Hanem kipróbáltam és működött.)

120. Masször (válaszként erre: 119. - Cszsuka)
2008. ápr. 11. 09:17

Szia Cszsuka!


Azt gondolom, egyátalán nem kell tölem megvédeni:-)

Semmi személyes nem volt - szándéka szerint - a soraimban. Általában beszéltem a nyugati szemléletről:-)

Magam is agykontrollos vagyok, így semmi meglepetés nem ért, amikor masszörként érzékelni kezdtem az aurát - vagy valmit, ami a szem számára általában láthatatlan..

Csak így az utolsó sorban: aurasimogatástól még senkinek nem lett gyogyszermérgezése...

119. Cszsuka (válaszként erre: 118. - Masször)
2008. ápr. 11. 07:02

Szia Masszőr!


Egyáltalán nem védeni szeretném drnénit, de szerintem ő azokra gondolt, akik AZT ÁLLíTJÁK, hogy energiát adnak, s közben egy csomó pénzt kiszednek az emberek zsebéből.

Ismerek néhányat és rosszul vagyok tőlük. Az energia átadásban és effélékben viszont nagyon is hiszek, hiszen agykontrollos vagyok.

118. Masször (válaszként erre: 115. - Drnéni)
2008. ápr. 10. 22:34

Szia Drnéni!


Indiában majd minden faluban él "aurasimgató" korház viszont csak a nagyobb városokban, mégis, egyre többen élnek az országban.... Márie Curie-ig semmit sem tudtunk a rádioaktivitásról, sőt utána még sokáig nem tudtuk mérni... Hátha az aurával is így vagyunk...

Azt gondolom a legnagyob különbésg a szemléletben van a hagyományos gyógyitás és a nyugati orvoslás között. Itt nyugaton, kintről befelé igyekeznek gyogyitani, mintha az orvos egója, személyes sikere sokkal fontosabb lenne, mint a beteg. Az "aurasimogatok" bentről kifelé haladnak, és csak a szervezet öngyogyitó mechanizmusait igyekeznek erősiteni.

Azt gondolom, érdemes lenne, a nyugati anatomiai tudást összehozni a hagyományos gyógyitok modszereivel. De addig, amig elfogadhatatlan amit anatomiailag nem lehet igazolni, addig ez nem fog menni. Csak egy kiragadott példa: a szív problémák egyik tünete, hogy zsibbad, fáj a balkar, különösen az alsó része egészen a kisujjig. Az anatomia nem tud okot találni rá.. A tradicionális kinai medicina természetesnek veszi a tünetet, hiszen ott fut le sziv meridián (csatorna)

Masszörként magamis kicsit aurasimogató vagyok:-)

117. Cszsuka (válaszként erre: 115. - Drnéni)
2008. ápr. 10. 21:34

Köszönöm a válaszodat!

Ez esetben megkérdezném, hogy a Voll-diagnosztikával kapcsolatban van-e tapasztalatod, s mi a véleményed?

116. drnéni
2008. ápr. 9. 21:48
aurasimogató

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook