Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek az igazi tehéntejről? fórum

Mi a véleményetek az igazi tehéntejről? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
104. otis (válaszként erre: 103. - 5cb4354c81)
2008. jan. 19. 11:57
Ez nem hit kérdése. A "mai szennyezett világról" nem sokat tudok, mert csak a médiából ismerem. A tehéntej NEM káros. Félreértetted az eddig olvasottakat. A frissen fejt tejjel vigyázni kell, mint ahogyan a tatár-beefsteak-kel is. Egyébként imádom a tatár-beefsteak-et :) Ritkán eszem, csak, ha biztos helyről érkezik a hús.
2008. jan. 19. 11:49

Nem hiszem, hogy a mai szennyezett világban, pont a tehéntej, ami annyira káros lenne! Akkor levegőt, és vizet is csak palackozottat fogyasszunk???? Mert a levegő is van annyira káros, ha nem károsabb, mint a tehéntej.

Amúgy a kislányom, 4 éves koráig ivott reggel,este tejet(boltit, de ami még talán tejnek nevezhető). Azóta rá sem tudott nézni, még a szagát is utálta. Ezt a házi tejet megitta! És azt mondta, hogy nagyon finom!

A kisfiam pedig nem lett pöttyös tőle,(eddig), pedig nem is vizezem neki.

Amúgy én semmilyen tejet nem iszom, max.kakaónak, azt is ritkán, de tuti nem fogok, még 70 sem élni. Nem is szeretnék!:)

102. otis
2008. jan. 19. 11:22

Ahogy itt olvastam a hozzászólásokat, eszembe jutott még egy gondolat:


A maszájok kizárólag tejet és vért isznak. Reggel tejet, este vért. Ha elhullik egy állatuk, akkor megeszik. Amúgy nem ölnek. Vadat sem. Gyönyörű szép fehérek a fogaik. Vidámak. Sokat táncolnak, nevetnek. 2m magasak. És az átlagos élettartamuk 37 év.


Akkor most mi a fontos? Neked mi a fontos? És neked?


A mai generáció azon a tejen nőtt fel, amit "vizesnek" neveztél. És 71,3 évet él.

101. LoLiNa
2008. jan. 19. 07:05
igazi? olyan még van? :) a bolti vizezett, műagyag.. ami a bociból kijön frissen, nem innám meg. ne kérdezzétek miért, nem lenne hozzá gusztusom
100. virgilius (válaszként erre: 99. - Kenzol)
2008. jan. 18. 22:02
És a bocitejtől nem? Mert akkor nem értem, de ha mindegyiktől igen, akkor sajna tejérzékeny, ugye? :(((
99. kenzol (válaszként erre: 98. - Virgilius)
2008. jan. 18. 21:58
az én lányom a bolti tejtől lett kiütéses :(
98. virgilius (válaszként erre: 97. - Mazsola1)
2008. jan. 18. 21:32
De legalább nem lesz tőle kiütéses.
97. mazsola1 (válaszként erre: 96. - Virgilius)
2008. jan. 18. 21:26
Az lehet hogy a boltit szereti, de tej igen kevés van benne!
96. virgilius (válaszként erre: 94. - Cikicakk)
2008. jan. 18. 21:20
Az enyém is kiütéses lett tőle kb ugyanannyi idősen. Vidéken nyaraltunk, és ott nem volt más tej, de többet nem adtam neki. Aztán sok évvel később próbáltuk újra megkínálni vele, de rá se tudott nézni, elutasította azt is, hogy belekóstoljon. A bolti tejet szereti, és semmi baja tőle.
95. Cszsuka (válaszként erre: 94. - Cikicakk)
2008. jan. 18. 21:10
A gyereknek van igaza! Épp egy másik fórumon olvastam egy példát: A dohányzás is káros, van, aki köhög, van, aki hány, amikor először kipróbálja, aztán megszokja. Attól, hogy már nem tiltakozik a szervezet, attól még nem jó!
2008. jan. 18. 20:48
Sziasztok! Én igazi házitejet iszom,egy héten2xhozzák.Isteni finom,de az biztos,hogy nem árt tudni,hogy atehént mivel etetik,és milyen tiszta a gazdája.nekem ez a negyedik hely,ahonnan hozatom,de nagyon megvagyok elégedve vele.Egészen pici gyereknek azonban csak fokozatosan szabad egyre többett adni belőle,mert ebben minden benne van,ami egy igazi tejben benne kell lennie.az én kisfiam 13 hónaposan ivott belőle felesen,de még így is kiütéses lett.persze később hozzászokott,és 5 éves koráig itta.Azóta viszont rá sem tud nézni,pedig a tej ugyan az.
93. 5cb4354c81 (válaszként erre: 66. - Otis)
2008. jan. 18. 18:28
Nem tudom, mert annak tejnek, amit nekünk hoznak, SEMMI szaga nincs!!! Én utálom a tejet, és én is szagoltam már büdös házi tejet, aminek tiszta tehén szaga volt. Ezért féltem is egy kicsit most ettől. De nagyon kellemeset csalódtam. SEMMI SZAGA!!!!
92. otis
2008. jan. 18. 14:43
most mennem kell, még jelentkezem, addig is jó tejivást :))))
91. virgilius (válaszként erre: 90. - Otis)
2008. jan. 18. 14:40
Na igen. Az is jó, csak elég drága.
90. otis
2008. jan. 18. 14:38
Sole-Mizó Csorna
89. virgilius (válaszként erre: 88. - Otis)
2008. jan. 18. 14:38

Cukikák! :) Ti kinek szállítotok be amúgy?


Lehet, hogy reklám, de igaznak tűnik! Sok ínyenctől hallottam már a Dráva kancsóst dicsérni. :)))

88. otis
2008. jan. 18. 14:35
tettem fel egy új képet, hármasikrek születtek nálunk a telepen (bocikák) :)
87. otis
2008. jan. 18. 14:34
háááááááát.... ez sztem csak reklám.. :)
86. virgilius (válaszként erre: 85. - Otis)
2008. jan. 18. 14:29
Csak ha téged is érdekel. :))) De a cikkből úgy értelmezem, hogy a csomagolás meg az eljárás adja illetve őrzi meg ezt a finom ízt.
85. otis
2008. jan. 18. 14:27

Igen, de ő csak a feldolgozó. 130 ezer liter tejet több helyről vásárol fel naponta. Mi is az ország másik végébe szállítjuk, ami napi 22 ezer liter.


ha gondolod kinyomozom neked ;)

2008. jan. 18. 14:22

Nézd, találtam róla egy cikket:


Kancsós tej Barcsról

Népszabadság • Szemere Katalin • 2003. augusztus 14.


A barcsi Dráva Tej Kft. egy svéd cégtől kipróbálásra kapott egy friss tejet töltő gépet. A kísérlet elsődleges célja, hogy a hazai piacra is bevezessék az úgynevezett kancsós tejet. Az eddigi tapasztalatok kedvezőek, az új termék mind több helyen megvásárolható, s a fogyasztók körében is egyre népszerűbb.


A kancsós tej teljesen új termék a magyar piacon, a könnyű, talpas tasaknak füle és fogantyúja is van. A kísérleti jelleggel működtetett gazdaságos rendszer lényege a csomagolóanyag és a töltőgép. A környezetbarát csomagolóanyagba töltött tej megtartja természetes friss ízét. A svéd cég által kifejlesztett csomagolóanyag mészkő alapú, kalcium-karbonát tartalma 40-60 százalék között mozog, a fejlesztések abba az irányba folynak, hogy ez az arány minél magasabb legyen. A mészkő biztosítja az anyag stabilitását, ennek köszönhető, hogy a tasak az asztalra helyezve megáll a saját talpán, nem csuklik össze.


- A csomagolóanyag karbonátos alapanyagból készül, ennek köszönhetően teljesen elbomlik, nem károsítja a környezetet - mondja Francz Rezsőné ügyvezető igazgató. - A töltés is teljesen zárt rendszerben, steril körülmények között történik, a borpalackozásban alkalmazott eljáráshoz hasonlóan. A csomagolóanyag belső felülete sem érintkezik a levegővel. Az anyag másik nagy előnye, hogy megtartja a tej frissességét, s hoszszabb ideig megőrzi annak minőségét.


A barcsi székhelyű tejfeldolgozó naponta 130 ezer liter tejet vásárol fel. Jelentős részét feldolgozott állapotban, hagyományos és ízesített formában értékesíti. Teljesen új terméke egy gyümölcsízesítésű túrórúd, amelyre lenne külföldi megrendelésük is, de nem köthetnek szerződést, hiába felel meg az EU-s feltételeknek a termék maga. A szlovák fél bevizsgáltatta a terméket, amely kint hosszabb szavatossági engedélyt kapott, mint nálunk. A kereskedők rendelkeznek a forgalmazásához és beviteléhez szükséges engedéllyel is, az export egyetlen akadálya, hogy a barcsi nem EU-üzem.

83. virgilius (válaszként erre: 82. - Otis)
2008. jan. 18. 14:21
Hú, hát azt nem tudom. De nem biotej, hanem normál.
82. otis (válaszként erre: 81. - Virgilius)
2008. jan. 18. 14:20
Érdemes lenne megtudni, hogy ki a beszállítója. Sok múlik azon is, hogy mit kap enni a tehén.
81. virgilius (válaszként erre: 80. - Otis)
2008. jan. 18. 14:19
Va belőle 3féle, és még a legszegényebb is nagyon finom. Régen az Avonmore tej ízlett, ahhoz hasonló. De az persze már nem kapható. :(
80. otis (válaszként erre: 79. - Virgilius)
2008. jan. 18. 14:18
A jó ízt valószínűleg a zsírtartalom adja. Az hány %-os?
79. virgilius (válaszként erre: 77. - Otis)
2008. jan. 18. 14:16

nekem a Dráva kancsós (ugye ez a neve?) tűnik a legigazibbnak... Annak olyan békebeli íze van, és még tejszín is van a tetején...

Na azt az ízt hiába várom az uht-tól sajnos.

De első a biztonság!

78. otis (válaszként erre: 75. - Virgilius)
2008. jan. 18. 14:16
Az UHT a legsterilebb.
77. otis (válaszként erre: 73. - Virgilius)
2008. jan. 18. 14:14
Ami a dobozban van, az egy állat külsőelválasztású mirigyének váladéka. Attól függően, hogy mi van ráírva, van benne ez, meg az. Levesznek belőle zsírt, vagy hozzátesznek fehérjét. A fehérje az egyetlen, amit hozzáadagolnak Magyarországon. Akkor kérdés, mi számodra az igazi tej? Milyen beltartalmút szeretnél? Mert kiválaszthatod. Olyat veszel le a polcról, amilyet szeretnél.
2008. jan. 18. 14:14
Bocs, hogy nyaggatlak, de végre valaki ért hozzá, akkor gyorsan megkérdezem, régóta agyalok ezeken :)))
75. virgilius (válaszként erre: 74. - Otis)
2008. jan. 18. 14:13
Csak a zacskós, vagy a sima dobozos is, ami nem uht? ...
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook