Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek az igazi tehéntejről? fórum

Mi a véleményetek az igazi tehéntejről? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2009. jan. 15. 23:02
Isteni finom.Nekem házhoz hozzák lehűtve nyersen.Úgy a legfinomabb.Felforralva már meg nem innám.Állítólag nem mindegy, hogy a tehenet mivel etetik.Eddig még nem csalódtam bennük,pedig már 6 éve hordják a tejet,Sajnos a családból egyedül én iszom.A férjem és a fiaim rá sem bírnak nézni,pedig szerintem nagyon egészséges.
283. 222ed6c486 (válaszként erre: 281. - 036bf4cfe4)
2009. jan. 15. 22:50
Igen a bolti tejet is tehénből veszik,de mindennel telerakják,úgyhogy ég és föld.Az igazi tej nagyon finom.Kóstoltad már?
2009. jan. 15. 22:49
Biztos jobb mint a bolti)sokkal).A boltit telerakják minden ,,szarral"(pl. vizezik)
281. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 277. - Zseby-beby)
2009. jan. 15. 22:47
A bolti tejet honnan a nyavajából vennék ha nem a tehénkéből. Ugyanmár mit szállítanak a tartálykocsik a tejüzembe, kerozint?
2009. jan. 15. 21:59

Bár az anyatejes táplálás a legtökéletesebb és leginkább követendő, annak hiányában tilos a tehéntej adása 1 éves kor alatti kisbabáknak, helyette inkább a modern tápszerek használatát tartja a gyermekek egészségének szempontjából jónak a Magyar Gyermekorvosok Társasága - hangzott el a Cumisüveg és Tudomány elnevezésű sajtóbeszélgetésen, Budapesten.


Ha az édesanyának nincs elég teje, akkor a lehető legrosszabb megoldás a tehén- vagy kecsketej adása, mivel ezekben a tejekben az anyatejnél háromszor több fehérje, háromszor-ötször több só, négyszer több ásványi anyag van, ezek pedig súlyosan megterhelik a gyermek veséjét és emésztőrendszerét, növelik a felnőttkori szív- és érrendszeri betegségek előfordulását - ismertette a veszélyforrásokat dr. Szabó László a Magyar Gyermekorvosok Társaságának elnöke.


A hígítás azért nem megoldás, mert a tehén- és kecsketej kalóriatartalma ugyanannyi, mint az anyatejé, így ha kétszeresére vagy háromszorosára hígítjuk, akkor a gyermek nem jut elegendő kalóriához, nem fog megfelelően fejlődni, minőségileg éhezik.

- A tehén- és kecsketejben ugyanakkor sokkal kevesebb a vas, ez vérszegénységet okozhat és rontja a gyermek értelmi képességeit is. Ráadásul az anyatejjel ellentétben az állati tejben nincs úgynevezett élelmi rost sem, amire a bélrendszer egészséges baktériumflórájának kialakulásához lenne szükség - mondta dr. Dezsőfi Antal gasztroenterológus.

A még fejletlen emésztő- és bélrendszer működését megzavarja az állati tej, így a gyermek később is hajlamos lehet betegségekre, allergiára - tette hozzá a szakorvos.

279. vera69 (válaszként erre: 278. - Vera69)
2009. jan. 15. 07:51
elnézést bármelyik így helyes
278. vera69 (válaszként erre: 272. - Kkrisztina76)
2009. jan. 15. 07:49
Nem mindenki nél jön ki allergia az én fiam 5 hónaposan már tehén tejet kapott .És csak arra allergiás ha másik testvére megissza előle.Az igazi tehén tej szerintem egészségesebb forralás után mint bármejik bolti
2009. jan. 15. 07:06
Szerintem az eredeti tehéntej nagyon jó.Ízre is sokkal finomabb mint a bolti tej, és sokkal táplálóbb.Én személy szerint a kecsketejet is szeretem, frisssem kifejve melegen az is nagyon finom.
2009. jan. 14. 17:35

Gyerekkoromban én is majdhogynem a tőgyről tejeltem, frissen fejve a ceglédi kanna kupakjából ittam a meleg habos tejet. De jó is volt!

Én megiszom a bolti tejet is, mert függő vagyok, de soha nem felejtem el az igazi tej ízét.

2009. jan. 14. 17:23

Mikor kicsi voltam,emlékszem mindig vàrtam a nyàri esti oràkat,amikor a szomszédom a teheneit fejte.

Én egy kannàval jàrtam àt ilyenkor,és szemmel követtem hogyan feji a néni a tejet(egy fehér kendö a kanna szàjàra helyezve hogy véletlenül se jusson valami a tejbe.

Még mindig a szàmban van a friss meleg krémes tej ize.

Sajnos màr a néni nem él,és én is nagy vàrosba kerültem.

A bolti tej szàomra nem rej!

Közel sem olyan az ize,mint az igazi tehéntejnek.

Egy biztos.

Ha elég pénzem lesz akkor egy kertes hàzat veszek valahol 2 tehénnel ellàtva:)

2009. jan. 14. 15:16
Szerintem nagyon finom és sokk benne a vitamin ami nagyon fontos a gyerekeknek. És sokkal, de sokkal jobb, mint a bolti hamis tej szerűségnek hisz az csak valami utánzat, porból készült valami és drágább, mint a hagyományos tej. A kecsketej sem rossz, csak azt, ha gyerekeknek ad az ember fel kell hígítani egy kis vízzel, mert székletrekedése lesz tőle.
2009. jan. 14. 15:09
Bocs forralás után. lemaradt az f betű
2009. jan. 14. 15:08
z igazi tehéntej nagyon finom, orralás után fogyasztható, de 1-1,5 éves kor alatti gyermeknek tejet adni nem szabad. Allergiát okozhat!!!!!!
271. Cszsuka (válaszként erre: 269. - 5796fb1dbf)
2009. jan. 14. 14:59
A kicsi gyerekeket nem is kellene megkínálni semmilyen tejjel az anyatej után.
2009. jan. 14. 08:52
Mi nagyon szeretjük.
2009. jan. 14. 08:21
nagyon finom, csak kis gyerekeknek kissé zsíros
268. Cszsuka (válaszként erre: 265. - Herengtimea)
2008. máj. 13. 12:57

Hú, ez merész dolog!

Remélem, nem lesz semmi problémája később sem!

2008. máj. 10. 10:39
Én szeretem,nálunk lehet kapni házi tejet,amit frissen fejtek,jól fel kell forralni szerintem fincsi!
2008. máj. 9. 23:25
Szerintem az igazi tehéntej,az a házitej, mert már az sem az igazi, amit a nagy tehenészetekben tejelnek az állatok, a takarmányozás miatt.Amelyik tehenet kikötnek legelni, és füvet eszik egész nap, abban a tejben még van omega3 zsírsav, ami nagyon kell az agyműködéshez,ebben a szennyezet, mérgező világban meg pláne.Sajnos ami nagyüzemi tehenészetekből kerül ki tej, abból hiányzik az omega3, mert nem füvet esznek a tehenek, hanem takarmányon élnek.Lehet kapni a boltban is olyan tejet, ami tartalmaz omega3-at, de nem tudom, hogy mennyit, és hogyan kerül bele, gyárilag, vagy utólag adalékként.
2008. febr. 20. 16:05
Az en kisfiam 7 honapos,mivel csak keves ideig volt anyatejem 4 honapos kortol tehentejet iszik,olyan mint egy vasgyuro!!!
2008. jan. 31. 21:08
Sziasztok! Nem volt netem napokig, de vissza olvastam, és látom nem csitultak a kedélyek.
263. mtt80
2008. jan. 28. 17:55
Az én kisfiam 16 hós koráig szopizott. Kb. 15 hós korától már adtam neki egy kevés bolti tejet is (természetesen forralva), mert már kevés volt a tejcim. Azután kb. 1,5 éves korától már volt, hogy kapott házi tejet is (forralva), és azóta is iszik ezt is, azt is. Jelenleg 2,5 éves és szerencsére nagyon szereti a boltit is és a házit is. Én spec. a házit meg nem bírom inni, a boltit is csak ritkán, de nem akartam, hogy a gyerekem is hozzászokjon az egyikhez vagy másikhoz. Így leg. nem gond, ha csak az egyik van itthon. Mindegy neki.
262. Pirosalma (válaszként erre: 261. - Böbe83)
2008. jan. 28. 12:31

Szia!


Érted, hogy értem. Nyilván az anyatej az első.


Ja, ha ösztön alatt alatt az anyatejes táplálást érted, akkor semmi gond:-) De ha az ösztön az, hogy "Á, az én gyerekem elég nagy már, adok neki ezt meg azt." Én ilyenekre gondoltam.


Na ja, ezzel is sokat találkozni, hogy ha nem nő annyit a baba, akkor egyből baj van. az emberi szervezet jól van kitalálva, persze "Biztos, ami biztos..." alapon inkább töltenek bele egy kis tápszert. Legalábbis ahogy én hallottam. Mind a védőnők, mind az orvosok sokszor felkészületlenek. Pedig pont arra lenne szükség, hogy ha valaki, hát ők tudják, mit mikor, hogy stb.

261. böbe83 (válaszként erre: 258. - Pirosalma)
2008. jan. 28. 07:07

"Régen is ösztönösen adtak tejet 3 hónapos korban, nem?" Nem! ösztönösen anyatejet adtak neki, ameddig lehetett. És ösztönösen megpróbálták bármi más tejjel (koca, ló, tehén, szoptatós dajka) életben tertani, ahogy lehetett. Mit sem tudtak a tejallergiáról... és csak bizonyos tüneteket tapasztaltak, ezért higították, és cukrozták...

És akkor is híve vagyok annak, hogy az anyák ösztöneit nem szabad a sok tanáccsal elnyomni, mert a legősibb ösztön, hogy anyatejjel szeretném táplálnia babámat.

Csak állandóan stresszelik az anyukákat a növekedési táblázatokkal, amik összeállításánál a gyerekek fele tápszeres volt...

2008. jan. 28. 00:38
Olyat is olvastam, de mar nem talalom, hogy valaki nem is forralja, megsincs a gyereknek semmi baja.
259. Sz.Csirke (válaszként erre: 230. - 5cb4354c81)
2008. jan. 28. 00:37

Masodik es 10.hozzaszolas.

Igaz nem o adja a 3 honaposnak, de azt hirdeti, hogy nyugodtan lehet.

258. Pirosalma (válaszként erre: 257. - Böbe83)
2008. jan. 27. 21:25

Ősasszony, ez tetszik:-)


Szerintem ez nem nevelés, ez etetés:-)

Én nem hiszek az ösztönökben. Régen is ösztönösen adtak tejet 3 hónapos korban, nem? MErt nyilván nem ösztöntelenül. Szóval ez olyan dolog, mint hogy csinálok egy koplalódiétát, nem érzek éhséget, következésképpen a szervezetem nem éhezik. Ami hülyeség egyértelműen.


Ha valakinek WHO nem mérce, arra igazán nem tudok mit mondani.

257. böbe83
2008. jan. 27. 21:01

Hát én vmi ősasszony módjára etetem a gyereket. Ha éhes eszik, ha szomjas iszik, ameddig lehet anyatej... de nem riadok vissza egy kis édesköményteától sem... csak hát tápszert nem tudtam volna neki adni. De nem tudom miért nagyon ódzkodtam tőle, pedig az első hetekben nem nőtt a súlya... De aztán szerencsére minden rendben ment...

És annak a híve vagyok, hogy nem szabad elfolytani az ember veleszületett érzékét a gyermekneveléshez. Egy anya érzi, hogy mi a jó a gyereknek, és, ha ezt nem erősítik meg, csak rsszul érzi magát. Tanácsot adni csak úgy lehet, hogy biztosítod arról, hogy egyetértessz a nevelésével, és elmondod, miért tanácsolja ezt és ezt a who...stb.

256. Pirosalma (válaszként erre: 255. - Böbe83)
2008. jan. 27. 20:04
Nyilván, én csak hátrányokat soroltam, hátha valakit meggyőzök arról, hogy az egy dolog, hogy "nagyanyáink" meg "dédanyáink" stb., attól még nem helyes. De szerintem hiába erőlködöm...
255. böbe83 (válaszként erre: 253. - Pirosalma)
2008. jan. 27. 19:05

ja , de a nitrogén terhelés miatti hányás az összes csecsemőt érintette, míg az allergia csak egy részüknél jelent meg. Amúgy persze jó, amit írsz. És ma már nincs ok arra, hogy tehéntejet adjunk a bébiknek.

És egy éves kor felett, meg mindegy, hogy bolti vagy igazi tejet iszik, amit szeret...

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook