Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi hatásos a hajhullás ellen? fórum

Mi hatásos a hajhullás ellen? (tudásbázis kérdés)


7893. Gergélyesi Mariann (válaszként erre: 7891. - Suz81)
2011. máj. 7. 11:28
Értem már Suz, hogy mi itt a probléma! Még hozzá az, hogy többszöri magyarázat ellenére sem érted, hogyan csinálják ezt az egészet, és ezért válthat ki ellenérzést belőled! Volt egy ugyanilyen nő, aki szintén így gondolkozott mint te, hogy inkább paróka. Elkezdte hordani, és egy hét után sírva jött Istvánékhoz, aki a protézissel foglalkozik, hogy inkább kipróbálná ezt. Azóta boldog a protézissel, és bánja, hogy már nem hamarabb csináltatta meg! A ragasztóval kapcsolatban pedig tévedésben vagy! Ez egy speciális orvosi ragasztó, műtéteknél is szokták használni, tehát nem hinném, hogy olyan nagyon rossz lenne, ha már a sebészek is ezt használják komoly sebészeti beavatkozásoknál! A membrán szintén ilyen, például ha valakinek gyenge a hasfala, ezt szokták betenni a bőr alá is, hogy ezzel megerősítsék! Ráadásul extra vékonyságú, olyan, mintha semmi sem lenne a fejeden, a maszírozás is ugyanúgy történik, lehet bármikor csinálni azt is. De majd a parókára akkor fogsz rájönni, hogy még sem olyan szimpatikus, miután föltetted! 1 óra múlva ledobod és azt fogod mondani, hogy elég volt belőle!
7892. Suz81 (válaszként erre: 7888. - Rosszcsontka81)
2011. máj. 7. 10:45

Szióka!!


Remélem már épségben megérkeztetek a célállomásra!!:)

És hogy nem fúj a szél annyira mint nálunk. Én épp tortát gyártok..:)

Majd meg tudod mutizni azt a képedet???Kivi vagyok..


Puszi

7891. Suz81 (válaszként erre: 7889. - Gergélyesi Mariann)
2011. máj. 7. 10:43

Kedves Mariann!


Először is, nagyon rendes Tőled, hogy Geri védelmében írtál pár sort.


Viszont sztem Gerit itt senki nem bántotta....szinte síró hangon beszélt Veled??? Ez most komoly????? Egy fórumon történt levelezés miatt???? Igen érzékeny lelke lehet, férfi létére. Ugyanakkor közölte az egyik fórumozóval, hogy mi akik nő létünkre kopaszodunk, szégyeljük magunkat és ne rinyáljunk...haggyjuk már...


Másodszor, én többször megköszöntem Gerinek, hogy segíteni próbál. Ugyanakkor minden támadás nélkül én azt vettem észre a háttérből, hogy amint más módszer is szóba kerül a protézisen kívül, szinte mérges hangon lehurrogja, pl a hajbeültetés is rakás sz@r ehhez képest...honnan tudja? És had legyen már véleményünk valamiről..

És Te is azt írod, aki a parókát választja meg is érdemli. Na és..kinek mi köze hozzá ki mit választ..A segítségét megköszöntük Gerinek, aki akar protéist választja és kipróbálja, aki meg nem akarja nem próbálja...de azt még nem kell tovább győzködni, mert megértjük elsőre is a módszer lényegét, nem vagyunk hülyék.

Miért baj az ha belőlünk a protézis ellenérzést vált ki?? Biztos jobb megoldás lehet, mint a paróka, de én inkább a parókát választanám, mint hogy bergasztózzák a hajam, vagy a tar fejemet. Valamint ha a hajamra ragasztanák, ki se bírnám hogy hetekig ne tudjam normálisan megmosni a maradék hajam vagy megmaszírozni az én saját fejbőröm. Hiába lég meg vízáteresztő az a membrán. Had döntsük már el mi szimpatikus módszer és mi nem. Gerivel személy szerint semmi problémám nincsen, de miért kell ennyire nyomatni a protézist ha nem fűződik hozzá üzleti érdeke? De még ez sem baj, szabad országban élünk. De hogy azért mert valaki elmondja a véleményét,történetesen ellentmond, priviben lekQrvázza, már ne is haragudj ez Őt minősíti. Úgyhogy nem mi voltunk azok akik nem emberi hangon kommunikáltak, hanem a háttérben Geri...no komment..


Nagyon örülök, ha Neked bevált a protézis, használd egészséggel,és minden jót kívánok Neked.


Üdv:Suz

7890. 5e48d37001 (válaszként erre: 7885. - Lollita)
2011. máj. 7. 09:10

Az Én férjem is dettó ezt mondja,ha rákérdezek.

Neked mindig is ennyi hajad volt.Ezzel a téma lezárva a részéről.

Néha olyan meggyőzően adja elő,hogy néha én is elhiszem:-)

2011. máj. 6. 22:19

Sziasztok!

Hadd kérdezzem már meg tőletek, hogy miért kell ilyen undorító módon viselkednetek az emberekkel? Geriről van szó, aki tegnap délután hívott föl engem telefonon, és szinte síró hangon beszélt velem, hogy ti milyenek voltatok vele! Én egy 36 éves nő vagyok, akinek szintén hajprotézise van, és nem álltam meg, hogy ne írjak nektek ide! Ismerem Gerit, tartom vele a kapcsolatot, hiszen akinek ilyen haja van, mint nekünk, azok sokan ismerik egymást. Egy haláli rendes, aranyos srcác, nem értem, miért kell visszautasítani azt, aki csak segíteni akar. Egy kicsit viccesnek tartom, hogy itt sírtok, meg öngyilkosságról beszéltek, miközben van ez a fantasztikus módszer mint a protézis! Még soha semelyik fórumon nem találkoztam ilyen tagokkal mint, itt, mindenhol meghallgattak, és ahol tudtam segítettem. Hangsúlyozom Gerit, nem az üzletelés vezérelt, ezt csak teljesen jó szándékból, segítségnek szánta, ti meg enyhén szólva is elküldtétek őt a fenébe! Azt is viccesnek tartom, hogy mindenki a protézisről azt mondta, hogy ellenérzést vállt ki belőle, de közben mindannyian parókáról beszéltek. Kérdezem én, a paróka nem vállt ki belőletek ellenérzést? Mert belőlem igen, és ezért is választottam a protézist, mert ez teljesen természetes, és higénikus! Én nőből vagyok, hasonló problémákkal küzködtem mint ti, de 6 éve van ilyen hajam, és boldog vagyok, minden gond megszűnt! Áruljátok el, hogy mi a fenéért kell lehurrogni azt, aki csak segíteni akar! Tipikus magyar felfogásotok van, hogy aki segíteni akar önszántából, akkor ti már egyből a mögöttes dolgokat keresitek, hogy biztos csaló, meg üzletel. Ez finoman fogalmazva is undorító! Én és Geri is Istvánékhoz járunk rögzítésre, és előbb vagy utóbb ti is oda fogtok kerülni, mert nincs más megoldás ezen kívül, csak a paróka. Aki pedig parókát választ, az megérdemli! Jó lenne, ha ti is elgondolkoznátok magatokon, mert ti is lehettek hibásak! És mielőtt azt gondolnátok, hogy Geri kért meg rá, hogy írjak ide, tévedtek, az itteni dolgok elolvasása után éreztem úgy, hogy kötelességem megvédeni őt! Ha valaki úgy gondolja, hogy emberi hangon tud kommunikálni, avval szívesen folytatom a beszélgetést, és képeket is szívesen teszek fel magamról, hogy milyen jól néz ki ez a haj.


Üdv: Mariann

2011. máj. 6. 19:35

Ja, Suz!!!

Ma el is felejtettem mesélni, képzeld mikor múlkor voltunk otthon találtam egy képet magamról, olyan 22 éves koromról és ott is már belátni a hajamba.

Valószinű akkoriban nem tulajdonítottam nagy jelentőséget a dolgoknak, de ha ezt előre sejtettem volna...((((((((((((

2011. máj. 6. 19:33

Sziasztok Lányok!!


Én is csatlakozom hozzátok.. Rám is a napokban rámtört a mélységesen mély depresszió.

Nekem is erősödött a hajhullásom.

Viszont azon gondolkoztam, hogy én átverem magam.

Mármint azzal, hogy a hajmosáskor kihullott hajakat számolgatom. És nyugatatom magam, hogy javulni fog a helyzet.

Csak azt nem veszem számításba, hogy ha a szőnyeget porszívozóm kb. egy marék haj marad a szívókáján, a kislányom folyamatosan a hajaimat húzgálja, a partvis tiszta haj minden nap...

Szóval nekem nem mérvadó, hogy hajhulláskor 30 szál hullik. Mert a nap további részében kihullik több száz.

Én is full padlón vagyok.. És a férjem ahelyett, hogy egy kedves szót szólna még inkább belém rug.

Csak én csinálom a műsort.

De már én is annyira rettegek kitenni a lábam, hogy inkább csak az udvarra megyünk ki a kislányommal.

Félek mikor találkozunk valaki ismerőssel és néz kérdőn a férjemre, hogy ki ez a szörny????

Én magam kedvéért sem akarnék 120 kiló lenni. Akkor biztos keresnék egy jó erős kötelet.

A kopasz fejünbe tudunk parókát nyomni, de a súlyfelesleget nem tudjuk percek alatt eltűntetni.

Néha én is "seggbe rugom magam", hogy miért sajnáltatom magam??? És aki kénytelen kéz vagy láb nélkül élni? Pl. baleset miatt??

Neki enyhén szólva nagyobb a problémája..


Lolli, akkor becsüld meg a párod, ha ilyen rendes, hogy a világ végére elmenne Veled, hogy megoldódjon a probléma!!!!! Az enyém csak legyint egyet. Sőt, ma pontagyúnak nevezett....((((

Azt hittem megszakad a szívem...((((

7886. Suz81
2011. máj. 6. 18:42

Az én férjem is detto....mér szégyenkezne kérdezi...

Lányok!!!Szeretnek ezek a férfiak bennünket!!!És nem a hajunkat szeretik, hanem a lelkünket..

Csak az a bibi, hogy ahhoz hogy a lelkünk szép maradjon és egészséges, ahhoz a hajunknak is rendben kellene lenni, hisz az a nőiség maghatározó része.


Moncsa.Neked volt valami változás az életedben mikor hullani kezdett? Tramua, szülés, fogigátló abbahagyása? IR vizsgálaton voltál már?

Egyébként, már én se nagyon tudom használni a csattos póthajat. Nekem dettó olyan a fejem teteje, mint annak a csajnak aki a reggeliben volt. SZőrnyűűűűűűűűűűűűűűű...:(

7885. Lollita
2011. máj. 6. 16:43

Moncsa számomra rémisztő, de teljesen egyformán gondolkodunk és a férjeink is. Nekem 26 éves koromtól hullik a hajam most leszek 32 de már alig van hajam.

A férjem ugyan ezt mondja nekem, hogy ő nem látja, hogy ritkulna a hajam. Pedig az egész lakásban a padló tiszta haj, hiába seprem fel minden este.


Megmutattam a férjemnek, hogy ti miket írtok, hogy éreztek és éltek. Elolvasta ingerült lett és csak nézett rám, hogy ő ugyan olyan szépnek lát mint régen.

Szóval baromira nem érdekelte, hogy mások is így éreznek és nem tudják ezt a dolgot feldolgozni :-S


Annyit mondott még, hogy mindenhova elmegyünk és megteszünk, hogy valami megoldást találjunk az életre.Csak szedjem össze magam :-S

Az én férjemet is jobban zavarná ha kövér lennék.

Igen a tehetetlenség a legnagyobb ellenségünk.


Szerintem sem szégyenkeznek, hiszen nem is látják.

Csak azt látja, hogy én ok nélkül vagyok depressziós.


Moncsa nyugodtan menj el hamarabb egy hajbeültetős klinikára, legalább megnyugszol.

Ott majd szépen elmondják neked a lehetőségeidet, meg, hogy mire számíthatsz, és utána majd tudsz mérlegelni.

7884. bosszús
2011. máj. 6. 16:24

Minden esetben Maltofer rágótablettát szedek.

Ez a vashiányt pótolja.

Nekem, ha a körmöm töredezik, arra is bevált, de a menyemnek szintén!

Orvos bármikor kiírja.

7883. -Moncsa- (válaszként erre: 7880. - Ice kuszi)
2011. máj. 6. 16:19

Ice kuszi, neked nincs is párod?

Szerintem egyébként ők nem szégyenkeznek miattunk (legalábbis az én férjem miattam nem), mert úgy gondolom fel sem fogják, hogy nekünk ez mekkora trauma. Párom szerint ugyanúgy nézek ki, mint 10 évvel ezelőtt. Na persze! Vakegér! :) Vagy csak elvakítja a szerelem, és nem lát az orránál tovább???? :))

Egyébként pedig azt veszem észre jobban zavarná őt, ha mondjuk 120 kiló lennék, mint ez, hogy kevés a hajam.

Tudjátok mit? Szívesebben lennék inkább 120 kiló, mert az ellen tudnék tenni, de ez ellen sajnos úgy néz ki, hogy semmit.

7882. -Moncsa- (válaszként erre: 7879. - Lollita)
2011. máj. 6. 16:13

Lollita, egyáltalán nem veszem tolakodásnak a kérdésedet.

37 éves vagyok és 25 éves korom óta küzdök hajhullással. Eleinte csak hullogatott, de kb. 5 éve erősödött be olyan szintre, hogy már nagyon látványos a változás.

Rettegek az elkövetkezendő hónapoktól, mert nálam nyáron a nagy melegben szokott brutálisan hullani.

És semmi, de semmi nem nő vissza, bármit csinálok!!!

Én mindig is egy életvidám lány voltam, a társaság közepe, most meg egy idegroncs vagyok, aki ha teheti, elkerüli az embereket (még a saját barátait is), és begubózik a 4 fal közé.

Sajnos addig, amíg nem történik a hajammal valami csoda folytán pozitív változás, úgy érzem ezen nem tudok változtatni.

Utolsó esélynek a beültetést látom, ha nem vagyok rá alkalmas, akkor nem tudom mi lesz... :(

7881. -Moncsa- (válaszként erre: 7878. - Suz81)
2011. máj. 6. 16:03

Én sem engedem magam fotózni!!! Nincs az az isten, hogy engem valaki lefotózzon!!!

Nekem is van csattos póthajam, de észrevétlenül csak hátulra tudom felcsatolni, ahol szükség lenne rá (elöl), oda nem tudom, mert annyira kevés a hajam, hogy nem tűnik el alatta a csat :((

Hidd el Suz, nekem is az minden vágyam, hogy lássam a férjemet boldogan a tengerben úszni, de egyszerűen képtelen vagyok rá, hogy emberek közé menjek!

Már azt is mondtam neki (és tök komolyan gondoltam), hogy menjen el a barátainkkal nyaralni, én meg otthon maradok. Legalább nem lesz lelkiismeret furdalásom vele szemben. De nem akar elmenni nélkülem! :(

Ami pedig a vicces, hogy ő állandóan azt hajtogatja, hogy nincs semmi baj a hajammal, csak bebeszélem magamnak!!! Nincs is kevés hajam!!! Hát, ha a hajbeültetéses nőkhöz viszonyítom magam, akkor szerintem kb 1 év, és úgy fogok kinézni, mint aki a Reggeliben is volt. :(( Na, akkor tényleg nincs kevés hajam???

7880. ice kuszi
2011. máj. 6. 15:11
Csatlakozom én is a "hajhullás által elcseszett életek" nevű klubhoz. Én 13 éve (-2,5 év terhesség és szoptatás) csinálom ezt. Hol elkeseredek, sajnálom magam, aztán összeszedem magam, reménykedek, kutakodok, próbálkozom, aztán megint padlóra kerülök. És nem túlzok, ha azt mondom, hogy emiatt hever romokban az életem. Az én magánéletemről már nem is beszéljünk... Olyan nekem már nincs is. Meg nem is lesz soha, mert eszemben sincs magamhoz láncolni valakit azért, hogy a szenvedésemet nézze, és sajnáljon éveken keresztül, aztán tíz év múlva meg szégyenkeznie kelljen a hajatlan fejem miatt. Belegondolni is szörnyű...:-(
7879. Lollita (válaszként erre: 7877. - -Moncsa-)
2011. máj. 6. 14:43

Moncsa teljesen megértelek.

Én pont ugyan így élek ahogy te, akár én is írhattam volna ezt a beírást.


A férjemmel is ugyan ez a dolog. Az én házasságom egy hajszálon múlik, stílusosan kifejezve.

Nem ebbe az emberbe lett szerelmes aki most vagyok.

Megértem őt hiszen én is utálom magamat ezért, hogy egy bekeseredett otthonülő idióta lettem a hajam miatt, és persze a hajam miatt is utálom magam.


A férjem azt hiszi csak én vagyok ilyen, hogy nem tudom feldolgozni ezt, de látom, hogy mindegyikőtök így éli meg a dolgot ahogy én.

A férjem azt mondja nem áll meg az élet mert hullik a hajam, de sajnos nekem megállt az élet.

Szégyellem magam, a hajam miatt.

Nem tudom, ki tudna segíteni nekünk.


De az biztos, hogy est fogom a férjemet és leültettem a gép elé olvassa el, hogy ti ugyan úgy éltek és éreztek ahogy én. Mert tényleg azt hiszi, hogy csak is én vagyok ilyen, és tönkre teszem az életét mert nem szedem össze magam.


Moncsa Te mennyi idős vagy, és mióta hullik a hajad?

Remélem nem veszed tolakodásnak a kérdéseimet.


Tarts ki, Moncsa valami csak lesz. A halál gondolata, még egy olyan embernek is megfordul a fejében akinek nem hullik a haja hanem más problémája van, az életben. Nemhogy még nekünk. Nekem is megfordult már, de én gyáva vagyok a halálhoz. Sokan azt mondják, hogy az a gyáva aki megteszi szerintem pont ellenkezőleg.


Na jó senki nem fog meghalni, végső esetbe marad a paróka. Én megkeresem azt a fajtát amin tényleg nem látszik, hogy paróka, vagy implantátum, ha kell az USA-ba is elmegyek. Vannak barátaink ott.

Biztos, hogy van olyan amin nem lehet észre venni.


De a legjobb lenne ha mindenkinek megállna a hullás és visszanőne. Vagy csak megállna a hullás Mindenkinek. Már annak is örülnénk.

7878. Suz81 (válaszként erre: 7877. - -Moncsa-)
2011. máj. 6. 14:14

Drága Moncsa!!!


Annyira együtt érzek Veled, mert az elmúlt 8 évben ami a hajamról szólt, rengetegszer átmentem azon a bizonyos hullámvölgyön...eddig legnagyobb félelmem az esküvői hajam volt, de megoldottuk nagy nehezen...

Viszont rettegtem minden társasági eseménytől, összejöveteltől, meg mindentől amikor emberek közé kell mennem. Utálom a bevásárlóközpontok nen világításait, utálom a napfényt ami még jobban viríttatja a fejbőröm. Képes vagyok átmenni az utca árnyékos oldalára, mert ott nem virít annyira a fejem. A tavalyi nyaram erről szólt.

Az idei talán jobb lesz, mert van a hairmax és nem világít a fejbőröm.

Dehogy mi lesz ha elfogy a hajam erre inkább nem gondolok....

Muszáj venni egy nagy levegőt és élni az életet.

A nyaralásról én nem mondanék le, de kompromisszumot adtam a férjemnek, hogy olyan helyre menjünk ami nekem is jó. Ezért kerestünk a Balcsin egy magán házat ami parti ház, stéggel stb..tehát Ő fürödhet, horgászhat meg amit akar, nem kell strandra menni stb...Úristen mióta nem voltam strandon se, pedig imádtam a vizet...de a fejem vizesen...:((((((((((((Még én se bírom a látványát.

Szóval így nyaralunk, én pihengetek, olvasgatok. Aztán este felé szoktunk elmenni ott nézelődi, amiko rmár nem tűz a nap éls nem annyira szar a fejem...

próbálom a dolgokat úgy szervezni, hogy azért ne igyák meg a szeretteim az én bajomnak a kárát. Nyilván nem minden szitu oldható így meg, de törekedni kell erre. Tavaly pl, hetekig gyomoridegem volt egy lánybúcsú miatt, ahol senkit nem ismertem, mert a vőlegény barátai vagyunk, de a manyasszonnyal is összebarátkoztunk így meghívtak a lánybúcsúra is...vettem 2-3 db csatto spóthajat, 2 órát szárítgattam göndörítő szarral a hajam, hogy valami legyen belőle,...ha fényképeztek elhúzódtam...utálok fényképeszkedni is..meg volt az osztálytalink is (10 éves érettségi) el se mentem...

Szóval megértelek mindnyájatokat, de muszáj élni az életet, mert az idő rohan, és nem tudjuk visszahozni ezeket az éveket...

7877. -Moncsa-
2011. máj. 6. 13:43

Jaj, lányok, annyira ugyanazt érzem, amit ti.

Még ráadásul attól is félek, hogy a házasságom is rámegy a kesergésemre, depressziómra.

Annyira utálom magam a hajam miatt, hogy ha tehetem, ki sem teszem a lábam az utcára. Épp ezért, már 3. éve lesz, hogy nem megyünk sehova nyaralni, szórakozni, szinte sehova, csak olyan helyre, amit végképp nem lehet kikerülni. Pedig a férjem nagyon vágyik rá, és nem tudom, meddig fogja még ezt az állapotot tolerálni. Teljesen begubózom a kis világomba, élem a nyomorúságos életemet.

Pedig régebben abszolút nem ilyen voltam. Állandóan jártunk bulizni, minden nyáron voltunk valahol nyaralni. Látom a páromon, hogy hiányoznak neki a régi szép idők, de egyszerűen képtelen vagyok rá, hogy emberek közé menjek. Még ha nem is úgy van, akkor is azt érzem, hogy mindenki a fejemet bámulja, és ilyenkor legszívesebben elsüllyednék.

Nem tudom, mikor lesz vége ennek az egésznek, de nagyon félek tőle, hogy 1-2 éven belül teljesen elfogy még az a pár szál is, ami még maradt. Akkor pedig marad a paróka, amit nagyon nem szeretnék. Hiába készül igazi hajból, hiába mutat szépen, akkor is látszik rajta, hogy nem az én hajam.

Néha én is csak a mának élek, rászórok egy rakat Illusion Hairt a fejemre, aztán kimerészkedek az utcára, de van, amikor belegondolok, hogy mi lesz 1 év múlva??? És ilyenkor borzasztóan elkeseredek, legszívesebben tényleg meghalnék. És ezt halál komolyan mondom. :((

7876. Lollita (válaszként erre: 7872. - Suz81)
2011. máj. 6. 13:07

Sajnos volt már úgy hogy nem szedtem direkt 1 évig semmilyen fogigátlót hátha magától helyreáll a rend, de nem sikerült szakadt a hajam végig 1 évig, csak akkor még volt miből.


Én rettegek a jövőtől, nagyon félek.

Régen egy életvidám kedves vidám lány voltam, mára egy bekeseredett vegetáló, visszahúzódó, zárkózott ember lettem.

Én is megelégednék ennyi hajjal ami most van csak az a félelmetes, hogy hétről hétre kevesebb lesz, és látom, hogy nem marad még ennyi sem. :-(

7875. Suz81 (válaszként erre: 7874. - Lollita)
2011. máj. 6. 12:59
Hidd el, én is szoktam ám morogni meg keseregni..de aztán történik valami, vagy jön valaki akinek úgy érzem nagyobb szüksége van a vígaszra meg a biztatásra, mintsem hogy a magam sebeit nyalogassam állandóan és ebbe öljem az energiát. Inkább Neked vagy másnak írok pár kedves sort..:)
7874. Lollita (válaszként erre: 7872. - Suz81)
2011. máj. 6. 12:25

Nagyon aranyos vagy Suz, köszönöm szépen a vigasztaló szavakat. :-)

Csodállak téged, hogy ilyen kedves, és figyelmes tudsz lenni még ebben a nehéz helyzetben is.

Én nagyon sokszor, csak kesergek meg morgok.

7873. Suz81
2011. máj. 6. 11:01
Bocsánat a sok félregépelésért, nem olvastam át a szöveget!!!:(
7872. Suz81 (válaszként erre: 7871. - Lollita)
2011. máj. 6. 10:59

Szia Lolli!


Nem csak Te bírod ezt ilyen nehezen, hanem mi is, én is....

Nem vagyunk mi gyengék sztem egyébként, de ilyen szituban amiben vagyunk, nem is csoda a tropák az idegeink.

tegnap amikor néztem azt a csajt, aki a hajbeültiről beszélt...mintha magamat hallottam volna...a kétségbeesésről beszélt és hogy úgy érezte mindenki biztos azt nézi stbstb..ebből is látszik, hogy akinek ilyen mértékű problémát okoz ez a dolog, az nem tudja földolgozni..mert igazán ezt nem is lehet...aki ezt mondja az hazudik vagy nem tudom.

Én most úgy vagyok, hogy nem gondolok bele a jövőbe. Csak élek...a jelent a hairmaxxal tudom túlélni. A jövőre pedig nagy igyekezettel de sikerül nem nagyon gondolni..mart ha belemerülök, akkor bőgés a vége.:(

Viszont pl a szülés hamarosan aktuális lenne nálam, de rettegek az utáni hajhullástól..Hogy ha ez a csutak hajam se lesz, mi elsz akkor utána?Fogalmam sincs...


Ezért nem igazán tudok mit mondani, mert magamat se tudm megvígasztalni...

Amit tudok, tudunk tenni, hogy támogatjuk, biztatjuk egymást...ami lehet, hogy csak néhány kedves mondat, de nekem speciel nagyon jól szokott esni, és ha csak pár órára is, de jobb lesz a lelkemnek.

Nehéz ügy ez...nagyon nehéz.

Ami biztos, hogyha nemrég hagytad abba a fogigátlót, akkor pár hónap alatt max 1 év rendeződnie kell a hormonháztartásodnak. Nekem akkor nagyon kihullt a hajam, utána kezdett kicsit visszadúsulni. Most lassan, de biztosan fogy....már azt se bánnám ha így maradna, csak ne hullna tovább...ha kell szórom egész életemben ezt a szart, csak ne hulljon ki a többi hajacskám.


Nagyon remélem, hogy segíteni fog Neked ez a gyógyszer!!!! Ami viszont fontos, (és hidd el tudom miről beszélek, hiába sírtam át én is egy egy hajmosást stb) amint kicsit fölálltam lelkileg és pár napra bevettem a leszarom tabit, javult valamelyest a helyzet. Mert minél jobban lovalod bele magad, még az is rádob egy lapáttal az egészre.

Egyszónak is száz a vége, eről órákig tudnék beszélni, mert mindezen keresztülmentem én is, reménykedni kell hogy hat a gyógyszer. Ha esetleg nem így lenne, akkor pedig abban, hogy egyszer megáll, mert rendeződnek odabennt a dolgok...bízni, bízni, bízni!!!!!!!!!!!!!!

7871. Lollita
2011. máj. 6. 10:44

Sziasztok csajok!

Ez a hajbeültetés tényleg meggyőző, csak szerintem egy probléma van vele. Mivel nekem folyamatosan nagyon hullik a hajam, és ha most elmennék beültetni, az szépen ki is nőne. Utána meg a körülötte lévő maradék haj hullna ki, plusz még hátul is kevesebb lenne mert onnan veszik el a hajat akkor mit érek vele?

Én 2 éve voltam egy ilyen klinikán, még közel sem így nézett ki a hajam, de már akkor kész voltam. Nekem a doki azt mondta amíg hullik a haj, nincs semmi értelme, meg egyébként sem tudna beültetni még nekem mert éltek akkor még a hajhagymáim, és nincs ahova ültessék a hátulról kiszedett hajhagymákat.

Meg csendesen megjegyezte úgy sem lennék elégedett az eredménnyel, mert akkor még alig látszott ki a fejbőröm.

Egyébként is mivel nekem hátul is hullik a hajam, ez azt jelenti, hogy azok is dht érzékenyek, és akkor azok elöl is kihullanának szerintem.


Nem értem azt sem, hogy androgén alopéciám van ez biztos mert elől frankón kopaszodok, de a diffúz hajhullás mitől van, mert az androgén típusú hajhullás csak elöl jelentkezik.

Nekem meg már alig van hajam mindenhol.


Olyan düh van bennem, már nagyon elegem van állandóan a maradék hajammal foglalkozni ami egyre csak ritkul.

Ez az alpicort f is csak egy minimálisat segített.

Már alig várom, hogy elkezdjem szedni a Belarát, és hogy menjek az orvosokhoz.

Most 3 hónap alatt annyit ritkult a hajam mint máskor 1 év alatt, csak most már nem ritkulok hanem kopaszodok, mert nincs miből ritkulni.


Ti, hogy bírjátok?

Csak én vagyok ilyen gyenge?

Hogy lehet így élni?

7870. Suz81 (válaszként erre: 7868. - -Moncsa-)
2011. máj. 5. 18:53

Isten őrizz, hogy főbe lődd magad!! Nekem viszont nem ártana..:D

Sajnos az enyém, azaz az én fejem teteje pont olyan ritka, mint annak a bankban dolgozó csajnak. Pont olyan...:((((((((((

De a tarkómon is jól megritkult, és tuti hogy az nem felel meg donorterületnek..

Most baromságot fogok kérdezni..ha a tarkóról kiszedik a hajhagymákat, akkor ott mi a fene lesz helyette??:))))))) Utána ott lehetne hairmaxozni? Mert ha onnan kiszednék (amilyen ritka) nem maradna semmi.


Kori, persze igazad van...és már tudom is a választ..a férfiaké is DHT érzékeny, de a tarkón lévő hajhagymák ellenállóbbak és a fejtetőre áthelyezve nem hullanak ki. Hogy most az én tarkómról és az egész fejemről mér hullik diffúzan a haj...hát arra már nem tudom a választ viszont..:((((((((((

7869. -Moncsa- (válaszként erre: 7866. - Suz81)
2011. máj. 5. 18:49

Nekem is diffúzan hullik mindenhonnan...

Azért egy próbát megér majd, mivel úgy olvasom, hogy a konzultáció ingyenes.


Olvastam már egyébként egy csomó másik hajbeültetési oldalt, de engem ez az egy, ami meggyőzött, és szimpatikus. Főleg úgy, hogy nőkről is van videó, meg fotók. Egyébként nekem még nem ennyire ritka a hajam, mint ezeknek a nőknek, de sajnos elég közel járok felé, hogy olyan legyen. :((

7868. -Moncsa- (válaszként erre: 7865. - Suz81)
2011. máj. 5. 18:46

Úgy érzem mindenen, és sehol nem találtak semmit :(((

Ezért is vagyok nagyon elkeseredve.

Utolsó utáni esélyként gondoltam erre a hajbeültetésre, de ha itt is auz mondják, hogy nem vagyok rá alkalmas, akkor főbe lövöm magam! :(

7867. kori54 (válaszként erre: 7866. - Suz81)
2011. máj. 5. 16:46
Suz, szerintem a férfiaké is a DHT-re érzékeny. Akkor mi a különbség, az övéké is kihullana, nem?
7866. Suz81
2011. máj. 5. 14:15

Egyébként, tök meggyőzőek azok a nők akik beszélnek a honlapon...

De el is szonytolodtam ahogy tovább olvastam...nálam meg se lehetne csinálni, mert a tarkómon is megritkult, onnan ha kiszednének 3 meg 5 ezer hajszálat nem is maradna hajam...sztem az egész fejemen nincs már annyi...:(

7865. Suz81 (válaszként erre: 7864. - -Moncsa-)
2011. máj. 5. 13:56

De ha a hajhagymáid hiper érzékenyek a DHTra, (amit ugye vizsgálatokkal nem tudnak bizonyítani, csak ha minden ok kizárva és semmi sem segít, akkor mondják ezt)

akkor az át/beültetett hajhagymák is azok lesznek nem és azok is kihullnak előbb vagy utóbb...A női hajbeültetésben ezért én személy szerint nem nagyon hiszek, persze ez csak az én véleményem...remélem valakinek sikerül erre rácáfolni és működik nálunk is a beülti...:)


Te már minden vizsgálaton túl vagy egyébként?

7864. -Moncsa-
2011. máj. 5. 11:48

Amúgy pedig jó lenne valami végleges megoldást találni, mert életem végéig nem szórhatom a fejemet. :(

Kipróbáltam már mindent, külsőleg, belsőleg egyaránt, de semmi nem használt :((((

Ugyanúgy hullik a hajam. Nekem nyáron kezdődik a brutális hullás, télen valamennyire abbamarad, de sajnos nem nő helyette másik, ezért is kell szórnom a fejemet.


Viszont nem tudom, láttátok-e már ezt az oldalt?

[link]

Vannak videók meg képek női hajbeültetésről is. Szuper jól kinőtt a nők haja. Nagyon gondolkodom ezen, bár biztos jó sok pénzbe kerül. Szeptemberig adtam magamnak haladékot, ha nem változik semmi, szerintem elmegyek ide. Remélem rajtam is tudnak majd segíteni, mint ezeken a lányokon.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook