Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek az igazi tehéntejről? fórum

Mi a véleményetek az igazi tehéntejről? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
74. otis (válaszként erre: 71. - Virgilius)
2008. jan. 18. 14:11

Egy jó kis hasonlat jutott eszembe erről.


Mielőtt szerelmeskedtél a pároddal életedben először, kértél tőle AIDS-tesztet? Mert én bevallom, nem. Nincs nagy esélye, hogy a kiszemelt párom HIV-fertőzött...DE VAN RÁ ESÉLY!

Ez a kockázatvállalás romantikája.


Az UHT tej nem fertőzött. A zacskós meg lehet, hogy az. Nincs nagy esélye, de VAN RÁ ESÉLY!


Én nem kockáztatok.

73. virgilius (válaszként erre: 72. - Otis)
2008. jan. 18. 14:08
Persze, nem ezt kérdeztem, tudom, melyik az uht és melyik a dobozos, hanem hogy ugyanannyira tej-e egyik, mint a másik. :P
72. otis (válaszként erre: 68. - Virgilius)
2008. jan. 18. 14:06
Minden tejre rá van írva, hogy UHT-e vagy sem. Általában, ami nincs hűtőben, az UHT lesz. De ismerek olyan nagyáruházat, ahol a dobozos, ám nem UHT tejet kirakják melegedni :) Nem olvassák el, mi van ráírva!
71. virgilius (válaszként erre: 70. - Otis)
2008. jan. 18. 14:02

Akkor mégis jobb lenne forralni a bolti tejet is?

Úgy gondoltam, a hőkezeléses eljárás miatt erre már nincs szükség.

70. otis (válaszként erre: 68. - Virgilius)
2008. jan. 18. 14:01

Én csak UHT tejet iszom. Ennek 2 oka van. Az egyik, és legfontosabb a kórokozómentesség. A Staphylococcus Aureust még így sem mindig lehet kiülni. Erről is olvashattok a neten.


A másik oka, hogy praktikus. Sokáig eláll, nem kell folyton boltba mennem :)

69. otis
2008. jan. 18. 13:57

Ha érdekel részleteiben, hogyan tartósítják a tejtermékeket, akkor itt többet olvashatsz róla.


[link]

68. virgilius (válaszként erre: 66. - Otis)
2008. jan. 18. 13:57
Otis, az uht tej egyenértékű a sima dobozossal? Azon túl, hogy az íze kicsit más, ugyanolyan egészséges?
67. virgilius (válaszként erre: 65. - Cszsuka)
2008. jan. 18. 13:55
A tej az ab ovo büdös. A bocitej is, sőt.
66. otis
2008. jan. 18. 13:55

A hőkezelés hatására előfordul, hogy szétesik néhány aminosav. Ha metionin esik szét, akkor kiszabadulhat belőle a kén pl. , természetesen nem atomos állapotban. Ezek adják az UHT tej jellegzetes "szag"-át.

De véleményem szerint a frissen fejt tej "szagosabb" :)

65. Cszsuka (válaszként erre: 64. - Otis)
2008. jan. 18. 13:51
OK, ha nincs benne semmi, akkor mitől olyan büdös?
64. otis (válaszként erre: 57. - 5cb4354c81)
2008. jan. 18. 13:39
Azért áll el egy évig, mert a tetra pack csomagolás, ami egyébként magyar szabadalom, meggátolja, hogy kívülről bármilyen kórokozó bejusson a tejbe. Egy éven túl is működik a dolog. A tej UHT, ultra-high-temperature, vagyis ultramagas hőmérséklettel tartósított tej. Ez azt jelenti, hogy a tejet többször vezetik át forró csövön és hideg csövön, mindez pillanatokig tart csak. Megöl minden élő csírát.
63. otis (válaszként erre: 57. - 5cb4354c81)
2008. jan. 18. 13:34

Tehát szerinted a háznál lévő teheneknél, minden hónapban rendszeresen végeznek bovin tuberkulin próbát, vagy staphylococcus aureus vizsgálatot, BSE tesztet, Crohn tesztet... és még sorolhatnám. Tegyük fel, hogy végeznek, hiszen ez ELŐÍRÁS. Elkéred-e a vizsgálatot igazoló dokumentumokat, ellenőrzöd-e az állatorvos kamarai tagságát a tej vásárlásakor?


Mert mi itt mindent vizsgálunk. Ezért tudom, hogy miért nem fogyaszt a vezető réteg nyers tejet a telepen.

62. dus
2008. jan. 18. 13:29

Sziasztok!


Az én kisfiam 9 hónapos és most a héten döntött úgy: nem akar szopizni! Előtte semmi baj nem volt a cicivel, tejcsi is volt, de mára már annyira elapadt, hogy szegénykém hiába szívta, nem lakott jól belőle!

Mi is elkezdtük adni neki a házi tejet, semmi baja nincs tőle! A nagyobbik fiam (aki most 6,5 éves) fél éves korától itta az igazi boci tejet! Természetesen nem tisztán, hanem feles hígításban, mert a tiszta tejtől székrekedése van! Nagyon ízlik neki, naponta 6-8 decit iszik meg cumisüvegből!! Tiszta helyről, ismerőstől hordjuk, minden nap frisset, persze fel forraljuk!

A védőnő ki volt akadva, hogy miért adok neki tejet, miért nem tápszerezem! (Azt hozzá kell tennem, mindent megeszik, amit csak elé teszek, van 7 foga)! Szerintem ő sem gondolt a komolyan! A gyerekorvosuk nem volt ellene, mert nincs allergiás a családban! Egyébként valóban vigyázni kell vele, mert ahol hajlam van a tej-allergiára, ott nagy galibát okozhat bármilyen tejkészítmény!

61. Cszsuka (válaszként erre: 27. - Cseke)
2008. jan. 17. 20:48

Szia!

Csak szeretném megkérdezni, hogy teszerinted a piacon árulhat bárki ellenőrizetlen helyről hozott tejet? Nálunk Fehérváron olyan érzésem van, mint a tejcsarnokban régen. Nem vagyok a tej hívője, sok bajt okoz, ebben egyetértek. Tejtermékeket azonban házi tejből készítek (aludttej, túró, sajt), ellenőrzött helyről veszem, hiszen ha már az sem megbízható, aki a tejüzemnek adja el, akkor ki?

Ha újra kezdhetném, a gyerekemnek meg sem mutatnám, hogy megkóstolja, sem a boltit, sem a házit...

Mostmár csak annyit tehetek, hogy szépen lassan visszavettem az adagot, s a havi 2 bögre, néha 4 megengedhető, úgy gondolom.

2008. jan. 17. 18:09
Én inkább maradok a tejnél. Szerintem szüksége van egy gyereknek a tejre. Meg szereti is. Sajtot nem nagyon eszi meg, gyümilét sem igazán iszik, inkább csak vizet - ha folyadékról van szó. Joghurtot, pudingot imádja, napi kettőt megeszik. De kéri a tejcit lefekvés előtt, és felkelés után. Reggel, képes kihúzni az ágyból a tejciért.
59. virgilius (válaszként erre: 58. - 5cb4354c81)
2008. jan. 17. 17:45
Én bolti dobozos, nem tartós tejet adnék neki, ha muszáj tejet innia. Vagy iratnék fel tápszert, vagy vennék tápszert teljes áron. De tutira nem adnám a bocitejet. Egyébként tej nélkül is lehet élni, ha fogyaszt tejterméket egyébként. Nem veszít semmit, ha joghurtot, sajtot eszik, és gyümölcsklét iszik például, nem pedig tejet. De ez csak szerintem, mindenki maga dönt ebben (is).
58. 5cb4354c81 (válaszként erre: 54. - Virgilius)
2008. jan. 17. 13:21

Ez igaz, hogy néha jön szembe. De ha meg éppen nem tudok venni, akkor mit adjak neki???? Ezért kezdtem el adni házi bocitejet.

Mert nálunk a Bakony Tej az,a mi még tej. De sajnos most az sem kapható sehol:((( Állítólag tehén-tej hiány van.

57. 5cb4354c81 (válaszként erre: 55. - Otis)
2008. jan. 17. 13:19

Szerintem ne hasonlítsuk össze az állattartást nagyban, és kicsiben. Mert egy háznál, ahol kevesebb az állat, mindenre jobban oda figyelnek. És ez mindenre igaz Pl.:én dolgoztam konyhán, hát nem olyan, mint otthon:(

Amúgy meg kíváncsi lennék, hogy akkor mi jó fene van abban a tejben, aminek majdnem egy év a szavatossága???????

56. hotyka (válaszként erre: 54. - Virgilius)
2008. jan. 17. 12:52

Értem, köszi...

Nekem a kisebbik 13 hónapig szopizott, úgyhogy már nincsen tejem.

De jó neked, hogy nem kellett tápszer.:-)

Most kap tápszert, a doki javaslatára.

A hugom sem adott a lányának bolti tejet 2 éves koráig, úgyhogy akkor mi is várunk addig. Nyáron lesz 2.:-)

55. otis
2008. jan. 17. 12:49

Az ország egyik legnagyobb tehenészetében dolgozom. NE IGYATOK FRISS TEJET!!!! KÉRLEK TITEKET, HOGY NE IGYATOK!!!


A bolti tejben nincs semmilyen tartósítószer, ezt már Cseke is elmondta nektek.

54. virgilius (válaszként erre: 51. - Hotyka)
2008. jan. 17. 12:21

Szerintem is ráértek. :)

Van amúgy úgynevezett "babatej" is. Nem sűrűn lehet kapni, de néha szembejön egy-két boltban. A lányom 2 éves kora körül ivott egy-kétszer olyat, finom, de kicsit más az íze, mint a sima bolti tejnek.

53. virgilius (válaszként erre: 51. - Hotyka)
2008. jan. 17. 12:20

Nem, ők nagyon sokáig szopiztak. :) Anyatejet. Így könnyű, tudom. :)

Savanyított tejterméket már előbb is kaptak, joghurt, sajt...

És nem, nem kell forralni a bolti tejet már nekik. Ahogy a vizet sem.

52. hotyka (válaszként erre: 49. - Virgilius)
2008. jan. 17. 12:09
Ja, még valami...Amikor elkezdem majd adni neki, akkor kell még forralni, vagy már nem muszály?
51. hotyka (válaszként erre: 49. - Virgilius)
2008. jan. 17. 12:08

Szia! köszönöm a válaszodat!:-)

Akkor szerinted is még ráérek vele, igaz? Akkor majd ha eljön az ideje, mi is kipróbáljuk a Drávát.:-)

És addig mit kaptak ? Tápszert?

50. virgilius (válaszként erre: 48. - Kenzol)
2008. jan. 17. 11:43
Azonnal forrald fel az egészet, ahogy megérkezik hozzátok, hogy ne szaporodjanak benne olyasmik, aminek nem kéne.
49. virgilius (válaszként erre: 47. - Hotyka)
2008. jan. 17. 11:42
Én az első gyerekemnek kb 1,5, a másodiknak 2 éves kor után adtam csak tejet. A 3,5-öset szokták ajánlani, abban talán még van némi tej is. Szerintem ne a tartósat add, hanem a sima dobozosat. nekünk a Dráva Kancsóstej nevezetű a kedvencünk, az tűnik legigazibbnak. (Remélem, jól írtam a nevét.)
48. kenzol (válaszként erre: 46. - 5cb4354c81)
2008. jan. 17. 11:29
szerintem forrald fel az egészet, és utána fagyaszd le amennyit szeretnél :)
47. hotyka
2008. jan. 17. 10:14

Sziasztok!

A kisfiam 1,5 éves, de még nem mertem adni neki bolti tejet.

Ti milyen idős kortól adtátok??

És a másik fontos dolog, hogy milyet?? Mert annyi féle tej van a boltokban ugye, az ember nem tudja, melyik is lenne a legjobb neki..

Köszönöm, ha valaki válaszol.:-)

2008. jan. 17. 09:01
Egy kérdés újra. Úgy szoktam csinálni, hogy mindig kb.fél litert forralok fel, amennyit megiszik egy nap. Jó ez így, vagy forraljam fel az egészet (2liter)egyszerre?
45. Laryan
2008. jan. 16. 23:45
Nagyon jó,csak fel kell forralni!Egészséges és nincs fölvízezve mint a bolti!
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook