Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért hisznek az emberek a természetgyógyászatban, homeopátiában és más effélében? fórum

Miért hisznek az emberek a természetgyógyászatban, homeopátiában és más effélében? (tudásbázis kérdés)


235. böbe83
2008. ápr. 15. 08:10

én nem csinálnék olyan kísérletet, amiben két magot kül fényképekkel körberakott vízzel öntözök. csak, mert nincs tudományos alapja.

Így aztán mindenki azt mond, amit akar. Amúgy a növényekkel érdemes törődni, szépen tudnak nőni. De a beszélgetés mellett ápolni kell. Meg nézegetni.

234. böbe83 (válaszként erre: 209. - Drnéni)
2008. ápr. 15. 08:02
Ne aggódj kialakul melyikek az igazi barátaid, a yucca biztos titokban csodál. Egyébként is kitartó, nálam is megél:)
233. böbe83 (válaszként erre: 206. - Livia38)
2008. ápr. 15. 07:56
Én már több emberi agyat láttam, meg fogtam is!
2008. ápr. 15. 01:13
Kedves Masszőr, értsd már meg, hogy a képek alapján nem csinálhatták ugyanazt mindkét táblán.Akkor vagy mindkettő gyomos lenne, vagy mindkettő tiszta.A szüleim is termeltek kukoricát, ilyen táblákat akkor is lehetett látni, akár egymás mellett is. Az egyiknél gondos volt a gazda, a másiknál "lusta", vagy nem foglalkozott vele.Az egyiket szakszerűen trágyázták, a másiknál nem pótolták a tápanyagokat.Ha pedig a gaz elterjed, elszívja a tápanyagot a haszonnövény elől és az kipusztul, vagy gyengén fejlődik .Az is lehet, hogy fertőzött, beteg volt a vetőmag- ilyen is megesett már a történelem során:)Ennyi, nincs ebben semmi extra.
231. Masször (válaszként erre: 229. - 6c4fb2f974)
2008. ápr. 15. 00:59

Nézd, fogalmam sincsen, hogyan kell gazdálkodni! De nem is állitottam soha, hogy értek hozzá.

Az elején irtam, hogy IKR - Iparszerü Kokoricatermesztési Rendszer - partnerek a gazdák. A rendszer megkövetel bizonyos dolgokat, gyomirtást, permetezést meg mittudoménmégmitnem, de ezeket mindenkitől megköveteli, tehát minden táblán ugyanazt csinálták.

230. Masször (válaszként erre: 228. - 6c4fb2f974)
2008. ápr. 15. 00:51

Igazad van, kukoricát akkor láttam amikor elautoztam mellette! Nem azt állitottam, hogy én termesztettem kukoricát:-)

Azonban az emlitett területen gazdálkodó Úr, mintegy 50 éve gazdálodik, a fia tavaly végzett Nyiregyházán. Lehet, hogy ők talán értenek hozzá.

A termés és bevétel adatok tölük származnak.

229. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 228. - 6c4fb2f974)
2008. ápr. 15. 00:49
A kukoricát azért nem nyomták el a gyomok, mert azokat kiirtották- látszik a képeken a művelés az egyik, annak hiánya a másik tábla esetén.Ha azonos feltételekkel indulnak, a kukoricának és általában a kultúrnövényeknek esélye nincs a gyomokkal szemben.
228. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 225. - Masször)
2008. ápr. 15. 00:41

Hát, matekban sem vagy a toppon, Kedves Barátom...

A konkrét, leírt adatokból egy kis számítás:

2006-ban termett 100 to kukoricád, eladtad 26 Eft-ért\to, akkor keletkezett 2,6MFt bevételed. Ha 2007-ben 47%-os csökkenés után termett 53 tonnád, ezt eladtad 58 EFt\to áron, akkor kerestél 3,05 MFt-ot (ez 17%-os növekedés).Nem azt írtam, hogy 47%-ra csökkent, hanem 47%-kal (ilyen adatot találtam).

Egyébként meg ide én is beírhatom, hogy a makkosnagybánhegyesi határban a dédsógoromnak tavaly ugyanannyi kukoricája termett, mint tavaly előtt, mert megigézte a töveket- merthogy locsolni nem tudta, trágyázni meg minek, ha megy az energia:)))

"az egészséges kukorica egyszerüen "legyorsulja" a gyomokat"- na ez a vég, Te kukoricát akkor láttál, amikor elautóztál mellette a határban:)))

2008. ápr. 15. 00:33

Mert javarészt működnek, ha szakember javasolja még csodát is művelhetnek!


Pont mint a gyógyszerek :-)

226. Masször (válaszként erre: 221. - 6c4fb2f974)
2008. ápr. 15. 00:25

Ez ügyes riposzt, gratulálok!:-)

De ha jobban szemügyre veszed a képeket, az is látszik, hogy a gazos területen nagyon ritka a kukorica, míg a másikon sürű. A gyomnővényeknek is szükségük van napfényre, azonban az egészséges kukorica egyszerüen "legyorsulja" a gyomokat, eltakarva előlük a nap, így ítélve őket halálra.

225. Masször (válaszként erre: 223. - 6c4fb2f974)
2008. ápr. 15. 00:21

Kedves Barátom!

Ha igazak a staisztikai adataid, akkor egy kis számitással Te is gyorsan rájöhetsz, hogy a 47%-os termés,nem hozhat rekord bevételt ha az ár csak a duplájára nő. Tehát, a termés átlaguk volt átlag feletti.

Azért nem rekord termést irtam, mert nem volt az. Egy átlagnál kicsit gyengébb minegy 85-90%-os termés átlagot értek el. Ez pedig pont a duplája a Te általad közölt országos átlagnak, így már a kétszeres ár valóban rekord bevételt eredményez!

224. Masször (válaszként erre: 222. - Livia38)
2008. ápr. 15. 00:16

Sajnálom, de ellent kell mondjak! Orgon!

A többi megállapítás igaz:-)

Annyit még, hogy Reich zöld felvillanásokat vélt látni amit bionnak nevezet.

Az "előállitása" is igen egyszerü, mivel minden élőanyag termel orgont. Néhány egyszerü anyagból otthon is hatékony orgon-cső készithető.

223. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 220. - Masször)
2008. ápr. 15. 00:11
A csúsztatás mestere vagy:))) Persze, hogy rekord bevétel lehetett tavaly, hiszen a termésátlag kb 47%-kal csökkent, de az ár több mint a duplájára nőtt 2006-ról 2007-re.(26EFt-ről 58 EFt-re\to).Úgyhogy sztem mégiscsak egy kis csellel próbálkoztál:)))Ravasz vagy, nem rekord termést írtál:)
222. Livia38 (válaszként erre: 216. - Masször)
2008. ápr. 14. 23:40

Szerintem ez az orego energia "kék fény" is több mint valoszinüen a reiki technika egyik ága.

Ezt nevezték már: bioenergia, vitálenergia, kozmikus energia, életenergia, mezmerikus magnetizmus, práma és sok más neve van, az univerzális életenergia, mely nélkül egyszerűen nincs élet.

2008. ápr. 14. 23:38
Nem kezelhették egyformán. Az egyik gazos, a másik nem. Ez látszik a képeken. Higyj a szemednek:)
220. Masször (válaszként erre: 219. - 6c4fb2f974)
2008. ápr. 14. 23:28

Nos, mindkét területet egyformán kezelték. A vetömeag is azonos, IKR-hez tartozik mind a két gazda.

Nézz utána, hogy milyen volt a tavalyi átlag kukorica termés.

Öntözni nem tudtak, mert nincs öntözö rendszerük. A tavalyi rekord bevételből terveznek venni:-)

Senkit sem szeretnék megvezetni!

219. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 212. - Masször)
2008. ápr. 14. 23:18
:))) ezek a képek csak arról győztek meg, hogy az egyik területet gyomtalanították (látszik a növények között), trágyázták(azért nőtt nagyobbra), talán még öntözték is, a másikat pedig elhanyagolták, hagyták elgazosodni, a gyom pedig elszívta az amúgy is kevés tápanyagot.10 évig falun éltem, jó nagy paraszt vagyok:)))- ezzel csak azt tudod megvezetni, akinek fogalma nincs a mezőgazdaságról:)))
218. Masször (válaszként erre: 208. - Drnéni)
2008. ápr. 14. 23:13

Gyönyörű történet!

Köszönöm, hogy megosztottad velünk!

2008. ápr. 14. 23:02
Félreérthető voltam, bocsánat, Dr. W Reich is pszihiáter volt.. Asszem Freud tanitvány..
216. Masször (válaszként erre: 215. - Livia38)
2008. ápr. 14. 23:01

Itt kicsit többről van szó, mint pozitiv rezgésről.

Pszihotronikai kisérlet, orgon enegriával.

Ez Drnéni régi kollégájának a felfedezése,Dr. Wilheim Reich.

Sanos a munkásságát csak nagyon hézagosan ismerjük, mert az FBI letartoztatta rézben a származása - német volt - rézben a tevékenysége miatt - esőt csinált a sivatag közepén.. A fogvatartást nem élte túl, jegyzetei és alaboratoriuma teljes berendezése az FBI birtokában van...

215. Livia38 (válaszként erre: 212. - Masször)
2008. ápr. 14. 22:56

jó a képek, meg a tanulmány is látom jól sikerül.

na..., ez az amiról én is beszéltem, minden lehetséges csak hinni kell benne, igy a növény vagy mag átveszi azokat a pozitiv rezgéseket amitöl jobban fejlödik.

Èn hiszek az ilyesmiben.

214. Livia38 (válaszként erre: 209. - Drnéni)
2008. ápr. 14. 22:51

: ))) ez aranyos.


Szia, nem szabad minden szobanövényt sem reikizni, vannak fajták melyek szereti és vannak olyanok akiket iritál, tapasztalatból mondom.

èn minden növénnyemel dumálok,(csippik) nekem még egy sem pukkant meg mert dumcsiztunk : ))))

2008. ápr. 14. 22:49
Ui: a Kislány kb 160 cm magas:-)
2008. ápr. 14. 22:48

Feltölt9öttem néhány képet.

Ezek tavaly készültek, ellenörizhető, mennyire aszályos nyár volt.

A felső sorozat (kukorica 04-06) a "kezelt területről kéaszült, a második sorozat (kukorica 01-03) a kezeletlen területről.

A kezelt terület nagysága kb. 250 ha ( mintegy egy kilóméterx kétésfél kilóméteres föld darab)

A kezeletlen terület a faluhioz tartozó összes többi föld:-)

Volt aki mire a képek készültek egyszerüen beszántotta vagy felégette a földjét, mert termés nem volt rajta.

A kezelt területen rekord bevételt hozott a termés.

211. drnéni
2008. ápr. 14. 22:42
Elmentetek szunyókálni? Csak én dolgozom itt megfeszített erővel?
210. drnéni (válaszként erre: 206. - Livia38)
2008. ápr. 14. 22:35
A sajátomat hál'istennek még tényleg nem láttam, de másokét már elég sokat! (szegények)
209. drnéni (válaszként erre: 207. - Livia38)
2008. ápr. 14. 22:34
Bárcsak ilyen egyszerű volna, akkor biztos nem döglene ki az összes szobanövényem! Pedig az orchideával minden nap beszélgettem, mégis bekrepált a dög! Egyedül a yucca bírja, pedig azt le se sz.rtam. Biztos mazochista! :)
208. drnéni (válaszként erre: 203. - Cszsuka)
2008. ápr. 14. 22:31

Különben volt egy nagy-nagybátyám (vagy hogy hívját a nagypapám bátyját), a János. Kisbózsván élt világéletében, ez egy nagyon pici, eldugott falu a Zemplénben, onnan származom apai ágon. Ez a János hívő keresztény volt és hivatásos vajákos. Nagyon imádtam. 96 évesen is az erdőt járta, gyűjtötte a gyógynövényeket, gyógyította a 80-90 éves "gyerkőcöket", akik csak benne bíztak. Állítólag szemölcsöt is le tudott olvasni. Halottakkal is beszélt, többek között a nagyapámmal, aki előre szólt neki egy héttel, hogy meg fog halni, úgyhogy át is ment a szomszéd faluba, és megkérte a boltost, hívja fel a nagyanyámat, utazna már oda, mert még látni akarja. Úgy is lett: nagyanyámmal odamentünk, bátya meg szépen meghalt. Nem volt semmi baja, csak úgy elaludt. Még akkor is illatoztak a száradó gyógynövények. Ja, mielőtt meghalt, még lekaszálta a kertet, ne legyen rá gond.

Ő tényleg gyógyító volt, azt hiszem, azért, mert csecsemőkorától ezt tanult az apjától, az meg az ő apjától, stb. Generációk tekintélye és tapasztalata állt mögötte, pár tucat emberrel volt csak dolga, úgyhogy nála a placébó meg a gyógynövények együttes hatása tényleg megtette a magáét. De ehhez bizony beavatottnak kell lenni.

207. Livia38 (válaszként erre: 205. - Masször)
2008. ápr. 14. 22:31

Szia Masször, jó ez a kisérlet, én hasonlóról halottam, csak akkor a magokat, reiki energiával kezelték az egyik kapott a másik nem.

Volt egy másik eset is amikor az egyik növénnyel szépen beszéltek, mig a másikkal brutálisan.


az eredmények, itt is magukért beszéltek, a melyik kapott a reiki energiából sokkal dússabb lett, az a növény amelyikkel szépen beszéltek hajtást hozott a másik maradt abban az stádiomban amiben volt elözöleg, na..., azért ezek a dolgok is érdekesek (?)

206. Livia38
2008. ápr. 14. 22:24

Meg kérdezném töletek, ki látta már a saját agyát???

Mert szerintem senki sem, pedig mindenki tudja, hogy van neki, - nem igaz : )))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook