Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi hatásos a hajhullás ellen? fórum

Mi hatásos a hajhullás ellen? (tudásbázis kérdés)


183. teltzsu (válaszként erre: 181. - Redrum_cica)
2007. aug. 9. 10:27
Cicuka, ha ilyen gyakran, és ilyen drasztikusan váltogattad a hajad színét, ne csodálkozz, ha hullik.....
182. Baba84 (válaszként erre: 181. - Redrum_cica)
2007. aug. 8. 14:01
Szia!sztem mindeképp menj el orvoshoz,aki elküld pár vizsgálatra,és kideriti mi áll a háttérben.ha ennyire durva a helyzet,minél elöbb.bár a gubancolodásra nemtudok mit mondani.de az orvos tudni fogja.sztem ne kisérletezz otthon semmivel,de ha vashiányos vagy egy kis vasvitamin nem fog ártani.a festést meg hagyd,kiméld a hajad most mindeképp.
2007. aug. 7. 13:05

Sziasztok!


16 éves lány vagyok és nekem körülbelül egy éve hullik a hajam. Sokáig rövid volt a hajam, feketére festve. Aztán növeszteni kezdtem, Garnier, Londa Color-ral festettem, aztán szőkítettem, aztán megint sötétebbre festettem...Mikor vállig ért elmentem fodrászhoz és levágattam mert nem tudtam megfésülni, beleakadt a fésű az utolsó 5-8 centiméternél. Afodrász azt mondta el volt vékonyodva, de azóta megint ágtuk, de megint megakad a fésű az utolsó centiken ugyan úgy. Most Biovanne-t szedek, most veszem majd a 2. dobozt, remélem majd használ. Vettem gyógynövényboltben Aloe Vera alapú sampont,amiben nincsen szilikon, mellé hogy a hajamat ki tudhjam fésülni Gliss Kur Hair Repair -t használok amit a hajra kell fújni, ez segít a fésülésnél.

Nekem nagyon sok hajam hullik ki mikor mosom, és mikor vizesen végighúzom a kezem a hajamon, mintha fésülném, mert rettentően gubancolódik, máshoghy nem bírnám megszárítani.

Szerintetek mitől van a hajhullásom?

Mellesleg kicsit vashiányos vagyok, és hallottam már arról is ha sokat van összefogva a haj, attól is hullhat...én sokat hordtam így, mostmár próbálom kibontva engedni.

A hajam úgy hullik hogy közvetlenül a hajhagyma "közeléből", vagyis a hagyma bentmarad, de a hajam úgymond teljesen kijön...

Nagyon el vagyok keseredve:(((

2007. aug. 5. 11:52
Én is úgy vettem észre,h. ha zsíros, akkor jobban hullik, ezért is kérdeztem,h. vajon mások is észleltek-e hasonlót... Egyébként aki kipróbálta közületek a ricinusolaj-tojássárgája-konyak receptet,mennyi idő után látott változást? Ja, és kénes sampont próbált már v.ki? Állítólag jó zsíros hajra, szerintetek? (én már csak ilyen kis tudatlan vagyok:))
179. Baba84
2007. aug. 3. 13:43
Nálam akkor ezek szerint összefüggésben van a zsirosodással, s pár ismerősöm még osztja a véleményem!3-4 napig napi max 10-20száll hullik ki,utána már,mikor hajam kezd zsirossá válni, napi 50szálnál is több!hajmosásnál is ha zsiros több mint 100 szál,ha viszonylag frissen mosom alig 10-20.Forcapil nekem se jött be!de nem lehet általánositani e témánál sztem, ahogy minden ember más és más, ugy minden hajtipus is!
178. teltzsu (válaszként erre: 177. - Baba84)
2007. aug. 2. 14:08

Nekem a Forcapil nem jött be. Jobban hullott a hajam, mint amikor nem szedtem... :( De ez is személyes tapasztalat.

A zsírosodással szerintem nincs összefüggésben a hajhullás mértéke, amelyik hajszál nem bírja, az úgyis kihullik, ha zsíros a haj, ha nem...


Nemrég hallottam a "Sába" nevű samponról, állítólag mindenféle vegyszer-és illatanyag mentes. Esetleg van valakinek tapasztalata, hogy milyen?

177. Baba84 (válaszként erre: 171. - <Tünde>)
2007. aug. 1. 12:01
Sziasztok!én is hajhullástol szenvedek,szedtem 2 honapig Forcapil-t meg még mindig szedek,változás annyi volt, h a hajam vége már nem töredezik, de hajhullásom még mindig van:( megállapitottam, hogy ha nem mosok hajat csak hetente, s hajam már zsiros,jobban hullik, mintha 4-5 naponta mosnám, ugyh sztem minél zsirosabb a haj annál jpbban hullik!ez személyes tapasztalat, de sztem valoban igy van!
176. teltzsu (válaszként erre: 175. - NOA)
2007. aug. 1. 09:28

Állítólag...

Szerintem mindenképp célszerű először egy normális bőrgyógyászt felkeresni. Ő meg tudja határozni, milyen eredetű a hajhullás. Mert amíg egy vitamin-, vagy vashiányból eredő hajhullást pár havi vitaminkúrával meg lehet szüntetni, addig egy hormonális, vagy egyéb gyulladás eredetű hajhulláshoz esetleg további vizsgálat is kell...

175. NOA
2007. aug. 1. 06:18
Állitólag a lézerfésű megszünteti
174. teltzsu (válaszként erre: 169. - Mysterious Gee)
2007. júl. 31. 15:02
Kérsz a háziorvosodtól beutalót. Ennyi. :)
173. kenwood
2007. júl. 30. 16:22

sziasztok!!!!


Hasznalt e valaki közületek a Hajdoktor.hu által ajánlott Thymuskin® GKL hajkészítmények-ből valamelyiket.mert nagyon biztatót írnak le a weboldalon.itt a cím: [link]

várom véleményeiteket.

172. durci-v
2007. júl. 29. 18:18

Sziasztok!


Én Diane35-öt szedek...és most külföldre utazom hosszabb időre. Ha esetleg valakinek lenne fölös receptje, vagy esetleg kiváltotta a gyógyszert és mégsem akarja beszedni...átvenném... vargav@citromail.hu Előre is köszi..

2007. júl. 22. 12:39
Sziasztok! Most regisztráltam, még új vagyok itt. Sajnos én is hajhullástól szenvedek, és nagyon zsírosodik is a hajam:( Meg tudná valaki mondani,h. a gyakori hajmosástól jobban hullik-e a haj, vagy éppen ellenkezőleg?
170. abcd01
2007. júl. 18. 23:53

Sziasztok.

Most voltam hajgyógyásznál és kiderült, hogy enyhe hajhullásom van, seborrhea miatt. Lejjebb olvastam egy hozzászólást a témáról, hogy ezt gyógyítani nem lehet, hanem "kordában tartani". Most ez mit jelent? Ilyen-olyan szerekkel meg lehet szüntetni a hajhullást (még akkor is, ha egy életen át rendszeresen jelentezni fog), vagy bele kell törődni, hogy folyamatosan fogyni fog?

2007. júl. 17. 22:39
Tudja valaki hol lehet vérképet csináltatni, csak úgy hogy minden rendben van-e?
168. devil74 (válaszként erre: 24. - Bladecsaj)
2007. júl. 16. 23:37
sziasztok. most reggeltem. én is hajhullásos vagyok. 33 éves, 10 éve hullik, de most már baromira!!!! vérkép oké, rossz fog nincs, pajzsmirigy oké. próbáltam a varga cseppeket, nuku!!! próbáltam a herzéria hajápoló ampullát, nuku! mit vegyek??? ja, a ricinusolaj mennyibe kerül?
167. 'szti (válaszként erre: 156. - Misike)
2007. júl. 16. 14:59

Friderikusz is megállította, láthatod a tévében ;-)

najó, nem poénkodok - szóval, ha a hajhullás hátterében a genetika áll, akkor vagy megbékélsz a kopaszsággal, ami mostanság divat is, vagy választod a hajbeültetést, mint Friderikusz (jó sok pénzért)

2007. júl. 16. 14:08

Időközben rájöttem hogy nagyon gyenge a hajam, a hajszálak amik kihullanak iszonyatosan vékonyak.

Szüleim szerint azért hullik mert mert minden nap mostam szintetikus vackokkal, de amúgy rohadt zsíros lenne. Van valkinek valami tapasztalata erről?

Mindenesetre veszek egy Bánfi sampont :D

2007. júl. 8. 17:44

Sziasztok!

Komolyan mondjátok hogy visszanőhet a haj ha megszűnik a probélma?

Annyira nem vészes nálam, bár nem számolgattam :), csak észrevettem hogy kb már csak fele annyira dús a hajam, és nem nagyon tudom ezt elfogadni mert még csak 19 vagyok, meg fateromnak is csomó haja van pedig már 50.

Eddig nem nagyon foglalkoztam az egészségemmel, egy csomót bagóztam már egész fiatalon, vissza se merek emlékezni mikor kezdtem.

Szóval ha teljesen abbahagyom szerintetek nem fog majd annyi hullani, és lehet hogy még nő is vissza, vagy ezek már halott hagymák?

164. D33 (válaszként erre: 157. - Martif)
2007. júl. 2. 12:57

Szia!

Igen a fogászat,nőgyógyászati és más GÓCOS dolgok is okzhatnak ilyen problémát.A bőrgyógyásznál az a belépő,hogy elküld góckutatásra,s aztán foglalkozik a problémával.

2007. júl. 1. 08:30
Enyv. (Ez csak vicc.)
162. 4423e63349 (válaszként erre: 146. - Panda78)
2007. jún. 29. 10:40
Örülök hogy segithettem:)!
161. szmolicsek (válaszként erre: 148. - Szasza79)
2007. jún. 28. 19:04

Szia!

Én is most vagyok a forumon és láttam, hogy Androcurt szedsz. Nekem is hasonló gondom van hullik a hajam. Bőrgyógyász megvizsgált és androcurt írt fel amit több mint négy évig szedtem. Aztán a nőgyógyászati rákszürésem P3 lett és megkellett múteni és több nőgyógyász véleménye is az volt, hogy az androcur okozta a gondot. Ezt csak azért írom mert ezek a jónak mondott szerek lehetnek károsak is.

160. Baba84
2007. jún. 21. 18:13

Sziasztok!


Én ma vettem Varga hajcseppet+cinktablettát, elkezdett hullani a hajam kb.2 honapja, és már nagyon zavar, még mindig van sok, de elötte nagyon dus volt, remélem segiteni fog! Tud vki ajánlani még vmit, ami tényleg jo, olyankor ha nem kopaszodó hajhullásrol van szo, de azért sok-sok kihullik naponta!Forcapil tényleg jo? Köszönöm a válaszokat!!!

159. zse pi (válaszként erre: 156. - Misike)
2007. jún. 19. 21:35

Szia.


Egy internetes oldalon olvastam, hogy megelőzhető lehet a hajhullás, még a kopaszodás is a varga hajcseppekkel.

Én használtam hajhullás ellen, volt eredmény!

(és még a korpa is megszűnt)


Szerintem olcass utánna, és próbáld meg.

Sok sikert.

www.vargacseppek.hu

2007. jún. 19. 20:40

Helló!

Gondolom sok tizenéves fiú küzd a hormonok rendellenessége miatti hajhullással!A barátom is ezzel a problémával küzd, és én elhatároztam ,hogy megtalálom a gyógymódot az ilyen hajhullásra, ha törik, ha szakad, ezzel boldogabbá tenni egy embert, vagy többet.Azt gondolom ezen a honlapon a Ti segítségetekkel megtalálom azt a gyógymódot mely ezt megállíthatja!Segítsünk egymásnak, egymás ismerősein, ÁLLÍTSUK MEG A HAJHULLÁST!!!!

Légyszi írjátok meg, szerintetek mi állítaná meg ezt!Segítsetek!

Köszi:Mariann

157. martif
2007. jún. 18. 11:43

Sziasztok!


Új vagyok még itt, bocsássátok meg a tudatlanságomat!

Olyan problémám van, hogy kb. 1 éve hullik a hajam. Azt tudni kell, hogy évekig rövid hajam volt, festve. Talán 1 éve, hogy elkezdtem, növeszteni, ráadásul akkor szőkítve is lettem. 2 hónap múlva visszafestettük sötétre mert nem állt jól a szőke. Aránylag semmi változást nem vettem észre, csak hogy picit több hullik, mint szokott. Kb. 2-3 hónapja dauerolva lett, de picit tupírozni is kell a fejtetőn, mert elég gyenge szálú. Azóta a fajvégeknél pici összeállt hajszálat szedek le. Mint amikor vagy tíz hajszálat tenyérben összesodrunk. De hajmosás után is észre lehet venni, hogy több van a víben, mint szokott.

Nagyon megijedtem, mert nem szeretném, ha az összes hajam kihullana, ezért 1 hete elmentem a fogorvoshoz, aki a jövő héten húzza ki az egyik fogam. Jó néhány éve fáj már, az oldalai le vannak törve, csak a csonk van az ínyben. Rossz tapasztalat volt az utolsó foghúzás, ezért inkább tűrtem a fájdalmat s ettem az fjdalomcsillapítót.

Szeretném kérdezni, hogy esteleg a rossz fogam is okozhatja a hajhullást? Vagy a hajfesték ( évek óta ugyanazzal a márkával dolgozik a fodrász )?

Ha kihúzák a fogam, lesz mág négy tömés is.

A menstr. havonta jelentkezik, ezzel nincs gond, úgy gondolom.

Kicsit hosszúra sikerült a hsz. de szeretnék érdeklődni, hogy egy szakértőnek mi a véleménye az én esetemről?

156. Misike
2007. jún. 17. 02:37

Sziasztok!


Most járok itt először.


Kamaszkoromban mondogatták nekem, hogy majd ha felnövök, akkor én is kopasz leszek, mint a fater és a nagyfater, mert, hogy ezt genetikailag örököltem. Én ezen jókat nevettem, mert olyan erős és sűrű hajam volt, hogy a fodrásznak is okozott néha nehéz pillanatokat. :-) Jelenleg 24 éves vagyok. Kb. 1 éve szembesültem a ténnyel, hogy sajnos beigazolódni látszik ez a genetikai dolog. Konkrétan egy hajvágás után, amikor a vállamig érő hajamat vágattam le kb. 2 cm-esre. Már akkor gyanús volt a dolog, amikor a fodrász nem használta a ritkító ollót :-). De igazából itthon döbbentem meg. Annyira szerintem még nem vészes. Tehát ha maradna annyi hajam, amennyi most van, akkor azzal én ki lennék békülve. De félek tőle, hogy ez csak egyre kevesebb lesz. A kérdésem az, hogy az ilyen örökletes hajhullást is meg lehet állítani, vagy bele kell törődnöm, hogy x év múlva csupasz lesz a fejtetőm? :S


Üdv!

155. Kalthelios (válaszként erre: 150. - Dorci85)
2007. jún. 10. 14:18
Csalántea kúrával próbálkoztál már?
154. Corra (válaszként erre: 127. - Hpeti)
2007. jún. 10. 10:36

Szia! A seborrea tulajdonképpen fokozott faggyúmirigy-működést jelent, de ennek is több fajtája van, van, hogy folyékony a faggyú, és van, hogy "száraz", nagyon sűrű. Az előbbi esetben állandóan csapzott, olajos a haj (és a bőr), a száraz vagy korpás seborreánál pedig nagy, viszkető, esetleg nedvedző plakkok rakódnak fel a bőrön. Mindkét esetben az a baj, hogy a fejbőr alig jut levegőhöz, a hajhagymák szinte szétmállnak a pangó faggyútól, és nagyon gyakran hullik a haj:(

Tényleg öröklött, és úgy tudom, csak kordában tartani lehet, gyógyítani nem:( Illetve vírusfertőzés következménye is lehet a zsíros korpa, ezt sajnos kevesen tudják, és bárhol el lehet kapni, pl. buszon, vonaton, de sajnos fodrásznál is, ha nem fertőtleníti megfelelően az eszközöket. Sajnos én is küzdök vele, fejbőröm és arcbőröm is ilyen típusú, bár az utóbbi a korral javulni látszik.

Csak arról tudok beszámolni sajnos, ami eddig nem vált be: nem váltak be a különféle hajszeszek, Varga hajcsepp, a legdrágább samponok sem. Revalid régebben használt, az ára miatt legutóbb Forcapilt vettem, ez úgy látom, nem segít, pedig kifejezetten ilyen típusú problémákra ajánlják.

Érdemes megpróbálni a gyógyszertárban kapható Detergens Sulfuratum nevű kénes sampont, régebben használtam, úgy emlékszem, jó eredménnyel....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook