Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi hatásos a hajhullás ellen? fórum

Mi hatásos a hajhullás ellen? (tudásbázis kérdés)


7953. ice kuszi (válaszként erre: 7952. - Ice kuszi)
2011. máj. 11. 14:51
Bocs: semmi akadálya, nem semmi oka.
7952. ice kuszi (válaszként erre: 7946. - -Moncsa-)
2011. máj. 11. 14:50

A bőrgyógyász akkor állapítja meg az aa-t, ha minden leleted negatív, és más okát nem tudják felderíteni a hullásnak.

Ha eddig nem szedtél fogamzásgátlót, szerintem nincs semmi oka annak, hogy most kezdd el. Szerintem érdemes lenne megpróbálnod, vagy legalábbis kikérni erről egy orvos véleményét.

7951. ice kuszi (válaszként erre: 7948. - -Moncsa-)
2011. máj. 11. 14:47
Szerintem a lakkozás nincs semmilyen hatással a hullásra. Még a sampon sem ér el a hajhagymákig, legalábbis ezt olvastam, a lakk meg gondolom még kevésbé.
7950. Suz81 (válaszként erre: 7947. - -Moncsa-)
2011. máj. 11. 12:12

Én is ugyanígy hullok...sajos nem tudok erre (sztem más se nagyon) ellenszert..Lehet, hogy némely fogamzásgátló segít, de ugye én nem szeretnék szedni, egyrészt mert hamarosan babaprojekt másrészt meg nem bírnám ki hogy mégegy abbahagyás után ezt kelljen átélnem..


A szelet hagyjuk, rémálmom...szétfújja és gyönyörűen festek..:(

7949. kori54 (válaszként erre: 7948. - -Moncsa-)
2011. máj. 11. 10:34
Én pontosan így hullok és én is lakkozom. Viszont már nem használok hajfixáló habokat, az után ugyanúgy be kell lakkoznom, mert szétcsúszik a hajam mosás után. Szerintem azért mondják, hogy 35 fölött ne szedjünk fogigátlót, mert feltételezik, hogy már 15-20 éve szedjük és az már túl sok idő. Egyébként meg később az ösztrogénpótlást ajánlják, ami hasonló veszélyekkel jár.
7948. -Moncsa-
2011. máj. 11. 08:17
Egyébként pedig nem tudom ti hogy vagytok vele, de hiába a hajhullás, sajnos nekem muszáj lakkozni a hajamat. Tudom, hogy nem kéne, és csak rosszat teszek vele, de hajlakk nélkül nem áll sehogy ez a 3 szál. Az Illusion Hair is jobban rajta marad a fejemen, ha belakkozom. A szelet utálom, mert pikkpakk szétfújja az egészet, és olyankor katasztrófálisan nézek ki. :(
7947. -Moncsa- (válaszként erre: 7942. - Suz81)
2011. máj. 11. 08:13

Az egyik szemöldököm nekem is ritka.

Én is diffúzan hullok, de elöl sokkal jobban, mint hátul.


Oké, aa-m van. És akkor erre van valami megoldás, ami segít? Legalább, hogy ez a pár szál megmaradjon, és ne hulljon tovább?

7946. -Moncsa- (válaszként erre: 7941. - Ice kuszi)
2011. máj. 11. 08:11

Bőrgyógyásznál már elég régen voltam.

Ő tudja megállapítani, hogy aa-m van? Bocsi, lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de nem értek hozzá.

Azt sem értem, miért nem ajánlják 35 felett a fogigátlót? Ha tudnám, hogy segítene a hajhullásban, nem érdekelne, hogy ajánlják-e, vagy sem.

Olvastam a kölesről a neten, ott is azt írják, hogy nagyobb mennyiségben kell fogyasztani.

7945. Rosszcsontka81 (válaszként erre: 7943. - Suz81)
2011. máj. 11. 08:09

Igen, szinte mindenkit érint. Postpartum alopecia a neve.

A terhesség alatt megnövekedett ösztrogénszint miatt szinte egyáltalán nem hullik a haj, de a szülés után visszaáll az eredeti szint és az addig ki nem hullott haj szinte egyszerre hullik ki, emiatt ijesztő méreteket is ölthet.

6-9 hónapig állítólag nem kóros, de ha nem mérséklődik más gond van.

Én rengeteg helyen utánnaolvastam, sok orvost megkérdeztem a neten is.

Olvasd el pl. a Dr. Immun honlapon a kismamák hajhullását, elég jól leírják.

7944. Suz81
2011. máj. 10. 17:41
Hajhullás utáni hajhullás...:D bocs..már hülyeségeket írok..látjátok mennyire ez van az agyamban??Szóval szülés, szoptatás utáni hajhullás.
7943. Suz81
2011. máj. 10. 17:40

Szerintetek mindenkinél előjön a szülés, hajhullás utáni drasztikus hajhullás? Annyira félek ettől, hogy azon se csodálkoznék, ha ezen félelmem miatt nem jönne össze a baba. Most elvagyok ugyanis a jelenlegi hullással, de nemtom mi lesz ha szülés után hajam se marad.:(

Törvényszerű az, hogy akinek sok kihullott a terhesség előtt, annak utána is rengeteg fog kijönni??? Nagyon félek!!!És már nagyon aktuális lenne a babaprojekt.:(

7942. Suz81 (válaszként erre: 7935. - -Moncsa-)
2011. máj. 10. 17:36

Én sem szőrösödök, nincsen egy darab pattanásom sem. Viszont a hajamon kívül a szemöldököm is meg pl a lábamon is tök ritka a szőr. A pajzsmirigyemmel meg minden oké. Ki érti ezt. Én nem 3szög alakban ritkulok, hanem diffúzan, plussz a fufrumnál és oldalt afülemtől fölfelé nagyon ritka..:(

De nekem is azt mondták hogy aa-m van. Neked is simán lehet.

7941. ice kuszi (válaszként erre: 7935. - -Moncsa-)
2011. máj. 10. 15:24

Szerintem lehet, persze, mint ahogy Lollinak is, meg Anonimának.

Mikor jártál utóljára bőrgyógyásznál?

Jól emlékszem, azt írtad 37 éves vagy? Mert a fogamzásgátlót 35 felett nem ajánlják, bár ez szerintem hülyeség.

Nekem a bőrdoki még a kölest javasolta, hogy annak van dht blokkoló hatása, csak nekem már nem volt időm kipróbálni, mert attól féltem, hogy nem marad hajam. Ha gondolod, próbáld ki, bár szerintem nagyon sokat meg kell enni belőle.

7940. Lollita (válaszként erre: 7935. - -Moncsa-)
2011. máj. 10. 14:44

Nekem teljesen ugyan úgy ritkul a hajam mint neked.

Én sem szőrösödöm, a bőröm nem zsíros patijaim akkor vannak ha abbahagyom a fogamzásgátlót.

Nekem is androgén alopéciám van.

A hajvonalam háromszög alakba teljesen felcsuszot mint a pasiknak , olyan Mickey egeresre :-(

7939. silvio (válaszként erre: 7938. - Kori54)
2011. máj. 10. 12:32

nem hullok. ennyi. lesem-lesem az eredményt. lehet hogy van, de... majd letesztelem olyanon, akivel régen találkoztam.

a viviscal egyébként nem kapszula - hirtelen nem is tudtam, mire kérdezel rá - egyszerű mezei tabletta formátumú. :)

7938. kori54 (válaszként erre: 7937. - Silvio)
2011. máj. 10. 12:28

Na jó, elfogadom a választ, ha már úgysem szőke voltál!:)

Van valami eredmény a kapszuláktól? Én most a nioxinban gondolkodom,de ezt csak kintről tudom rendelni. Még nincs elég -ill. inkább vegyes infokkal találkoztam a forumokban. Persze azért most is használok szereket szintén vegyes eredménnyel.

7937. silvio (válaszként erre: 7932. - Kori54)
2011. máj. 10. 12:00

kori, :))

igen, túl vagyunk a bulin és - ahogyan valaki itt ajánlotta - egészen egyszerű spray (lemosható) megoldást használtunk. ismét kék voltam, mint már egyszer kb. 10 éve. a végeredmény - ha nem is volt gatyisztikus - nem érte el azt a szintet, hogy egy publikus fotó formájában kimerészkedhessek vele a nagyérdemű elé. :)

7936. -Moncsa- (válaszként erre: 7934. - A2bbd13f84)
2011. máj. 10. 10:19

Azt írtam nektek én is, hogy rám is mindent rám akartak sózni a telefonban, de én is leráztam a hölgyet.

Nekem a megrendeléstől számított kb. 10 nap múlva jött meg a cucc, előtte nem hívtak fel telefonon.

7935. -Moncsa- (válaszként erre: 7925. - Ice kuszi)
2011. máj. 10. 10:17

Semmi gond, aranyos vagy, örülök, hogy segíteni próbálsz. :)

Lehet valami abban, amit mondasz, bár én nem szőrösödök, pattanások is csak mensi előtt az államon jelennek meg, és nem is zsíros a bőröm. Attól még szerinted lehet androgén alopéciám?

A hajam állapota....háááát...van még, de már borzasztó kevés. Illusion Hair nélkül már nem megyek utcára, nagyon kilátszik a fejbőröm, és főleg a fejem tetején. Olyan pasisan kopaszodom, megy felfele a homlokom, már tök magas, és kétoldalt jóval kevesebb, mint középen.

Fogamzásgátlót kb. 15-20 éve szedtem, de nem sokáig. Pár hónapig, aztán abbahagytam. Gyermekem nincs.

2011. máj. 10. 09:21
Suz, megrendeltem az Illusiont. Rám akartak sózni a telefonban mindenféle szarságot... Alig vártam, hogy letegye, úgyhogy elfelejtettem megkérdezni, hogy mennyi időn belül hozzák, ill. hogy előtte felhívnak-e telefonon?
7933. a2bbd13f84 (válaszként erre: 7929. - Lollita)
2011. máj. 10. 06:51
Ne izgulj, engem dietetikus professzor röhögött ki az eredményeim láttán, hogy mit akarok én... Na majd a Mensmentisben megmondják a tutit.
7932. kori54 (válaszként erre: 7930. - Silvio)
2011. máj. 9. 23:54
Silvio, az csak egy spam lehetett. Mi ujság a hajfestéssel?:)Megvolt már a buli?
7931. kori54
2011. máj. 9. 23:47
Moncsa és Suz! köszönöm a válaszotokat. Kicsit megnyugodtam, mert akkor van egy kiterjedése a porszemhez képest. Én is inkább kis szálacskákat szeretnék inkább kapni.
7930. silvio
2011. máj. 9. 22:07

Kaptam egy reklámlevelet egy HAJMAX nevű cégtől. Pedig isten bizony nem regisztráltam semmi ilyesmire. Úgy látszik, valamikor valahova mégiscsak letettem a névjegyem. Hajbeültetésről szól a mail egyébként és semmi újat nem tartalmaz ahhoz képest, amiket általában tudunk.

Van esetleg köztetek olyan, aki szintén kapott?

7929. Lollita
2011. máj. 9. 20:07

Ma voltam a magán endokrinológusomnál, persze azt mondta, hogy tökéletes az inzulinszintem. Egyszóval nem vagyok inzulin rezisztens, de azért a cukrot és a fehér lisztet hagyjam el.

Viszont júniusba mennem kell pajzsmirigy antitest hormon vizsgálatra, mert egy icipicit meghaladja a referencia értékeket.

Bár szerintem, jó lesz minden mert már vagy négyszer kivizsgálták a pajzsmirigyemet mindenféle képen, és mindig jó volt az eredmény.

Akkor már régebben is kijött volna.


Kíváncsi leszek, hogy a Mensmentisbe mit fognak mondani.

7928. Lollita
2011. máj. 9. 17:08

A Debreceni Mensmentis június. 15.-től megszűnik.

Budapesti megmarad.

Most kaptam tőlük sms-t. Még jó, hogy én május 18-ra megyek hozzájuk.

7927. Lollita
2011. máj. 9. 15:50
Köszönöm lányok mindenkinek:-)
7926. ice kuszi (válaszként erre: 7910. - Lollita)
2011. máj. 9. 15:36
Drukkolok nagyon!!!
7925. ice kuszi (válaszként erre: 7922. - -Moncsa-)
2011. máj. 9. 15:33

Nekem nagyon erős a gyanúm, hogy Nálad ugyanaz az ok, ami nálam, a tesztoszteron. Vagyis hogy nem a hormonszint, hanem az arra való túlérzékenység,mint ahogy szerintem a legtöbb nőnél, akinek hullik a haja, bár ezt itt nem szívesen ismerik el a csajok. Nálam már tíz éve diagnosztizálták az androgén alopéciát, mivel hogy minden más ok kizárható volt, de én nem hittem. Mindig valami másra fogtam, vitaminhiány, vashiány, mindent beszedtem, csak fogamzásgátlót ne kelljen, mert azt akkor se, ha fizetnének érte. Meg egyébként is rendben voltak mindig a hormonjaim, szabályos ciklus, peteérés, könnyen teherbe estem, stb. Szóval sikeresen győzködtem magam, hogy biztos nem ez a gond, közben kipróbáltam mindenféle természetes módszert, amit a pénztárcám engedett. De persze semmi javulás. Aztán 12 év szenvedés után itt a fórumon olvastam a dht érzékenység többi tünetéről, és abban a pillanatban megvilágosodtam. Nálam ugyanis az összes tünet megvan, egészen fiatal korom óta (zsíros bőr, pattanások, szőrösödés). Visszamentem a bőrdokihoz, akihez régen jártam, és azt mondtam neki, hogy nekem mindegy milyen mérget ír fel, csak adjon valamit, ami biztosan használ, mert már nagyon el vagyok keseredve. Úgyogy most antiandrogén fogigátlót szedek, másfél hónapja. Még nem akarok semmit sem mondani, de mintha egy kicsit kevesebb hullana egy-két hete. Ha bejön, akkor a változó korig meg van oldva a probléma, de utána sajnos megállíthatatlan a folyamat. Szóval az tuti, hogy nekem ötvenévesen már nem lesz egy szál hajam sem.:-(

Mennyiségileg hogy áll a hajad? Van még, vagy már látni a ritkulást? Szedtél valaha fogamzásgátlót? Van gyereked? Ha igen, terhesség ill. szoptatás alatt hogy alakult a hullás? Bocs a sok kérdésért, csak segíteni szeretnék, remélem tudok.

2011. máj. 9. 15:18

Na már most!

Addig innen nem megyek el, amég ilyen szemét megjegyzéseket írogatnak rólam! Magasról teszek rá kedves silvio, hogy mit gondolsz!

Érdekes, hogy te voltál az első, aki érdeklődött a protézis felé, most pedig látva a felállást, beállsz a bőgő csorda közé, és te is elkezdessz bőgni, mert most ez a divat! A primitív nem én vagyok, ha nem te, hogy még mindig engem oltogatsz, miközben már nem is vagyok itt! Mégegyszer megismétlem! Addig fogok ide írni, amég te és a többi drágalátos barátod oltogat engem!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook