Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi hatásos a hajhullás ellen? fórum

Mi hatásos a hajhullás ellen? (tudásbázis kérdés)


123. teltzsu (válaszként erre: 119. - Naomagic85)
2007. márc. 16. 05:50

Sziasztok, nem szabad arról sem megfeledkezni, hogy van olyan hajhullás, aminek nem pusztán vitaminhiány az oka, hanem valamilyen gyulladás, hormonális probléma áll a háttérben...

Szerintem ha valaki észreveszi, hogy hullik a haja, forduljon szakemberhez, biztos, ami biztos.


A Revalid tényleg jó, a legtöbb bőrgyógyász ajnálja is, de vigyázzatok vele, mert hatalmas étvágyat csinál - nyilván a sok B-vitamin miatt, ami benne van...szóval ha valaki Revalid-kúra alatt hajlamossá válik éjjel is feltépni a hűtőajtót és kienni a tartalmát - hát emiatt van... :)


Ismerek 1 lelkiismeretes, jó bőrgyógyászt, aki minden tőle telhetőt megtesz a betegeiért. Pesten praktizál, ha valakit érdekel, megadom az elérhetőségét priviben.

Kellemes napot mindenkinek! :)

2007. márc. 15. 22:18

Sziasztok! Nekem egy hónapja olyan szinten elkezdett hullani, hogy ha így folytatja, 1-2 hónap, és kopasz leszek. A bőrgyógyász aszongya, örökletes, meg hogy természetes, és egy parikaszesszel letudta.

Be vagyok rosálva, hogy kopasz leszek:(

Tényleg jó ez a revalid?

121. Naomagic85 (válaszként erre: 120. - Kszilvi)
2007. márc. 12. 18:22
Drogériákban és gyógyszertárakban kapható gyógyszernek nem minősülő gyógyhatású készítmény, amely a haj és a köröm vitaminja, azaz védi, erősíti a hajat, a körmöket, megakadályozza a hajhullást, tényleg már egy doboz után megszünteti a panaszokat.
120. kszilvi
2007. márc. 12. 17:44
Milyen az a Revalid kapszula?
2007. márc. 12. 15:55
Szerintem a Varga-cseppek, a Bánfi hajszesz, illetve a Revalid kapszula mind-mind hatásosak a hajhullás kezelésére, és megelőzésére egyaránt.
2007. márc. 11. 19:10

Sziasztok!

Én még csak 16 éves vagyok és elkezdett eléggé hullani a hajam de oan mértékben,h elöl már láccik is...mindig is hullott de most naon az utóbbi idQben.

Mit tehetnék?Elvégre még csak 16 vaok...nem szültem se meg semmi nem vaok kövér,és eléggé kétségbeejtö ez a hejzet.

2007. márc. 11. 08:05
Revalid!!! A barátnőmnek segített és a hajfestést is befejezte. Nekem szoptatás alatt hullott nagyon.
116. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 115. - Mogyi71)
2007. márc. 11. 07:27
Van otleted, milyen boltokban lehet ezt az olajat beszerezni? Nagyon jol hangzik :)
115. mogyi71 (válaszként erre: 113. - "mmm")
2007. márc. 11. 07:20
A legolcsóbb háziszer a ricinusolaj.Egy kedves öreg barátnőmnek,30 éves kora körül kihullott az összes haja.Akármit próbált ki,nem használt semmi.Aztán egyszer az utcán összeakadt egy régi orvos ismerősével,és ő ajánlotta neki a ricinus olajat.Ma 84 éves,és csodálatos hajkoronája van még most is.Remélem evvel segíthetek.
114. kszilvi
2007. márc. 6. 12:31

Valami hiányozhat a szervezetből... Főleg ilyenkor tavasz elején. Nekem is hullik a hajam, de én 6 hónapja szültem. Valószínű a hormonok változása az oka. Néha iszok vas pezsgő tablettát. A védőnőm azt tanácsolta.

Fodrász is adhat tanácsot. (valami speciális hajszesz esetleg?)...nem tudom..

113. "mmm"
2007. márc. 6. 11:42

Sziasztok! Tudna valaki segíteni, hogy mit tehetek a hajhullásom ellen? Az orvosokat végig jártam, minden eredményem negatív, amit néztek. Most szedem a Forcapilt és az Alpikort-F -et használom. Javulást nem igazán tapasztalok. El vagyok keseredve, mert már alig tudok úgy megfésülködni, hogy eltakarjam azokat a részeket (főleg a fejtetőn), ahol már nagyon ritka a hajam.

Előre is köszi!

112. f7e5153794 (válaszként erre: 92. - HEJ HAJ)
2007. márc. 5. 13:58
Szia! Tudnál segíteni,hol lehet a Hyacint készítményhez hozzájutni?Köszönettel:Majkó.
111. kathee
2007. márc. 5. 13:14

Sziasztok!

Kedves Panda79 én is jártam már millió bőrgyógyásznál és nekem is az Alpicort-ot írták fel, de semmi hatása.

Füvesanygyal! Lehet, h igazad van és nem kell túlbonyolítani. Nekem egyébként azt mondta egy állítólag jó bőrgyógyász, h egy enzim nem működik jól a bőrömben, és azért hullik a hajam. Eddig okés, de azt hogyan pótolhatnám. Lehet,h most butána tűnök, de sajnos már nem tudom mit tegyek.

Előre is köszi!

Kata

2007. márc. 2. 11:13

Én is használom időnként. Újabban 3 ek olívaolaj, 1 tojás, 1 ek méz, 1 ek semleges sampon keverékét

kenem a hajamra, masszírozom a fejbőrbe egy kicsit. Folpackkal körbetekerem a fejem, ráterítek egy törölközőt és fél-1 órát próbálom elviselni. Utána jön a samponos hajmosás.

Szerintem a ricinusolaj hatásosabb, konyak nincs itthon.

109. Panda78
2007. febr. 28. 12:44
Sziasztok! Mausin kívül más is kiprobálta már a tojássárgája-ricinusolaj-konyak keveréket? Mert ha igen akkor írhatna a tapasztalatairól.Nekem is hossú évek óta problémám a hajhullás(14 éve),sok mindent kiprobáltam.Most is bőrgyogyászhoz járok vele(ALPICORT írt fel),de semmi hatása.
2007. febr. 26. 08:34

Sziasztok!

Legtöbb esetben valamilyen hiányállapot áll a probléma hátterében! Akár vitamin akár enzim, pótolni kell. Lehet, hogy a legegyszerübb megoldás a megoldás. Ne bonyolítsd túl a dolgokat soha!:-)

107. zse pi
2007. febr. 18. 14:11

nekem meg egyik pillanatról a másikra elmúlott a hajhullásom, és nem tudok rájönni, hogy mitől...

Igaz, sampont válltottam (most dove-t használok), le vágattam a hajam, de nem hiszem, hogy ezektől.

Érdekes nagyon, pedig kb. már 3-4éve folyamatosan hullott a hajam.

Most örülök!:-)))

106. kathee
2007. febr. 18. 13:35

Sziasztok!


Én egy 22 éves hölgyemény volnék és már idestova 7 éve hullik a hajam. Pontosabban már nem hullik, de nem is nőtt vissza egy szál hajam sem. Férfias kopaszodás jelei mutatkoznak a kobakomon és már ezernyi orvost végigjártam, de semmi. Annyival lettem okosabb,h a véremben nem találtak semmi hormonrendellenességet, hanem a bőrömben nem működik jól egy enzim és az okozza a bibit. Nah nem akarom az egész életemet leírni, csak az a léyneg, h szeretnélek benneteket megkérni, h aki tud segítsen. Kinek mi segített, ami nekem is segíthet, mert nem túl vidám az életem így...

Puszi nektek előre is!

Kata

2007. febr. 9. 17:33
én a kapszulákról máshol is elkezdtem pihésedni, pl a combomon, karomon, arcomon erősődtek meg a szőrszálak, csak ennyi hátránya volt, gyorsan abba is hagytam.
2007. febr. 8. 22:29
Sziasztok,nekem egy időben szó szerint csomókban hullott a hajam,a felét el is vesztettem.Sok mindent végigpróbáltam és végül a Revalid hajkúrája segített!
103. hejj hajj (válaszként erre: 102. - Mord)
2007. febr. 3. 20:50
ott szerintem még nem kapható, a jövő hétvégén tudok neked küldini, ha gondolod, hívj fel 20-517-27-56
102. mord (válaszként erre: 96. - Hejj hajj)
2007. febr. 3. 18:15
en miskolcivagyok.
101. mano244
2007. febr. 2. 18:57
Én nekem a Bánfi sampon,balzsam,hajszesz együttes használata bevállt!!!!!!
100. 0148b688d6 (válaszként erre: 97. - Nakupenda)
2007. febr. 2. 18:34

Szia kicsi fiú!

Nekem is van két srácom, 15 és 17 évesek. Ők is egyenesítik a hajukat az én hajvasalómmal (GAMA), de nekik nem hullik, az enyém sem.

Én nem hallottam még,hogy vkinek a hajvasalótól hullik a haja.

Van itt a topicon fodrász (figarina) szerintem ő biztos(abb)at tud mondani neked.Esetleg kérdezd meg tőle priviben.

99. Tim20 (válaszként erre: 89. - Mord)
2007. febr. 2. 15:57

Szia!


Nekem is nagyon hullott a hajam egy időben és javaslatra kipróbáltam a Vichy korpásodás és hajhullás elleni samponát. Gyógyszertárban lehet kapni, egy kicsit húzós (kb. 2.500,- Ft) de megéri. Én a 3. kúrát kezdem vele és annyi növendék hajam (a fodráészom hívja így) lett, hogy néha nem is tudok vele mit kezdeni. Megállt a hajhullásom, eltűnt a korpám és sok-sok szál új hajam nőtt. Nekem bevált.

2007. febr. 2. 13:37
ja mégse csak régi lapot néztem:D (vagyis most is irtok:D)
2007. febr. 2. 13:37

Sziasztok, látom már rég irtatok ide, na mindegy azért megprobálom

14 lves fiu vagyok, kb 10 centis hajam van

néha ki is vasalom meg régen többször egyenesitettem és hullik,

lehet hogy az egyenesítés a baj?

96. hejj hajj (válaszként erre: 95. - Mord)
2007. febr. 1. 21:12
melyik városban laksz?
95. mord (válaszként erre: 94. - HEJ HAJ)
2007. jan. 26. 13:04
en kiprobalom ezt.. nem veszthetek semmitse enneljobban mar nemhullhatsz ugyhogy... holleht hozzajutni gyogyszertarban?v e-vasarlassal?
94. HEJ HAJ (válaszként erre: 93. - Mord)
2007. jan. 25. 23:42
Nem sampon, a samponok nem jók semmire, hiszen lemossuk velük együtt a hatóanyagot is.Magyar szabadalom, a haj a fejbőr és a bőr természetes alkotóelemét pótolja hajszesz ill. krém formájában.Fejbőrproblémákra /zsírosodáa és korpásodás/ és hajtöredezésre és vékonyodásra is jó megoldás.Van samponja is, de az nem tartalmaz hatóanyagot, viszont ph semleges és kíméletesen tisztít, nem lesz színes a víz festett haj mosásánál.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook