Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek az igazi tehéntejről? fórum

Mi a véleményetek az igazi tehéntejről? (tudásbázis kérdés)


134. Pirosalma (válaszként erre: 132. - Dus)
2008. jan. 24. 18:16
Tudod, miből van? Tejporból (a tejpor a tej szárazanyagtartalma, vízzel való hígítás után tejet kapsz).
2008. jan. 24. 17:39
Mi dokinknak is pont ez a véleménye a bolti tejekről! Ami még tejnek volt nevezhető, már azt sem lehet kapni kb.3 hete.:( De nem baj, mert a tehéntejci olcsóbb is, jobb is.
132. dus
2008. jan. 24. 17:31

Sziasztok!


Én a kisfiamnak 3/4-es hígítással adom a felforralt házi tehéntejet! A gyerekorvosunk egyet ért vele!

Azt mondja, ne adjak neki zacskós tejet, mert csak az van ráírva: "TEJ" , de az nincs, hogy miből készül! Valószínűleg nem tejből van, hanem vízből és különböző adalékokból! A gyerekorvosunk szerint (aki nem fiatal, van tapasztalata!) attól hamarabb lesz beteg / allergiás egy ember, főleg egy gyerek! Így mi továbbra is maradunk az igazi tejcsinél! Más, mint a zacskós/dobozos, de hozzá lehet szokni és sokkal táplálóbb!!

Szerencsére nincs semmi bajunk tőle! :)

131. virgilius (válaszként erre: 130. - Pirosalma)
2008. jan. 24. 17:24
Nem, pont fordítva gondoltam, vagyis hogy nem csak a bocitejtől, hanem a boltitól is lehet gond. Mert én spec boltit ittam. :) Félreérthető volt valóban.
130. Pirosalma (válaszként erre: 129. - Virgilius)
2008. jan. 24. 15:57

Szia!


Csak azért írtam, mert így fogalmaztál: "valahol hallottam, hogy bizony attól is fájhat a pici hasa, ha a mamája szoptatás alatt (bolti) tehéntejet iszik." Nem azért allergizál, mert bolti.

129. virgilius (válaszként erre: 127. - Pirosalma)
2008. jan. 24. 15:29
Ja, én nem házi tejet ittam, vagy ezt most mire írod? Tudom, hogy csak allergizálHAT. Azért szabad leírni a tapasztalatomat? :)
128. Pirosalma (válaszként erre: 111. - Otis)
2008. jan. 24. 15:23
Az UHT szerintem nincs 150 Celsius-fok, én 110-re emlékszem.
127. Pirosalma (válaszként erre: 119. - Virgilius)
2008. jan. 24. 15:22
Allergizálás, bár elég ritka. A házi tej ugyanúgy allergizál.
126. Pirosalma (válaszként erre: 122. - Virgilius)
2008. jan. 24. 15:20
A tej szűrése után megmaradó alacsony fehérjetartalmú, tejcukrot és egyéb anyagokat (vitaminok, ásványianyagok, de kisebb mennyiségben) tartalmazó folyadék.
125. 5cb4354c81 (válaszként erre: 124. - Otis)
2008. jan. 24. 13:49
Házi bocitejet.
124. otis (válaszként erre: 123. - 5cb4354c81)
2008. jan. 24. 11:54
mármint mit ad?
123. 5cb4354c81 (válaszként erre: 121. - Otis)
2008. jan. 23. 20:34

De lehet kapni a reggeli italt, legalábbis nálunk.

Ja, ma voltunk 18 hós oltáson, és ott volt mind a két védőnő, említettem a tejcit. Az egyik védőnő is ezt ad a kislányának, sőt, ők csak az ebből, saját maga által készített túrót, sajtot eszik.

Szóval semmi gond.:))

122. virgilius (válaszként erre: 121. - Otis)
2008. jan. 23. 11:58

Azt mondták, ez valamiféle "permeátum", a gyártás során keletkező melléktermék?

Egyébként lehet kapni... A tescóban pl szoktam látni, csak más a neve, talán "tejital"? De tej nem sok van benne.

121. otis (válaszként erre: 120. - 0260f21e84)
2008. jan. 23. 11:54

már régóta nem lehet kapni a "bolti utánzatokat"


ezek voltak a "reggeli Ital" nak nevezett növényi eredetű fehér lötyik


de a "vásárló megtévesztése" miatt eltűntették a polcokról

2008. jan. 22. 15:07

azt, hogy a kisbocinak valo

annyira zsiros es egyaltalan nem birja a szervezet lebontani

a bolti utanzatoktol is rosszul vagyok, pfuj

119. virgilius (válaszként erre: 118. - Otis)
2008. jan. 21. 12:54

Igen. :)


Viszont egy valamit még nem írtam, legnegatívabb tejes tapasztalatomat szoptatás alatt szereztem. Akkor is, mint máskor, megittam napi 1-2 pohár tejet. A gyerekem pedig borzasztó hasfájós volt, de nem csak 3 hónapig, és egész nap sírt, hiába álltam le a k betűs ételekkel stb. mígnem valahol hallottam, hogy bizony attól is fájhat a pici hasa, ha a mamája szoptatás alatt (bolti) tehéntejet iszik. Kipróbáltam, hogy nem iszom, és láss csodát, a babám sokkal jobban érezte magát. Kár, hogy nem jöttem erre rá hamarabb.

Nyilván nem minden gyerek ilyen érzékeny erre, az enyém ugye első tejivásától pöttyös is lett, de azért leírom, hátha valakinek jól jön egy ilyen tapasztalat is.

118. otis
2008. jan. 21. 12:46

egy másik fórumban olvasom, hogy vannak, akik a terhesség alatt cigiztek, kávéztak, kóláztak...


annyira meghökkentem...


Kedves Emberek! Inkább igyatok tehéntejet!!!!

2008. jan. 21. 08:18
Nálunk régen voltak tehenek, tehát csak friss tehéntejet ittunk, meg vaj, túró, tejföl, aludt tej mind házi készítésű volt, mert abból lehetett csinálni. Most már boltban vásárolok mindent. Ausztriában szoktam venni 3.3% tejet, az hasonlit a tejre!
116. otis (válaszként erre: 114. - Lengyelnehajni)
2008. jan. 21. 08:04

:)))


Inkább menjen pocsékba, mint kárba!

115. 5cb4354c81 (válaszként erre: 114. - Lengyelnehajni)
2008. jan. 19. 21:04
Nekem tegnap futott ki. A fele:((((
2008. jan. 19. 20:57
Én ma olyan rendesen felforraltam,hogy ki is futott.:)
2008. jan. 19. 20:35

Én már ittam igazi tehéntejet,szerencsére nem lett tőle semmi bajom.


A fiamnak azonban csak boltit adok,azt is rendesen forralva. Nem kockáztatok!


Most már főleg nem,amiket az imént olvastam :(((

112. kenzol (válaszként erre: 100. - Virgilius)
2008. jan. 19. 20:02
2 éves kora után kinőtte, szerencsére :)
111. otis (válaszként erre: 110. - 5cb4354c81)
2008. jan. 19. 13:15
Forrald sokáig! Nem tudom pontosan hány perc kell, mert a tűzhelyen ugyebár 100 fok fölé nem fog menni a hőmérséklet. (150 fokon UHT-znak, nagy nyomás alatt) De biztosan nem másodpercekről van szó. És én a helyedben kérnék állatorvosi igazolást. Kell lennie! Ez előírás!
110. 5cb4354c81 (válaszként erre: 109. - Otis)
2008. jan. 19. 13:07
De gondolom forralással, azért eltűnnek a bacik.
109. otis (válaszként erre: 108. - 5cb4354c81)
2008. jan. 19. 12:54

Tiszta sor. Ez a te döntésed. Ő neki ebbe nincs beleszólása. És másnak sem, persze.


Én meg úgy vagyok vele, hogy nem fogok adni neki :)


Csak felvázoltam, hogy mit látok és tapasztalok a munkahelyemen. Egyedi példákat nem szeretek előrángatni, mert az általánosít.

De mégis:

kb. 200-an voltunk anno egy tehenészetben, egyetemisták, évfolyamtársak, teleplátogattunk. Mindenki ivott a tartályban hűtött friss tejből. Volt akinek ízlett, volt aki fújjogott, nem ez a lényeg. Péternél a tejben lévő S. aureus elindított egy autoimmun betegséget. Egy hétre rá már a MÁV kórházban volt, intenzíven, 40 fokos lázzal. A baktériumok végül, egy hónap utáni antibiotikumos kezelésre a térdízületbe húzódtak. Maradt a sántítás, és az ízületi nedv eltűnése miatti fekvőgipsz másfél hónapig... stb. Azóta kb évente kórházban van, együtt él a bacikkal, mert kiírtani nem tudják. Néha súlyosan belázasodik. Mindez egy korty tejtől, ami nem volt pasztőrözve. Egyszer, amikor meglátogattam a kórházban évekkel később, kiabált velem, amiért érveltem neki a tej mellett: "SOHA NE IGYÁL!!!! NEM ÉR ENNYIT AZ EGÉSZ!!!"

2008. jan. 19. 12:42

Elolvastam. És pont erről beszélek, hogy a mai világban, bárhonnan össze lehet szedni bármit. Persze, hogy mindennel vigyázni kell!!! Csak nem vagyok híve a túlzott óvatosságnak.

Pl. nyilván forralatlanul nem adom a bébimnek a bocitejet, de nem fogok neki azért nem adni, mert lehet benne valami baci.

Én erre gondolok.

107. otis
2008. jan. 19. 12:29

most kapcsiból ezt találtam neked:


[link]

106. otis
2008. jan. 19. 12:27

Hogy is magyarázzam...


Nagyanyám idejében nem halt meg senki AIDS-ben. Nem azért, mert akkor még minden olyan romantikusan természetes volt, hanem azért, mert akkor még nem tört ki Afrikából a zöld majmok által hordozott vírus, nem volt még Marburg-betegség stb. Azért próbálom ehhez hasonlítani, mert az AIDS nagyobb hangsúlyt kapott az elmúlt évtizedben a médiában, ezért többek számára ismeretesebb.

Léteznek olyan baktériumok, amik nagyanyáink korában még nem is léteztek. Ezek az elmúlt időszak alatt az intenzív gazdálkodás eredményeképpen felszaporodtak, és minden egyes új generációjuk bizonyos körülményekhez alkalmazkodott, ellenállóvá vált. A S. Aureus már annyira alkalmazkodott, hogy az ilyen tehenek tejét nem lenne szabad befejni. De ezt nem vizsgálják mindenhol.

105. 5cb4354c81 (válaszként erre: 104. - Otis)
2008. jan. 19. 12:08
Nem értettem félre semmit. Csak amennyire ellene vagytok a friss tejnek, abból ez jön le. Mármint nem az, hogy konkrétan a tej káros, hanem hogy jaj nehogy megigyátok, mert abból csak baj lesz. Pont te írtad, hogy ne igyatok frissen fejt tejet! És amikor régen úgy itták, hogy lefejtek egy pohárba és felhajtották??? A mamám mesélte. Ja, ő most 76 éves, és az összes testvére megélt nagyon szép kort. Pedig nyersen itták a tejet! Kecske tejet is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook