Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Küzdelem a PCOS és a hajhullás ellen fórum

Küzdelem a PCOS és a hajhullás ellen (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Küzdelem a PCOS és a hajhullás ellen

1 2 3
85. Manikácska (válaszként erre: 84. - Sunako800)
2015. dec. 7. 14:44
Ha az újabb, idei cikkemet elolvasod, megtutod, hogy most hol tartok. :) Határozottan javult a helyzet, de ahhoz az kellett, hogy kiderüljön, nem is PCOS-em van.
2015. okt. 28. 22:33

Szia Manikácska!

Elolvastam a történetedet és teljesen átérzem....

17 éves korom óta kínlódok a hajvesztéssel (22 vagyok), már mindenhol voltam, mindenemet megvizsgáltattam persze soha sehol nem jutottunk semmire... Annyi kiderült hogy tejcukor érzékeny vagyok.

Miután már mindenhol jártunk elmentem természetgyógyászhoz, ő azt mondta hogy bélgyulladásom van, és valószínűleg azét mert tejFEHÉRJE, glutén és tojás intoleranciám is van, álljak le ezekről, ja meg a cukorról is, mert a candidám ez miatt elszaporodott, kinyírta a bélflórákat, nincs normális felszívódás, és a hajam tápanyaghiánytól hal meg. Ez még olyan hihetőnek is tűnt számomra, tavaly augusztusban történt ez. Persze rögtön elkezdtem a diétát, ami teljesen tej, liszt, tojás és cukor mentes volt. Az eredménye az lett hogy fogytam 7 kilót...azt tudni kell hogy 172 centi és 60 kiló voltam. Csontvázzá változtam amit azóta se tudok visszaszedni, VISZONT három hónap után esküszöm erősödött a hajam és javult, nőttek a kishajszálak és a meglévő is vastagabb puhább szebb lett..... de persze ezt a diétát se anyagilag nem lehet bírni, se sehogy, mert állandó dilemma volt hogy na akkor most mit egyek, amibe se tej se liszt se cukor se tojás... úgyhogy elkezdtem csalni kicsit és a hajam az elmúlt fél évben annyit romlott hogy hihetetlen... már nagyon vastag a választékom akárhol fésülöm el, rettegek hogy látják mások, frizurákról ne is álmodjak, és ami megvan az is olyan mint a szalma.

Most voltam egy új nőgyógyásznál MEGINT, elmondtam neki a panaszaimat, hogy állandó visszatérő hüvelygombám fertőzéseim vannak, a hajam hullik évek óta és ritkul, a bőröm pattanásos csúnya, és mintha a kezemen lábamon erősebb lenne a szőr...a menstruációm pedig az elmúlt 3 hónapban összevissza jön, vagy kéthetes vagy négy napos. Megvizsgált ultrahanggal és azt mondta a bal petefészkemen lát valami tüszőket, le is rajzolta elmagyarázta hogy mi nemjó és azt mondta hogy ez neki nagyon PCOS gyanús. Most néztem utána mit is jelent ez, megtaláltam a cikkedet és nagyon elvagyok keseredve... :(((( Ennyi év szenvedés és okkeresés, pénzköltés után arra kell jutnom hogy nincs megoldás, a hajam így marad, sőt 25 éves koromra lehet meg is kopaszodok?


Nagyon kíváncsi vagyok veled most mi a helyzet, mivan a hajaddal, a többi tüneteddel, remélem sikerült meggyógyulnod és a hajad is helyre jött!!! Én most nagyon küzdök, próbálom elhinni hogy az életmód változtatás és a diéta újrakezdése segíteni fog, fogamzásgátlóról hallani se akarok....

83. Manikácska (válaszként erre: 82. - Sütibaba1)
2013. aug. 24. 06:25
Most nem vészes a hajhullásom, ha úgy is tűnik, hogy sok hull, egy éve stagnál a mennyisége. Az IR diéta nem hozott változást a terheléses értékeknék, a pajzsmirigyem még mindig alulműködik. Most át fogok tértni gluténmentes, enyhe paleo életmódra.
82. sütibaba1 (válaszként erre: 81. - Manikácska)
2013. aug. 23. 22:51
szia Manikácska! miújság veled? hogy van a hajad? nekem durva hajhullásom van évek óta, jelenleg kb napi 200 szál hullik és már nem nagyon van neki miből.. egyelőre csak IR a diagnózis, ciszták még nincsenek bár 3 éve folyamatosan fogamzásgátlót szedtem, 2 hete hagytam abba, szóval most ugrik a majom a vízbe...
81. Manikácska (válaszként erre: 80. - Barbaréza)
2013. jan. 22. 12:39
Ez nagyon kedves tőled, köszönöm szépen!
80. Barbaréza (válaszként erre: 1. - Manikácska)
2013. jan. 15. 13:46

Kedves Manikácska!

Végigolvastam hosszú beszámolódat (ráadásul ez az első, amit ezen a fórumon elolvastam), és nagyon meglepett.

Fiatal korod ellenére egy értelmes (plusz helyesírási hiba nélküli), szinte már bölcs írást adtál nekünk. Többek között erre (is) jó a betegség. Mi az, ami ennyire hatásosan segített volna ezen az úton? Azt hiszem, semmi. Én saját tapasztalatból tudom, mert gyerekkorom óta betegségekkel küszködöm a mai napig (és már elhagytam a 40-et). Többször jelentettem ki, hogy most már elég, és nem akarok többet, de választásom nem volt.

Máshogy is gondolkodtam mindig, mint a korombeliek, és olyan utak nyíltak meg előttem, amelyeket sokan nem is láthattak meg.

Nem tetszik, de igaz: a sok szenvedéstapasztalat nélkül mindez nem lett volna számomra sem észrevehető, sem elérhető.


Sok sikert és kitartást kívánok neked a további évekre is.

79. ecus (válaszként erre: 76. - Manikácska)
2012. dec. 8. 13:36
Igen én is egyet értek peggi73-al büszke is lehetsz magadra én sem mertem volna ellentmondani egy dokinak......ügyes vagy gratula :-)
78. Manikácska (válaszként erre: 77. - Peggy73)
2012. dec. 7. 19:26
Már majdnem mindenkinek ellent tudok mondani, ha magamról van szó, egy orvosnak meg különösen. Sajnálom, hogy így alakult, de a legtöbbjükben csalódtam. :(
77. Peggy73 (válaszként erre: 76. - Manikácska)
2012. dec. 7. 16:51

Büszke is lehetsz magadra! Én ilyen idős koromban dehogy mertem volna egy orvosnak ellentmondani!

Erős csajszi vagy, csak így tovább a gyógyulás útján! :)

76. Manikácska (válaszként erre: 75. - Peggy73)
2012. dec. 7. 12:34
Büszke vagyok magamra, hogy nem hagytam magam rábeszélni arra bog sz.rra.
75. Peggy73 (válaszként erre: 71. - Manikácska)
2012. dec. 6. 20:08
Ez de durva! :(
74. ecus (válaszként erre: 73. - 117b1693d0)
2012. dec. 6. 18:26
oké megvan ....
73. 117b1693d0 (válaszként erre: 72. - Ecus)
2012. dec. 3. 13:22
vedd ki a szóközt a linkből, miután bemásolod a googliba...
72. ecus (válaszként erre: 71. - Manikácska)
2012. dec. 3. 12:53
Most nem találom mit kell megnézni????
2012. dec. 3. 06:11

Ezt nézzétek:

[link]

70. 117b1693d0 (válaszként erre: 48. - Kisr)
2012. dec. 2. 14:52

Magyarországon a D-vitamin nem vényköteles, csak ha felírja a dokid, akkor olcsóbb. De tudsz venni, nagyságrendileg 2 ezer forint körül van és hónapokig elég.


Egy csomó helyen van, még a lábad se kell kitenni érte a lakásból, pl. itt:

[link]

69. 5e0c262058 (válaszként erre: 64. - Manikácska)
2012. dec. 2. 13:15

Megáll az ész.

Nem szeretik, ha a beteg gondolkodik.

68. Peggy73 (válaszként erre: 64. - Manikácska)
2012. dec. 2. 11:03

Szegénykém! :( Hogy lehet ennyire gonosz egy olyan ember, aki elvileg a gyógyításra esküdött fel??


Az az igazság, hogy annyira elanyagiasodott az orvos szakma! Igazából szerintem bele sem gondolnak, hogy mit mondanak, mert a gyógyszergyárak teljesen átmosták már az agyukat! Sőt, mellé még fizetnek is érte, hogy az ő termékeiket írja fel...

67. ecus (válaszként erre: 65. - Hpmarianna)
2012. dec. 2. 10:27

Én neked is az ilzsu cseppet tudnám mondani egy próbát megér...sok sikert neked együtt érzek veled..

www.ilzsu.hu

66. Manikácska (válaszként erre: 65. - Hpmarianna)
2012. dec. 2. 09:54
Én is így vagyok vele. Amit hormonális hajhullásra próbáltam, az a Nisim hajgél volt, 2 hétig használtam de majdnem megnégyszerezte a hajhullásom. Emellett nagyon drága és gyorsan fogy.
2012. dec. 2. 09:39

Sziasztok! Ne haragudjatok, nem tudok vègig olvasni Mindenkit, de segitséget szeretnèk kèrni toletek, hàtha tapasztaltabbak vagytok nàlam ilyen tèren...

Roviden: nagyon nagy foku hajhullàssal kuzdottem, homlok rèszen teljesen kiritkult a hajam. Tul vagyok egy sikertelen terhessègen, utànna 1 èv sikertelen probàlkozàs, hosszu mens. ciklusok. Augusztusban a hormon vizsgàlat PCOS-t ès inzulinrezisztenciàt mutatott ki. Nem vagyok tulsulyos egyàltalàn, nem szorosodom ès nincsenek pattanàsaim sem. Tartom a 3-as kezelèst szigoruan (dièta, sport, Merckformin). Ezalatt rovidultek a ciklusaim ès valamelyest a hajhullàsom is csokkent, de mèg igy is koros mèrtèku. Valoszinu enyhe pm alulmukodèsem is van, erre is kapok majd gyogyszert kovetkezo honaptol.

Konkrèt kèrdèsem, hogy amellett, hogy talàn mostmàr sikerul a tènyleges problèmàm kezelni, milyen termèket tudtok ajànlani (sampon, hajszesz, kapszula...) ami kifejezetten hormonàlis hajhullàsra van kifejlesztve. Nèzelodtem a neten, de szemèlyes tapasztalatok èrdekelnènek. Hatàsos kèszitmènyre nem sajnàlom a pènzt, de sajnos vègigprobàlgatni mindent 'hàtha' alapon nem engedhetem meg magamnak.

Remèlem a kezelès segit csokkenteni ezt a szintu hullàst, de szeretnèm kiegèsziteni valami hatàsos szerrel, nagyon bànt, hogy ilyen ritka lett a hajam :(

Koszonom Mindenki segitsègèt!

2012. dec. 2. 06:04
Nekem is fogigátlót akart adni az egyik, mondván, hogy akkor lesz mensim és megszűnik a hajhullásom. Ráadásul megfenyegetett, hogy jó, ha nem szedem be, akkor kihull a hajam.
2012. dec. 1. 22:54

Megvilágosodtam! Köszönöm a privát üzenetet, tényleg illenek rám a tünetek!!!


[link]

62. 5e0c262058 (válaszként erre: 60. - Kisr)
2012. dec. 1. 22:41
Nem tudom, ez nekik miért ilyen evidens megoldás, biztos pénz van mögötte, amit én nem látok át.
61. ecus (válaszként erre: 60. - Kisr)
2012. dec. 1. 16:51
jaja ez így van .....
60. kisr (válaszként erre: 59. - 5e0c262058)
2012. dec. 1. 16:37
Jól tetted! Lehet, hogy azért erős, mert ilyen típus vagy és kész, ez a Te sajátos biológiád.Miért is kéne megbolygatni??? Ha meg valami kisebb probléma áll az erős menzesz hátterében, miért akarja elfedni az orvos a problémát a fog.gátlóval. Miért nem gyógyítani akar???!!!
59. 5e0c262058 (válaszként erre: 57. - Kisr)
2012. dec. 1. 14:02
Erős a mens-óm, erre a nőgyógy fogamzásgátlót akart adni. Nem kértem.
58. ecus (válaszként erre: 57. - Kisr)
2012. dec. 1. 13:10
Igen szerintem is vigyázni kell....tudod szerintem én azért nem halottam ezeket mert én évekig meddőségibe jártam hogy végre gyerekem lehessen és most már van kettő...de ezt hogy évekig azt szószerint értem....és gondolom ez azért maradt ki az életemből,de most hogy már "védekezni"kell most látom fórumokon én is hogy tényleg mindenkinek fogigátlót írnak föl....hmmm ez nem túl jó....
57. kisr (válaszként erre: 54. - Ecus)
2012. dec. 1. 10:39
Nem csak a PCO-s nőket "tukmálják" fog.gátlóval, szinte mindenkit! :) Ha nem akarsz gyereket, fog.gátlót kell szedni, mert egyes orvosok szerint a többi módszer megbízhatatlan. Ha PCO-d van, fog.gátlót adnak, ha nincs valami miatt havi vérzésed, fog.gátlód adnak, mert akkor ugye minden hónapban lesz menzesz. Ha pattanásos a bőröd, fog.gátlót kapsz, ha genetikai okokból hajlamos vagy a petefészek rákra, fog.gátlót kapsz megelőzés céljából...és még lehetne sorolni. Biztos vannak orvosok, akik nem így gondolkodnak, de azt kell mondjam, sokkal több az olyan doki, aki egyből felírja, mert az ugye neki nagy haszon! Sajnálom, hogy ez így van, résen kell lenni, nagyon!!!
56. ecus (válaszként erre: 55. - Tess88)
2012. dec. 1. 07:57
Hááát nem is tudom.....neked szerintem bőven van reményed hogy ez nem pco...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook