Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi hatásos a hajhullás ellen? fórum

Mi hatásos a hajhullás ellen? (tudásbázis kérdés)


7713. silvio
2011. ápr. 27. 17:08

Geri, köszönöm a válaszod, de véletlenül nem a fórumban tetted közzé, hanem privátba küldted.

Idemásolom:


"Hello!

Ne haragudj, de gratulálok a hozzászólásodhoz! Innen is látszik, hogy nem értessz hozzá semmit! Tudod, van egy ausztrál közmondás, amit még ebben az országban nem ismernek! Így hangzik: Ha hajat szeretnél, akkor protézis, ha kidobott pénzt akarsz kopasz fejjel, akkor hajbeültetés! És a végő butaság, amit írtál , az még a süketet is megnevetteti!:) A hajbeültetésben több a természetes dolog????:) Innen látszik, hogy nem tudod, milyen a hajprotézis!

Sok sikert a hajbeültetéshez, sok hajat ne várj t

További szép napot neked!"


Geri, ...kezdjük: Ami a közhelyeket illeti:

1., Van süket barátom nem is egy. Tekintettel arra, hogy egyikük sem vak, mindannyian tökéletesen tudnak írást olvasni és jóízűen nevetni.

2., Ez az ausztrál valami, ami még nem jutott el ide, nem hangzik éppen közmondásnak. Ezidáig egy földrészen sem találkoztam vele. Ugyanakkor lehet egy hajprotézisekkel foglalkozó ausztrál vagy bármilyen nemzetiségű cég félresikerült mottója.

Aztán van még itt ez a butaság kérdés. Valamilyen lexikális tudással nem bírni nem butaság, legfeljebb egy ismeretanyag hiánya. A butaság - okosság skálán elfoglalt helyünk az intelligenciánkat jelöli és ennek alapján még senki nem butázott le az elmúlt évtizedekben.

...

Ne ítélj hát ilyen könnyen, mert még valaki arra a következtetésre juthat, hogy a hajprotézissel kapcsolatos véleményed is ilyen felszínes információk alapján hoztad.

Hiszen biztosan nincs így. :)

Ha pedig valaki a hajbeültetést választja az általad javasolt helyett - ezt tenném én is, ha szükségem lenne rá - én továbbra is mellette állnék, hiszen - és akkor most megismétlem előző soraim záró mondatát - több benne a természetes anyag.

2011. ápr. 27. 16:57
Szerintetek az extrudált kölesgolyó is jó "kölesevésnek"???
7711. kori54 (válaszként erre: 7707. - Ice kuszi)
2011. ápr. 27. 15:32
Szerintem, ha viszket akkor nagyon ki lehet száradva a fejbőröd. Gondolom a zsíros hajra való szerektől. Ha gyulladás is van akkor meg pirosasnak tűnik a választékokban. A sima alpicort férfiaknak való, -nincs benne hormon- én sem váltottam ki.
7710. 5faebefd67 (válaszként erre: 7708. - Lollita)
2011. ápr. 27. 15:11
Egy fogigátló sem jó az IR-re, nemcsak a yadin.
7709. zsuko84 (válaszként erre: 7694. - A2bbd13f84)
2011. ápr. 27. 15:10

Nekem a szárítás és a mosás is egyformán vészes. A fényképen ami van, annak a kétharmada a mosáskor, egyharmada meg szárításkor keletkezett.

Vércukrot nálam csak a sima, éhgyomrit nézték. Így nem tudom, hogy IR-rel mi a helyzet. Arra egyébként háziorvos adhat beutalót? Mert nekem most új a háziorvosom, nála még nem voltam, neki még be kell adagolnom a hajhullásomat.

Szerintem sem csak a vasam okozza a gondot, mert az már megoldódott volna.

7708. Lollita (válaszként erre: 7707. - Ice kuszi)
2011. ápr. 27. 14:54

Nekem a dienille szedésekor már az első hét után jóval kevesebb hajam hullt ki, utána pedig 3-4 hónapig szinte alig hullt a hajam, csak a természetes hullása volt meg.

De 3-4 hónap után, már nem emlékszem pontosan, baromira kezdett hullni megint utána abba hagytam, még maradt is egy bontatlan levél. Azóta is hullik.


Képzeljétek most olvastam valahol, hogy a Yadin baromira nem jó IR -es embereknek, mert aki hajlamos rá kihozza az IR-t. Na én ezt jó sokáig szedtem, kíváncsi leszek az eredményre.

7707. ice kuszi (válaszként erre: 7696. - Lollita)
2011. ápr. 27. 14:46
Fura, hogy ezt írod. Én 4 hete szedem a fogigátlót, és ezalatt csak rosszabbodott a hullás. Múlt héten voltam a dokinál, és kb. háromszor megkérdezte, hogy "Egy kicsi javulás sincs még?" Ezen persze jól bestresszeltem... Az igaz, hogy az Alpicortot ki sem váltottam, igaz nekem csak sima Alpicortot írt fel, nem Alpicort F-et. Már gondolkodtam rajta, hogy lehet mégis ki kellett volna váltanom. Már csak azért is, mert ugyan már nem olyan zsíros a hajam, de még mindig rettenetesen viszket a fejbőröm. Szerintetek? Lehet, hogy a gyulladás miatt nem csökken a hullás?
7706. 5faebefd67 (válaszként erre: 7705. - Lollita)
2011. ápr. 27. 13:39

Tavaly nekem is az alpicort-f csökkentette a hullást és zsírosodást, csak a fejbőrömet tönkrevágta.


Azon gondolkodom, hogy nekem már magas a cukor is a múltkori terhelés alapján.

0perces 6,1

60perces 11,5

120perces 7,1

Teljesen ki van száradva a bőröm. Lehet ez is provokálja a hajhullást.

7705. Lollita (válaszként erre: 7704. - 5e48d37001)
2011. ápr. 27. 13:20

Na azért túlzás, hogy egy szál sem jön ki napközben.

Nem annyira csökkentette le a hullást, csak én látom, hogy valamennyivel kevesebb hullik. De még most is egy átlagos hulláshoz képest nagyon hullik.

7704. 5e48d37001 (válaszként erre: 7700. - Lollita)
2011. ápr. 27. 12:50

Szia Lolli!

Akkora adag szteroid azért nincs benne,enyhe ösztrogén és szalicil tartalma van.A fogamzásgátlókban lórugásnyi ösztradiol van,ehhez képest az Alpicort F lepkefing:-))

Nyugodtan kend csak be vele,ártani nem fog.

mondjuk a 2. üveg után már azért erősen száraz lesz a fejbőr a szalicil miatt,úgyhogy kell egy pihenő időt tartani.

Nekem spciel anno nem hassznált,viszont a korpám egy darab sem volt,ami az Alpicort hatása.

Ettől függetlenül neked azért bejöhet a cucc.

Babusgatva kend,mit a hímestojáshoz nyúlnál úgy vidd fel a fejbőrre,nehogy azok a hajak is kijöjjenek amik max. 1 hét után hullanánk ki.

a mechanika felgyorsítja a dolgokat.

Lehet napközben azért nem jön ki 1 szál sem,mert előző este mikor bekented az Alpicortal akkor kijött a következő 2 napi adag egyszerre.

7703. kori54 (válaszként erre: 7701. - Silvio)
2011. ápr. 27. 12:42
"Milyen volt szőkesége nem tudom...." még!:D
7702. kori54 (válaszként erre: 7700. - Lollita)
2011. ápr. 27. 12:35
Csak az a kérdés, hogy egy kezelés ami visszahozza a hajat elég-e? Vagy utána megint kihullik ami visszanőlt?
7701. silvio
2011. ápr. 27. 12:03
Ferenczy, Kovad! Merrefelé csináltattátok a hajbeültetést és mennyiért?
7700. Lollita (válaszként erre: 7697. - Kori54)
2011. ápr. 27. 12:02

Az sajnos nem, csak kevesebb hullik, de már ez is valami.

Mondjuk a doki azt mondta, hogy a szteroid hat benne inkább. Azt mondta, ha ő is felkenné a fejére és van még életképes hajhagymája akkor serkentené a növést. A doki félig kopasz.


Ebben a szteroidban lehet valami, mert van egy unokatesóm sajnos állandóan gyomorcisztái vannak, és mindig műteni kell. Neki is szakadni szokott a haja, meg leritkult neki, de kapott szteroid kezelést gyógyszerest a hajhullása elállt és kinőtt tőle a haja.

Mondjuk azt tudjátok menyi mellékhatása van.

7699. silvio (válaszként erre: 7688. - Eb2bb91636)
2011. ápr. 27. 11:58

Szia Geri, nekem ugyan nincs hajbeültetésem, viszont volt szerencsém már néhányat közelről látni. Biztosan van olyan is, amit te írsz, én azonban nem láttam senkin pirosodást és sebeket azon a területen, ahonnan a hajhagymákat kivették. Láttam viszont - még ha nem is maradéktalanul eredetinek tűnő - hajas embereket, akik nagyon örültek az állapotuknak.

Nem vonom kétségbe, hogy van igazságod, hiszen nem egyformán reagálunk a dolgokra. De így visszakézből elintézni az egészet nem szabad. Sokaknak ez nagyon jól bevált megoldás. Az általam szedett Viviscal-t is sokan leszólták, csak mert rajtuk nem segített. Én akkor is óvtam mindenkit az ilyen véleménynyilvánítástól.

Mert így az egész mondandód lényege, - ha jól értem - hogy az egyedüli és kívánatos megoldás az, amit te javasolsz. Ami meggyőződésem szerint pont olyan, mint a többi. Valakinek bejön, másvalakinek meg nem.

A legvégén pedig egy szubjektív vélemény: nincs rá szükségem, de ha a hajbeültetés és az általad javasolt között kellene választanom, én a hajbeültetés mellett tenném le a voksom a mai tudásom alapján. Egyszerűen azért, mert több benne a természetes anyag. :)

7698. kori54
2011. ápr. 27. 11:56
Hülye kérdés volt, még csak egy hete kened, de majd írd meg, ha látsz babahajakat is!
7697. kori54 (válaszként erre: 7696. - Lollita)
2011. ápr. 27. 11:53
Jaj, ennek örülök:) és főleg, hogy az alpicort is ilyen gyorsan használ. Én még nem próbáltam. Új hajak is jönnek tőle?
7696. Lollita (válaszként erre: 7695. - Kori54)
2011. ápr. 27. 11:34

Igen olvastam, de nálam ez nem így működik nekem már az első héten vagy megáll a hullás egy fogamzásgátlótól vagy nem is fog.

Már egy hete kenem a fejem az alpicort f oldattal és már kevesebb hajam jön ki mint egy héttel korábban.

Nekem tuti, hogy valami hormonális problémám van mert ilyen gyorsan reagál a szervezetem, ha kap hormont.

7695. kori54 (válaszként erre: 7691. - Lollita)
2011. ápr. 27. 10:43

Olvastad, hogy 12 havi szedés után igér javulást?

Bocsi,csak hogy ne érjen csalódás!

7694. a2bbd13f84 (válaszként erre: 7693. - Zsuko84)
2011. ápr. 27. 09:40
Ez sem kevés, az biztos. Érdekes, mert nekem inkább a szárítás a gáz. Neked néztek egyébként inzulint? Mert tudom, a vashiányt mondod, de sztem az önmagában nem csinálna ekkora pusztítást.
7693. zsuko84
2011. ápr. 27. 09:12

Én is raktam fel képet. A képen nem tűnik túl soknak a hajmosás utáni hajveszteség, de megszámolva ez kb. 180 szál. Ehhez még hozzá kell adni azt, ami a földön landolt szárításkor, az kb. 10-15 szál. Nálam sem valami fényes a helyzet. :(

Nekem hátközépig érő a hajam és most már inkább vékony sálú. Régen mindig erős szálú volt a hajam, csak az évek során ez változott. :(

7692. zsuko84 (válaszként erre: 7691. - Lollita)
2011. ápr. 27. 09:08

Remélem használ majd a Belara.

Kitartást!

7691. Lollita (válaszként erre: 7681. - Zsuko84)
2011. ápr. 26. 16:09

Váll alatt érő most a hajam, köszönöm a biztatást.


Ma megvolt a másik vérvételem, holnap felhívom a dokit az eredményekért, ha kész hétfőn megyek hozzá.


Jövőhónaptól a Belara fogigátlót megpróbálom pár hónapra.

Olvassátok el nekem szimpatikus a 17 oldaltól van a Belara leírása.


[link]

7690. tini07
2011. ápr. 26. 11:47
A búzacsíra kapszula önmagában Nekem szuperul bevált.Bio+Actice Búzacsíra kapszula 2150 ft -100 db kapszula(250 db-os 4450 ft).3x2 öt kell szedni az első 2 hónapban (Én 3x1 et szedtem).Én is sokmindent kipróbáltam már,és ez most végre bejött.2 hónap után érezhetően kevesebb,tized annyi hullik, és dúsabb is a hajam.Egyébként olvassátok el,még sokminden másra is jó a búzacsíra ... !Ajánlom mindenkinek!Szép napot!Niki :-)
7689. Suz81 (válaszként erre: 7687. - Frenczy)
2011. ápr. 26. 08:37

Sziasztok!


Sajnos mi (azaz én és azok a lányok, akiknek hormonálisan érzékenyek a hajhagymák) nem sokra mennénk a hajbeültetéssel, mert egyrészt a tarkón található hajam is elég ritka, másrészt akinek a hajhagymái érzékenyek a DHTra akkor az átültetett hajak se maradnának meg a kritikus részeken, kilökődnének. De ez csak az én laikus véleményem..:(

Viszont örülök ha valakinek ez beválik ez a technika és segít...

2011. ápr. 25. 13:54
Húúú, ne haragudj Frenczy, de most egy kicsit ideges lettem, és ne haragudj rám emiatt, de elmondom akkor, hogy mi a véleményem a hajbeültetésről! A világ legnagyobb átverése a hajbeültetés! Nem szól másról , csak arról, hogy a tarkó részről kiemelnek néhány szál hajat, és azt áttteszik a hajhiányos részre! Igen ám, de azt elfelejtitek, hogy amit onnan kiveszenk, az meg ott nem lesz, ott lesz kevesebb, amit pedig átültetnek, annak csak a 60-70 %-a fog kinőni. Ha valakinek a fejetetejéről teljesen hiányzik a haj, annak fizikai képtelenség hajbeültetéssel olyan hajat csinálni, mint ami előtte volt, sőt nem is lesz belőle haja, csak maximum hajvonala, és az nem ugyanaz, de ez az, amiről mélyen hallgatnak a hajbeültető szakorvosok! Arról nem is beszélve, hogy piros foltok örökre meglátszódnak a donor területen, hiába mondják azt, hogy eltűnik, valamennyi seb ott fog maradni! Egy szó, mint 100, a hajbeültetés a nullával egyenlő, és ezt kezdik belátni azok is, akik ezzel foglalkoznak, csak még nem ismerik be! És mielőtt azt mondanád, hogy nem értek ehhez semmit, csak szólok, hogy van rálátásom bőven, és az sem titok, hogy nekem hajprotézisem van, de még biztos nem hallottál erről a módszerről! Pedig csak azzal lehet bármennyi hajat visszaadni! És bocs, ha ezzel megbántottalak, nem ez volt a célom, de jó lenne, ha valaki elkezdené úgymond felnyitni az emberek szemét a hajbeültetéssel kapcsolatban! Mese habbal!
7687. Frenczy (válaszként erre: 7686. - Kovad007)
2011. ápr. 25. 10:10

Szia Kovad007!


300e-be került, és 1700 hajszálat ültettek át (kb 800 graft).


Ha belegondoltok, hogy pl. egy mell-implatátumért kétszer ennyit kérnek el a plasztikai sebészek, abszolút nem drága a hajátültetés - elnézést a hölgyektől :)


A mütét olyan jól sikerült, hogy egy hónap elteltével is megvan még a beültetett hajam. (A gyakorlat az, hogy 2-3 hét elteltével kihúllik az új haj, majd kb a 3. hónaptól kezdődöen újra növekedésnek indulni és végleges formát öltetni.)

Szóval boldog vagyok az eredménnyel, pozitiv tapasztalataim vannak.

Neked hány hajszálat ültettek át és mennyiért?

7686. kovad007
2011. ápr. 25. 00:58

Szia Frenczy!


Nekem is volt már egy hajátültetésem.Érdekelne melyik klinikán voltál , hány graftot kaptál és mennyibe került stb...Ha van kedved írj! kovad007@freemail.hu

7685. Frenczy
2011. ápr. 24. 22:09

Sziasztok,

En egy honapja voltam hajbeultetesen, es egyelore nagyon pozitiv tapasztalataim vannak. Barkinek kerdese van, irjon nekem pm-ben vagy itt, szivesen valaszolok ra :)

Kellemes husveti unnepeket mindenkinek!

7684. eb2bb91636 (válaszként erre: 7683. - 5e48d37001)
2011. ápr. 23. 17:14
Neked is!:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook