Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek az igazi tehéntejről? fórum

Mi a véleményetek az igazi tehéntejről? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
44. kenzol (válaszként erre: 43. - 5cb4354c81)
2008. jan. 11. 17:05
egészségére váljék :))
43. 5cb4354c81 (válaszként erre: 42. - Kenzol)
2008. jan. 11. 16:32
Én forralom a bébimnak, és eddig semmi baja tőle! Se pötty, se hasmenés.... napi 3-3,5 dl-t iszik meg belőle.
42. kenzol (válaszként erre: 41. - Krysty)
2008. jan. 10. 17:36
A pasztörizálás az 100 fok alatti hőkezelést jelent, vagyis, ha felforralod a tejet a baktériumok elpusztulnak. Hasmenést, meg lehet hogy azért kaptál, mert a házitejnek akár 2x-se a zsírtartalma a bolti tejhez képest.Mi forralatlanul isszuk és még senki se kapott hasmenést.
41. Krysty (válaszként erre: 21. - Cseke)
2008. jan. 10. 16:57

Ezeket én is hallottam amiket itt leírtál. Nem véletlenül van pasztörizálva a "bolti" tej.

Én egyszer tettem kávéba házi tejet és olyan hasmenést kaptam tőle hogy csak...

40. 5cb4354c81 (válaszként erre: 39. - Kenzol)
2008. jan. 10. 16:46
Hát akkor tényleg jó ára van nálunk! Capuccinot, vagy kakaót én is iszom, de elég ritkán. Viszont tisztán a tejet nem tudom meginni.
39. kenzol (válaszként erre: 38. - 5cb4354c81)
2008. jan. 10. 16:41
jó ára van! Nálunk 130 Ft/liter. Szerencsére nálunk mindenki szereti a tejet, ha másként nem, akkor kakaó, cappuccino formájában vagy műzlivel, de mindig elfogy :)
38. 5cb4354c81 (válaszként erre: 37. - Kenzol)
2008. jan. 10. 12:18
200Ft/liter. Mert én sem, és a kislányom sem szeretjük a tejet. A párom is néha, nagy ritkán iszik meg egy-egy pohárral.
37. kenzol (válaszként erre: 36. - 5cb4354c81)
2008. jan. 9. 20:32

Mennyibe kerül nálatok a tej?

Ti miért nem isszátok?

36. 5cb4354c81 (válaszként erre: 35. - Kenzol)
2008. jan. 9. 20:15
Nálunk meg csak a bébi issza. Akkor azt hiszem két litert lefagyasztok, arra az esetre, ha nem elég, amíg jön a következő adag.
35. kenzol (válaszként erre: 34. - 5cb4354c81)
2008. jan. 9. 19:56
Lehet fagyasztani.Nem tudom meddig áll el pontosan,de szerintem is 3-4 nap az igaz, nálunk gyorsan elfogy a liter tej és hetente 4x szoktam vásárolni :)
2008. jan. 9. 19:47

Egy kérdés. Mennyi ideig lehet eltartani a hűtőben? Nem lehet fagyasztani, mint az anya tejcit?

Mert egy héten csak kétszer hoznak, kedden és szombaton. Azt mondta aki hozta, hogy 3-4 napig mindenképp, de van aki azt mondja, egy hétig is.

A hűtőnk nagyon jól hűt.:)

33. 5cb4354c81 (válaszként erre: 31. - Kenzol)
2008. jan. 9. 19:43
Köszi, megkérdezem! Azt én is szeretem!
2008. jan. 9. 18:06
Kiskoromban mamáméknál ittam olyat... Akkor nagyon ízlett, de már évek óta nem iszok tejet.
31. kenzol (válaszként erre: 29. - 5cb4354c81)
2008. jan. 9. 18:04
Kérdezd meg tőlük, hogy túrót szoktak-e csinálni, összehasonlítatlanul finomabb, mint a száraz, savanykás bolti túró.
30. kenzol (válaszként erre: 27. - Cseke)
2008. jan. 9. 18:01

Ha mindig ugyanazok árulják a tejet és visszatérők a vásárlók, akkor nekik is érdekük, hogy ne legyen gond a tejjel.

Különben meg nem lehet csak úgy tehenet venni, mondjuk mint egy kutyát. Nyilván vannak tartva a tehenek még ha jól tudom a minisztériumban is, mindegyiknek külön könyve van, ezzel lehet eladni és venni. Az állatorvosnak le kell jelenteni, minden kisborjúról tud, mert csak ezután kapja meg pl. a számát a boci stb.

29. 5cb4354c81 (válaszként erre: 28. - Kenzol)
2008. jan. 9. 16:21
Én is forralom neki, és egyszerre csak egy decit kap belőle. Nekem is mondták, hogy szigorú szabályok szerint folyik ez az egész.
28. kenzol
2008. jan. 9. 11:40
Mi, minden nap házitejet iszunk.Nem büdös! A rokonaink tartottak tehenet néhány éve, volt olyan, hogy a tejnek valami mellékíze volt.Megkérdeztem mitől ilyen ízű, és kiderült, hogy szabadtartásosak a teheneik, és olyan növényt ettek ami beízesítette a tejet :( 1 éves kor felett, CSAK forralva apránként, hogy szokja a szervezete a babának.Általában akik eladnak házitejet, valamelyik tejipari vállalattal is le van szerződve leadásra és nagyon szigorú higiéniás kötelezettségük van!
27. Cseke (válaszként erre: 25. - 5cb4354c81)
2008. jan. 9. 10:44
Én a fertőzésveszély miatt nem adnék házitejet.Itt nem ismerek olyant,akitől nyugodt szívvel vennék.Ez egy nagyocska város,és csak a piacon lehet házitejet venni,meg autó csomagtartójából,ismeretlen emberektől,és ahogy írtam,előre kimérve,palackba.Nem is merem elképzelni,h vajon mennyire lehetnek elmosva.És azt sem tudhatom,be van-e vizsgálva a tej,a tehenet nézi-e állatorvos,stb...ha a szomszéd tartana tehenet,és prezentálni tudná a "bizonyítványait",akkor vennék én is.:))
2008. jan. 9. 09:35
egyébként elhiszem amit írsz a tejről, csak sajnos nem Bakony tejet(ami nálunk még tej), sem babatejet nem kaptam neki sehol a múltkor. És nincs kedvem tök feleslegesen futkározni, meg ezen idegesíteni magam, hogy ha nincs semmi, akkor mit adok a gyereknek. Másfajta bolti tejet, meg nem adok neki, pont az miatt amit írtál róluk.
25. 5cb4354c81 (válaszként erre: 24. - Cseke)
2008. jan. 9. 09:30
Ha túl sok mindent kiszednek belőle, akkor meg minek adjam gyereknek? Semmi értelme. Ennyi erővel vizet is ihatna. Nem? A házi tejben viszont minden benne van. Felesbe adom neki, amíg hozzá nem szokik. Amúgy ő már régóta eszik mindenfélét. Olyan 7-8 hós korától azt eszi, amit mi. És makk egészséges.
24. Cseke (válaszként erre: 23. - 5cb4354c81)
2008. jan. 8. 23:29

Nem akarok vitázni,de sokminden köztudott,ami nem úgy van.:)))Mindegy,csak próbáltam pár tévhitet eloszlatni,de úgy látszik hiába.:)))Ez a szakmám,kicsit jobban belelátok.;)A bolti tejnek nem az a baja,h nem tehén adja,hanem az,h túl sok mindent kiszednek belőle,h több pénzt hozzon.:(

A tejet én imádom, a házitejjel is csak a leírt bajom van-sztem se büdös:)-,én gyereknek nem adnám.De ezt mindenki maga el tudja dönteni.

Remélem,nem is lesz baja a kisfiadnak a tejtől,bár már valószínűleg kiderült volna.(Én ismerek olyan kisgyereket,akinél több mint fél év telt el az első tejivás és az allergia megjelenése között.De nála elég enyhe.)

2008. jan. 8. 16:30

Na, ma hozták az első adag tejet. Semmi szaga nincs!!!! Pedig félve nyitottam ki a palackot, mert amúgy is utálom a tejet. Sőt, meg is kóstoltam kávékanállal-mégis tudjam mit adok a gyereknek- és olyan édeskés íze van. Nincs olyan undorító utóíze, mint a boltinak.

Cseke: Az én fiam már egy évesen kapott tejet, és egy darabig azt is itta, és semmi baja nem lett tőle. Remélem a házitól sem lesz. Megbízható helyről jön a tejci, leinformáltam!

A bolti tejben nincs tarósítószer? Ez sem mindegyikre igaz. Nehogy azt mondd, hogy amelyik eláll 2008 augusztusáig, abban nincs tatósító.:(

Amúgy meg a bolti tej, nem is igazán látott tehenet, ez köztudott.

2008. jan. 8. 15:30

Én meg nem innám az tuti!

Olyan tehén(szaga)van.

Inkább a dobozos tejet választom.

21. Cseke
2008. jan. 8. 09:02

A házitejnél nagyon kell vigyázni,mert a tbc-n kívül Lyme kórt is okozhat,amit kevesen tudnak.Ha a tehén kullancsfertőzött területen legel,a teje Lyme-kórt okozhat.A piacon vásárolható tejtől nekem a hátam borsózik,mikor az isten tudja honnan szedett pet palackokban áll a tej a pulton...A bolti tejben pedig nincs tartósítószer,pasztőrözéssel tartósítják.(Élelmiszermérnök vagyok.)

A tejallergia pedig nem azonnal látható,lassan alakul ki,akár több hónappal az első tejivás után,és csak szigorú diétával lehet kigyógyulni belőle,szóval nem érdemes sietni vele.

A másik a laktóz intolerancia,ami viszont nem múlik el.Ha a gyereknek hasmenése van a tejtől,felpuffad,esetleg hányt tőle,érdemes kivizsgáltatni.

20. 5cb4354c81 (válaszként erre: 18. - Supin)
2008. jan. 3. 13:25
Igen, erről én is hallottam! Állítólag, ha nincs az állat tisztán tartva, akkor büdös a tej. (nagyon tehén szaga van) Bár nekem minden tej büdi.
19. 5cb4354c81 (válaszként erre: 17. - Emagdi)
2008. jan. 3. 13:24
Bakony tej, csak nem akarok reklámozni.
18. supin
2008. jan. 3. 13:10
Attól függ milyen tisztán kezelik!
17. emagdi (válaszként erre: 16. - 5cb4354c81)
2008. jan. 3. 13:09
mi az a B.... tej? :-O
2008. jan. 3. 13:07
Köszi a hozzászólásokat. Az én fiam, 18 hós, és most szeretnék neki adni igazi tehéntejet. Eddig babatejet kapott, illetve annak hiányában, bolti tejet, de csak B... tejet, mert állítólag az még tej. Csak sajna tegnap sem babatejet, sem B...tejet nem kaptam sehol és arra gondoltam, hogy adnék neki házit, itt nálunk házhoz hozzák. Én nem szeretem a tejet, és a házitól, végképp idegenkedem. Nem az allergiától félek, mert a fiam már 6-7 hós kora óta szinte mindent eszik, és semmitől semmi baja, csak olyan fura, hogy egyből a tehénből jön. Most nehogy azt gondoljátok, hogy hülye vagyok, csak én utálom a tejet, és.... De ha tényleg ennyire jó, és látom milyen sokan adják a bébiknek, akkor én is megpróbálom.
2008. jan. 3. 07:50
a én lányom fél éves korától kecske tejet kapott két éves koráig. Most tehén tejet iszik minden este, de kopogjam le nincs semmi baja tőle.Szerintem is nagyon egészséges, és minden gyereknek szüksége lenne rá!!!
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook