Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi hatásos a hajhullás ellen? fórum

Mi hatásos a hajhullás ellen? (tudásbázis kérdés)


7833. Suz81 (válaszként erre: 7831. - Kori54)
2011. máj. 3. 12:15
Világos, igazad van..:D
7832. Suz81 (válaszként erre: 7830. - Silvio)
2011. máj. 3. 12:13

Angyal???:D:D:D Ugyan....

Csak első körben szeretek szépen kérni, vagy véleményt nyilvánítani...az persze, hogy mi motoszkál közben a fejemben, vagyis nagyjából rögtön levágom a dolgok miértjét az már más tészta...:D


Persze, megértem azt amit írsz..nem a termékkel van a probléma, hanem a hogyannal..világos, mint a nap.:D Na jó..hagyjuk..

7831. kori54 (válaszként erre: 7829. - Suz81)
2011. máj. 3. 12:07

Szia Suz!

Nem akartam én itt vitát kelteni, ráadásul egy lengyel klinikán tapasztaltakról másoltam be az egészet. Emberfia meg magára vette és csípőből támadott. Nehogy már- még én kérjek bocsánatot.:D

7830. silvio (válaszként erre: 7829. - Suz81)
2011. máj. 3. 11:34

Suz81, te agy angyal vagy - illetve lehetsz :) Úgy önmagától, a mondandójától semmi bajom nem lenne Gerivel. Még az sem zavar, hogy számomra egyértelmű, hogy üzletel, megbízást teljesít vagy ügynökösködik százalékért. Mindegy. Ezt is helyénvalónak találom, hiszen miért is ne tenné. Reklámot akar csinálni egy terméknek, ami - ő úgy gondolja - az itt fórumozókon segíthet. Ha ezt intelligensen teszi, itt a helye. Mi pedig már elég rafináltak és edzettek vagyunk mindehhez. Jól kikérdeztük, aztán mindenki eldöntötte, akar-e a továbbiakban a Geri-féle megoldással kapcsolatban többet tudni. Aki akar, Gerizik, a többiek nem.

A probléma a stílussal van. Geriével. Az ő stílusában közelítő piaci kofától még egy kiló paradicsomot sem vagyok hajlandó venni.

Ami pedig a protézisét illeti, azt gondolom, értem a lényeget és még azt is gondolom, hogy akár van közvetlen érdekeltsége az üzletben, akár nincs, nagyon nagy hiba, hogy vele, az ő egyszerű stílusában jelenik meg a mondandó itt. Vagy bárhol. Na jó, leírom: primitív.

Nincs hozzá közöm, de sokat árt bizony ez az ő üzletének.

7829. Suz81
2011. máj. 3. 11:09

Én nem szeretek vitatkozni,illetve a vitába beszállni, de azért el szoktam mondani a véleményem.


Geri..bántani nem szeretnénk..de kérlek értsd meg. A férfiak és a nők hajhullása, kopaszodása más. És nem csak azért, mert Te férfi vagy mi meg nők...A nők ezt egészen másképp élik meg, mint a férfiak.


Köszi, hogy segíteni akarsz, akartál, de nagyon úgy tűnik, nem sokan tartják itt jónak ezt a ragasztós megoldásos hajprotézist. Valamiért ellenérzést vált ki...legalábbis belőlem.Hiába lélegzik az a membrán, hiába engedi át a vizet stbstb, nem szívesen kenetném be ragasztóval a fejem, levágni meg semmiképp nem szeretném a hajam. És ez nem azért van, mert nekem jó így, és nem szeretném magam jobban érezni. Egyszerűen ez a megoldás nem szimpatikus. Ennyi. De ettől másnak jó lehet, beválhat, és másnak lehet más a véleménye.

Én ragaszkodom a saját kevéske hajamhoz, talán mert még mindig bízok a csodában, hogy visszanő, kinő, de próbálom óvni ilyen olyan készítménnyel. Azt se nagyon viselem el, ha hozzányúl valaki a hajamhoz...a ragasztót tuti nem viselném el.

De ismét írom ez csak az én véleményem!!!


Azt azért viszont nagyon remélem, (és nem megkérdőjelezni szeretném se Betsssy, se a Te hozzászólásod), hogy nem írtál azért ilyet, hogy szégyelljük magunkat, hogy nő létünkre kopaszodunk. Hidd el, egy nő számára nem sok olyan nagyobb csapás lehet ami ennyire lehúzza az önbizalmunkat és ellehetetleníti a mindennapjainkat. Ezt az érzést senkinek, de még a legnagyobb ellenségemnek se kívánom.

7828. a2bbd13f84 (válaszként erre: 7827. - 2bff4ac478)
2011. máj. 2. 20:02
Hát én ezt már rég megmondtam. :D Akkor lek.rvázott, meg azt mondta, hogy szégyelljem magam, amiért nő létemre kopaszodok... Mert ő férfi,ő kopaszodhat. De a férfiak se kisiskolás korban szoktak megkopaszodni. :D
2011. máj. 2. 19:45
Szerintem ez a Geri nem idevaló.(azt már meg se említem,hogy a helyesírás sem az erőssége)Hahó csajok,üzletel,és mellesleg ha nem tetszik az ajánlata még sérteget is titeket.Mért hagyjátok?Nem ismerek rátok.
7826. 2bff4ac478 (válaszként erre: 7813. - Rosszcsontka81)
2011. máj. 2. 19:41

Passzolom a kérdést,a fene se tudja mi volt a hajammal.

Ha abbahagytam a gyógyszert úgyis kiderül.

7825. kori54 (válaszként erre: 7824. - Eb2bb91636)
2011. máj. 2. 19:02
Szerintem te vegyél vissza a stílusodból, senki nem szólt hozzád. Nem tudsz olvasni? Én nem akarok senkit lebeszélni, de mi akik itt vagyunk még ragaszkodunk a saját hajunkhoz, ha hiszed ha nem, és nem ragasztóval. Részemről befejeztem és ne reagálj, ha nem hozzád szóltak. Te vagy itt különben is a legokosabb.:D
2011. máj. 2. 18:46
Kori, nem gondolod, hogy undorító, amit művelsz? Már írni sem akartam arra, amiket folyamatosan írogatsz, nem gondolod, hogy megbántassz esetleg ezzel engem is? Lehet, hogy nem érdekel, de azért vegyél már visszább! Olyanokba szólsz bele, amihez egyáltalán nem értessz! Kis milliószor leírtam azt is, hogy ezt a hajat mosni is ugyanúgy lehet, mint a sajátodat, és a víz is átfolyik rajta, mert lélegző membránról van szó, pólusai vannak! Azért, mert te nem akarsz boldog lenni, és jól kinézni, azért másokat ne beszélj le erről! És lehet támadni nyugodtan neked is, meg a többieknek is, mert úgy is ez lesz, tudom előre!
7823. kori54 (válaszként erre: 7822. - 5e48d37001)
2011. máj. 2. 18:29

Ez lehet igaz, ha végleg lemondtál a hajadról.

Kéthavonta fejet mosni,ill. leszedni a ragasztót és addig is szellőzetlenül, majd ismét ragasztó - nem hiszem, hogy kedvelnék a hajtüszők. Ráadásul cáfolta, hogy lyukacsos lenne. Egyébként mindenki maga dönt, én nem akarok lebeszélni senkit.

7822. 5e48d37001 (válaszként erre: 7821. - 5e48d37001)
2011. máj. 2. 17:47

Kimásoltam.


Tudásbázis: Mi hatásos a hajhullás ellen? 7367. (Egészség) 2011-03-18 07:51


Megpróbálok mindenkinek a kérdésére válaszolni!:)

Először kori 54 kérdésére válaszolva, ezt a hajpótlást azoknak is meglehet csináltatni, akiknek ritkás a hajuk, és nincsenek megelégedve dús hajkoronájukkal. A rögzítés nem örök életű, valóban bizonyos időközönként újra kell illeszteni. Én 9 hetente járok vissza, azaz 2 hónapot bőven kibír a rögzítés. Az ár attól függ, hogy kinek mennyi hajat kell pótolni, és, hogy milyen hosszú és dús hajat szeretne. Magyarországon ezt a módszert egy nagyon kedves házaspár csinálja, István és Anita Sopronban, de van stúdiójuk Pécsen is , én is oda járok 2 havonta. Rosszcsontka, olyan esetben is lehet csináltatni ezt, ha csak hajhiányos a terület. Mivel ezek a hajprotézisek saját fejméretre készülnek, körberajzolják a fejgörbületvételnél, hogy kinek mekkoría területet kell pótolni. Ezt én igazából egyáltalán nem nevezném parókának, hiszen nem is az, hanem hajprotézis, és minek után ezek saját fejméretre készülnek teljesen higénikus és kényelmes, ráadásul a paróka kényelmetlen, leesik , látszik rajta, hogy az, ezen viszont nem, nem esik le, és ami a legfontosabb, hogy ez élő emberi hajból készül, nem műszálas! Lollita, nyugodtan felkötheted copfba, nem fog hátul kilátszani az illesztés, én is szoktam hajráfot hordani. Nem kell leborotválnod a hajadat sem, ha nem szeretnéd nem kell, akkor is megtudják csinálni, csak akkor a meglévő hajad a membrán alá kerül, és arra teszik föl a plusz hajat. Nem baj, hogy nő alatta a hajad, a ragasztás semmilyen esetben sem enged, ezt csak egy speciális föloldó sprével lehet leszedni. Nem látszik rajta, hogy nem az eredeti hajam, hiszen, ez a membrán hártya vékony, mint az emberi fejbőr olyan. Tehát ha én szétfésülöm a hajamat, akkor azt látják, hogy a fejbőrömből nő ki a hajam, közben persze nem, mert a membránt látják, de a külső szemlélő nem tudja, hogy mi az, csak azt hogy az a fejbőröm, mert úgy néz ki. És persze, maximálisan a sajátodnak érezheted ezt a hajat, hietetlen, boldogságot és örömet okoz nekem is, előtte nem volt önbizalmam, de amióta ez van nekem, azóta a harmadik barátnőmmel vagyok, önbizalmam 100%-os! Remélem tudtam mindannyiótok kérdésére válaszolni, ha valakit tényleg komolyan érdekel, akkor írja ide, és akkor privátban elküldöm a telefonszámomat, ott még elmondom azokat a dolgokat amiket esetleg itt nem írtam le véletlenül, és utána megadom az elérhetőségüket Istvánnak és Anitának!

7821. 5e48d37001 (válaszként erre: 7813. - Rosszcsontka81)
2011. máj. 2. 17:45
Geri 2. hozzászólásában azt írta,ha nem akarja a páciens,akkor nem kell leborotválni a fejbőrt.
7820. kori54 (válaszként erre: 7819. - Rosszcsontka81)
2011. máj. 2. 16:15
Egy gyereknél, akinek időről időre itt-ott kinől a haja, nehezen tudom elképzelni a foltos pótlást. Gondolom ott is levágják a "protézis" alatt. Bár én is emlékszem egy ilyen fórumra, de a részletere nem.
7819. Rosszcsontka81 (válaszként erre: 7817. - Kori54)
2011. máj. 2. 16:06

Valaki elég meggyőzően bizonygatta, hogy akkor is meg lehet oldani, ha hajas a fejbőr.

Asszem a hajhullás gyerekkorban - fórumon olvastam.

Vannak ott kisgyerekek, akiknek időről időre kinő, majd más helyen kihullik a haja és nekik is ezzel a megoldással "csináltak hajat".

7818. Rosszcsontka81 (válaszként erre: 7816. - 5faebefd67)
2011. máj. 2. 16:04

Én úgy tudom, hogy a PCOS és a pajzsmirigy alulműködés között van összefüggés.

Egy ismerősöm azt mondta, hogy minden PCOS betegnél a pajzsmirigy alulműködés is kialakul.

Nem tudom fordítva mennyire igaz ez a dolog.

7817. kori54 (válaszként erre: 7813. - Rosszcsontka81)
2011. máj. 2. 16:03
Rosszcsontka! ha a haj a ragasztás alá kerül milyen lesz és hogy fog nőlni? Ez a módszer a tök kopaszoknak való.Vagy esetleg, ha már csak hátul van haj a tarkón sztem.
7816. 5faebefd67 (válaszként erre: 7813. - Rosszcsontka81)
2011. máj. 2. 15:57
A pajzsmirigy alulműködés meg a vashiány között van összefüggés úgy olvastam.
7815. kori54
2011. máj. 2. 15:49
Nem használtatok még plantur39 sampont/hajszeszt? Állítólag a hormohiányos női hajhullásra való.
7814. ice kuszi
2011. máj. 2. 15:20
Szerintem kizárt, hogy a vitaminoktól megáll a hajhullás, és visszadúsul a haj. Én évek óta marokszám tömöm a vitamint, vasat, cinket, antioxidánsokat, a hajam mégis egyre kevesebb. De az igaz, hogy nekem is visszanő, ami kihullik, miközben az aprócska szálak is folyamatosan hullanak. Szóval a fene se érti...
7813. Rosszcsontka81 (válaszként erre: 7812. - Kori54)
2011. máj. 2. 15:18

Szia kori! Akkor valószínű én nem olvastam elég figyelmesen, bevallom őszintén, hogy eddig kb. háromszor olvasgattam azt a fórumot.

Annyira viszont emlékszem, hogy a fórum alkotója mesélte, hogy a többiek sajnos nem hoztak jó hírt, hőillesztéses módszer.. Le kell borotválni a hajat??? Geri azt mondta, hogy bárkinek lehet ilyet csinálni, de arról nem beszéltünk, hogy ott le kéne borotválni a meglévő hajat...


:(((( Ma voltam a laboreredményemért és a vasam már megint 7...(((( Jó, a 2-nél azért kicsit rózsásabb a helyzet.

Már szülés után volt egyszer 14,5 is. Nem tudom mi a franctól ment le megint.Remélem nem fogják kitalálni, hogy menjek gyomortükrözésre, vagy egyéb nyalánkságra.. Bár bevallom csak két naponta szedek Elevitet( amiben csak 60 miligramm vas van, viszont sokféle vitamint tartalmaz) és vasat akkor mikor eszembe jut.. Bár a hajhullásom kicsit erősödött, lehet megint emiatt. A TSH-m legalább a normál értéktartományban van.


Nari, akkor mi van az androgén alopécia lehetőségével??? Te is ennek a tüneteit produkáltad, ugye?? Ha jól emlékszem Neked is a fejed tetején hullott ki és volt ritka, nem?

Nálam annyi a javulás a szülés utáni rettenetes hullás óta, hogy valamennyivel dúsabb a fejem tetején. A jobb oldalamon a választékomnál olyan ritka volt, hogy oldalról is úgy látszott, mintha már majdnem egy kopasz folt lenne ott. Nekem ott kellett Hairmaxozni, mert még mosás után is sz.r volt a helyzet. Mostanában is nagyon zsíros, a 4. napon muszáj megmosnom, mert már nagyon nem érzem jól magam.

Remélem azért a mostaninál rosszabb nem lesz a helyzet, meg azt is, hogy Neked is tényleg csak a vitaminhiány volt a ludas.

7812. kori54 (válaszként erre: 7806. - Rosszcsontka81)
2011. máj. 2. 14:55

Szia Rosszcsontka! Valahogy keveredett a dolog, de ugyanerről a dologról írtak akik kiutaztak.

" Egy mikrobőrbe ültetett hajszálakról van szó..amit (termoplszttal ) ez egy ragasztó féleséggel rögzítenek a fejbőrhöz. A fejbőrt le kell borotválni, mert különben az ott lévő megmaradt hajat mind kitépné.

Úgyis mondhatnám ez egy paróka..amit ugye le kell venni 3 hetente, és átmosni a fejbőrt a szennyeződésektől, zsírtól...majd visszaragasztani a protézist..mert hogy ők ezt így hívják"

2011. máj. 2. 14:35

Azt mondta a jó doktornéni,hogyha a dianétól dúsulnék,akkor még csak most kezdene el hatni,de én már visszanőttem.Szóval elfogy,és abbahagyom.

Nem vacakolok vele.

Ahhoz még kevés ideig szedtem,hogy bajom legyen belőle.Úgyis mindig elfelejtem,aztán meg kapkodok,meg számolom az órákat,csak nyűg ez a tabi nekem.

Amúgy semmi panaszt nem okozott,biztos valami különc példány vagyok.

2011. máj. 2. 14:29

Akkor biztos a nemzetközi sajtó írásai,és az összes cikk ami Elton barátunkról megjelent,az hazugság!!

Mi sem lehetne biztosabb ennél.Teljesen meggyőztél,hogy Londontól Amerikáig mindenki rosszul tudja.A mi kis hazánkban megmondták a tutit.És ez a lényeg.

7809. Rosszcsontka81 (válaszként erre: 7801. - A2bbd13f84)
2011. máj. 2. 13:11
Betsssy, ha valaki hátulról megnéz, szerintem tuti nem a hajadat fogja nézni.)) ;P
7808. silvio (válaszként erre: 7759. - Manubiya)
2011. máj. 2. 12:39

manubiya, köszönöm. Bio samponon gondolkodom én is egy ideje. Szerintem még azért nem vettem, mert van a korábbiból még, ami nem más, mint baba típusú sampon férfiaknak. :)

Rámentem a chuleevandevi magyar oldalára is és lehet hogy felületesen néztem, de még nem tudom, mi az a sok szám, amiből válogatni lehet. "A" meg "B" sorozatok vannak meg mindenféle számok rajta. A6 meg B4 meg B15, ilyeneket látok. Ha ennyiféle dolog van belőlük, akkor valóban lehet millióféle ár is. Amit azonban kézben fogtam valamikor ősszel és az is tonik volt, arra tényleg úgy emlékszem, hogy harminchoz közelített az ára. Abból nekem kijön két hónapra elegendő Viviscal. Ugyanakkor ami keveset láttam az oldalon és amiket írtál, szimpatikusak.

7807. silvio (válaszként erre: 7764. - 2bff4ac478)
2011. máj. 2. 12:15
Hause, szerintem akkor vitaminhiány volt az ok. Vitaminból nem lesz haj, a vitaminnak az a dolga, hogy a megfelelő helyre szállítsa az "anyagot". Ha a vitaminoktól javultál meg :) akkor vagy a ezt igaz rád vagy vitaminoktól függetlenül valami olyasmit is bevittél a szervezetbe, amiből haj lesz.
7806. Rosszcsontka81 (válaszként erre: 7786. - Kori54)
2011. máj. 2. 11:46

A lányok, akik jártak Lengyelországban nem hőillesztéses módszerrel találkoztak?

Nekem úgy rémlik azt írták a fórumban.

7805. 5faebefd67 (válaszként erre: 7802. - 5e48d37001)
2011. máj. 2. 10:21

Nekem is ritkul a szemöldököm.

Sőt mindenhol ritkul a szőröm. Pedig a pcos miatt erősödnie kellett volna.

Mostmár megkédőjelezem, hogy csak az IR a bajom.

7804. 5e48d37001 (válaszként erre: 7803. - Lollita)
2011. máj. 1. 18:47
Én ezt a hozzászólás kifejezetten a szemöldökre írtam,hogy nem hiszem,hogy hormonális okokból ritkul,nem a hajra értettem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook